تعمیرات یخچال

مهمترین دلایل بوی بد یخچال | رفع بوی یخچال

سریعترین راه جهت از بین بردن بوی بد یخچال | دلیل بوی بد یخچال

بوی بد یخچال یک از معضل های موجود در منزل و یا ساختمان های دیگر می باشد که باید برای برطرف کردن این بو راهکار مناسبی را در پیش گرفت. مشکل بوی یخچال به صورت مشترک در بین تمامی یخچال ها وجود دارد. به صورت کلی این بو آزاردهنده و چندش آور می باشد که برای برطرف کردن آن باید هرچه سریعتر اقدام کرد. معمولا روش های متنوعی وجود دارد که به شما کمک می کند در سریعترین زمان ممکن بوی بد یخچال را برطرف کنید. چگونگی رفع بوی بد یخچال باید بر اساس کمی مهارت صورت گیرد تا به طور تضمینی بتوان از وجود این بو راحت شد.

چگونگی رفع بوی بد یخچال

برای از بین بردن بوی بد یخچال روش های متفاوتی وجود دارد که بهترین راه حل جهت انجام این کار استفاده از روش های خانگی است. روش های خانگی برای برطرف کردن بوی بد یخچال علاوه بر تاثیر پذیری زیاد، از هزینه مقرون به صرفه تری نیز برخوردار هستند.

البته شما با رعایت یک سری نکات، به طور کامل می توانید از بوی بد یخچال در امان بمانید. البته در صورتی ممکن است با رعایت نکات فوق یخچال دچار بوی بد شود که برای برطرف کردن این مشکل راهکارهای خانگی بسیار جوابگو هستند.

استفاده از جوش شیرین

افراد می توانند برای برطرف کردن بوی بد یخچال از جوش شیرین استفاده کنند. برای انجام این کار کافی است، مقداری جوش شیرین را درون آب حل کرده و درون یخچال قرار دهید.

با قرار دادن جوش شیرین درون یخچال به طور کامل این محلول بوی بد را جذب خود می کند. همچنین شما از این پودر می توانید برای تمیز کردن یخچال خود استفاده کنید، زیرا یک راهکار طبیعی و سالم می باشد.

استفاده از سرکه

یکی دیگر از راهکارهای موجود برای برطرف کردن بوی بد یخچال استفاده از سرکه است که به راحتی بوی بد حاصل را، به خود جذب می کند. در هنگام قرار دادن سرکه درون یخچال برای جذب بو، یادتان باشد سرکه حالت رقیق داشته باشد. زیرا سرکه رقیق بوی تندی ندارد و به راحتی فضای درون یخچال را از هرگونه آلودگی پاک می کند.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب یابی یخچال وستینگهاوس | تعمیر یخسار یخچال وستینگهاویس

اگر سرکه رقیق نباشد، ممکن است نه تنها برای برطرف کردن بوی بد موثر نباشد، بلکه می تواند بویی تند و غلیظ حاصل از سرکه را درون یخچال برقرار کند.

استفاده از لیمو

برای از بین بردن بوی بد یخچال می توانید از نصف یک لیمو استفاده کنید. البته این روش برای افرادی می تواند موثر باشد که از بو لیمو خوششان می آید و نسبت به این بو حساس نیستند. در صورت قرار دادن لیمو درون یخچال بهتر است بعد از گذشت یک هفته لیمو را از یخچال خارج کنید و دور بیندازید.

استفاده از سیب زمینی

سیب زمینی درون یخچال به راحتی بوی بد را جذب خود می کند. برای انجام این کار کافیست یک عدد سیب را پوست کنید و به مدت 2 الی 3 روز درون یخچال قرار دهید.

برای زودتر از بین بردن بوی بد یخچال تکه هایی از سیب زمینی را در مکان های مختلف یخچال قرار دهید تا تمامی نقاط از وجود این بو پاک شوند. استفاده از این روش بسیار کمک کننده است. زیرا با قدرت نشاسته ای که سیب زمینی دارد، هر گونه آلودگی به راحتی جذب سیب زمینی می شود.

چگونگی رفع بوی بد یخچال

استفاده از زغال فعال

زغال به دلیل داشتن کربن می تواند گزینه ای دیگر برای جذب بوی بد یخچال به خود باشد. در صورتی که قصد دارید از ذغال درون یخچال استفاده کنید، بهتر است آن را درون یک دستمال نخی قرار دهید و بر روی قفسه های یخچال بگذارید.

استفاده از قهوه

قهوه به دلیل داشتن بویی تند، می تواند برای از بین بردن بوی یخچال بسیار موثر باشد، که برای قرار دادن این محصول درون یخچال حواستان باشد که نسبت به بوی قهوه حساس نباشید. همچنین در صورت استفاده از قهوه درون یخچال ممکن است مواد غذایی موجود، بوی قهوه بگیرند.

استفاده از وانیل

یکی از راهکارهای خانگی که در از بین بردن بوی بد یخچال بسیار موثر خواهد بود، استفاده از وانیل است. وانیل به دلیل بوی خوبی که دارد، می تواند فضای یخچال شما را از هرگونه آلودگی پاک کند.

برای استفاده از وانیل کافی است مقداری از پودر وانیل را درون ظرف ریخته و در یخچال قرار دهید. در صورت استفاده از وانیل مایع نیز می توانید یک پنبه را به وانیل مایع آغشته کنید و درون یخچال بگذارید که این روش هم موثر است.

حتما بخوانید:   چرا ظرف یخ در یخساز یخچال می چسبد

استفاده از بوگیر

برای از بین بردن بوی بد یخچال دستگاه هایی به عنوان بوگیر طراحی و تولید شده اند که با قرار دادن در یخچال هرگونه بوی درون یخچال را از بین می برند.

چه علت هایی سبب ایجاد بوی بد یخچال می شود؟

قبل از اینکه روشی مناسب برای برطرف کردن بوی بد یخچال پیدا کنید، بهتر است عامل ایجاد این بو را مورد بررسی قرار دهید. شما با داشتن اطلاعات در مورد علت وجود این بو، می توانید با رعایت کردن آن از بوی بد مجدد یخچال جلوگیری کنید. علت های بو گرفتن یخچال شامل موارد زیر می باشد:

فاسد شدن مواد غذایی

یکی از دلایلی که سبب بوی بد یخچال می شود، پدیده فاسد شدن غذا هاست، که در صورت ایجاد کپک غذا فاسد شده و سبب بوی بدی درون یخچال می شود. به همین علت به صورت مکرر یخچال را مشاهده کنید تا غذایی کپک زده نباشد، که اگر وجود داشت بهتر است از یخچال آن را خارج کنید.

قرار دادن مواد غذایی درباز

به صورت کلی وجود مواد غذایی درون ظرف های درباز می تواند بوی خود را درون یخچال منتشر کند. و مواد غذایی دیگری که درون یخچال وجود دارد، ممکن است این بو را دریافت کنند. به صورت کلی بعضی از غذاها بویی تند دارند که بهتر است برای نگهداری در یخچال برای آن ها از ظروف دربسته استفاده کنید.

عدم استفاده طولانی مدت از یخچال

در مواردی اگر افراد بیشتر از 3 روز درب یخچال را باز نکنند، ممکن است یخچال به خودی خود بویی بد حاصل کند. همچنین در صورت عدم تمیز کردن یخچال، بوی بد آن تشدید می شود. زیرا ممکن است به دلیل ریخته شدن یک تکه از مواد غذایی و یا مایعات بر روی سطح درون یخچال  بویی بد به وجود آید که در این صورت باید به طور مداوم یخچال را تمیز کرد.

تمیز کردن یخچال با مواد شوینده

اگر در هنگام تمیز کردن یخچال از مواد شوینده برای تمیزی بیشتر استفاده کنید، یخچال شما به دلیل وجود ذرات این شوینده، به مرور زمان دچار بوی بد شدیدی می شود که باید برای برطرف کردن این مشکل اقدامات لازم را انجام داد.

به عنوان مثال استفاده از مایع ظرفشویی برای یخچال یکی از عوامل بوی بد می باشد.  زیرا به دلیل عدم استفاده از آب، کف حاصل از این شوینده درون یخچال می ماند و به مرور زمان بویی بد ایجاد می کند.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی یخچال هیوندای Hyundai

جنس بدنه یخچال

به صورت کلی بدنه یخچال از جنس پلاستیک است که در این صورت بوی حاصل از مواد غذایی به راحتی در بدنه جذب شده و در طول مدت پیش رو سبب ایجاد بوی بدی می شود.

چگونگی رفع بوی بد یخچال

سریعترین روش برای از بین بردن بوی بد یخچال

به صورت کلی برای از بین بردن بوی یخچال راه حل متفاوتی وجود دارد، اما راه حلی که سریعتر این بو را از بین می برد، این است که شما به صورت کامل و دقیق و به طور منظم یخچال را تمیز کنید. برای تمیز کردن یخچال کافی است مراحل زیر را طی کنید تا سریعتر از وجود هرگونه بو راحت شوید.

  • قبل از اینکه یخچال را تمیز کنید، ابتدا یخچال را از برق جدا کرده و به مدت 3 ساعت کاری به آن نداشته باشید تا کاملا سیستم آن متوقف شود.
  • بعد از گذشت این مدت ابتدا قفسه ها و طبقات یخچال را از مواد غذایی خارج کنید و آن را بشویید و سپس خشک کنید.
  • بعد از خالی کردن قفسه ها، بهتر است با استفاده از جوش شیرین و یا سرکه رقیق شده، محیط داخلی یخچال را ضدعفونی کرده و پاک گردانید.
  • بعد از استفاده از محلول آب و جوش شیرین و یا آب و سرکه بهتر است نیم ساعت اجازه دهید تا محلول به طور کامل خشک شود.
  • بعد از خشک شدن می توانید قفسه ها و طبقات یخچال را درون آن قرار دهید و یخچال را به برق متصل کنید.

شما با انجام این مراحل می توانید بسیار سریع و تضمینی از وجود هر گونه بو درون یخچال آسوده خاطر گردید.

نتیجه گیری

وجود بوی بد درون یخچال بسیار آزار دهنده است. در این شرایط افراد برای از بین بردن بوی بد، اقدام به کارهای متفاوتی می کنند. همچنین اگر در نگهداری یخچال و مواد غذایی درون آن به یک سری نکات دقت کنید، کاملا راحت می توانید از وجود هرگونه بو آسوده خاطر باشید.

در مواقعی هم اگر یخچال شما بوی بدی را دریافت کرد، کافی است با خواندن این مقاله با چگونگی رفع بوی بد یخچال آشنا باشید که در این صورت می توانید بوی بد را از درون یخچال به راحتی حذف کنید.

31

چگونگی رفع بوی بد یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

رفع بوی بد یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x