تعمیرات یخچال

ارور یخچال‌ فریزر کندی Candy | راهنمای کدهای خطای یخچال فریزر کندی

ارور یخچال‌ فریزر کندی Candy|راهنمای کدهای خطای یخچال فریزر کندی، عیب‌یابی یخچال فریزر کندی

زمانی که یخچال فریزر کندی شما دچار مشکل و ایرادی شود، کدهای خطا و ارورها بر روی صفحه نمایشگر آن نمایش داده خواهند شد. برای اینکه بتوانید آنها را برطرف کنید، باید با معنا و مفهوم هر کدام از آنها آشنا باشید. به همین علت در ادامه به شرح این کدهای خطا و نحوه برطرف کردن آنها می پردازیم.

کدهای خطای یخچال فریزر کندی

بیشتر یخچال فریزر های مدرن دارای سیستم های الکترونیکی هستند و در صورتی که با مشکلی مواجه شوند، ارور ها و کدهای خطا به صورت حروف انگلیسی و یا عدد بر روی صفحه نمایش آنها مشاهده خواهید کرد. برای اینکه بتوانید یخچال فریزر کندی خود را عیب یابی و تعمیر نمایید، باید با معنا و مفهوم هر کدام از این ارورها آشنا باشید. در ادامه لیست کاملی از ارور های یخچال فریزر کندی را ارائه دادیم، تا به راحتی بتوانید از پس از برطرف کردن این ارورها بر بیاید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید، که در برخی مواقع امکان دارد مشکل بسیار تخصصی باشد و نیاز به کمک تعمیرکار متخصص داشته باشید. چون امکان دارد با تعمیر اشتباه و یا عوض کردن غیر اصولی قطعات یخچال، صدمات بیشتری به دستگاه خود وارد کنید. برخی از این آسیب ها جبران ناپذیر خواهند بود. بنابراین بدون داشتن دانش کافی دست به یخچال فریزر کندی خود نزنید.

ارور E۰۱ یخچال فریزر کندی

کد خطا دلیل کد خطا
E۰۱ این خطا مربوط به حالت دمای یخچال می باشد و باید کمپرسور، موتور و پروانه را مورد بررسی قرار دهید.

برطرف کردن ارور E۰۱ یخچال فریزر کندی

 • کمپرسور یخچال نیاز به تعمیر و یا تعویض خواهد داشت.
 • احتمال دارد خراب شدن کمپرسور به خاطر ایراد در فن خنک کننده باشد.
 • قبل از اینکه کاری انجام دهید بهتر است که فن کمپرسور و پروانه های موتور را مورد بررسی قرار دهید.

یخچال فریزر کندی

کد خطای E۰۲ یخچال فریزر کندی

کد خطا دلیل کد خطا
E۰۲ ترموستات یخچال فریزر کندی دچار خرابی شده است.

برطرف کردن کد خطای E۰۲ یخچال فریزر کندی

 • در صورت مشاهده این کد خطا شما باید ترموستات یخچال خود را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.

کد خطای E۰۳ یخچال فریزر کندی

کد خطا دلیل کد خطا
E۰۳ ترموستات یخچال فریزر کندی ایراد دارد.

برطرف کردن کد خطای E۰۳ یخچال فریزر کندی

 • ترموستات یخچال فریزر کندی باید چک شود و در صورت لزوم تعمیر نمایید.

ارور E۰۴ یخچال فریزر کندی

کد خطا دلیل کد خطا
E۰۴ سنسور دمای محیط خراب می‌باشد‌.

برطرف کردن کد خطای E۰۴ یخچال فریزر کندی

 • خراب شدن سنسور دمایی موجب این ارور می‌شود.
 • در صورت لزوم سنسور یخچال فریزر کندی را عوض کنید.
 • ترمودیسک، ترمیوفیوز و برد الکترونیکی را مورد بررسی قرار دهید.

کد خطای E۰۵ یخچال فریزر کندی

کد خطا دلیل کد خطا
E۰۵ خرابی و ایراد در سنسور دمای یخچال دلیل این کد است.

برطرف کردن کد خطای E۰۵

 • خراب شدن سنسور دمای یخچال فریزر کندی بسیار اتفاق می‌افتد.
 • ترمیوفیوز و ترمودیسک را نیز باید چک کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت آب شدن مواد غذایی در فریزر چیست؟

تعمیر و برطرف کردن ارورهای یخچال فریزر کندی

یخچال‌ها از جمله وسایل ضروری در هر خانه است.یخچال‌های فریزر دارای سیستم پیچیده‌ای هستند یخچال ها هر چقدر هم که با کیفیت باشند احتمال خراب شدن و فرسوده شدن آنها وجود خواهد داشت. در بیشتر موارد بی توجهی به ارور ها و کدهای خطا و همچنین نگهداری نامناسب می‌تواند موجب بروز مشکلات در این دستگاه شود. ایرادات و مشکلات به صورت کد خطا بر روی صفحه نمایش یخچال کندی به نمایش در می آید. با استفاده از معنا و مفهوم آن، می توانید عیب یخچال خود را پیدا کنید و آن را برطرف کنید.

چگونه در منزل ارور یخچال کندی را رفع نماییم؟

هرکدام از ارور ها و کدهای خطایی که بر روی صفحه نمایش یخچال فریزر کندی دیده می شود، نشان دهنده ایراد و مشکل خاصی در این یخچال است. بنابراین برای اینکه بتوانید یخچال خود را عیب یابی و تعمیر کنید، در ابتدا باید اطلاعات لازم را در مورد این کدهای خطا داشته باشید. سپس با توجه به راهنمایی هایی که در این مطلب ارائه شد، آنها را برطرف نمایید. اما پیشنهاد می شود، که از تعمیر‌کار متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا یخچال کندی شما به صورت اصولی عیب‌یابی و تعمیر شود و آسیب بیشتری نبیند.

یخچال فریزر کندی

سرویس دوره‌ای یخچال فریزر کندی

پس از اینکه یخچال کندی خود را عیب یابی کردید و دلیل مشکل به وجود آمده را پیدا نمودید، باید یخچال خود را تعمیر نمایید. برای این کار از سرویس کار مجرب باید کمک بگیرید، تا در کمترین زمان ممکن یخچال شما را به خوبی سرویس نماید. برای اینکه در هزینه‌های شما صرفه جویی شود، قطعه های خراب را تا جای ممکن تعمیر خواهد کرد و از قطعات خود یخچال استفاده خواهد کرد. وقتی که یخچال شما خراب می‌شود، مواد غذایی که در آن قرار دادید، فاسد خواهد شد. با سرویس کردن به موقع یخچال کندی خود می‌توانید، از به وجود آمدن ایرادات و مشکلات در یخچال کندی خود پیشگیری کنید و در این شرایط شما دیگر شاهد ارور ها و کدهای خطا در این یخچال نخواهید بود. برای اینکه یخچال فریزر کندی شما دچار آسیب‌های بیشتری نشود، باید از تعمیرکاری کمک بگیرید، که در این زمینه تجربه و دانش بالایی داشته باشد. در این صورت خدمات دریافتی شما از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

راهنمای اصولی مراقبت از یخچال فریزر کندی

 • کویل‌های کندانسور یخچال فریزر کندی گرما را از یخچال فریزر کندی حذف می کنند، باید به صورت دوره‌ای را تمیز کنید. هنگامی که گرد و غبار روی کویل‌های کندانسور یخچال تجمع پیدا کنند، برای حذف گرما، کار یخچال فریزر کندی سخت خواهد بود. بنابراین از تجمع آلودگی و کثیفی بر روی کویل‌های کندانسور یخچال فریزر کندی جلوگیری کنید.
 • لاستیک درب یخچال فریزر کندی در حفظ سرمای یخچال بسیار اهمیت دارد، باید آنها را مرتب تمیز نگه دارید و در صورتی که خراب شده باشند، آنها را باید عوض کنید، تا یخچال و فریزر شما بهترین کارایی را داشته باشد. پس از چند سال این امکان وجود دارد، که دچار پارگی شوند و یا شل شده باشد و در این صورت گرما وارد یخچال فریزر کندی خواهد شد. در این صورت، مصرف انرژی بسیار بیشتر خواهد بود. بنابراین برای اینکه عملکرد یخچال شما بهینه باشد، بهتر است، که واشر یخچال خود را عوض کنید.
 • زمانی که یخ درون یخچال شما به ضخامت یک سانتی متر می رسد، باید یخچال خود را تخلیه کنید و ترموستات را خاموش نمایید و آن را از برق بکشید. چند ساعت باید صبر کنید، تا یخ های یخچال شما ذوب شوند. پس از ذوب شدن یخ‌های یخچال، درون یخچال خود را با دستمال خشک نموده و یخچال خود را به برق بزنید. وقتی که دمای یخچال به حد نرمال رسید، می توانید مواد غذایی را درون آن بگذارید. اگر یخچال فریزر شما یخ‌زدایی خودکار دارد، نیازی به این کار نخواهد بود.
 • درون یخچال فریزر کندی را به صورت هفتگی بهتر است، تمیز کنید. قسمت هایی که قابل شستشو هستند، می توانید درآورده و بشویید و سپس لکه‌های باقی مانده بر روی دیواره یخچال را با استفاده از پارچه های نرم از بین ببرید. درب و  دستگیره یخچال فریزر کندی را با استفاده از پاک کننده مناسب تمیز نمایید. شما می‌توانید از ضدعفونی‌کننده‌هایی که ویژه یخچال هستند، استفاده کنید، تا بتوانید یخچال و فریزر خود را ضد عفونی و گندزدایی نمایید.
 • بهتر است یخچال فریزر کندی را زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. چون امکان دارد نور خورشید به یخچال شما آسیب برساند.
 • برای اینکه جریان هوا در پشت یخچال وجود داشته باشد،باید با دیوار فاصله داشته باشد و این فاصله حدود ۲۰ سانتیمتر پیشنهاد می‌شود.
 • یخچال کندی را به دور از وسایل گرمازا قرار دهید. وسایلی مانند اجاق گاز، بخاری و شوفاژ را در نزدیکی این دستگاه نباید قرار دهید.
 • وسایل تزیینی مانند مجسمه و گلدان را بهتر است، که بر روی یخچال خود قرار ندهید.
 • در هنگام نصب یخچال خود باید دقت نمایید، که حتما یخچال شما به صورت تراز قرار گرفته باشد.
 • با توجه به دمای محیط خود، دمای هوای یخچال گندی خود را به درستی تنظیم نمایید.
 • مواد غذایی گوناگون را در یک طبقه قرار ندهید. مرغ ماهی و گوشت در یک طبقه و در طبقات بالاتر و سبزی ها را می توانید در طبقات پایین تر قرار دهید.
 • مواد غذایی که در قسمت فریزر یخچال کندی قرار می دهید، بهتر است به صورت بسته بندی و با نایلکس باشد، تا بو و طعم مواد دیگر را به خود نگیرد.
 • بهتر است ظروف شیشه ای برای مواد غذایی درون فریزر یخچال خود استفاده نکنید.
 • از قرار دادن مواد غذایی گرم در داخل یخچال خود خودداری کنید. این کار موجب می‌شود، که به موتور دستگاه شما آسیب زیادی وارد شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارورهای ماشین ظرفشویی کندی Candy | برطرف کردن کدهای خطای ماشین ظرفشویی کندی

یخچال فریزر کندی

سخن تکمیلی

در این مطلب به بررسی ارورها و کدهای خطای یخچال فریزر کندی پرداختیم، تا در صورت مواجه شدن با آنها بتوانید با توجه به معنا و مفهوم هر یک، دستگاه خود را عیب‌یابی و تعمیر نمایید. اما در صورتی که از پس این کار بر نیامدید، بهتر است که از تکنسین متخصص برای این کار کمک بگیرید. همچنین نحوه نگهداری و استفاده اصولی از یخچال فریزر کندی را مطرح کردیم، تا کمتر نیاز به تعمیرکار و تعمیر کردن یخچال کندی داشته باشید. اگر این موارد را رعایت کنید، کمتر شاهد ارور ها و کدهای خطا در یخچال فریزر کندی خواهید بود.

ارور یخچال‌ فریزر کندی Candy

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای ارورها و کدهای خطای یخچال فریزر کندی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا