تعمیرات سرمایش گرمایش

مناسب ترین چیلر برای منزل، از نظر کاربران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

چیلر وسیله ای سرمایشی و بسیار کاربردی جهت خنک کردن خانه و آپارتمان است. یکی از مهم ترین مزایای مناسب ترین چیلر ، بیصدا بودن این دستگاه است. چیلر به دلیل صرفه جویی در انرژی و راندمان کاری بسیار بالا و همچنین طول عمر زیاد خود، دارای طرفداران زیادی می باشد و محبوبیت زیادی بین کاربران دارد. اگر چیلر را در معرض یخ زدگی، سرما و حتی گرما قرار بدهید باز هم سالم مانده و عملکرد خوب خود را هم ادامه می دهد. چیلرها دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی‌شوند و از حداقل انرژی استفاده می کنند. چیلر یک انتخاب بسیار عالی جهت خنک کردن منزل محسوب می شود. دقت داشته باشید که چیلرها دستگاه‌ هایی کاربردی و تخصصی بوده و برای تعمیر آن حتماً باید به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

چیلر چیست؟

شاید سؤال کنید که چیلر چیست؟ باید بگوییم چیلر یک دستگاه عالی و کاربردی است که با کمک فرایند تبخیر و تقطیر مبرد مثل R134a، در حال گردش در بین اجزای چیلر جذبی یا تراکمی، حرارت را از قسمتی به قسمت دیگر منتقل می‌کند. کار چیلر هم این است که آب را جهت خنک کردن هوا و یا حتی مصارف صنعتی سرد کند. آبی که سرد می شود در چیلر به وسیله پمپ و از لوله کشی به واحدهای مورد نظر وارد شده به دستگاه یا داخل ساختمان ارسال می شود. لوله‌هایی که منتقل کننده آب سرد هستند، باید عایق کاری شوند تا دمای آب حفظ شود به این صورت از افت راندمان و تشکیل برفک جلوگیری خواهد شد .

این آب سرد نه تنها ساختمان را خنک می‌کند بلکه در فرایندهای صنعتی هم استفاده می شود. آب سرد تولید شده به وسیله چیلر در مدارهای بسته جریان دارند. البته منظور از اینکه می گوییم مدار بسته، آب داخل کویل ها و لوله ها است که راهی هم برای تبخیر شدن این آب وجود ندارد. مثلاً چیلر کوچک سرمایشی که به آن مینی چیلر هم می گویند و یا پکیج گرمایشی، در کنار هم سیستم کامل گرمایشی سرمایشی ساختمان را تشکیل می دهند. آب گرم و آب سرد را به فن کویل‌هایی که نصب شده در سالن و اتاق ارسال کرده تا گرمایش و سرمایش به وسیله فن کویل انجام شود.

وقتی در فصل تابستان و گرما، آب سرد به لوله های مسی وارد می شود، باعث کاهش دمای کویل شده وقتی این هوا با کویل سرد به وسیله فن برخورد می کند، سرد شده و هوای سرد هم در سالن اتاق ها به گردش در خواهد آمد. البته این اتفاق در زمستان هم به وجود می آید ولی این بار شما چیلر را خاموش کرده و بویلر و یا پکیج موتورخانه را روشن می کنید و به وسیله فن کویل، آب گرم ارسال شده و عمل گرمایش انجام می شود.

مناسب ترین چیلر

مناسب ترین  چیلرهای خانگی کدامند؟

اگر بخواهیم شما را با بهترین چیلرهای خانگی آشنا کنیم باید بگوییم که چیلرهای تراکمی جزو بهترین ها هستند. چیلرهای تراکمی دستگاه عالی برای تهویه بوده و به وسیله برق عمل می کنند باید بگوییم که سیکل تبرید تراکمی در این چیلر به وسیله اواپراتور، شیر انبساط، کندانسور و کمپرسور انجام می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل روشن نشدن بخاری گازی | اجزای بخاری گازی

مینی چیلر یکی دیگر از چیلرهای خانگی

یکی از دستگاه‌چ های بسیار کاربردی که ظرفیت پایین تری نسبت به چیلرهای تراکمی دارند، مینی چیلرها هستند که جزو بهترین چیلرهای خانگی به حساب می‌ آیند البته باید به این نکته مهم توجه کنید که چیلرها بر اساس عملکرد و ساختار خود باید در شرایط خاصی نگهداری شوند که در هنگام خریدن این وسیله باید به این نکات مهم توجه کنید.

شما می‌توانید از مینی چیلر در دفترهای اداری، فروشگاه ها، رستوران ها، واحدهای مسکونی، ویلا و حتی باشگاه های مختلف استفاده کنید ولی باید دقت کنید که این دستگاه دارای قطعات پیچیده‌ای بوده و حتماً باید به طور دوره‌ای آن را سرویس کرده و در صورت نیاز برای تعمیر آن اقدام کنید.

مزایای مینی چیلر

مینی چیلر مانند چیلر کار کرده و در انواع مختلفی هم ساخته می شوند. در ادامه می خواهیم شما را با مزایای استفاده از مینی چیلر و همچنین تجهیزات آن آشنا کنیم:

۱- ابعاد و سایز کوچک مینی چیلر

یکی از مهم ترین مزایای این وسیله اندازه و سایز کوچک آن است. مینی چیلر به دلیل داشتن سایز کوچک در هر جای آپارتمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می توانید به راحتی آن را به هر جایی که تمایل دارید منتقل کنید. برای استفاده از این دستگاه به موتورخانه نیازی نیست و می توانید در فضای بیرون از خانه هم آن را نصب کنید.

۲- مینی چیلر دوستدار محیط زیست

مینی چیلرها برای محیط زیست اثر تخریبی کمتری دارند بدلیل اینکه از گاز مبرد بسیار کمتری جهت سرد کردن آب و هوا استفاده می کنند. مینی چیلر نسبت به داکت ها و اسپیلت ها کمتر محیط زیست را آلوده می کند زیرا گاز مبرد فقط در مینی چیلر تزریق می شود و مبدل حرارتی اواپراتور هم در همان جا عمل سرد کردن و کاهش دمای آب را انجام می‌دهد ولی در داکت ها و اسپیلت ها، گاز مبرد باید مداوم در لوله های مسی در جریان باشد.

۳- مینی چیلر قیمت کمتری دارد.

مینی چیلرها خنک کننده هوا بوده و نسبت به چیلرهایی که آب را خنک می کنند، دارای قیمت پایین تری هستند زیرا آنها نیاز به پمپ آب کندانسور و برج خنک کننده ندارند و فقط به وسیله فن کندانسور خنک خواهند شد. البته قیمت این چیلرها به برند و نوع آن هم بستگی دارد ولی به طور کلی می توان گفت خریدن مینی چیلر مقرون به صرفه می باشد.

۴- مینی چیلر مصرف انرژی کمتری دارد.

مینی چیلرها به دلیل اینکه به برج خنک کننده و همچنین پمپ آب نیاز ندارند و هوا خنک هستند، آب و برق کمتری هم مصرف می کنند. استفاده از مینی چیلر باعث می شود شما به مقدار زیاد در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

۵- مینی چیلر راحت نصب شده و نگهداری آن راحت است.

در ساخت مینی چیلر از وسایل و تجهیزات کمتری استفاده کرده‌اند به همین دلیل نگهداری و نصب آن بسیار راحت است. وقتی از وسایل و تجهیزات کمتری در یک وسیله استفاده شود، مسلماً هزینه تعمیر آن هم کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین هزینه نصب این دستگاه به دلیل تجهیزات کمتر و فناوری ساده، بسیار کمتر از چیلرهای آب خنک می‌باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر تخصصی پکیج در اسلامشهر | دلایل رایج خراب شدن پکیج

۶- استفاده از کمپرسور اسکرال در مینی چیلر

معمولاً از کمپرسور اسکرال در مینی چیلر استفاده می کنند. این کمپرسور نسبت به کمپرسورهای دیگر دارای لرزش، صدا و قیمت کمتری می باشد. کمپرسور اسکرال برای جاهایی که حجم تراکم گاز بیشتر است استفاده می‌شود. این کمپرسور اتلاف انرژی بسیار کمی داشته و به دلیل ساختار ساده آن و همچنین استفاده از قطعات کمتر، بیشتر قابل اطمینان است. در کمپرسور اسکرال گاز به شکل یکنواخت و دائمی تخلیه شده و به همین علت در هنگام استفاده از آن، صدا و لرزش کمتری تولید خواهد شد.

۷- عملکرد خوب مینی چیلر در آب و هوای مرطوب

در مینی چیلرها از سیستم هوای خنک استفاده می‌شود به همین دلیل در هوای مرطوب دارای عملکرد بهتری می‌باشند زیرا آب گرم شده رطوبت بیشتری هم ایجاد می‌کند، ولی چیلر برای خنک کردن هوا، از آب استفاده نمی‌کند.

روش کار چیلرهای خانگی

اگر می خواهید با روش کار چیلرهای خانگی آشنا شوید باید بگوییم که این دستگاه به وسیله تولید کردن آب سرد و با استفاده کردن از پمپ، آب سرد را به فن کویل نصب شده در داخل، منتقل می کند. سپس لوله های مسی یا کویل به دلیل این آب سرد، خنک خواهند شد. در این زمان هوای داخل محیط هم از دستگاه عبور کرده و دمای محیط را کاهش می دهد.

در هنگام خرید چیلر به چه مواردی باید توجه کنیم؟

اگر تصمیم گرفتید که یک چیلر خانگی خریداری کنید، برای اینکه خرید موفقیت آمیزی داشته باشید باید حتماً به یک سری موارد مهم توجه کنید. یکی از این موارد این است که شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید. مقدار رطوبت عامل مهمی برای انتخاب چیلر خانگی است. نکته دیگر، ظرفیت چیلر است که در هنگام خرید باید مورد توجه شما قرار بگیرد. می توانید به کمک نرم افزارهای تخصصی، ظرفیت دقیق چیلر را اندازه بگیرید و در صورتی که به نرم افزارهای تخصصی دسترسی نداشتید، از فروشنده ظرفیت چیلر را بپرسید. بعد از خریدن چیلر باید در استفاده از آن دقت زیادی کنید تا خراب نشده و کمتر به مشکل برخورد کنید.

ولی دقت داشته باشید همانطور که گفتیم چیلرها از قطعات خاصی تشکیل شده که برای تعمیر آن باید حتماً مهارت لازم را داشته باشید، اگر با تعمیر دستگاه چیلر آشنایی ندارید، حتماً برای تعمیر آن از افراد متخصص و ماهر کمک بگیرید.

مناسب ترین چیلر

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مناسب ترین چیلر برای خانه آشنا کردیم. همانطور که گفتیم چیلر تراکمی و مینی چیلر جزو چیلرهای بسیار پرطرفدار هستند که قابلیت های زیادی دارند. عملکرد عالی، بدون صدا بودن، ایجاد هوای مطلوب و خنک و همچنین ماندگاری بسیار بالا جزو قابلیت های این دستگاه پرطرفدار است. شاید جالب باشد که بدانید چیلرها در معرض گرما، سرما و حتی یخ زدگی هیچ آسیبی نمی بینند، ولی باید قبل از خرید آن به مقدار مصرف انرژی، شرایط آب و هوایی و همچنین قیمت چیلر توجه کنید تا بتوانید برای مدت طولانی از دستگاه استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مناسب ترین چیلر برای منزل، از نظر کاربران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای مینی چیلر

امتیاز کاربر: ۳.۷ ( ۱ نتایج)

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا