مجله ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان | هزینه هر متر نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در مواقعی که دیوار منزل شما کثیف و کدر باشد چهره بدی خواهد داشت. در این مواقع امکان دارد که محاسبه قیمت نقاشی ساختمان ذهن افراد را مشغول کند. در صورتی که می‌خواهید رنگ آمیزی ساختمان خود را انجام دهید در کنار انتخاب رنگ مناسب و عوامل دیگری که به دکوراسیون مربوط است، اولین چیزی که به ذهن می‌آید این خواهد بود که نقاشی ساختمان چه قیمتی دارد و قیمت تمام شده آن چقدر خواهد بود؟ طریقه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲ به چه صورت انجام می‌شود؟

عوامل مهم در محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

در صورتی که برای نقاشی ساختمان خود اقدام نمودید، احتمالاً متوجه می‌شوید که شرکت‌ها و افراد گوناگون برای این کار قیمت‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند. عوامل گوناگونی مثل ابزار آلات، نوع رنگ و شرایط فضایی که قرار است رنگ آمیزی انجام شود در قیمت آن موثر خواهد بود. برای اینکه بتوانید محاسبه قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲ را انجام دهید باید به عواملی که در ادامه گفته می‌شود، توجه نمایید:

قیمت نقاشی ساختمان

اجرت و دستمزد نقاش

بهترین شیوه برای محاسبه اجرت و دستمزد افراد نقاش این می‌باشد که متراژ سطح مورد نظر یا خانه خود را در عدد سه ضرب کرده و پس از آن حاصل را در تعرفه هزینه نقاشی ساختمان که نقاش آن را تعیین کرده است، ضرب نمایید. مساحت، نوع رنگ، ساعت کاری و سختی کار همگی در قیمت و اجرت نقاشی ساختمان تاثیرگذار خواهند بود. قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲ اکثراً به حالت روزانه حساب می‌شود. البته این کار نیز به بافت سطح مورد نظر و مهارت نقاش بستگی دارد.

در اکثر مواقع تعرفه نقاشی ساختمان ممکن است که به حالت روزانه حساب شود و این مورد نیز به نوع سطحی که قرار است رنگ آمیزی برای آن انجام شود و همچنین مهارت نقاش بستگی خواهد داشت. در برخی از سطوح قبل از اینکه نقاشی آغاز شود، نیاز به آماده سازی و سمباده زنی خواهد بود. برای نمونه سطوحی که گچی هستند برای اینکه آماده نقاشی شوند به  ۱ الی ۲ روز زمان نیاز خواهد بود. اما برای آماده کردن سطوح سیمانی شاید به بیشتر از سه روز زمان نیاز داشته باشید. سطوح چوبی نیز برای آماده سازی به طور معمول بین دو الی سه روز برای آماده سازی به زمان نیاز دارند.

حتما بخوانید:   مشخصات لوله صنعتی چیست

قیمت رنگ مورد نظر

برای نقاشی ساختمان اصلی‌ترین ماده اولیه رنگ می‌باشد که با قیمت‌ها و انواع گوناگون در بازار وجود دارند. بنابراین برای محاسبه قیمت نقاشی ساختمان  رنگی که انتخاب می‌شود بیشترین تاثیر را خواهد داشت. همچنین علاوه بر نوع رنگ، برندهای گوناگون رنگ‌های ساختمانی نیز در محاسبه قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲ موثر می‌باشند.

در برخی مواقع طرفین به این تفاهم می‌رسند که تهیه لوازم و رنگ بر عهده نقاش باشد. در این صورت این مبلغ به هزینه اجرت نقاش اضافه می‌شود و در آخر محاسبه آن انجام خواهد شد.

نوع رنگی که انتخاب می‌کنید قیمت حداقل به ازای هر متر مربع
رنگ‌های پلاستیکی ۴۵۰۰۰
رنگ‌های روغنی ۴۹۰۰۰
رنگ‌های اکریلیک ۴۸۰۰۰

محاسبه هزینه مصالح و ابزار مورد نیاز در نقاشی ساختمان

برای نقاشی ساختمان به تجهیزات و لوازم دیگری به جز رنگ نیز نیاز خواهد بود که از جمله می‌توان به کاردک و قلموهای مخصوص نقاشی ساختمان و… اشاره کرد. در صورتی که دیوار مورد نظر به بتونه کاری نیاز داشته باشد، ضروری خواهد بود که مواد اولیه و ظروف مربوط به آن را اضافه نمایید. باید بدانید که شیوه‌ای که برای نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، ممکن است که بر قیمت نقاشی ساختمان موثر باشد. در برخی مواقع بهتر است که لوازم و تجهیزاتی که نیاز است برای آغاز کار توسط خود شما تهیه گردد.

متراژ ساختمان

هرچه سطوح و فضایی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید بزرگتر و زیادتر باشد، رنگ و زمان بیشتری برای نقاشی کردن مورد نیاز خواهد بود. در نتیجه قیمت نقاشی ساختمان بیشتر خواهد شد. به صورت کلی برای نقاشی ساختمان متراژ فضای مورد نظر با توجه به عرض و طول دیوارها محاسبه می‌گردد. محاسبه متراژ نقاشی هر اتاق به صورت جداگانه اندازه‌گیری خواهد شد.

فصل و زمان نقاشی ساختمان

در صورتی که برای نقاشی ساختمان از رنگ‌های روغنی استفاده می‌نمایید، بهتر است که این کار را در روزهای گرم سال و در فصل تابستان انجام دهید تا بتوانید پنجره‌ها و درب‌ها را باز نگه دارید. چون رنگ روغن بوی خوبی ندارد و برای اینکه به صورت کامل خشک شود به مدت زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

به همین دلیل پس از نقاشی ساختمان باید پنجره‌ها و درب‌ها را برای چند روز باز نگه دارید تا رنگ روغن به صورت کامل خشک گردد. در فصل تابستان و بهار قیمت نقاشی ساختمان بیشتر می‌شود، اما خیال شما راحت خواهد بود که احتمال سرمای هوا و بارش باران در این فصل‌ها کمتر است.

حتما بخوانید:   آجر نسوز نما چیست؟ | انواع آجر نسوز و کاربردهای آنها

عمر ساختمان

توجه نمایید که نقاشی ساختمان قدیمی که قسمت‌هایی از دیوارهای آن خراب است و رطوبت و نم موجب آسیب دیدگی و تخریب دیوار شده است با نقاشی ساختمان تازه و نوساز متفاوت خواهد بود. نقاشی ساختمان‌های آسیب دیده و قدیمی نیاز به ترمیم و زیرسازی خواهند داشت. به همین علت برای رنگ آمیزی زمان زیادی مورد نیاز می‌باشد که اغلب برای این کار هزینه جداگانه گرفته می‌شود.

بهتر است قبل از اینکه نقاشی ساختمان‌های قدیمی را انجام دهید، رطوبت موجود را برطرف نمایید و دیوارها را به صورت یک دست درآورید تا در آینده مجدداً با مشکلات این چنینی مواجه نگردید. البته بهتر است بدانید اگر برای اولین بار نقاشی ساختمان‌های نوساز انجام می‌شود، برای رنگ آمیزی به زیرسازی ویژه‌ای نیاز دارند و این مورد به صورت کلی در قیمت نقاشی ساختمان بسیار موثر می‌باشد.

قیمت نقاشی ساختمان

فضای یکپارچه

همانطور که گفته شد در قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲ تنها عامل تأثیرگذار متراژ فضا نخواهد بود. رنگ آمیزی فضاهای بزرگ و یک تکه به صورت معمول راحت‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. هر چقدر که اتاق مورد نظر سایز کوچک‌تری داشته باشد و زاویه‌ها و شکستگی‌های بیشتری داشته باشد، کار نقاشی ساختمان سخت‌تر خواهد بود.

همچنین نقاشی قاب پنجره، نرده‌ها، کمدهای ایستاده و دیواری با نرخ دیوار صاف و ساده متفاوت خواهد بود و هزینه آنها بیشتر است. بنابراین نمی‌توان فقط با در نظر گرفتن مساحت و متراژ فضای مورد نظر قیمت نقاشی ساختمان را محاسبه نمود.

نقاشی جزئیات

جزئیات خانه مورد نظر از ریزه کاری‌هایی می‌باشد که رنگ آمیزی آنها کار ساده‌ای نخواهد بود. رنگ آمیزی این قسمت‌ها به ظرافت و دقت بیشتری نیاز خواهد داشت. رنگ آمیزی و نقاشی دیوار صاف برای افراد نقاش کار سختی نخواهد بود، اما نقاشی سقفی که دارای گچبری‌های زیادی است به زمان و دقت بیشتری نیاز دارد. بنابراین در صورتی که سطح مورد نظر شامل آینه کاری یا گچ‌کاری است، قیمت نقاشی ساختمان کمی بیشتر خواهد شد.

انجام زیرسازی قبل از نقاشی

لکه‌گیری، بتونه کاری و سمباده کاشی از جمله کارهایی هستند که قبل از نقاشی ساختمان برای زیرسازی دیوار انجام می‌شود. برای زیرسازی سطوح مختلف مدت زمان متفاوتی مورد نیاز خواهد بود. برای نمونه زیرسازی و آماده‌سازی سطوح گچی معمولاً دو روز طول می‌کشد. بنابراین اگر سطح مورد نظر نیاز به زیرسازی داشته باشد، موجب خواهد شد که قیمت نقاشی ساختمان افزایش پیدا کند.

حتما بخوانید:   پله گرد بتنی و تأثیر آن در طراحی داخلی و خارجی

جنس سطح مورد نظر

نوع رنگ و طریقه رنگ آمیزی با توجه به جنس سطوح مختلف متفاوت می‌باشد و در قیمت نقاشی ساختمان موثر است. برای نمونه برای سطوح آهنی، بهترین انتخاب ‌های روغنی می‌باشد. چنانچه سطح مورد نظر گچی است، علاوه بر رنگ روغن می‌توانید از رنگ‌های پلاستیکی نیز استفاده نمایید.

اگر سطح مورد نظر سیمانی است، نیاز به رنگ‌های مقاوم و پایدار خواهد بود و باید برای رنگ آمیزی این سطوح از رنگ‌های بسیار با کیفیت و مرغوب استفاده نمایید. بنابراین قبل از اینکه نقاشی ساختمان انجام شود، باید با توجه به سطح مورد نظر و بودجه خود رنگ متناسب تهیه نمایید.

هزینه‌های پنهان نقاشی ساختمان

در کنار همه عوامل و هزینه‌هایی که در قیمت نقاشی ساختمان موثر هستند، هزینه‌هایی نیز وجود دارند که به عنوان هزینه‌های پنهان در نقاشی ساختمان وجود دارند که برخی از آنها عبارت هستند از:

  • در صورتی که نقاشی ساختمان سه روز زمان لازم دارد، باید بدانید که لازم خواهد بود از کارگران و نقاشانی که در خانه مشغول هستند، پذیرایی نمایید. بنابراین در قیمت نقاشی ساختمان این هزینه را نیز باید در نظر داشته باشید.
  • در برخی مواقع پس از نقاشی ساختمان به اندازه‌ای در خانه بی‌نظمی ایجاد می‌گردد که لازم خواهد بود پس از اتمام کار از کارگران نظافتچی کمک بگیرید تا نظافت ساختمان انجام شود. بنابراین در هنگام محاسبه قیمت نقاشی ساختمان باید این هزینه را نیز مد نظر بگیرید.
  • یکی دیگر از مواردی که در قیمت نقاشی ساختمان تأثیرگذار خواهد بود، هزینه ایاب ذهاب می‌باشد. در برخی مواقع پرداخت این هزینه بر عهده شما خواهد بود. بنابراین قبل از اینکه نقاشی ساختمان را آغاز کنید، با نقاش باید در مورد این مسئله به تفاهم برسید.

قیمت نقاشی ساختمان

سخن تکمیلی

قبل از اینکه نقاشی ساختمان را آغاز کنید، پیشنهاد می‌شود که در مورد هزینه‌های آن تحقیقات لازم را انجام دهید. می‌توانید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند، درخواست نمایید که با توجه به مقدار رنگ مورد نیاز و مساحت سطوح، قیمت نقاشی ساختمان را برای شما محاسبه نماید. در صورتی که با عوامل پنهان و موثر در قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲ به خوبی آشنا باشید، می‌توانید به صورت هوشمندانه نقاشی ساختمان خود را انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

قیمت نقاشی ساختمان | هزینه هر متر نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۲

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x