خدمات ساختمانخدمات

اجرت و قیمت نقاشی ساختمان و آپارتمان در تهران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با توجه به تنوع محصولاتی که همه روزه به بازارها توزیع می‌شود، اشتیاق انسان‌ها به تنوع طلبی نیز افزایش می‌یابد. از اساسی‌ترین تغییراتی که می‌توانید در تغییر دکوراسیون و رنگ محل زندگی یا محل کار خود به کار ببرید، نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان می‌باشد. هر فردی برای تصمیم‌گیری درباره هر موضوع و یا دست زدن به عملی ابتدا باید اطلاعات کاملی را راجع به آن موضوع به دست آورد. برای انجام رنگ آمیزی ساختمان نیز باید تمامی جوانب را سنجید و بهترین تصمیم را گرفت. همان‌طور که می‌دانید یکی از مسائل پیش روی شما اجرت و قیمت نقاشی ساختمان می‌باشد. قبل از شروع برآورد دقیق از قیمت مواد اولیه مورد نیاز برای نقاشی و میزان دستمزد نقاش را داشته باشید. هر یک از انواع رنگ‌ها دارای ویژگی‌های مثبت و منفی و از طرف دیگر قیمت‌های متفاوتی می‌باشد. همچنین با توجه به ابعاد ساختمانی که قصد رنگ کردن آن را دارید، هزینه خرید رنگ و دستمزد نقاشان نیز متفاوت می‌باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره اجرت و قیمت نقاشی ساختمان در اختیار شما قرار دهیم. لطفاً با ما همراه باشید.

رنگ مناسب برای هر فضا در نقاشی ساختمان‌ها 

همان‌طور که می‌دانیم نقاشی ساختمان از جمله اقداماتی می باشد که برای بهبود فضای زندگی انجام می‌دهیم. هدف از نقاشی ساختمان ممکن است گاهی ترمیم سطوح باشد و گاهی این عمل برای تغییر دکوراسیون انجام گیرد. اگر دیوارهای منزل شما کدر شده و یا جای میخ و ریختگی رنگ‌ها برایتان آزار دهنده شده، می‌توانید با رنگ آمیزی دیوارها تأثیری فوق العاده چشم گیر بر دکوراسیون منزل به وجود آورید.

از طرفی انتخاب رنگ و متخصص مناسب برای نقاشی ساختمان، از مهم‌ترین مراحل رنگ کاری محسوب می‌شود. تأثیر رنگ‌های زیبا بر روحیه افراد حتی در علم روانشناسی نیز ثابت شده است. زیرا بجز زمان‌ هایی که در خارج از منزل یا محل کار هستید، اطراف شما با دیوارها پر شده است. در نتیجه می‌توان گفت هر رنگی برای هر مکانی استفاده می‌شود بر روحیه افراد بسیار تأثیر گذار می‌باشد.

به طور کلی رنگ‌ها به دو دسته رنگ‌های سرد و رنگ‌های گرم دسته بندی می‌شوند. رنگ‌های سرد معمولاً در ساختمان‌هایی با نور زیاد و رنگ‌های گرم در ساختمان‌هایی با نور کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر تقسیم بندی گفته شده رنگ‌های روشن و تیره بر محیط زندگی بسیار تأثیر گذار هستند. در اینجا به برخی از رنگ‌های مناسب فضاهای مختلف اشاره می‌کنیم:

 • آشپزخانه و پذیرایی

  اجرت و قیمت نقاشی ساختمان

روانشناسان معتقد هستند که برای آشپزخانه یا پذیرایی از رنگ‌های آبی روشن استفاده کنید. زیرا این رنگ‌ها پرانرژی و در عین حال آرامش بخش هستند. رنگ‌های سفید و سبز نیز می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای آشپزخانه و پذیرایی باشند.

 • اتاق خواب

با توجه به اینکه اتاق خواب برای استراحت و آرامش افراد تعبیه می‌شود. پس بهتر است در آن از رنگ‌های تیره تر استفاده کنید. زیرا استفاده از رنگ‌های تیره در نقاشی ساختمان‌ها احساس امنیت را در افراد بالا می‌برد.

 • اتاق کودک

اگر کودک دارید باید برای انتخاب رنگ اتاق او حداکثر توجه را به کار بگیرید. مثلاً نباید از رنگ‌های قرمز استفاده کنید. زیرا ماهیت رنگ قرمز باعث بالا رفتن خشم می‌شود. بهتر است از رنگ‌های صورتی روشن و یا رنگ یاسی استفاده کنید.

عوامل تاثیر گذار بر اجرت و قیمت نقاشی ساختمان 

اجرت و قیمت نقاشی ساختمان همانند سایر خدمات، به عوامل مختلفی وابسته است. اولین موردی که می‌توان به آن اشاره کرد نوع رنگی است که برای رنگ کردن دیوار، سقف و … به کار برده می‌شود. مورد دیگر که بر قیمت نقاشی ساختمان تأثیرگذار است، تکنیک اجرای رنگ و نقاشی است. به طور مثال اجرت و قیمت نقاشی ساختمان با طرح کاغذ دیواری و هزینه نقاشی منزل به روش ساده یا مدرن متفاوت خواهد بود. از جمله عوامل دیگر که بر روی قیمت نقاشی ساختمان‌ها تأثیرگذار است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان و متراژ سطوحی که نیاز به رنگ آمیزی دارد مانند دیوار سقف و …
 • بررسی اینکه آیا رنگ آمیزی ساختمان نیاز به زیرسازی، بتونه کاری و یا تعمیرات دارد یا خیر.
 • نوع سنگ و مصالح استفاده شده برای نقاشی سطوح مختلف
 • طرح درخواستی مانند طرح کاغذ دیواری، ساده و …
 • میزان دستمزد نقاش با توجه به مهارت و سابقه او در این حرفه

در اینجا به طور کلی عوامل تأثیرگذار بر اجرت و قیمت نقاشی ساختمان را بررسی کردیم. اما توجه به این نکته نیز ضروری است که با توجه به نوسانات بازار نمی­ توان نرخ مصوبی را برای رنگ مورد نیاز و نقاش تعیین کرد.

روش‌های محاسبه اجرت و قیمت نقاشی ساختمان 

گاهی ممکن است تصمیم بگیرید فقط دو دیوار از منزل خود را رنگ آمیزی کنید. اما در مواردی تصمیم به رنگ آمیزی کل ساختمان ۸۰ متری خود دارید و محاسبه اجرت و قیمت نقاشی ساختمان برایتان سوال شده است. در این حالت باید بگوییم برای محاسبه میزان قیمت رنگ مورد نیاز دو روش کلی وجود دارد که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

 • روش کنتراتی

در این روش نقاش را به بازدید محل آورده و بعد از انتخاب رنگ توسط شما، قیمت رنگ آمیزی سطوح و بخش‌های مختلف را نقاش به شما اعلام می‌کند و هیچ یک از طرفین درگیر جزئیات نخواهید شد و با یک نرخ توافقی با هم کنار خواهید آمد.

 • روش متری

در این روش برخلاف روش کنتراتی جزئیات از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و هزینه نهایی نقاشی ساختمان بر اساس متر مربع تعیین می‌شود. برای محاسبه اجرت و قیمت نقاشی ساختمان با جزئیات می‌توانید زیر بنای خانه را در عدد سه ضرب کنید تا حدود متراژ قابل رنگ آمیزی را به دست آورید. سپس عدد حاصل را در قیمت هر متر مربع رنگ آمیزی ساختمان ضرب کرده تا قیمت نهایی به دست آید.

اجرت و قیمت نقاشی ساختمان

انواع رنگ‌های ساختمانی مناسب برای نقاشی ساختمان 

همان‌طور که می‌دانید برای قیمت گذاری نقاشی ساختمان یکی از تأثیر گذارترین عوامل، رنگ مورد نظر شما خواهد بود. در این بخش از مقاله قصد داریم محبوب‌ترین و مناسب‌ترین رنگ‌ها برای مدرن‌ترین مدل‌های نقاشی ساختمان‌ها را معرفی کنیم:

 • رنگ روغن

این رنگ چه برای طرح‌های کودکانه و چه برای رنگ‌های مدرن یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. زیرا در مقابل فرسودگی، غبار، ترک و … مقاوم بوده و مدل‌های براق و نیمه براق آن قابلیت شستشو دارند. از طرف دیگر رنگ روغن قابلیت پوشانندگی برای معایب سطوح را ندارد. به همین دلیل حتماً قبل از استفاده از این نوع رنگ‌ها باید زیرسازی‌های لازم را انجام داد.

 • رنگ آکریلیک

این مدل از رنگ‌ها نیز همانند رنگ‌های روغنی در سه نوع براق، نیمه براق و مات وجود دارد و کاربرد آن‌ها برای جدیدترین مدل‌های رنگ کاری ساختمان‌ها توسط نقاش می‌باشد. رنگ‌های آکریلیک را به راحتی می‌توانید با دستمال مرطوب تمیز کنید. از مزایای دیگر این رنگ‌ها می‌توان به مقاومت در برابر رطوبت، اجرای سریع، پوشش دهی و مقاومت بالا و … اشاره کرد.

 • رنگ پلاستیکی

این نوع رنگ‌ها در نقاشی دیوار و سایر سطوح ساختمان کاربرد بسیار زیادی دارد.  زیرا علاوه بر پوشانندگی قابل قبول، سریع خشک می‌شود. از معایب رنگ‌های پلاستیکی می‌توان به سختی در تمیز کاری آن اشاره کرد. همچنین رنگ‌های پلاستیکی با توجه به قیمت اجرت و قیمت نقاشی ساختمان برای کسانی که قصد هزینه زیادی ندارند گزینه خوبی است.

 • رنگ مولتی کالر

این نوع از رنگ‌ها از چند رنگ مختلف تشکیل شده و در نقاشی دیوار ساختمان‌ها به صورت همزمان انجام می‌شود. رنگ‌های مولتی کالر بیشتر دارای کاربردهای تزیینی هستند. این رنگ‌ها دارای مزایایی از جمله چسبندگی بالا و جذب پایین غبار هستند که همین موجب شده طرفداران بسیار زیادی داشته باشند.

 • رنگ اپوکسی

کاربرد رنگ‌های اپوکسی با سایر رنگ‌های ساختمان متفاوت می‌باشد. این رنگ‌ها به عنوان روکشی حلال و مقاوم در برای رنگ زدن کف آشپزخانه، طبقات و پارکینگ‌ها استفاده می‌شود. همچنین با دوام بالا و درخشش زیبایی که به انواع سطوح می‌دهد، از آن‌ها در در برابر رد تایر و لکه‌های نفت و انواع ترک محافظت می‌کند. کاربرد این رنگ‌ها تنها به ساختمان‌ها محدود نشده بلکه در صنعت نیز از آن‌ها بهره می‌برند.

 • رنگ بلکا

رنگ بلکا نوعی پوشش طبیعی سلولوزی محسوب می‌شود که برای نقاشی ساختمان‌ها در طرح‌های جدید به کار گرفته می‌شود. مزایای قابل توجه این رنگ‌ها از جمله بدون بو و بدون حساسیت بودن، مقاومت عالی در برابر آتش و ضربه، قابلیت شستشو و ترمیم، کمتری نیاز به زیرسازی، پوشش دهی بالا و … باعث شده امروزه کاربرد زیادی داشته باشد.

 

کلام پایانی 

قبل از اقدام برای رنگ آمیزی ساختمان باید برای خرید رنگ مورد نظر تصمیم خود را گرفته و کار چند نقاش ماهر و باسابقه را از نزدیک بررسی کنید. در محاسبه اجرت و قیمت نقاشی ساختمان عوامل گوناگونی دخالت دارند. به طور مثال می‌توان گفت رنگ ساختمان روغنی، نیمه روغنی، اکریلیک و مولتی کالر نسبت به انواع رنگ‌های پلاستیکی به دلیل خصوصیات و ویژگی‌های بهتری که دارند از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند. پس از تصمیم قطعی برای نقاشی ساختمان محل سکونت و یا محل کار باید به دنبال رنگ مخصوص با مقاومت بالا باشید. برندهای گوناگون موجود در مغازه‌های رنگ فروشی می‌تواند برای شما گیج کننده باشد. به همین دلیل به شما توصیه می‌شود که رنگ مورد نظر خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نمایید. همچنین از راهنمایی و مشورت با فروشنده و رنگ کاری که برای نقاشی ساختمان با او قرارداد بسته‌اید، بهره بگیرید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

اجرت و قیمت نقاشی ساختمان و آپارتمان در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع رنگ‌های ساختمانی مناسب برای نقاشی ساختمان 

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین محلول لوله بازکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا