دکوراسیون داخلی

اصول فنگ شویی آینه در منزل | بهترین مکان برای قرار دادن آینه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

فنگ شویی یکی از قدیمی‌ ترین هنرهای چینی می‌ باشد که جهت هماهنگ کردن فضای زندگی و ایجاد انرژی مثبت در آن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. هدف از فنگ شویی به کار بردن اصولی مثل تعادل و هماهنگی در زندگی می‌ باشد. آینه‌ ها یکی از مهم‌ ترین عناصر هنر فنگ شویی می‌ باشند و به عنوان ابزاری قدرتمند برای انعکاس دادن و افزایش دادن انرژی در فضای خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرند. اصول فنگشویی آینه چنانچه به درستی استفاده نشود و مکان مناسبی برای آینه انتخاب نگردد، انرژی مثبت، آرامش و فراوانی نیز جایی در خانه نخواهد داشت. اصول فنگ شویی آینه و دنیای شگفت انگیز آن می‌ تواند برای بسیاری از افراد جالب و جذاب باشد.

بهترین مکان جهت قرار دادن آینه‌ ها بر اساس فنگشویی

پیدا کردن مکان مناسب جهت قرار دادن آینه به صورت معجزه واری می‌ تواند انرژی را به منزل شما هدایت کند اما باید حواستان باشد که بعضی مکان‌ ها جهت قرار دادن آینه مناسب نیستند و به شدت باید از آن بپرهیزید. در ادامه توضیحاتی در مورد آن می‌ دهیم.

قرار دادن آینه در اتاق خواب بر اساس فنگ شویی

دقت کنید بر اساس فنگ شویی هرگز آینه نباید روبروی تخت خواب شما قرار گیرد. تخت محلی برای آرامش و استراحت است و اگر آینه روبروی آن نصب شود می‌ تواند باعث ایجاد اختلال و انعکاس تصویر شما در آن شده و انرژی را مختل می‌ کند. انعکاس انرژی به فردی که خوابیده است می‌ تواند باعث بی‌ قراری و اضطراب شده و خواب آرام را از او می‌ گیرد. در اتاق خواب دقت کنید که آینه در موقعیتی نصب شود که مستقیماً روبروی تخت نباشد.اصول فنگ شویی آینه در منزل | بهترین مکان برای قرار دادن آینه به عنوان مثال می‌ توانید آن را کنار تخت و یا جایی دور از تخت نصب کنید. از آینه می‌ توانید جهت افزایش انرژی اتاق خواب به کمک انعکاس نور طبیعی استفاده کنید. به عنوان مثال قرار دادن آینه روبروی پنجره می‌ تواند باعث انعکاس نور بیشتری به اتاق شده و فضای اتاق خواب شما را جذاب‌ تر و بزرگتر کند. به کار بردن آگاهانه آینه در اتاق خواب می‌ تواند محیطی آرام و هماهنگ در اتاق خواب ایجاد کرده و کیفیت خواب شما را بیشتر کند.

قرار دادن آینه در سالن غذاخوری بر اساس فنگ‌ شویی

در هنر فنگ شویی قرار دادن آینه در سالن غذاخوری می‌ تواند تجربه‌ ای لذت بخش را به افراد بدهد. مفهوم آینه در سالن غذاخوری یعنی انعکاس دهنده فراوانی غذا و این انعکاس می‌ تواند به طور نمادین باعث دوچندان کردن روزی شود. علاوه بر آن آینه‌ می‌ تواند باعث افزایش تعامل بین خانواده و میهمانان شده و هماهنگی خاصی در فضا ایجاد کند. وقتی می‌ خواهید یک آینه برای سالن غذاخوری انتخاب کنید حتماً به موقعیت و اندازه فضا نیز توجه نمایید. آینه‌ ای که انتخاب می‌ کنید باید با فضای مد نظر مطابقت داشته باشد و نه خیلی بزرگ باشد و نه کوچک. بهترین مکان برای قرار دادن آینه در سالن غذاخوری جایی است که بتواند میز ناهارخوری را انعکاس دهد به این ترتیب شما فضایی خواهید داشت که بسیار شاد و مثبت است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کامل انتخاب بهترین روکش برای مبلمان

قرار دادن آینه در راهرو یا ورودی بر اساس فنگ شویی

راهروی ورودی خانه محلی برای ورود انرژی می‌ باشد و به همین خاطر منطقه مهم بر اساس اصول فنگ شویی محسوب می‌ گردد. بنابراین قرار دادن آینه در این فضا به صورت استراتژیک می‌ تواند تأثیر زیادی در فضای کلی خانه شما و جریان انرژی آن داشته باشد. آینه ورودی مثل دریچه خوش آمد گویی می‌ باشد و انرژی وارد شده را انعکاس داده و مثبت اندیشی زیادی را به فضای زندگی دعوت می‌ کند اما دقت کنید که آینه نباید به صورت مستقیم و در راستای درب اصلی نصب شود. این کار از برگشت انعکاس انرژی و همچنین خروج آن از منزل ممانعت کرده و در جریان انرژی مثبت اختلال ایجاد می‌ کند. با قرار دادن آینه در راهرو یا ورودی می‌ توانید باعث بزرگتر جلوه دادن خانه خود نیز شوید و احساس دلپذیر و گرمی را به میهمانان القا کنید. نکته بسیار مهم در هنر فنگ‌ شویی این است که آینه‌ ها باید همیشه تمیز باشند تا بتوانند انرژی مثبت را به راحتی جریان دهند.

۵ قانون مهم و ساده در فنگ‌ شویی آینه

در مورد آینه اصول فنگشویی فقط به پیدا کردن موقعیت خوب برای نصب کردن آینه ختم نخواهد شد بلکه فاکتورهای مهم دیگری دارد که در ادامه مطلب به توضیح آنها می‌ پردازیم.

از آینه‌های لب تیز استفاده نکنید

زمانی که در فنگشویی صحبت از آینه به میان می‌ آید یکی از نکات مهم این است که از خریداری کردن آینه لبه تیز خودداری کنید. لبه تیز در آینه می‌ تواند باعث تولید انرژی منفی شده و ایجاد حس ناراحتی در فضا خواهد کرد. همچنین می‌ تواند به عنوان یک قطع کننده جریان انرژی نیز در نظر گرفته شود و تعادل را در فنگ شویی به هم می‌ زند. اصول فنگ شویی آینه در منزل | بهترین مکان برای قرار دادن آینهبر عکس آینه‌ هایی که لبه‌ های گرد و یا اریب دارند باعث جریان یافتن انرژی شده و آرامش را در اتاق جاری می‌ کنند. با انتخاب آینه‌ ای که دارای خطوط صاف می‌ باشد می‌ توانید آرامش و هماهنگی را در فضای خانه خود افزایش دهید.

استفاده از آینه‌ های با کیفیت در اصول فنگ‌ شویی

برای آنکه انعکاس موثرتر انرژی را شاهد باشید به سراغ آینه‌ هایی بروید که شفافیت بالا و کیفیت خوبی داشته باشند. آینه‌ های شفاف می‌ توانند انرژی را با وضوح زیادی منعکس نمایند و انرژی را به جریان اندازند. بهتر است از خرید آینه‌ هایی که شفافیت خوبی ندارند خودداری کنید زیرا انرژی مثبت محیط را مختل می‌ کند. از مهم‌ ترین اصول فنگ شویی در رابطه با آینه این است که به مواد استفاده شده در قاب بندی آینه اهمیت بدهید. قاب آینه می‌ تواند در انرژی و حال و هوای خانه و همچنین با چیدمان و دکوراسیون خانه شما نیز همخوانی داشته باشد.

  • قاب چوبی آینه با انرژی زمین مرتبط است.
  • قاب فلزی می‌ تواند حس وضوح و دقت را برای شما هدیه آورد.
  • قاب‌ های منبت کاری شده چوبی برای سبک کلاسیک و قاب ساده برای سبک  مینیمال مناسب می‌ باشد.
  • قاب فلزی می‌ تواند فضای خانه را مدرن‌ تر نشان دهد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمان

درمان انرژی منفی با آینه

در هنر فنگ‌ شویی آینه‌ ها ابزار قدرتمندی جهت تبدیل انرژی‌ های منفی به انرژی‌ های مثبت می‌ باشند. برای شروع می‌ توانید گوشه‌ هایی که دارای انرژی منفی یا انرژی راکد هستند و حس سرزندگی در آنجا وجود ندارد را شناسایی کنید. با قرار دادن یک آینه در این مکان می‌ توانید جریان انرژی را افزایش داده و الگوهای منفی را نیز از بین ببرید. اگر بخشی در خانه شما وجود دارد که فکر می‌ کنید انرژی در آنجا راکد شده است می‌ توانید یک آینه در آن قسمت قرار دهید و به پراکنده شدن انرژی راکد کمک نمایید و باعث ایجاد جریان متعادل در خانه خود شوید.

بزرگتر نشان دادن خانه با آینه

به کار بردن آینه در خانه باعث می‌ شود که نواحی تنگ و کوچک بسیار باز تر و جادار تر نشان داده شود. شما با قرار دادن یک آینه در این فضاها می‌ توانید اتاق را به شکل معجزه واری بزرگتر از آن چیزی که هست نشان دهید و احساس بهتری نیز ایجاد کنید. برای آنکه این تأثیر را در خانه خود ببینید بهتر است آینه را بر روی دیواری که مقابل پنجره و یا منبع نور طبیعی وجود دارد قرار دهید. آینه نور را منعکس می‌ کند و باعث روشن‌ تر دیده شدن فضا خواهد شد. دقت کنید در استفاده از آینه نباید زیاده‌ روی کنید. قرار دادن زیاد آینه در یک بخش از خانه می‌ تواند منجر به افزایش یافتن یک باره انرژی شده و حس آشفتگی ایجاد نماید. اگر می‌ خواهید محیطی هماهنگ و متعادل داشته باشید باید اعتدال را حفظ کنید.

آینه و بازتاب شخصی

بر اساس فنگ‌ شویی باید مراقب مکانی که آینه‌ ها را در آنجا قرار می‌ دهید باشید. مخصوصاً اگر قسمتی از خانه شما دارای انرژی منفی می‌ باشد باید آن قسمت را شناسایی کرده و آینه را در آنجا قرار دهید تا بتواند انرژی‌ های منفی را از بین برده و تبدیل به انرژی مثبت کند و یا انرژی های مثبت را تقویت کرده و منعکس نماید.اصول فنگ شویی آینه در منزل | بهترین مکان برای قرار دادن آینه اگر می‌ خواهید احساس آرامش را تقویت کنید بهتر است در مکانی که انرژی منفی در آنجا وجود دارد دکوری با نور ملایم و ساده ایجاد کنید تا محیط آرامی ایجاد شود. قرار دادن آینه می‌ تواند باعث افزایش یافتن جریان انرژی شده و هماهنگی خوبی بین فضای خانه ایجاد کند. اگر اصول فنگ شویی آینه را بدانید می‌ توانید به بهترین شکل از آن استفاده کرده و باعث افزایش انرژی مثبت در محیط زندگی خود شوید.

سخن پایانی

در قانون فنگ‌ شویی به کار بردن آینه در جای مناسب می‌ تواند مشکلاتی که در آن فضا وجود دارد را از بین ببرد. آینه یکی از مهمترین عناصر در فنگ شویی می‌ باشد و علاوه بر آن در سنت و فرهنگ قدیمی ایرانی نیز آینه نماد نور بوده و از نظر علمی نیز آینه‌ ها با انعکاس نور باعث بزرگتر و روشن‌ تر جلوه دادن فضا می‌ شود. مطابق با اصول فنگ‌ شویی آینه می‌ تواند فضا را درخشان‌ تر و بزرگتر کرده و آرامش و انرژی مثبت را به خانه بیاورد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

اصول فنگ شویی آینه در منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اصول فنگ شویی آینه در منزل، بهترین مکان برای قرار دادن آینه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا