تعمیرات لباسشویی

علت کار نکردن دور تند لباسشویی

دلیل اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی و راه حل رفع این مشکل

یکی از سیستم های موجود در ماشین لباسشویی که با درست کار کردن خود می تواند عملکرد خوبی نشان دهد، دور تند ماشین لباسشویی می باشد که در سرعت های متفاوت می تواند لباس را سریعتر خشک نماید. آخرین مرحله از کارکردن ماشین لباسشویی خشک کردن لباس می باشد که اگر دور تند دستگاه به صورت صحیح کار نکند و چرخش خوبی از خود نشان ندهد، ممکن است لباس ها به درستی خشک نشوند. زمانی که لباس درون ماشین لباسشویی به صورت کامل خشک نشود، سبب چروک شدن لباس خواهد شد. در بعضی مواقع ممکن است اختلالاتی در ماشین لباسشویی، دور تند این سیستم را با مشکل روبه رو کند که در این صورت با داشتن تجربه ای کافی می توان با عیب یابی درست مشکل موردنظر را برطرف نمود. دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در ادامه شرح داده می شود.

دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

کار نکردن دور تند سیستم ماشین لباسشویی می تواند متفاوت باشد که با بررسی دقیق ماشین لباسشویی می توان به مشکل موردنظر پی برد و راه حلی اساسی برای آن پیدا کرد. به صورت کلی دلایل متفاوتی برای کار نکردن دور تند این دستگاه وجود دارد که با کمک افراد با تجربه در این زمینه می توانید مشکل موردنظر را پیدا و به صورت کامل برطرف گردانید. نمونه هایی از علت های کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شامل موارد زیر است که به صورت مختصر و مفید توضیح داده شده است.

مسدود بودن مسیر خروجی آب

یکی از علت های کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی مسدود بودن مسیر موردنظر برای خارج شدن آب می باشد که اگر به صورت کامل آب از درون سیستم خارج نشود، دور تند دستگاه دچار مشکل می شود. زمانی که با مشکل کار نکردن درست دور تند، روبه رو شده اید، مسیر تخلیه آب ماشین لباسشویی را به طور کامل بررسی کنید تا مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور oe لباسشویی دوو Daewoo

این مشکل ممکن است هنگامی رخ دهد که تکه ای از لباس در قسمت تخلیه آب ماشین لباسشویی، مسیر موردنظر را مسدود کرده باشد و یا اینکه ممکن است لوله ماشین لباسشویی دچار تا خوردگی شده باشد که در این صورت ممکن است آب از دستگاه خارج نشود و دور تند ماشین لباسشویی فعال نشود. برای برطرف کردن این مشکل می توانید لباسشویی را به سمت جلو کشیده و مشکل موجود در قسمت تخلیه آب را برطرف نمایید و از باز بودن فاضلاب مطمئن گردید.

نوسانات موجود در سیستم برقی

زمانی که در سیستم برق شهری نوساناتی رخ دهد ممکن است لوازم خانگی با مشکل بزرگی روبه رو شوند. در شرایط جدی تر این نوسانات برقی می تواند سبب سوختگی و یا خرابی پریزهای لوازم خانگی شود. در صورت ایجاد این مشکل یکی از اختلالات در سیستم ماشین لباسشویی کار نکردن دور تند دستگاه در هنگام خشک کردن می باشد. در صورت ایجاد نوسانات برقی از یک برقکار کمک بگیرید تا مشکل را برای شما برطرف کند.

توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی

معمولا ماشین های لباسشویی وزن معینی از لباس را تحمل می کنند که هرکدام از این سیستم ها ظرفیت های متفاوتی را دارا می باشند. با توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی باید مقدار مناسبی از لباس را درون آن قرار دهیم تا به موتور و اتصالات داخلی ماشین لباسشویی فشاری دارد نشود. میزان ظرفیت ماشین لباسشویی بر اساس واحد کیلوگرم است که در این صورت حواستان به لباس های موجود در لباسشویی باشد. در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی از میزان ظرفیت دستگاه  کمتر از لباس استفاده کنید تا هم کیفیت و عملکرد دستگاه افزایش پیدا کند.

یکی از مشکلات رایجی که در صورت عدم توجه به میزان ظرفیت ماشین لباسشویی ممکن است ایجاد شود اختلال در دور تند دستگاه در مرحله آخر می باشد. هنگامی که لباس بیش از اندازه درون ماشین لباسشویی قرار گیرد با فشاری که به موتور سیستم وارد می شود، موتور دیگر توانایی چرخش با سرعت بالا را ندارد که در این صورت احتمال خشک نشدن لباس وجود دارد.

همچنین لباس بیش از اندازه درون ماشین لباسشویی می تواند سبب داغ شدن دستگاه نیز شود. پس برای جلوگیری از کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی، بهتر است از میزان کمتری از لباس درون دستگاه استفاده کنید تا کیفیت و عملکرد ماشین به طور چشمگیری افزایش یابد.

در صورت عدم تنظیم مناسب برای خشک کردن لباس

معمولا ماشین های لباسشویی برنامه های متفاوتی برای خشک کردن و یا حتی شستن لباس دارند که بر اساس نوع لباس و میزان آلودگی  آن ها می توان از برنامه ای مناسب استفاده کرد. زمانی که در برنامه دستگاه به صورت درست تنظیم نشود ممکن است اختلالاتی رخ دهد که مهم ترین مشکل ایجاد شده از این بابت، کار نکردن دور تند در هنگام خشک کردن لباس می باشد.

حتما بخوانید:   دلایل مختلف نچرخیدن و بد چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

شما بر اساس جنس لباس، حجم لباس و مدت زمان شستشو لباس می توانید برنامه ماشین لباسشویی را تنظیم و از عملکرد بالا آن بهره مند گردید.

دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

اختلال در قطعه هیدروستات

یکی از قطعه های مهم ماشین لباسشویی هیدروستات می باشد که عملکرد و کارایی متفاوتی دارد. این قطعه میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی را اندازه گیری می کند که در صورت اختلال در این قطعه ممکن است آب به درستی اندازه گیری نشود.

هنگامی که آب درون ماشین لباسشویی بیش از اندازه باشد دور تند دستگاه به هیچ عنوان کار نمی کند و لباس ها را نمدار تحویل می دهد. زمانی که با این مشکل روبه رو شدید بهتر است شیلنگ هیدروستات را از روی قطعه هیدروستات جدا کنید که اگر آب از درون شیلنگ خارج شد و دور تند ماشین لباسشویی شروع به کار کرد، باید به تعویض این قطعه بپردازید. زیرا مشکل موجود ممکن است از همین قطعه باشد.

اختلال در خازن راه انداز

یکی از مشکلات رایج در کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی اختلال در قطعه خازن راه انداز می باشد. البته بعضی از ماشین های لباسشویی این قطعه را ممکن است دارا نباشند که به جای این قطعه نوع موتور آن به صورت تخصصی می باشد. این قطعه برای راه اندازی دور تند ماشین لباسشویی کارایی دارد و در صورت خراب بودن ممکن است موتور دور تند شروع به حرکت نکند و اختلال شدیدی ایجاد گردد.

اختلال در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در قسمت درون دیگ دستگاه قرار دارد که وظیفه آن خارج کردن آب از درون دستگاه می باشد. این قطعه از طریق یک شیلنگ، آب را به درون فاضلاب منتقل می کند که می تواند در عملکرد درست ماشین لباسشویی نقشی موثر ایفا کند.

بنابراین در صورت خارج نشدن آب از درون دستگاه، دور تند ماشین لباسشویی به هیچ عنوان کار نمی کند که برای برطرف کردن آن باید به صورت دقیق بررسی های لازم را انجام دهید.

اختلال در موتور ماشین لباسشویی

از اصلی ترین و کاربردی ترین قطعه موجود در ماشین لباسشویی موتور آن می باشد که عملکرد اصلی ماشین لباسشویی بر عهده این قطعه است. موتور موجود در سیستم موردنظر وظیفه چرخش دیگ را برعهده دارد.

حتما بخوانید:   راهنمای قفل کودک در ماشین لباسشویی برند سامسونگ samsung

به صورت کلی اگر این قطعه دچار آسیب و یا مشکلی شود، ممکن است دور تند دستگاه از کار بیافتد. زیرا چرخش دیگ برعهده موتور خواهد بود. داغ بودن موتور هم یکی دیگر از عوامل کار نکردن دور تند در مرحله آخر ماشین لباسشویی می باشد که در این صورت باید به برطرف کردن مشکل موردنظر اقدام کنید.

در هنگام تعمیر و یا تعویض موتور ماشین لباسشویی حواستان باشد به صورت خودسرانه این کار را انجام ندهید. زیرا تعویض این قطعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که ممکن است در صورت نداشتن مهارت کافی اختلالی شدیدتر ایجاد شود. برای برطرف کردن مشکل موتور از تکنسین های مجرب شرکت ایبک امداد کمک بگیرید تا به صورت تخصصی مشکل ایجاد شده برای شما برطرف گردد.

اختلال در بورد ماشین لباسشویی

بورد و تمامی قطعات الکتریکی در سیستم ماشین لباسشویی فرمان دهنده و صادر کننده پیام های حرکت می باشد که همانند یک سیستم مغزی عمل می کند. در صورت ایجاد مشکل در قطعه بورد ماشین لباسشویی ممکن است دور تند دستگاه از کار بیافتد و وظیفه خود را به درستی انجام ندهد.

دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

نکته ای مهم در راستا خشک کردن لباس توسط دور تند ماشین لباسشویی

قبل از راه اندازی ماشین لباسشویی به صورت کامل دفترچه راهنما موجود در آن را مطالعه کنید. تا بتوانید اطلاعات دقیقی از چگونگی کارکردن با ماشین لباسشویی خود به دست آورید.

به صورت معمول چرخش ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن به نوع پارچه لباس و میزان لباس موجود درون ماشین لباسشویی بستگی دارد. دور تند موتور هرچه سریعتر باشد می تواند فرآیند خشک کردن لباس را بهبود بخشد. بنابراین هرچه دور موتور بالاتر باشد خراب شدن و چروک شدن پارچه لباس کمتر دیده خواهد شد.

بر این اساس اگر مشکلاتی در سیستم چرخش و دور تند ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید، بهتر است هرچه سریعتر به برطرف کردن مشکل موجود بپردازید تا اختلالات شدیدتری ایجاد نشود.

نتیجه گیری

دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی از عوامل مختلفی ممکن است ایجاد گردد. در این صورت باید با کمک افراد ماهر و با تجربه به برطرف کردن مشکل موردنظر اقدام کنید. یکی از شرکت های فعال در این زمینه شرکت ایبک امداد است که با داشتن سابقه ای طولانی و همچنین مهارت کافی بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد.

31

دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل رایج کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x