مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ گوشت تیوا Tiwa | نمایندگی چرخ گوشت تیوا

راهنمای تعمیر چرخ گوشت تیوا Tiwa | نمایندگی چرخ گوشت تیوا، عیب‌یابی چرخ گوشت تیوا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برخی از ایرادات چرخ گوشت تیوا را می‌توانید، به راحتی خودتان در منزل برطرف کنید و نیازی به پرداخت هزینه برای تعمیر چرخ گوشت نداشته باشید. باید توجه داشته باشید که اگر دستگاه شما دچار مشکل اساسی شده است، بهتر می‌باشد‌ که تعمیر آن را به افراد مجرب بسپارید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت تیوا

از آن جایی که چرخ گوشت از لوازم خانگی پر کاربرد در منازل محسوب می‌شود، احتمال خرابی در این دستگاه بالا می‌باشد. اگر به دقت مطالب این بخش را مطالعه کنید، به صورت کامل با مشکلات چرخ گوشت تیوا آشنا شده و می توانید ایرادات به وجود آمده را شناسایی و برطرف کنید. درباره نحوه نگهداری چرخ گوشت تیوا نیز نکاتی ذکر شده است که می‌تواند برای کاربران بسیار کارآمد باشد.

طریقه برطرف کردن مشکل روشن نشدن و کار نکردن چرخ گوشت تیوا

چرخ گوشت دستگاهی است که مصرف برق بالایی دارد و در صورت استفاده طولانی مدت امکان دارد، به جریان برق فشار آورد و باعث خرابی و سوختگی سیم‌های برق در پریز شود. اولین کاری که باید انجام دهید، اطمینان از وجود جریان در پریز برق می‌باشد. سپس سیم و دوشاخه دستگاه را بررسی نمایید، که قطعی نداشته باشند. برخی از چرخ گوشت‌ها دارای دوشاخه‌های فیوز دار هستند و احتمال دارد فیوز دو شاخه قطع شده باشد.

اگر از سیستم برق خانه، دوشاخه و سیم چرخ گوشت، اطمینان حاصل کردید، گزینه احتمالی بعدی کلید پاور چرخ گوشت می‌باشد. این کلیدها دارای چراغی هستند، که در هنگام فعال بودن، چراغ آن نیز روشن می‌گردد. اگر این موارد را بررسی نمودید و دلیل روشن نشدن چرخ گوشت تیوا را پیدا نکردید، باید علت را در درون چرخ گوشت جویا شوید.

مهمترین دلیل روشن نشدن چرخ گوشت، خرابی موتور دستگاه است. قسمت‌های مختلفی از موتور دستگاه می‌تواند موجب روشن نشدن آن شود. خرابی زغال، خرابی قطب‌های هسته، خرابی آرمیچر از جمله این موارد میباشند.

دلیل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت تیوا

در برخی مواقع امکان دارد که چرخ گوشت تیوا را روشن کنید و موتور آن کار کند، اما اسکرول یا مارپیچ موجود در چرخ گوشت تیوا نچرخد. برای عیب‌یابی آن لازم است، بخش‌های مختلفی مثل دنده مارپیچ، چرخ مارپیچ، پین فنر، چرخ دنده اصلی و شفت چرخ دنده را چک نمایید.

برای اینکار ابتدا از چرخ دنده مارپیچ شروع نمایید. چون امکان دارد در اثر ساییدگی موجب عدم چرخش مارپیچ گردد. ساییدگی آن را می‌توانید به صورت واضح در شکل ظاهری آن ببینید. اگر این قطعه ساییده شده بود باید آن را عوض کنید.

اگر این قطعه سالم بود، باید به سراغ پین فنر، شفت موتور و چرخ دنده بروید. اگر علائم شکستگی در هر کدام از آن قطعات وجود داشت مانع از چرخش مارپیچ یا اسکرول چرخ گوشت تیوا می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر آبمیوه گیری سانی Sunny در منزل | عیب یابی و رفع مشکل

از دلایل دیگر بروز این مشکل شکستگی در دنده مارپیچ سر آرمیچر است. در برخی موارد این شکستگی جزئی است و در حد خراش می‌باشد که می‌توانید آن را تعمیر کنید. برای این منظور می‌توانید این قطعه را تراش بدهید و مشکل را برطرف نمایید. اما اگر شکستگی آن بیشتر بود باید آن را تعویض کنید.

دلیل داغ شدن موتور چرخ گوشت تیوا

در هنگام کار، چرخ گوشت تیوا نیز مثل دیگر وسایل برقی، حرارت کمی تولید می‌کند. اما در برخی مواقع این حرارت بسیار بالا بوده و منجر به داغ شدن چرخ گوشت تیوا می‌شود. وجود این حرارت بالا به قسمت‌های مختلف چرخ گوشت آسیب میزند. برای اینکه این مشکل چرخ گوشت تیوا را برطرف کنید، باید ابتدا به سراغ فن چرخ گوشت بروید. برای اینکار باید محفظه‌هایی که پشت چرخ گوشت برای خروج هوا قرار داده شده‌اند را بررسی کنید. اگر در حین کار چرخ گوشت از این منافذ هوا خارج شود، نشان دهنده سلامت فن است. اما اگر این چنین نبود، فن دستگاه خراب بوده و باید تعمیر شود. خراب بودن فن منجر به داغ شدن موتور و در نتیجه آسیب به کل دستگاه چرخ گوشت تیوا می‌گردد.

اگر از قسمت پشتی چرخ گوشت تیوا هوا خارج می‌شود، فن سالم است و برای عیب‌یابی باید به سراغ موتور دستگاه چرخ گوشت تیوا بروید. اگر این داغ شدن، همراه با بوی سوختگی باشد، نشان دهنده نیم سوز شدن موتور دستگاه می‌باشد، که هر چه سریعتر باید دستگاه را خاموش کنید تا کل موتور نسوزد و سپس با نمایندگی تعمیرات این محصول تماس بگیرید و با کمک تعمیرکاران ماهر مشکل چرخ گوشت تیوا را حل نمایید.

چرخ گوشت تیوا

عیب‌یابی و تعمیر صدای بلند چرخ گوشت تیوا

مشتریان زیادی از صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار شکایت می‌کنند. باید گفت که چرخ گوشت یکی از لوازم پر سر و صدای آشپزخانه است و صدای زیاد آن یکی از مشکلات رایج این دستگاه است. اگر در حین انجام کار صدای ناهنجاری شنیدید و یا صدای چرخ گوشت از حالت همیشگی آن بیشتر شد، باید علت آن را بررسی نمایید. صدای بیش از اندازه چرخ گوشت تیوا می‌تواند، به دلیل فاسد شدن گریس در چرخ دنده‌ها باشد و یا احتمال دارد با گذشت زمان، گریس نشت کرده باشد و جعبه دنده خالی از گریس باشد، که می‌تواند موجب صدای غیر عادی در این دستگاه شود. این مشکل با تعویض گریس حل می‌شود. همچنین باید چرخ دنده‌ها را نیز چک کنید. اگر چرخ دنده شکسته باشد یا بیش از حد ساییده باشد، باید اقدام به تعویض آن نمایید. چنانچه پس از تعویض چرخ دنده‌ها و گریس، هنوز چرخ گوشت شما دارای صدای زیاد است باید موتور دستگاه چک شود.

دلیل بیرون نیامدن گوشت از چرخ گوشت تیوا

در برخی مواقع در حین استفاده از چرخ گوشت تیوا شاهد این مشکل هستید، که گوشت از دستگاه شما خارج نمی‌شود. به این منظور و برای برطرف کردن این ایراد در ادامه علت بیرون نیامدن گوشت از چرخ گوشت تیوا را بررسی می‌کنیم:

از جمله دلایل اصلی بیرون نیامدن گوشت از چرخ گوشت تیوا وجود رگ و چربی در گوشت می‌باشد، که مانع از خروج گوشت از چرخ گوشت تیوا می‌شود. برای پیشگیری از این مشکل بهتر است از قرار دادن این مواد در داخل چرخ گوشت تیوا جلوگیری کنید.

چنانچه تیغه چرخ گوشت تیوا شما کند باشد شاهد خارج نشدن گوشت از چرخ گوشت تیوا خواهید بود که برای برطرف کردن این مشکل بهتر است که از تعمیرکار چرخ گوشت تیوا برای بررسی دستگاه در این وضعیت کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای جامع تعمیر چرخ گوشت تیوا Tiwa | عیب یابی و تعمیر

اگر با انجام دادن موارد بالا مشکل چرخ گوشت تیوا برطرف نشد بهتر است، که دستگاه خود را سرویس کنید.

چرخ گوشت تیوا

دلیل جرقه زدن چرخ گوشت تیوا

چنانچه شاهد جرقه زدن چرخ گوشت تیوا بودید باید در اسرع وقت برای برطرف کردن آن اقدام کنید جرقه زدن چرخ گوشت تیوا ممکن است به این دلایل باشد:

در صورتی که در سیم پیچی داخلی پریز و کلید برق متصل به چرخ گوشت تیوا ایرادی وجود داشته باشد، چرخ گوشت تیوا جرقه خواهد زد. برای برطرف کردن این مشکل باید دستگاه خود را به پریز دیگری متصل کنید.

اگر در چرخ گوشت تیوا رطوبتی وجود داشته باشد، شاهد ایجاد جرقه در دستگاه می‌شوید. که برای رفع این مشکل در این وضعیت باید گوشت و مواد غذایی که برای چرخ کردن استفاده می‌کنید، تقریبا خشک و بدون آب باشد.

گاهی جرقه در اثر مشکل سیم پیچی‌های داخل خود چرخ گوشت تیوا است که در این شرایط باید سریع دستگاه را خاموش کنید و از یک تعمیرکار چرخ گوشت تیوا برای بررسی دستگاه خود کمک بخواهید.

عیب‌یابی ایراد خشک بودن گوشت در چرخ گوشت تیوا

امکان دارد پس از اینکه گوشت را چرخ نمودید متوجه شوید که گوشت چرخ شده بسیار خشک است. این مشکل به علت وجود ایراد در دستگاه چرخ گوشت تیوا می‌باشد. وجود اصطکاک در چرخ گوشت موجب می‌شود، که گوشت چرخ شده خشک شود. باید بدانید که نیروی اصطکاک در واقع همان نیرویی می‌باشد که باعث مقاومت در برابر حرکت اجسام می‌شود. در چرخ گوشت تیوا نیز اگر این نیرو زیاد باشد، موجب می‌گردد گوشت خشک شود. پس لازم است که در این مورد نیز به طرز استفاده خود از چرخ گوشت تیوا توجه فرمایید و از ریختن گوشت زیاد داخل چرخ گوشت تیوا خودداری نمایید و از چرخ کردن گوشت یخ زده با استفاده از این دستگاه بپرهیزید.

چرخ گوشت تیوا

نکات مهم برای افزایش طول عمر مفید چرخ گوشت تیوا

با رعایت موارد زیر عمر مفید چرخ گوشت تیوا خود را می‌‌توانید افزایش دهید و از خرابی آن جلوگیری کنید:

  • از قرار دادن تکه‌های بزرگ گوشت، در داخل چرخ گوشت تیوا خودداری نمایید. چون موتور دستگاه، برای چرخ کردن گوشت باید از قدرت بسیار بالایی استفاده کند.
  •  در هنگام خرید چرخ گوشت باید توجه داشته باشید که، جنس محفظه، صفحات برش و تیغه محصول ضد زنگ باشند. در صورت ضد زنگ نبودن، پس از هر بار شستشو باید قطعات خشک شوند.
  •  چنانچه چرخ گوشت سیستم حفاظت حرارتی ندارد، بیشتر از پانزده دقیقه از آن استفاده نکنید. چون استفاده بیشتر از آن به چرخ گوشت آسیب می‌رساند. اگر پس از چند بار استفاده از چرخ گوشت احساس کردید که دستگاه مثل قبل گوشت را چرخ نمی‌کند با تیز کردن تیغه، قدرت محصول را می‌توانید افزایش دهید.
  • چرخ گوشت تیوا را در زمان خالی بودن محفظه روشن نگذارید. چون در صورت خالی بودن محفظه، سرعت چرخش و دور موتور بیشتر بوده و حرارت محصول بالا خواهد رفت و قطعات موتور فرسوده می‌شوند.
  • بهتر است خوراکی غیر از گوشت، را با چرخ گوشت تیوا چرخ نکنید و این دستگاه را فقط برای چرخ کردن گوشت استفاده کنید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر چرخ گوشت تیوا Tiwa|نمایندگی گوشت تیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت تیوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا