مجله لوازم خانگی

توستر بهتر است یا سولاردام؟

توستر بهتره یا سولاردام؟ | مزایا و معایب توستر و سولاردام

امروزه بیشتر مردم به علت مشغله کاری و کمبود وقت، به دنبال ابزارهایی می‌باشند، که به آنها کمک کند کار خود را سریعتر انجام دهند. در این میان امکان دارد سوال پیش آید، که سولاردام چیست؟ و یا توستر چیست؟ در این مقاله مواردی مثل مزایا و معایب سولاردام، مزایا و معایب توستر، با استفاده از سولاردام چه غذاهایی می‌توان تهیه کرد؟، با استفاده از توستر چه غذاهایی می‌توان درست کرد؟، سولاردام بهتره یا توستر؟ اشاره می‌کنیم.

خلاصه‌ای از توستر عملکرد بهتری دارد یا سولاردام؟

توستر و سولاردام چیست؟ توستر و سولاردام با طراحی فناوری‌های پیشرفته پخت غذا، گرم کردن غذا و … را راحت و آسان کرده‌اند.
مزایا و معایب توست
 • عملکرد خوب نسبت به قیمت آن
 • قیمت پایین
مزایا و معایب سولاردام
 • عملکرد بسیار خوب
 • فناوری پیشرفته
 • قیمت بسیار بالا
با استفاده از توستر و سولاردم چه غذاهایی می‌توان تهیه کرد؟
 • برشته کردن نان و تفت دادن
 • پختن غذا
 • گرم کم کردن مجدد غذا
 • پخت کیک و پیتزا
 • ضدعفونی کردن
توستر بهتره یا سولاردام؟
 • اگر می‌خواهید هزینه بالایی پرداخت نمایید و محصول پیشرفته خریداری کنید، سولاردام بهتر است.
 • برای صرفه‌جویی در هزینه ها و دریافت همان خدمات، توستر هم دست کمی از سولاردام نداشته و ارزش خرید بالایی دارد.

سولاردام چیست؟

سولاردام دستگاهی است که هم کار مایکروفر و هم کار مایکروویو را انجام می‌دهد، یعنی هم گرم می‌کند و هم می‌پزد. این دستگاه اولین بار توسط شرکت ال‌جی تولید و روانه بازار شد و در مدت زمان کمی محبوبیت زیادی را در بین مردم به دست آورد. در سولاردام از گرم کننده های زغالی، سرامیکی و هالوژنی استفاده شده است. گرم کننده زغالی در بالای دستگاه قرار گرفته و می‌تواند امواج را با دما با عمق نفوذ بالا تولید و منتشر نماید. گرم‌کننده‌های سرامیکی و هالوژنی در پایین و کف محفظه قرار دارند. بیشتر گرما به وسیله این دو تولید و منتشر می‌شود. سولاردام به صورت استوانه‌ای و یا بیضی شکل است، به این ترتیب گرما به صورت یکنواخت و یکسان در داخل سولاردم پخش شده و تمام قسمت‌های ماده غذایی به صورت یکسان گرم کرده و یا می‌پزند.

سولاردام

 

توستر چیست؟

توستر دستگاهی است که غذای ما را گرم نموده و غذای گرم را در زمان کوتاهی تحویل افراد می‌دهد. برای کسانی که خسته و گرسنه از سرکار برمی‌گردند، وسیله بسیار کاربردی می‌باشد. در واقع این اجاق گاز کوچک برای تهیه غذاهای مختلف بسیار کاربرد دارد. با توستر می‌توانید همه‌ی غذاها را گرم کنید و پخت انواع غذاها را داشته باشید و همچنین می‌توانید آنها را یخ زدایی کنید. اجاق‌های توستر از دو المنت حرارتی در بالا و پایین ساخته می‌شوند و این ساختار به دستگاه اجازه می‌دهد تا غذا را ترد کند.

توستر

معایب و مزایای سولاردام

سولاردام از جدیدترین تجهیزات پخت و پز می‌باشد. در این دستگاه طراحی و عملکرد، در بهترین حالت خود قرار دارد و برای این کار از تکنولوژی پیشرفته استفاده شده است. در این دستگاه از گرم کننده‌های مختلفی، نسبت به آون توستر، استفاده گردیده است که این به پخت غذا کمک ویژه‌ای می‌کند، که گرما به طور یکنواخت در داخل محفظه جریان داشته باشد و موجب پخت خوب غذا و خوشمزه تر شدن آن می‌شود. سولاردام به سرعت گرم می‌کند و دما را به حداکثر خود می‌رساند. با این دما می‌توانید به سرعت و در مدت زمان بسیار کم انواع غذاها را گرم کنید. علاوه بر این سرعت پخت در سولاردام چند برابر دستگاه‌های دیگر می‌باشد. بنابراین با استفاده از سولاردام، می‌توانید در زمان خود صرفه جویی زیادی کنید و در زمان کمی انواع غذاها را تهیه نمایید. فروشندگان به افرادی که زمان کافی برای پخت و پز برای یک ساعت را ندارند، توصیه می‌‌کنند که این دستگاه را تهیه کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر اتو فلر | نمایندگی تعمیرات اتو فلر

مزایای سولاردام

 •  سولاردام ها ویتامین ها و املاح معدنی مواد غذایی را از بین نمی‌برد، به گونه‌ای که سلامت غذا به صورت کامل حفظ می‌شود.
 •  مواد پخته شده درون سولاردام‌ها، دارای طعم و کیفیت بسیار خوبی هستند.
 •  در کمترین زمان ممکن، می‌توانید بهترین غذاها را آماده کنید.
 •  سولاردام‌ها در کوتاه ترین زمان، با سرعت زیاد گرم می‌شوند.

معایب سولاردام

 • مواد غذایی که در سولاردام‌ها پخته می‌شوند، موجب افزایش سطح کلسترول و کاهش هموگلوبین می‌شود.
 • درون سولاردام‌ها، هر نوع ظرفی را نمی‌توانید استفاده کنید.
 •  این نوع دستگاه‌ها مصرف برق بالایی دارند.
 •  قیمت سولاردام بالا بوده و باید قبل از خرید، بودجه خود را در نظر بگیرید.

معایب و مزایای توستر

توستر از یک بدنه دو لایه تشکیل شده است که در آن دو یا سه عنصر سرامیکی قرار دارد. اجاق‌های توستر، دارای هر دو گریل و کانوکشن می‌باشند، به طور کلی، توستر محدودیتی در استفاده از ظروف ندارند و این ویژگی، یکی از مزیت‌های این دستگاه است. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در مورد توستر می‌توان گفت، حمل و نقل و جابجایی آسان این دستگاه می‌باشد.

مزایای توستر

 •  جاگیر نبودن این دستگاه
 • مصرف بهینه، که در زمان کمتری نسبت به فر مواد غذایی را به دمای مورد نظر می‌رساند.
 •  استفاده آسان و راحت
 •  موجب گرم شدن محیط نمی‌شود.
 • قابل استفاده در محل کار
 • قیمت مناسب
 • تعمیر آسان

معایب توستر

 •  گرم کردن و یا پختن مقادیر زیاد غذا با توستر چالش‌برانگیز می‌باشد.
 • فاصله سینی را از المنت‌های گرمایشی را نمی‌توانید کنترل کنید.

با سولاردام چه غذاهایی می‌توان درست کرد؟

نحوه کار کردن سولاردام با اجاق‌های توستر، کاملاً متفاوت است. چون آنها در واقع مربع شکل می‌باشند، در حالی که اتاق این دستگاه به شکل کروی و استوانه‌ای طراحی شده است و هدف از این طراحی استوانه‌ای، انعکاس بهتر و طبخ بهتر غذا است. سولاردام به دلیل این که ترکیبی از مایکروویو و گرمایش سبک است، دستگاه مجهزتر و کامل‌تری می‌باشد.

با توستر چه غذاهایی می‌توان درست کرد؟

همانطور که گفتیم، آون توستر در مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود و این به بدین معنی است که اندازه و ابعاد توستر از فر مورد استفاده برای پخت و پز و عملکرد آن، الگو گرفته شده است. از تفت دادن و برشته کردن نان گرفته تا پختن غذا، گرم کردن مجدد غذا، سرخ کردن، ضدعفونی کردن، پخت کیک و پیتزا و … را می‌توانید در توستر انجام دهید. از آنجایی که یک توستر ترکیبی از همه این ویژگی‌ها است، این موضوع ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد. مدل‌های جدید توستر مجهز به گریل یا کانوکشن می‌باشند، و فن موجود در آن حرارت را پخش کرده و غذا را خوب می‌پزد.توستر

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش مراحل ساخت مبل | مبلمان چوبی

سولاردام بهتره یا توستر؟ توستر بخرم یا سولاردام؟

استفاده از فرها خیلی راحت بوده و متخصصین تغذیه هم آن را برای افراد پیشنهاد می‌کنند. اما بعضی از افراد معتقد هستند، که این فرها خطرناک و سرطان زا می‌باشند. لازم است که بدانید، تمامی این ادعاها شایعه بوده و بی اساس هستند و هیچ مبنای علمی ندارند. پس شما می‌توانید با خیال راحت از آنها استفاده نمایید. اما اینکه کدام یک را بخرید، این بستگی به نیاز شما دارد که برای چه کاری می‌خواهید از آنها استفاده کنید.

هر دوی این محصولات قادر هستند، که نیازهای شما را برطرف کنند. اما در صورتی که می‌خواهید یکی را به عنوان محصول برتر انتخاب کنید، سولاردام عملکرد بهتری دارد و از طرفی قیمت بالاتری نیز دارد. اما توستر نسبت به قیمت آن عملکرد بسیار خوبی داشته و ارزش خرید بالایی دارد. اگر می‌خواهید دستگاهی بسیار مدرن و جدید با امکانات عالی خریداری نمایید، سولاردام را به شما معرفی می‌کنیم. اما توستر هم نسبت به قیمت آن ارزش خرید بسیار بالایی دارد.

موارد استفاده از توستر

از توسترها می‌توانید برای برشته و یا کباب کردن مواد غذایی استفاده کنید. توستر همچنین برای پخت غذاهایی مثل گوشت ماهی و سبزیجات ایده آل می‌باشد. شما می‌توانید از تنظیم گریل کردن، برای کارهایی مثل درست کردن نان سیر، آب کردن پنیر پیتزا، استفاده نمایید. حتی شما می‌توانید با استفاده از توستر شیرینی‌ها و کلوچه‌های خوشمزه بپزید. بعضی از توسترها دارای گزینه جوجه گردان می‌باشند. توستر‌هایی که جوجه گردان دارند، دارای قطعات اضافی، مثل سیخ جوجه گردان می‌باشند، که به شما این امکان را می‌دهد، که یک مرغ یا گوشت کوچک را در آن بپزید. در آخر یک توستر، برای گرم کردن مجدد غذاها یا گرم نگه داشتن آنها بسیار کاربردی است و طعم تازه غذای شما را حفظ می‌کنند. بدون اینکه آنها را خیس کنند (خیس شدن ناشی از آب شدن برفک و رطوبت روی غذا).

موارد استفاده از سولاردام

با استفاده از سولاردام می‌توانید، انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را بپزید. شما می‌توانید انواع کیک، نان و شیرینی را در این نوع از اجاق گازها بپزید. همچنین این دستگاه قابلیت خشک کردن انواع سبزی و میوه و همچنین برشته کردن انواع آجیل و گرم کردن غذا و یخ زدایی را نیز دارد. از سولاردام می‌توانید برای ذوب کردن موادی مثل شکلات و ژلاتین به جای روش بن‌ماری و جوش آوردن آب نیز استفاده کنید. در برخی از انواع سولاردام، امکان درست کردن خمیر و ماست هم وجود دارد. پخت غذا در این دستگاه سریعتر و در دمای بالاتر انجام می‌شود، که در این حالت چربی کمتر و کربوهیدرات و پروتئین بیشتری در غذا نسبت به اجاق‌های معمولی باقی خواهد ماند. جدای از عمق سرخ شدن گوشت، روش پخت آن کمترین تاثیر را در میزان چربی و کلسترول را دارد و در زمان پخت، نمی‌توان میزان پروتئین و کربوهیدرات را افزایش داد. سبزیجات معمولاً با ماکروفر و بخارپز بهتر می‌پزند و مواد مغذی کمتری از دست می‌دهند.

توستر بهتره یا سولاردام؟

مجموع امتیازات

استفاده از توستر و سولاردم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا