ابزار برقی

آموزش نکات و ترفندهای تنظیم جک درب پارکینگ

آموزش نکات و ترفندهای تنظیم جک درب پارکینگ | اهمیت تنظیم جک درب پارکینگ

امروزه استفاده از درب‌های برقی و اتوماتیک برای  و محیط‌های مختلفی مانند پارکینگ‌ها بسیار رایج گردیده است. با توجه به اینکه سرعت و امنیت درب‌های برقی نسبت به درب‌های معمولی بیشتر است کاربرد آن بیشتر شده است. اما کاربران باید بدانند که طریقه تنظیم جک درب پارکینگ و نصب درب‌های برقی بسیار حائز اهمیت است و در عملکرد درست درب تأثیر مستقیم خواهند داشت. مهم‌ترین قسمت درب‌های برقی جک‌های آنها می‌باشند که سبب حرکت درب‌ها می‌شوند. به همین علت بهتر است که با تمام نکات و ترفندهای تنظیم جک درب پارکینگ آشنایی کافی داشته باشید.

اهمیت تنظیم جک درب پارکینگ

با توجه به اینکه جک درب پارکینگ به صورت اتوماتیک و با استفاده از برق کار می‌کند، کاربران تسلطی روی آن نخواهند داشت. به همین علت تنظیم جک درب پارکینگ بسیار حائز اهمیت است. اگر جک به صورت صحیح و خوب تنظیم نگردد، امکان دارد که برای بسته یا باز کردن عملکرد خوبی نداشته باشد و در نتیجه خودروی شما آسیب ببیند. همچنین چنانچه درب در زمان مناسب و به خوبی باز یا بسته نگردد، امکان دارد که کاربران به مدت طولانی معطل شده و یا مشکلات امنیتی به وجود آید. بنابراین از نصب درست درب و همچنین تنظیم جک درب پارکینگ باید اطمینان حاصل شود.

نحوه تنظیم جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ دو نوع دارد. از آن به صورت بازویی و نوع دیگر آن به حالت ریلی می‌باشد. تنظیم و نصب هر کدام از این جک‌ها با هم متفاوت خواهد بود و برای تنظیم جک درب پارکینگ باید با توجه به نوع آن عمل شود. تنظیم جک درب پارکینگ با استفاده از شیوه‌های گوناگونی انجام خواهد شد.

شیوه تنظیم جک درب پارکینگ بسیار اهمیت دارد. چون با استفاده از جک درب پارکینگ به صورت خودکار باز و بسته می‌شود. جک‌ها انواع گوناگونی مثل هیدرولیکی، برقی و… دارند که نحوه تنظیم هر کدام از آنها با هم متفاوت است. جک‌های گوناگون نمره‌بندی و طبقه‌بندی می‌شوند که این نمره‌بندی از یک آغاز می‌گردد و هر چقدر که نمره بیشتر شود، جک مورد نظر می‌تواند وزن بیشتری را تحمل کند. در تنظیم جک نکته‌ای که نباید فراموش شود، این است که بین لولای در و جک فاصله درست رعایت شود. اگر این فاصله مناسب نباشد و زیاد باشد، جک قادر نخواهد بود که عملکرد درستی داشته باشد.

پیش از آنکه اقدامی انجام دهید، در ابتدا باید اطلاعاتی که در حافظه وجود دارد را پاک کنید و دوباره تنظیم آن را انجام دهید. برای این منظور باید دکمه Learn از روی رسیور خود انتخاب نموده و به مدت ۱۰ ثانیه آن را نگه دارید. با این کار اطلاعاتی که در حافظه وجود دارد به طور کامل پاک خواهد شد و شما می‌توانید تنظیمات مورد نظر را از اول انجام دهید.

تنظیم جک درب پارکینگ

شیوه اول: تنظیم جک درب پارکینگ با دکمه زمان

برای تنظیم زمان بسته یا باز شدن درب پارکینگ باید دسترسی به منو داشته باشید. ابتدا دکمه زمان را انتخاب کرده و به مدت چند ثانیه آن را فشار دهید. دکمه زمان معمولاً در پایین دکمه‌ها و در سمت چپ قرار دارد در این حالت باید دکمه D روی درب را بزنید تا تایم آغاز گردد. منتظر شوید تا مدت زمان مورد نظر برسد. در وقت مورد نظر باید مجدداً دکمه را فشار داده و با این کار زمان را در حافظه ثبت نمایید. وقتی که دکمه D را برای بار اول فشار دادید تا فشار دادن آن برای دومین بار مدت زمان ثبت شده در سیستم درب اتوماتیک می‌باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عیب یابی و رفع مشکلات آیفون تصویری سیماران

شیوه دوم: تنظیم درب با Deep switch

در شیوه دوم برای تنظیم جک می‌توانید از دیپ سوئیچ کمک بگیرید. سه کلید در مدار کنترل وجود دارد. این کلیدها برای فعال یا غیر فعال نمودن تایمر اتوماتیک در سمت چپ و راست موتور مورد استفاده قرار می‌گیرند. کلید دیگری هم برای برقرار کردن ارتباط بین ریموت کنترل درب و درب پارکینگ است. برای فعال شدن تایمر روی ریموت کلید برق را در حالت اوکی قرار دهید. همچنین برای اینکه تایمر را خاموش کنید، باید سوئیچ را در حالت خاموش یا OFF قرار دهید.

مهمترین علتی که موجب می‌گردد درب در زمان درست باز و بسته نشود یا به حالت نیمه باز باقی بماند، تنظیم نبودن زمان می‌باشد. این دو شیوه به کاربران کمک خواهد کرد که زمان را به درستی تنظیم نموده و درب به بهترین شکل و در مناسب‌ترین زمان باز یا بسته شود. چنانچه با سیستم درب برقی و تنظیم جک درب پارکینگ آشنایی کافی ندارید، از افراد با تجربه و متخصص کمک بگیرید تا این تنظیمات بدون هیچ مشکلی انجام شود.

طریقه تنظیم برد جک درب پارکینگ

پیچیده‌ترین و اصلی‌ترین قسمت هر درب اتوماتیک مرکز فرمان و کنترل یا همان برد آن می‌باشد. دستور و فرمان بسته یا باز شدن و دیگر تنظیمات از این قسمت صادر می‌گردد و قطعات و اجزای مختلف با توجه به پیام‌های این بخش درب را بسته یا باز می‌کنند. قطعات مهمی مانند سوئیچ، فیوز، صفحه نمایش، لامپ ال ای دی، کارت رادیویی، ترانس تغذیه و… در برد جک درب پارکینگ وجود دارد.

در تنظیم جک درب پارکینگ ها بردها به شیوه‌های گوناگونی تنظیم می‌گردند. تنظیم بردها توسط افراد کاربلد و متخصص انجام می‌شود و افرادی که اطلاعات و دانش کافی در این زمینه ندارند، به هیچ عنوان نباید تنظیمات مربوط به این قسمت را دستکاری نمایند. چون احتمال خرابی و بروز مشکلات در آنها بیشتر خواهد شد.

تنظیم سرعت درب

یکی دیگر از مواردی که بسیار دارای اهمیت است، سرعت درب‌های پارکینگ می‌باشد. پس از تنظیم جک درب پارکینگ، مهم‌ترین مسئله تنظیم سرعت آن می‌باشد. تنظیم سرعت این درب‌ها با نوسانات جریان برق ارتباط مستقیم دارد و چنانچه این نوسانات بیش از اندازه زیاد باشد، عملکرد آن با اختلالات زیادی مواجه می‌گردد. برای اینکه بتوانید سرعت درب را تنظیم نمایید، باید آن را باز نمایید و سنسور را به خوبی و با دقت تنظیم نمایید تا حساسیت چشمی و سرعت بسته یا باز شدن به خوبی تنظیم گردد.

تنظیم سرعت درب پارکینگ به موارد مختلفی مانند محیط و جایی که درب در آن نصب شده است مدل درب و غیره بستگی خواهد داشت و توسط کارشناسان به صورت ماهرانه و اصولی انجام می‌گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید محافظ برق برای کامپیوتر، تلویزیون، یخچال و کولر

جک درب پارکینگ

تنظیمات ریموت درب

پس از تنظیم جک درب پارکینگ یکی دیگر از کارهایی که باید انجام شود، تنظیم ریموت درب می‌باشد. ریموت ارتباط بین کاربر و مرکز کنترل را برقرار می‌کند و تنظیمات مربوط به آن ساده می‌باشد. برای این کار می‌توانید به این ترتیب عمل نمایید:

 • بین مرکز فرمان و ریموت حداقل فاصله یک متری باید وجود داشته باشد تا ریموت درب عملکرد مناسبی داشته باشد.
 • وقتی فاصله مناسب رعایت می‌شود، با فشار دادن دکمه مرکز فرمان آن را فعال نمایید.
 • نمایشگر دستگاه به مدت ده ثانیه روشن خواهد بود که در این مدت هر کدام از دکمه‌های ریموت فشار داده می‌شود، صفحه نمایش چشمک می‌زند. بدین معنا که تنظیمات مورد نظر در حال انجام می‌باشد. دکمه‌های دیگر ریموت هم به همین ترتیب قابل تنظیم هستند.

نکات مهم خرید جک درب پارکینگ

همانطور که گفته شد، تنظیم جک درب پارکینگ بسیار حائز اهمیت است. اما قبل از آن افراد باید جک درب مناسب انتخاب و تهیه کنند. جک‌های درب پارکینگی که در بازار وجود دارد، بسیار متنوع است و هر کدام از مدل‌ها در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای حالت‌های ویژه‌ای تناسب دارند. بر اساس نوع درب، شرایط ساختمان، اندازه، تردد و… جک درب پارکینگ باید خریداری شود. قبل از آنکه اقدام به انتخاب و خرید جک درب پارکینگ نمایید، باید به این نکات توجه داشته باشید:

 • در ابتدا باید عرض ورودی ساختمان مورد نظر را بدانید.
 • وزن، اندازه و طول هر درب را بدانید.
 • تعداد لنگه‌های درب را در نظر داشته باشید.
 • موقعیت و شرایط ساختمان باید سنجیده شود.
 • میزان تردد احتمالی و تعداد واحدهای ساختمان در طول شبانه روز را مد نظر داشته باشید.
 • در مورد انواع جک‌هایی که در بازار وجود دارند و عملکرد و نوع آنها باید اطلاعات کافی داشته باشید.
 • مدل‌ها و برندهای متفاوت و ویژگی‌هایی که هر کدام از آنها دارند را بررسی نمایید.
 • پشتیبانی از محصول مورد نظر و همچنین نصب بدون دردسر و راحت نیز از موارد مهم است.
 • میزان کارایی و قدرت زیاد جک از نکات مهم خرید این محصول می‌باشد.
 • بودجه و هزینه‌ای که برای تهیه جک درب پارکینگ می‌خواهید انجام دهید را مدنظر بگیرید.

دقت و توجه کافی به هر کدام از نکات و مواردی که گفته شد، موجب خواهد شد که فرایند انتخاب و خرید جک درب پارکینگ و همچنین تنظیم جک درب پارکینگ به صورت صحیح و مناسب باشد.

تنظیم جک درب پارکینگ

سخن تکمیلی

جک درب پارکینگ مهم‌ترین قسمت درب‌های برقی و اتوماتیک می‌باشد. بنابراین تنظیم جک درب پارکینگ بسیار با اهمیت بوده و حتماً باید به صورت صحیح و اصولی انجام شود تا باز و بسته شدن درب بدون مشکل انجام شود. همچنین باید به نکات مهم خرید جک مناسب توجه داشته باشید تا در هنگام تنظیم جک درب پارکینگ با مشکل مواجه نشوید. در بازار انواع جک وجود دارد که هر کدام از آنها کارایی و مشخصات خاصی دارند. این جک‌ها برای موقعیت‌های مختلف مناسب بوده و به کار می‌روند.

کارایی و کیفیت جک برای عملکرد درست بسیار مهم است. ارائه پشتیبانی و خدمات لازم و ضمانت کالا از موارد مهمی می‌باشد که باید کاربران به آنها توجه نمایند.

آموزش نکات و ترفندهای تنظیم جک درب پارکینگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای تنظیم جک درب پارکینگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا