تعمیراتتعمیرات تلویزیون

عیب یابی مشکل وای فای تلویزیون

آموزش کامل حل مشکل عدم اتصال به وای فای و اینترنت در تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه علاوه بر تلفن همراه و لب تاپ ، در تلویزیون های هوشمند نیز وای فای قرار داده اند . در زمانی که شبکه وای فای تلویزیون فعال نمی شود و نمی توانید آن را به اینترنت وصل کنید ، موارد زیادی باعث این مشکل می شود که در مواقع بسیار ایراد از سیستم نرم افزاری خواهد بودو به سادگی و بدون دردسر اضافه مشکل رفع خواهد شد.  در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و عواملی را که باعث به وجود آمدن آن می شود را برایتان توضیح دهیم ، با ما همراه باشید .

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]اگر با برد تلویزیون آشنایی ندارید ، حتما به مقاله زیر سر بزنید ، برد یکی از مهمترین بخش های تلویزیون شما است که باید آن را کامل بشناسید.

[button color=”primary” size=”small” link=”https://eibak.com/full-knowledge-of-the-main-board-or-motherboard-of-the-tv/” icon=”” target=”true” nofollow=”false”]رفتن به مقاله آشنایی کامل با برد تلویزیون[/button][/box]

 

مشکل وای فای تلویزیون

رفع مشکل وای فای تلویزیون

همانطور که می دانید یکی از قابلیت های جذاب تلویزیونهای هوشمند ، استفاده از اینترنت می باشد . با استفاده از وای فای در تلویزیون می توانید فعالیت های دیجیتال مربوط به اینترنت را با رزولوشن و وضوح انجام دهید ، اما امکان دارد در هنگام وصل اینترنت با مشکل روبه رو شوید و این مشکل شما را کلافه کرده و از ادامه فعالیت خود منصرف شوید .در اینجا می خواهیم برایتان توضیح دهیم تا چگونه این مشکل را برطرف کنید .

 

دلایل مشکل وای فای چیست؟

خوشبختانه در بیشتر مواقع این اختلال به راحتی برطرف خواهد شد و معمولا این مشکل از سمت نرم افزاری است و اینکه موارد سخت افزاری باشد در مواقع کمتری دیده شده پس زیاد خود را در این باره ناراحت نکنید که معمولا با تنظیمات شبکه مشکلتان حل خواهد شد . در ادامه مطالب ،  روش حل آن را برایتان توضیح خواهیم داد .

تنظیمات شبکه مورد استفاده

برای اتصال درست به اینترنت ،  تنظیمات شبکه اپراتوری که سیگنال های اینترنتی را ارسال می کند ، اهمیت بسیاری دارد .پس می توانید با اپراتور مورد نظر تماس گرفته و مشکل را گزارش دهید تا علت عدم دسترسی اینترنت دستگاه شما را بررسی کنن و آن را برایتان رفع و رجوع کنن.

تنظیمات زمان و تاریخ اشتباه در تلویزیون

تنظیمات نادرست و غلط بخش time & date می تواند باعث به وجود آمدن اختلال در وای فای تلویزیون شود .برای رفع آن ابتدا منطقه زمانی درست را انتخاب کرده و پس از روشن و خاموش کردن تلویزیون ، وضعیت وای فای را بررسی کنید .

 

برطرف کردن مشکل نمایش علامت wifi و پیغام no internet .

یکی از مواردی که هنگام استفاده شما از اینترنت تلویزیون ممکن است برایتان به وجود بیاید ، نمایش علامت wifi و پیغام no internet است . البته توجه داشته باشید گاهی به دلیل تحریم ها ، برند مورد نظر ، آی پی ایران را پشتیبانی نمی کند  . در این صورت امکان دارد با تغییر دادن آی پی از ایران به کشورهای دیگر ، و تغییر دادن تاریخ به تاریخ میلادی ، مشکل برطرف شود .

چرا وای فای به تلویزیون وصل نمی شود ؟

امروزه امکانات زیادی در تلویزیون های هوشمند وجود دارد که برای استفاده از این قابلیت ها حتما باید دستگاه به وای فای وصل باشد ، گاهی ممکن است شما با مواردی از قبیل عدم اتصال وای فای به تلویزیون رو به رو شوید در این مورد میتوان گفت که عوامل  مختلفی باعث بوجود آمدن این ایراد می شود ولی در حالت کلی باید بگوییم که مشکلات وای فای تلویزیون به تنظیمات دستگاه و مودم مربوط می باشد . در ادامه می خواهیم روش های عیب یابی مشکل وای فای تلویزیون و روش رفع این خرابی را برایتان توضیح دهیم .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش‌های کاربردی برای ازبین بردن رسوبات کولرهای آبی

از صحیح بودن رمز پسورد وای فای اطمینان داشته باشید .

در مرحله ی اول از عیب یابی مشکل وای فای تلویزیون ، باید از صحیح بودن رمز پسورد اطمینان حاصل کنید . در بیشتر موارد اگر رمز را اشتباه وارد کنید باعث عدم اتصال وای فای در تلویزیون خواهد شد . ضمنا هنگام وارد کردن رمز ، از فارسی یا انگلیسی بودن کیبورد مطمئن شوید ، زیرا تغییر زبان می تواند باعث اشتباه وارد شدن رمز پسورد شود . در صورتی که مطمئن شدید رمز درست وارد شده اما همچنان وای فای به تلویزیون وصل نمی شود در این صورت باید فاصله ی وای فای تا دستگاه را بررسی کنید .

بررسی کردن فاصله ی بین دستگاه وای فای و تلویزیون .

پس از اینکه از صحیح بودن رمز وای فای مطمئن شدید بهتر آن است که فاصله ی بین دستگاه وای فای تا تلویزیون را کمی تغییر دهید ، زیرا بیشتر اوقات دور بودن دستگاه وای فای از تلویزیون می تواند علت روشن نشدن وای فای باشد . برای بر طرف کردن این خرابی ، وای فای را نزدیک دستگاه نصب کنید تا سیگنال های قوی تری برای اتصال به وجود بیاید . اکنون می توانید تلویزیون را روشن کنید و ببینید آیا ایراد بر طرف شده یا خیر ؟ اگر باز هم وصل نشد و مشکل از فاصله ی بین دستگاه وای فای و تلویزیون نبود باید از سالم بودن سیم ها و اتصالات متصل به وای فای مطمئن شوید . زیرا گاهی اوقات قطع بودن سیم های متصل به آن می تواند مانع وصل شدن تلویزیون به اینترنت شود .

تلویزیون و وای فای را ری استارت کنید .

مشکل وای فای تلویزیون

مطلب دیگری که باید برایتان در مورد عیب یابی و خرابی وای فای تلویزیون باید توضیح دهیم ، طریقه و روش خاموش شدن تلویزیون و وای فای است .در بیشتر موارد امکان دارد خاموش کردن دستگاه برای مدت ۱۵ دقیقه به وسیله ی کنترل ، باعث شود تا در اتصال وای فای اختلال ایجاد شود . برای بررسی این مشکل ، ابتدا تلویزیون را روشن کنید و سپس چند دقیقه صبر کرده و بعد از آن بدون استفاده از کنترل و فقط با جدا کردن دو شاخه ی تلویزیون از برق ، آن را خاموش کنید ، مدت ۲۰ یا ۳۰ دقیقه صبر کرده و سپس دوباره دستگاه را روشن کنید . البته بهتر است که دو شاخه وای فای را هم یک بار از برق جدا کرده و دوباره به برق وصل کنید . به این طریق هر دو دستگاه ، ری استارت می شود .

بررسی کردن فعال یا غیر فعال بودن مک آدرس تلویزیون .

برای بررسی کردن ایرادات وای فای تلویزیون باید فعال یا غیر فعال بودن مک آدرس را بررسی کنید زیرا فعال بودن مک آدرس در بعضی از تلویزیون ها باعث خواهد شد تا تعداد زیادی آدرس وای فای را نتوانیم فعال کنیم و در اصل مک آدرس می تواند در اتصال وای فای محدودیت ایجاد کند . برای اینکه تشخیص دهیم مک آدرس فعال یا غیر فعال است ، ابتدا وارد تنظیمات وای فای دستگاه شوید و مک آدرس تلویزیون را  در لیست مجاز آن وارد کنید .

از به روز بودن dns تلویزیون اطمینان پیدا کنید .

یکی از دلایل وصل نشدن وای فای  می تواند به روز نبودن dns تلویزیون باشد که باعث به وجود آمدن مشکل در اتصال وای فای خواهد شد . برای اینکه dns را به روز رسانی کنید در مرحله ی اول وارد منوی دستگاه شده و سپس وارد ستینگ  شوید حالا از بخش تنظیمات وارد نتورک و وارد تنظیمات نتورک شوید حالا گزینه start را انتخاب کنید و پس از آن تنظیمات آی پی را انتخاب کرده و در ادامه ی آن گزینه ی mode dns و manual را انتخاب کنید و در آخر عدد ۸۸۸۸ را وارد کرده و اوکی کنید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر یخساز یخچال ناسیونال

دستگاه های ذخیره سازی را از تلویزیون جدا کنید .

یکی از کارهایی را که می توانید برای مشکل عیب یابی وای فای تلویزیون انجام دهید این است که ، دستگاه هایی را که برای ذخیره سازی به تلویزیون وصل شده اند ، را جدا کنید مثلا فلش ، هارد اکسترنال ، رم و … نمونه هایی از دستگاه های ذخیره سازی هستند که اگر آنها را به تلویزیون وصل کنیم باعث مشکل در اتصال خواهند شد . پس از اینکه دستگاه های ذخیره سازی را از تلویزیون جدا کردید ، دوباره برای وصل کردن وای فای تلویزیون تلاش کنید .  اگر مشکل بر طرف نشد و همچنان دستگاه شما به وای فای متصل نشد ، در این صورت از یک تکنسین کمک بگیرید.

لوازم خانگی دارای فرکانس را از نزدیک تلویزیون دور کنید .

بعضی از لوازم خانگی مانند رادیو ، تلفن و … به دلیل شبیه بودن به فرکانس وای فای ، باعث اختلال در وای فای تلویزیون و وصل نشدن آن می شوند . در اصل این دستگاه ها باعث اختلال در فرکانس وای فای می شوند . برای اینکه این ایراد را حل کنید دستگاه هایی را که فرکانس آنها شبیه به وای فای هستند ، از تلویزیون دور کنید .

مشکل وای فای تلویزیون

راه کار اصلی  و رفع مشکل وصل نشدن وای فای تلویزیون .

 

یکی از اصلی ترین راه حل ها برای رفع وصل نشدن وای فای تلویزیون این است که سیستم عامل آن را آپدیت کنید . اگر متوجه شدید که نسخه جدید برای آپدیت سیستم عامل دستگاه شما آمده ، بدون تلف کردن وقت ، تلویزیون را آپدیت کنید برای این منظور می توانید از فلش در نسخه ی از قبل دانلود شده سازگار استفاده کنید . البته مموری کارت ، فلش ، هارد اکسترنال و سایر لوازم جانبی نیز می تواند دلیلی برای وصل نشدن وای فای تلویزیون باشند هر گاه با این اشکالات رو به رو شدید لوازم جانبی را که نام بردیم ، بیرون بکشید و وای فای را بررسی کنید اگر باز هم  وصل نشد اقدام به آپدیت تلویزیون خود کنید .

نتیجه گیری از عیب یابی وصل نشدن وای فای تلویزیون

در این مقاله از ایبک امداد عیب یابی وای فای تلویزیون را برایتان توضیح دادیم ، مشکلاتی مانند فعال بودن مک آدرس ، نزدیک بودن دستگاه های هم فرکانس ، اتصال انواع دستگاه های ذخیره سازی ، خراب بودن سیم ها و … ، باعث می شود که وای فای تلویزیون وصل نشود اگر با بررسی کردن دلایل گفته شده باز هم با مشکل روشن نشدن وای فای تلویزیون رو به رو هستید بهتر این است که تعمیر دستگاه خود و رفع این مشکل را به تعمیر کار مجرب و تکنسین ماهر بسپارید ، امیدواریم که مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد .

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکل وای فای تلویزیون

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با حل مشکل عدم اتصال وای فای تلویزیون

امتیاز کاربر: ۴.۴۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا