مجله ساختمان

روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی | رفع انسداد چاه توالت

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

گرفتگی توالت فرنگی جزو رایج ترین مشکلات در سرویس های بهداشتی می باشد که بیشتر منجر به اتفاق های جدی تری در سرویس بهداشتی و همینطور نارضایتی از توالت می شود. برای برطرف کردن گرفتگی توالت اول باید دلیل انسداد را پیدا نمایید. در صورت جدی بودن مشکل، توالت فرنگی نیاز به تعمیرات توسط کارشناسان دارد که شامل عوض کردن لوله های داخلی و غیره می شود.

انسداد می تواند ناشی از استفاده نادرست از توالت یا گرفتگی دستشویی فرنگی با آشغال و لوازم بهداشتی مورد استفاده در توالت باشد. رفع انسداد توالت ها شامل تمیز نمودن لوله های درونی و خارج کردن زباله از سیستم فاضلاب می باشد. بهترین روش برای جلوگیری از گرفتگی توالت، استفاده کردن از مواد شوینده، نگهداری و شستشوی درست توالت است.

راهکار فوری برای رفع انسداد توالت فرنگی

هر دستگاهی با گذشت زمان امکانات اولیه خودش را از دست می دهد و در نتیجه با ایراداتی مواجه می گردد. یکی از متداول ترین ترین مشکل های توالت، گرفتگی و زهکشی ضعیف است. عدم شستشوی توالت فرنگی مشکلی خیلی جدی است و در صورت عدم رفع آن در اسرع وقت باعث ایجاد بوی نامطبوع، آسیب به قسمت های پایینی توالت و خطوط فاضلاب ساختمان می گردد. اگر دوست دارید بدانید در صورت گرفتگی توالت چه کاری انجام دهید، موارد زیر را مطالعه کنید.

آب گرم درون توالت بریزید

خالی کردن ظرف آب داغ در توالت یک راه بسیار راحت برای باز کردن توالت است. اگر در سرویس بهداشتی توالت فرنگی مشکلی دارد و مهارت خاصی برای رفع آن ندارید، یکی از راحت ترین راه ها ریختن حجم بالایی آب گرم می باشد. اولین قدم باید کاسه توالت را بشویید. در ادامه با استفاده از یک سطل بزرگ یا ظرف دیگری حجم بسیاری آب درون توالت خالی کنید. این راه باز نمودن لوله توالت هیچ آسیبی به لوله یا توالت شما وارد نمی کند.

رفع گرفتگی توالت فرنگی

محلول خانگی برای باز کردن توالت درست کنید

برای رفع گرفتگی توالت به راحتی می توانید از انواع محلول های دست ساز و خانگی استفاده نمایید. برای انجام این کار، می توانید مواد سرکه و جوش شیرین را درون ظرفی با یکدیگر، هم بزنید، در ادامه محلول تهیه شده را هم زده و آن را درون کاسه توالت خالی کنید. در خیلی از موارد با این راهکار باز کردن توالت فرنگی انسداد چاه رفع می شود. ولی اگر مشکل چاه حل نشد نگران این موضوع نباشید راه های دیگری را برای باز نمودن لوله توالت به کاربران معرفی می نماییم. از سویی برای رفع این مشکل می توانید با کارشناسان حرفه ای تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع آلاچیق چادری | بررسی قیمت آلاچیق چادری

از مواد شوینده استفاده نمایید

اگر راه کار های خانگی و همچنین محلول تهیه شده از جوش شیرین و سرکه در برطرف کردن گرفتگی توالت تاثیری نداشت. می توانید برای این کار از مواد شوینده مناسب یا محلول های مخصوص چاه بازکنی استفاده نمایید. این محلول خیلی کارآمد بوده و گرفتگی لوله را به محض استفاده کاملا از بین می برد. اگر تصمیم دارید از مواد شوینده برای رفع انسداد توالت استفاده نمایید، بهتر می باشد اول از همه بینی و دهان تان را با استفاده از ماسک یا یک تکه پارچه مرطوب به خوبی بپوشانید، درب و پنجره های توالت را باز کنید و در آخر مواد شوینده را درون لوله توالت خالی کنید. برای استفاده از این مواد احتیاط های لازم را به عمل آورید و از مصرف زیاد آنها جدا خودداری نمایید.

از تلمبه پلاستیکی استفاده نمایید

یکی از راه های عملی رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده کردن از پمپ های پلاستیکی مختص انسداد لوله ها می باشد. برای استفاده از پمپ حتما باید از دستکش های لاستیکی استفاده نمایید و تلاش کنید فشار زیادی به توالت فرنگی تان وارد نکنید. اگر چه پمپ می تواند یک راه کار کاربردی و آسان در صورت گرفتگی باشد. ولی اگر فشار زیادی به توالت فرنگی منزلتان وارد نمایید باعث آسیب می شود. این راه های رفع گرفتگی و مسدود بودن توالت فرنگی به وسیله خودتان یا افراد حرفه ای قابل انجام است.

از فنر دستی استفاده کنید

متخصصان و کارشناسان کاربلد از فنرهای قوی و عریض برای رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده می نمایند. همچنین می توانید خودتان به راحتی از فنرهای ریز تر برای حل مشکل انسداد توالت استفاده نمایید. ولی اگر در این کار مهارت خوبی ندارید، بهترین کار این است با کارشناسان تماس بگیرید.

قبل از استفاده از این راه کار بازشوی توالت فرنگی، فنر را چک نمایید تا مطمئن شوید که آسیبی به کاسه توالت فرنگی وارد نشده است و در مراحل بعد باید دهانه فنر را تا زمانی که به مانع داخل توالت برخورد نماید، وارد لوله توالت کنید و سپس بچرخانید. این کار را در جهت چرخش عقربه های ساعت انجام دهید. به هیچ عنوان فنر را فشار ندهید تا انسداد برطرف شود.

حتما بخوانید:   زمان برگزاری نمایشگاه ساختمانی مونیخ BAU | نمایشگاه ساختمانی مونیخ

از چسب نواری استفاده کنید

در این روش باید چسب نواری را به صورت کامل و بدون هیچ حفره ای روی کاسه توالت فرنگی بچسبانید. بعد از اتمام چسب زدن وسط چسب ها را با دو دست خود به طرف پایین فشار دهید. چند بار این عمل را تکرار کنید تا گرفتگی توالت به صورت کامل رفع شود. بعد از باز شدن چاه و حرکت آب مسدود شده می توانید چسب ها را از روی کاسه توالت باز کرده و از آن با خیالی راحت استفاده کنید.

استفاده از آویز لباس

به راحتی می توانید با استفاده از یک آویز لباس چاه توالت گرفته را باز نمایید. برای این کار فقط کافیست آویز لباس را صاف کنید و سر قلاب مانند آن را نگه دارید. برای آسیب نرسیدن به لوله های درونی فاضلاب بهتر است سر قلاب درست شده را با مقداری پارچه بپوشانید. در ادامه قلاب درست شده را به درون لوله فرستاده و چندین بار جلو عقب کنید تا لوله باز شود.

امکان دارد با استفاده از این روش نتوانید انسداد توالت را باز کنید که در این زمان گرفتگی لوله خیلی شدید است و باید از روش های دیگری استفاده نمایید.

رفع گرفتگی توالت فرنگی

گرفتگی توالت فرنگی چه علت هایی دارد

انسداد لوله توالت ها می تواند دلایل بسیار متفاوتی داشته باشد. به منظور حل مشکلات متداول این توالت، بهتر می باشد اول علت گرفتگی توالت را پیدا کنید و در ادامه با انتخاب نمودن روش صحیح رفع انسداد چاه توالت، آن را رفع کنید. در زیر به بعضی از این دلایل اشاره کرده ایم:

  • خطوط آب: خطوط آب درون توالت امکان دارد با اشیاء خارجی و ناخالصی ها مثل کاغذ، لاستیک، انواع ماسک های صورت، مقداری دستمال کاغذی خیس، پوشک های بهداشتی یا وسایل جامد دیگر دچار انسداد شده است.
  • قطع شدن لوله های آب: خطوط انتقال آب به توالت فرنگی امکان دارد به علت های مختلفی از جمله شکستگی در مسیر لوله، بسته بودن شیر مربوطه یا از کار افتادن پمپ آب که باعث انسداد توالت ها می گردد، قطع شود.
  • عدم استفاده همیشگی از توالت: عدم استفاده طولانی مدت از توالت باعث انسداد چاه آن می گردد. این بیشتر در آپارتمان های خالی از سکونت یا ساختمان های تجاری خالی از سکنه اتفاق می افتد.
  • معیوب شدن لوازم توالت فرنگی: اگر قطعات مربوط به توالت فرنگی تان مانند پمپ مخصوص آب، سیفون و … دچار مشکل شوند، می توانند به سایر قسمت های توالت آسیب برسانند و مجرای فاضلاب توالت را مسدود کنند.
حتما بخوانید:   دیوارپوش چیست؟ | معرفی انواع مختلف دیوارپوش

چگونه انسداد توالت فرنگی با دستمال کاغذی را برطرف کنیم

یکی از مهمترین دلایل انسداد چاه توالت دستمال کاغذی است. اگر افرادی دستمال کاغذی را درون چاه توالت فرنگی بیاندازند به راحتی باعث مسدود شدن چاه می شود و باعث مشکلاتی برای شما می شود. بعضی مواقع احتمال دارد دستمال کاغذی باعث گرفتگی های شدیدی در توالت فرنگی شود دردسر زیادی را ایجاد نماید. بعد از استفاده از دستمال کاغذی در توالت بهتر است آن را به سطل زبانه انتقال داده و درون چاه نیاندازید. گرفتگی با دستمال کاغذی فقط با فنر زدن باز می شود.

در این نوع از گرفتگی به دلیل جمع شدن آب در کاسه افراد فکر می کنند ک باید اقدام به تخلیه چاه نمایند. ولی این کار تنها با یک فنر زدن حل می شود و نیازی به تخلیه چاه ندارید.

چگونه گرفتگی چاه توالت با نوار بهداشتی را باز کنیم

احتمال دارد بعد از یک مهمانی متوجه گرفتگی لوله توالت منزل خود شوید. در این مواقع به احتمال زیاد مهمانان شما نوار بهداشتی یا پوشک بچه را درون لوله توالت انداخته اند.

به دلیل اینکه نوار بهداشتی سایز تقریبا بزرگی دارد و با کشیدن فلاش تانک یا سیفون از لوله رد نمی شود باعث انسداد توالت فرنگی شما می گردد.

برای رفع انسداد در این مواقع باید با کمک یک فنر اقدام به خارج کردن نوار نمایید تا مشکل چاه شما برطرف شود و با راهکار های دیگری نمی توانید انسداد لوله را رفع کنید.

برای جلوگیری از مشکلات این چنینی به شما پیشنهاد می کنیم در مواقع مهمانی درون توالت مقداری روزنامه و پلاستیک قرار دهید تا مهمان ها نوار بهداشتی را درون آن قرار داده و به سطل زباله انتقال دهند و درون چاه توالت نیاندازند.

در این مقاله تلاش کردیم دلایل گرفتگی توالت و همچنین روش های رفع این مشکل را برای شما شرح داده ایم. اگر خودتان قادر به رفع این مشکل نیستید می توانید برای انجام این کار از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بهترین روش رفع گرفتگی توالت فرنگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با انواع روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: 4.09 ( 4 نتایج)

نوشته های مشابه

4 3 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x