تعمیرات تلویزیون

راهنمای تعمیر تلویزیون یونیوا UNEVA

راهنمای تعمیر تلویزیون یونیوا UNEVA|ایرادات رایج تلویزیون یونیوا

در این مطلب قصد داریم که به پرتکرارترین دلایل خرابی تلویزیون یونیوا بپردازیم و آنها را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه با مشکلات و خرابی های رایج تلویزیون یونیوا آشنا باشید، می توانید در زمان بروز این مشکلات اقدام درست را در زمان مناسب انجام دهید. این کار موجب خواهد شد، که تلویزیون یونیوا آسیب بیشتری نبیند.

ایرادت و مشکلات رایج تلویزیون یونیوا

هرکدام از مشکلاتی که برای تلویزیون یونیوا به وجود می آیند، دلایل خاص خود را دارند. در صورتی که منشاء خرابی ها را پیدا کنید، می توانید آنها را در کمترین زمان ممکن برطرف کنید. در ادامه هر کدام از مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون یونیوا به وجود آید را به صورت جداگانه توضیح می دهیم و راهکارهای کاربردی برای رفع این مشکلات را ارائه می دهیم.

تلویزیون یونیوا صدا دارد اما تصویر ندارد

در برخی مواقع امکان دارد، که صدا از تلویزیون یونیوا شنیده شود، اما تصویری مشاهده نشود. اگر تلویزیون یونیوا صدا دارد ولی تصویر ندارد، باید دکمه منو را روی کنترل انتخاب نموده و بررسی نمایید، که تصویر منو مشاهده می شود و یا خیر؟ سپس باید کنترل نمایید، که آیا دستگاه در ورودی دیگر تصویر دارد یا خیر؟. در برخی مواقع امکان دارد که گزینه صرفه جویی در مصرف برق روی حالت نمایشگر خاموش باشد. وقتی این دکمه ها را بزنید تصویر مجدد مشاهده خواهد شد.

از اصلی ترین دلایلی که تلویزیون تصویر ندارد ولی صدا دارد، به پنل تلویزیون یا بک لایت مربوط می شود. با استفاده از چراغ قوه به داخل تصویر تلویزیون نور بیندازید. چنانچه تصویر تلویزیون قابل مشاهده است، مشکل از بک لایت تلویزیون خواهد بود. اما اگر خط های رنگی روی صفحه مشاهده کردید و نور ضعیف بود، مشکل از پنل خواهد بود. چنانچه مشکل به وجود آمده به دلیل ایراد در بک لایت باشد، تعمیر تلویزیون در منزل هم ممکن خواهد بود.

تلویزیون یونیوا

 

تصاویر تلویزیون یونیوا پس از مدتی قطع می‌شود

خرابی در بک لایت تلویزیون موجب می شود، که تصویر قطع شود. وقتی تعداد لامپ های آسیب دیده کم باشد، بخشی از تصویر به صورت تیره مشاهده خواهد شد. در بعضی از مدل های تلویزیون یونیوا سنسوری وجود دارد که اگر یکی و یا تعدادی از لامپ ها خراب شود فعال می شود و برای اینکه از آسیب دیدن همه لامپ ها جلوگیری کند، آنها را خاموش می کند، تا کاربران ایراد به وجود آمده را برطرف کنند. در این شرایط که تصویر سیاه است، صدا شنیده خواهد شد. وقتی در این موقعیت قرار گرفتید باید بدانید که بک لایت تلویزیون خراب شده است.

نقاط نورانی در تصویر تلویزیون یونیوا پدید آمده است

در برخی مواقع امکان دارد، که نقاط نورانی در تصویر تلویزیون یونیوا را مشاهده کنید. این نقاط نورانی نشان دهنده این است، که در بخش لامپ های تلویزیون خرابی وجود دارد. بنابراین همیشه هم سیاه شدن تصویر به معنای خرابی در بخش بک لایت نیست. لامپ ها برای اینکه نور را به طور یکسان در اطراف خود پخش نمایند، بر روی خود منشوری دارند این منشور ها با استفاده از چسبی مخصوص به لامپ ها وصل شده است. اگر به خاطر گرمایی که از لامپ ها تولید می شود و یا استاندارد نبودن لامپ ها منشور از لامپ ها جدا شود، لامپ دیگر نمی تواند نور را به اطراف پخش کند. این موجب می‌شود، که نور به صورت مستقیم به صفحه بتابد و به صورت یک نقطه نورانی در تصویر دیده شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه پخش زیر نویس تلویزیون در تمام برندها

تلویزیون

تصاویر در تلویزیون یونیوا پرش دارند

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است، که در زمان تماشای برنامه تلویزیونی تصاویر دچار چشمک زدن و یا پرش شده باشند و در اکثر مواقع گمان می شود، که این مشکل به خاطر آنتن است. اما در برخی مواقع پرش تصویر آنقدر زیاد است، که تماشای تلویزیون را مختل می‌کند و مثل لامپی که می خواهد بسوزد چشمک می‌زند. اگر در لامپ های تلویزیون اختلالی به وجود آمده باشد، می تواند دلیل این ایراد در تلویزیون یونیوا باشد. چنانچه یکی و یا تعدادی از لامپ ها خراب شوند، تصویری که از تلویزیون یونیوا پخش می شود، حالت پرش پیدا خواهد کرد. در این صورت حتما باید تلویزیون شما توسط افراد با تجربه و متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. پرش تصویر در تلویزیون یونیوا به این دلیل به وجود می‌آید، که در بک لایت های سری یکی از خط ها قطع می شوند و یک سری هم سالم هستند. آنهایی که سالم هستند، دستور به روشن شدن و نمایش را می دهند ولی سری که خراب و قطع هستند دستور قطع را صادر می کنند. به همین دلیل تصاویری که از تلویزیون یونیوا پخش می شود به صورت مرتب قطع وصل خواهد شد. بنابراین دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل مربوط به بک لایت، آنتن و پنل تلویزیون است.

تلویزیون یونیوا روشن نمی‌شود

خراب بودن مین برد تلویزیون از مهم ترین علت های روشن نشدن این دستگاه می باشد. برد پاور نیز یکی از عواملی است، که در روشن نشدن تلویزیون موثر می باشد. ممکن است در برخی مواقع تلویزیون یونیوا خاموش شده و چراغ پاور هم روشن نشود. در این حالت تعمیر تلویزیون باید توسط کارشناسان و مراکز مجاز انجام شود. چون کوچکترین اشتباه و خطا در تعمیر تلویزیون یونیوا می تواند موجب شود، که تلویزیون شما به صورت کامل از کار بیفتد.

تلویزیون یونیوا خاموش و روشن می‌شود

از جمله مشکلاتی که امکان دارد برای تلویزیون یونیوا پیش آید، این است، که تلویزیون یونیوا به صورت ناگهانی خاموش و روشن شود. در برخی مواقع دیده می شود، که بدون اینکه از ریموت کنترل استفاده شود، تلویزیون به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می شود. بعد دوباره از آرم یونیوا شروع به کار می کند. اگر به این مشکل رسیدگی نکنید، موجب خواهد شد، که هم قطعه‌ای که معیوب است و هم دیگر قطعات دچار مشکلات بیشتری شوند.

خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون یونیوا به دلیل خرابی برد پاور یا مین برد تلویزیون به وجود می آید. مین برد تلویزیون یونیوا مدیریت همه بخش های تلویزیون و کنترل آنها را بر عهده دارد. کاربر وقتی دستوری به تلویزیون یونیوا می دهد، با استفاده از مین برد به تلویزیون منتقل می شود و درخواست کاربر عملی می شود. روی مین برد تلویزیون اجزا و قطعات بسیار مهمی مثل پردازنده اصلی، گیرنده های دیجیتال و آنالوگ و انواع ورودی و خروجی قرار دارد. وقتی که تلویزیون یونیوا خاموش و روشن می شود، اولین احتمال خرابی مین برد تلویزیون است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دسترسی به منوی مخفی تلویزیون|منوی مخفی تلویزیون جی پلاس

تأمین برق تلویزیون یونیوا برعهده برد پاور است. برد پاور تلویزیون یونیوا را روشن می‌کند. برد وقتی برق ۲۲۰ ولت را دریافت می‌کند، ولتاژAC را به ولتاژ DC تبدیل می کند و آن را به برد تلویزیون می فرستد. مین برد به اجرای تلویزیون ولتاژ را انتقال می‌دهد و موجب می شود، که تلویزیون یونیوا روشن شود. بنابراین امکان دارد، که یکی از علت‌های مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون یونیوا خراب بودن برد پاور تلویزیون باشد.

تلویزیون یونیوا

چگونه عمر مفید تلویزیون یونیوا را افزایش دهیم؟

عمر مفید تلویزیون میزان ساعتی می باشد، که بهترین عملکرد را داشته باشد و این به این معنی نمی باشد، که تلویزیون پس از عمر مفید خواهد سوخت. طول عمر مفید تلویزیون ها بر روی برچسب آنها نصب و در پشت تلویزیون و در دفترچه راهنما ثبت شده است. مدل پلاسما در حدود ۵۴ سال و ال سی دی و ال ای دی بین ۱۶ تا ۳۵ سال عمر مفید دارند. برای بالا بردن طول عمر مفید تلویزیون یونیوا خود می توانید این اقدامات را انجام دهید:

 •  قبل از اینکه از تلویزیون یونیوا استفاده نمایید، باید دفترچه راهنمای تلویزیون را به صورت کامل بخوانید.
 •  با نحوه عملکرد و کارکرد دکمه های کنترل و پنل تلویزیون یونیوا به خوبی آشنا باشید.
 •  همه پلاستیک ها و برچسب هایی که روی تلویزیون یونیوا قرار دارند را بردارید.
 •  تلویزیون یونیوا را با استفاده از محلول و دستمال مخصوص آن تمیز کنید.
 •  برای خاموش کردن تلویزیون یونیوا سیم را از برق نکشید.
 •  برای نصب و راه اندازی اولیه تلویزیون یونیوا بهتر است، که از نمایندگی معتبر تلویزیون یونیوا کمک بگیرید.
 •  وقتی تلویزیون را خریداری می کنید، برای آنکه آن را به برق متصل نمایید، حتما از محافظ برق استفاده کنید. این کار موجب خواهد شد، که در زمان رعد و برق و یا نوسان شدید برق و قطع و وصل شدن برق برای برد تلویزیون یونیوا مشکلی به وجود نیاید.
 •  یکی از عوامل مهمی که موجب بالا رفتن عمر مفید تلویزیون یونیوا می‌شود، تنظیم روشنایی تصویر و تنظیم کنتراست می باشد. اگر میزان روشنایی تلویزیون را پایین تر آورید، عمر مفید تلویزیون بیشتر خواهد بود. چون اگر روشنایی در حداکثر خود قرار داشته باشد، به پیکسل های تلویزیون یونیوا فشار بیشتری وارد می شود و عمر مفید تلویزیون کاهش پیدا می‌کند. همچنین زیاد بودن روشنایی تلویزیون موجب خستگی و آسیب به چشم نیز می شود.
 •  برای نگهداری تلویزیون یونیوا یکی از مهمترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید، تمیز کردن دستگاه است. اگر گرد و خاک زیادی بر روی تلویزیون شما جمع شود، موجب خواهد شد، که دمای تلویزیون یونیوا بالا رود و عمر مفید آن کاهش پیدا کند. همچنین خرابی هایی را به دنبال خواهد داشت. برای تمیز کردن تلویزیون باید ابتدا برق تلویزیون یونیوا را قطع کنید و گرد و خاکی که روی تلویزیون قرار دارد را با استفاده از دستمال تمیز و محلول مخصوص پاک کنید. می توانید از جاروبرقی برای مکیدن گرد و غباری که در پشت تلویزیون وجود دارد استفاده کنید.

راهنمای تعمیر تلویزیون یونیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون یونیوا

امتیاز کاربر: ۰.۵۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

 1. سلام.
  خسته نباشن
  ببخشین بنده یه ۴۳ اینچ مدل s-class/ft2s2 گرفتم، نمی تونم بلوتوث رو پیدا کنم
  خواستم ببینم بلوتوث داره اصلا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا