تعمیرات لباسشویی

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی یورو پلاس EuroPlus

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

طراحی منحصر به فرد لباسشویی یوروپلاس با داشتن برآمدگی های روان باعث شستشوی لباس ها بدون آسیب دیدگی می شود. دستگاه لباسشویی یوروپلاس به دلیل داشتن استحکام ساختاری و قابلیت های خیلی زیاد رضایت مصرف‌ کنندگان را جلب کرده است. برای استفاده از قابلیت های این دستگاه باید در مورد نحوه استفاده از لباسشویی دانش کافی را داشته باشید، تا هم لباس های شما آسیب نبیند و هم دستگاه بهترین کارکرد را داشته و صدمه نبیند. با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات لازم در مورد انتخاب محل نصب، نحوه تراز کردن و تکمیل نصب، آشنایی با دکمه ها و برنامه ها، تمیز کردن دستگاه و غیره هنگام استفاده از ماشین لباسشویی یوروپلاس را بدانید.

نصب ماشین لباسشویی یوروپلاس

اولین کاری که پس از خرید ماشین لباسشویی باید انجام دهید نصب آن می باشد. اگر ماشین لباسشویی به صورت صحیح نصب شود از مشکلات بعدی آن جلوگیری خواهد شد. برای نصب ماشین لباسشویی یوروپلاس باید ابتدا ماشین لباسشویی را از جعبه خارج کنید و پیچ های پشت ماشین را با آچار مناسب باز نمایید و آن را در مکان مناسبی که انتخاب کرده اید قرار دهید. این محل باید نزدیک شیر آب باشد همچنین باید فاصله مناسبی از پریز برق برای متصل شدن داشته باشد. به یاد داشته باشید که ارتفاع شلنگ تخلیه بیشتر از یک متر نشود.

دلیل باز کردن پیچ های پشت لباسشویی یوروپلاس

وقتی که شما ماشین لباسشویی یوروپلاس را از داخل جعبه در می آورید متوجه خواهید شد که پشت ماشین لباسشویی تعدادی پیچ که معمولاً بین ۴ تا ۶ پیچ است وجود دارد. این پیچ ها برای جلوگیری از آسیب دیدن اجزای لباسشویی در هنگام جابجایی و حمل و نقل تعبیه شده است. شما باید این پیچ ها را باز کنید و جای آن را با درپوش های مخصوص پر کنید. پیچ هایی را که باز کردید گم نکنید تا هنگام جابجایی و اسباب کشی از آن برای جلوگیری از آسیب اجزای لباسشویی استفاده کنید.

محل مناسب نصب ماشین لباسشویی یوروپلاس

انتخاب محل مناسب برای نصب دستگاه لباسشویی بسیار اهمیت دارد به همین دلیل باید برای نصب ماشین لباسشویی مکان مناسبی را در نظر بگیرید تا لباسشویی صدا و حرکت و لرزش اضافه نداشته باشد، برای انتخاب مکان مناسب نصب لباسشویی یوروپلاس باید این ویژگی ها را در نظر داشته باشید:

 • شیب زمین حداکثر یک درجه باشد و از پیچ پایه ها برای تراز کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید
 • ماشین لباسشویی با شیر آب برای اتصال شیلنگ آب بیشتر از یک تا یک و نیم متر فاصله نداشته باشد.
 • برای جلوگیری از کشیده شدن کابل و اتصالات اضافه فاصله بین پریز برق و ماشین لباسشویی باید اندازه کابل برق که ماشین لباسشویی باشد.
 • دلیل دستگاه لباسشویی فرش و موکت نیندازید.
 • لباسشویی با وسایل اطراف حداقل پنج سانتی متر باید فاصله داشته باشد و همچنین از دیواره پشتی ده سانتی متر باید فاصله داشته باشد.

تکمیل نصب لباسشویی یوروپلاس

پس از اینکه ماشین لباسشویی را در محل مناسب قرار دادید، اتصالات را کامل وصل کنید. قبل از اتصال ماشین لباسشویی یوروپلاس به پریز برق باید به چند نکته توجه کافی را داشته باشید که عبارتند از:

 • از سالم بودن کابل هنگام اتصال ماشین لباسشویی به پریز برق مطمئن شوید.
 • هرگز کابل را برای اتصال به پریز برق نکشید.
 • اگر پریز برق از لباسشویی فاصله دارد از محافظ برق می توانید استفاده کنید.
 • زمانی که از لباسشویی استفاده نمی کنید آن را از برق بکشید.

اتصالات شیر ورودی لباسشویی یوروپلاس

ماشین لباسشویی یورو پلاس

 

برای نصب شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی بهتر است فاصله کمتر از یک متر باشد رنگ آبی را باید به شیر آب سرد و رنگ قرمز را باید به شیر گرم متصل کنید هنگام اتصالات این موارد را باید رعایت کنید:

 • شلنگ را بررسی کنید و در صورت سوراخ بودن و پارگی حتماً باید تعویض گردد.
 • اگر فشار آب بیش از اندازه زیاد است از فشار شکن استفاده کنید تا از مصرف بی رویه آب جلوگیری شده و به دستگاه فشار نیاید.
 • اگر فاصله زیاد تر است مسیر شلنگ را چک کنید که حتماً آزاد باشد.
 • شیلنگ های آب نباید پیچ خوردگی داشته باشند.

بیرون آوردن و تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی یوروپلاس

جاپودری لباسشویی بخشی از این دستگاه است که باید هر ماه آن را تمیز کنید. زیرا به دلیل استفاده دائم از جاپودری و نرم کننده فوری جرم می گیرد. یکی از دلایل جرم گرفتن جاپودری و ماندن پودر در آن، کم بودن فشار آب می باشد. در این صورت تاید و مایع را به طور کامل به دیگ برای شستشو نمی تواند اضافه کند. اگر قصد تمیز کردن جاپودری لباسشویی را دارید جاپودری را با فشار دادن ضامن از محفظه مخصوص بیرون آورده خوب بشویید پس از اطمینان از پاکیزگی  آن می توانید سر جایش بگذارید.

محل ریختن پودر، مایع، تاید در جاپودری

جاپودری ها معمولاً سه قسمت دارند که این قسمت ها برای ریختن پودر، تاید و نرم کننده هستند و باید بدانید که هر کدام را در چه قسمتی بریزیم به طور معمول در ابتدا مایع لباسشویی و در انتها نرم کننده به لباس ها اضافه می شود. و چون زمان شستشو نمی شود در لباسشویی و جا پودری را باز کنید، در آغاز شوینده ها را اضافه کنید. برای آنکه بدانید هر کدام را در کدام قسمت بریزید این علامت ها را چک کنید:

 1. در قسمتی که علامت تک خط دارد برای اضافه کردن شوینده در زمان خیس خوردن لباس می باشد.
 2. قسمتی که علامت دو خط دارد برای اضافه کردن شوینده اصلی می باشد و در زمان شستشو لباس ها باید اضافه کنید.
 3. قسمتی که علامت ستاره دارد برای اضافه کردن نرم کننده است که در انتها به لباس ها اضافه می گردد.

شوینده مناسب لباسشویی یوروپلاس

شما برای افزودن مواد شوینده به ماشین لباسشویی یوروپلاس محدودیتی ندارید. اما انتخاب شوینده باید با توجه به نوع لباس و جنس آن ها انجام شود. عدم استفاده از شوینده های قوی، موجب افزایش عمر لباسشویی و همچنین لباس خواهد شد. چند نوع مواد شوینده که می توانید از آنها استفاده نمایید:

صابون لباسشویی:  برای لباس های نخی مناسب می باشد که علاوه بر پاک کنندگی بالا قدرت نرم کنندگی خوبی هم دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عیب‌یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی دوقلو

مایع لباسشویی: برای لباسهای نخی و پلاستیکی که خیلی کثیف نیستند، مناسب است. استفاده از مایع لباسشویی مدت زمان شستشو را کاهش می دهد.

قرص لباسشویی: برای از بین بردن لکه های تیره از روی لباس های روشن به کار می رود. همچنین قابلیت تمیز کردن لباس ها و رسوب زدایی ماشین لباسشویی را هم دارد.

لکه بر و نرم کننده: همانطور که از اسمش مشخص است برای نرم کردن و از بین بردن لکه مناسب می باشد.

ظرفیت ماشین لباسشویی یوروپلاس

ماشین های لباسشویی ظرفیت های متفاوتی دارند. ولی هر ماشین لباسشویی با هر کیلوگرم ظرفیت، باید حداکثر تا سه چهارم پر شود و حداقل ظرفیت دو چهارم باید باشد که بتوانید لباسشویی را روشن کنید. اگر این مقدار از وزن لباسشویی بیشتر یا کمتر شود در طولانی مدت، موجب آسیب رسیدن به موتور دستگاه و دیگ ماشین لباسشویی خواهد شد و در این صورت لباس ها به خوبی شسته نخواهند شد و موجب هزینه های اضافی خواهد گردید.

دکمه ها و کارکرد آن ها در لباسشویی یورو پلاس

امروزه استفاده از دستگاه ماشین لباسشویی زندگی افراد را خیلی راحت تر کرده است ولی باید برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید تا لباس های شما آسیب نبیند. دکمه ها و کلمه های روی ماشین لباسشویی در برندهای مختلف در هر کدام مفهوم خاصی را دارند و عملکرد متفاوتی خواهند داشت. بهتر است که با معانی این دکمه ها و کلمه ها آشنا باشید تا بتوانید از قابلیت های لباسشویی به درستی استفاده کنید و در عین حال کارایی دستگاه شما نیز افزایش خواهد داشت. در جدول زیر به معنی دکمه های لباسشویی یوروپلاس آورده شده است:

Eco cotton شستشوی اقتصادی مناسب برای لباس های کتانی، نخی، پنبه ای و لباسهایی که رنگ ثابت دارند
Mix wash مخلوط مناسب برای لباس های با جنس های مختلف
Jeans جین مناسب برای لباسهای از جنس جین
Colors رنگی برای شستشوی لباس رنگی مناسب است
Coton پنبه خلاصه برای لباسهای از جنس پنبه و نخ پنبه
Wool پشمی مناسب برای لباس هایی با جنس بافتنی و پشمی
Spin چرخش مناسب برای خشک کردن لباس ها
Synthetic لباسی با جنس الیاف مصنوعی مناسب برای لباسهای با جنس الیاف مصنوعی
Under wear لباس زیر مناسب برای شستشوی لباسهای ظریف و لباس زیر
Kids wear شست و شوی لباس بچه مناسب برای شستن لباس کودک
Quick wash شستن سریع مناسب برای لباس هایی که کثیف نیستند
Winter clothes شستن لباس های زمستانی مناسب برای شستن انواع ژاکت و پلیور
Drum clean شستن محفظه برای شستن محفظه داخل ماشین لباسشویی از این برنامه استفاده می شود
Rinse + spin آبکشی کردن و خشک کن پس از شستشو لباس ها آبکشی و کاملا خشک می شوند
Back pack کوله پشتی مناسب برای شستشوی کوله پشتی و کیف
Shirt مناسب برای تیشرت مناسب برای شستشوی تیشرت و انواع پیراهن

شستشوی پتو، کفش و روتختی در لباسشویی یوروپلاس

برای شستشوی روتختی و پتو باید برنامه شستشوی مناسبی را انتخاب نمایید وسایل شما به خوبی شسته شوند و به دستگاه نیز آسیب نرسد نکته که باید بیشتر در این مورد توجه کنید وزن لباسشویی می باشد دقت کردن در شستشوی روتختی ها و پتو ها و برخی وسایل خاص از نکته های کلیدی و موثر در نگهداری آن ها می باشد. زیرا اگر برنامه اشتباهی برای شستشوی آنها انتخاب شود به شدت آسیب می بیند و دیگر قابل استفاده نخواهد بود که در این صورت هم موجب اضافه شدن هزینه های شما می شود چون باید دوباره آنها را تهیه کنید و هم انرژی زیادی اتلاف خواهد شد.

شستن پتو و روتختی یک یا دو نفره: پتو و روتختی یک نفره را می توان با ماشین لباسشویی زیر ده کیلو گرم شست. ولی اگر پتو یا روتختی شما دو نفره است، باید از ماشین های لباسشویی بیش از ده کیلو گرم برای شستشوی آن استفاده کنید.

شستن تن پوش ها و حوله ها: نه ماشین لباسشویی یوروپلاس برای شستشوی لباسهای بافتنی و پشمی مثل حوله و تن پوش از برنامه شستشویwool یا winterclothes استفاده نمایید.

شستشوی کفش ها و کتونی: برای شستشوی کفش ها بهتر است از برنامه شستشوی ملایم cotton در لباسشویی یوروپلاس استفاده کنید. شستشوی کیف:برنامه ای به نام back pack در لباسشویی یوروپلاس وجود دارد که شستشوی انواع کیف ها و کوله پشتی ها را می توانید با این برنامه انجام دهید.

تنظیم دمای آب لباسشویی یوروپلاس

گاهی اوقات لازم است که دمای آب را به صورت دستی تنظیم کنید این کار موجب جلوگیری از مصرف انرژی خواهد شد برای این کار دکمه temp را باید فشار بدهید و دمای آب دستگاه لباسشویی را از ۲۰ درجه تا ۹۰ درجه  می توانید تغییر دهید. اگر نیاز به گرم کردن آب باشد، ماشین لباسشویی به وسیله المنتی  که دارد، دمای آب را در سطحی که مشخص شده است تنظیم خواهد کرد. اگر برای شستن لباس ها از آب گرم و داغ استفاده شود قطعا چروکی آنها بیشتر خواهد بود. برای آنکه بدانید هر لباسی را با چه دمای آبی بشویید، برچسب داخلی لباس ها را بررسی کنید در این برچسب دمای مناسب شستشو ذکر شده است. اگر لباس ها با دمای مناسب شسته شوند ماندگاری بیشتری دارند و حالت اولیه خود را از دست نمی دهند.

خشک کن لباسشویی یورو پلاس

ماشین لباسشویی یورو پلاس

بعد از شستشوی لباس ها آنها را باید خشک کرد گاهی حتی ممکن است خودتان لباس را به صورت دستی بشویید و برای خشک کردن آن نیاز به لباسشویی داشته باشید. خشک کن لباسشویی باید با دانش و آگاهی استفاده شود تا هم لباس ها آسیب  نبینند و هم مصرف برق بالا نرود. در قدم اول شما باید برچسب نحوه نگهداری لباسی که می‌خواهید آن را توسط خشک کن ماشین لباسشویی خشک نمایید ببینید و مطمئن شوید که می‌توانید آن را در لباسشویی خشک کنید. لباس های که بر روی برچسب آنها نوشته شده که در گرمای زیاد خشک نشوند را نمی شود با خشک کن لباسشویی خشک کرد. همچنین توصیه می شود که خشک کردن لباس های ظریف با الیاف حساس را به خشک‌شویی بسپارید.

اگر لباس های شما بلند است به صورت مچاله در دیگ لباسشویی قرار ندهید در این صورت به خوبی خشک نخواهد شد. در ماشین لباسشویی یوروپلاس از دکمه spin برای تنظیم خشک کن می توانید استفاده کنید. اگر خشک کن لباسشویی را خاموش کرده باشید لباس ها پس از آبکشی دیگر به مرحله خشک کن نمی روند برای آنکه آن را دوباره فعال کنید همان دکمه را فشار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور pump blocked ماشین لباسشویی بوش | رفع ارور pump blocked

تمیز کردن محفظه داخلی لباسشویی یورو پلاس

نظافت ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد، چون در زمان شستشوی لباس‌ها و پارچه ها، میکروب ها و جرم های لباس ها در قسمت های داخلی لباسشویی پنهان می شوند و امکان تکثیر آنها زیاد است و موجب بوی نامطبوع در داخل لباسشویی می شوند. برای نگهداری از ماشین لباسشویی باید آلودگی های ظاهری و مخفی به خوبی تمیز گردند. کپک یکی از نتایج عدم نظافت ماشین لباسشویی است که هم باعث بوی بد و هم موجب بیماری های جدی می گردد. پس مهم است که هر از چند گاهی به نظافت ماشین لباسشویی بپردازیم. نتیجه تمیز بودن ماشین لباسشویی شما تمیزی و نظافت لباس های شما خواهد بود چون هر گونه آلودگی از طریق ماشین لباسشویی ممکن است به لباس‌های شما نیز منتقل شود.

در ماشین لباسشویی یوروپلاس برنامه‌ای به نام  durm cleanوجود دارد که برای این کار طراحی شده است و بسته به میزان شستشوی شما هر شش ماه یکبار حداقل باید از این برنامه استفاده شود. تا رسوب در داخل ماشین لباسشویی تشکیل نگردد. بهتر است که قرص رسوب زدا  نیز استفاده کنید. دمای آب برای این کار را روی ۶۰ درجه تنظیم نمایید.

تمیز کردن لاستیک در لباسشویی یورو پلاس

یکی از مهمترین بخش هایی که باید مرتب تمیز شود لاستیک در ماشین لباسشویی می باشد. این کار باعث حفظ کیفیت لباسشویی می شود. جرم ها، کپک ها و قارچ های جا گرفته در بین لاستیک ماشین لباسشویی موجب دردسر برای شما می شود. تمیز کردن و سپس خشک کردن لاستیک در ماشین لباسشویی بعد از هربار استفاده اصلی ترین گام برای جلوگیری از ایجاد کپک و پارگی این لاستیک می باشد.

لاستیک در ماشین لباسشویی موجب می شود که آب داخل دستگاه به بیرون نریزد و در را به صورت محکم نگه می دارد. اما اگر در نگهداری آن دقت نشود ممکن است پاره شود و یا کپک بزند. بهتر است که این لاستیک با محلول آب و سرکه و یا محلول آنتی باکتریال و آب به صورت کامل شسته و خشک شود. اگر در لباسشویی شما قفل است با استفاده از ضامنی که در زیر لباسشویی قرار دارد می توانید آن را باز کنید.

تمیز کردن فیلتر لباسشویی یوروپلاس

در ماشین لباسشویی یورو پلاس فیلتر وظیفه جمع‌آوری از اجسام اضافه را برعهده دارد و بهتر است که به صورت دوره ای و مرتب تمیز شود. برای تمیز کردن فیلتر در بیرونی فیلتر را باز کرده، شلنگ تخلیه اضطراری را آزاد و درپوش آن را باز نمایید سپس در فیلتر را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و باز کنید. حالا فیلتر را به خوبی تمیز نمایید ابتدا آلودگی های اضافه را بردارید و با استفاده از مسواک آن را بشویید.

پس از تمیز کردن فیلتر آن را در جای خودش قرار بدهید و محکم کنید. اگر در ماشین لباسشویی شما صدای غیر عادی شنیده می شود یکی از دلایلش کثیف بودن فیلتر است. در مرحله اول از تمیز بودن فیلتر آن مطمئن شوید. همچنین دقت داشته باشید که در فیلتر را سفت کرده باشید. چون اگر نشتی داشته باشد خطر برق گرفتگی وجود دارد. تمیزکاری فیلتر را بهتر است هر شش ماه یک بار انجام دهید.

رسوب زدایی لباسشویی یورو پلاس

اگر رسوب زدایی و جرم گیری لباسشویی را به موقع انجام دهید از خراب شدن و یا عوض کردن قطعات ماشین لباسشویی جلوگیری می کنید. برای جرم گیری ماشین لباسشویی یوروپلاس بهترین راه این می باشد که از برنامه durm clean استفاده کنید. لباسشویی به صورت خودکار رسوب زدایی را انجام می دهد فقط کافی است مواد شوینده را داخل ماشین لباسشویی بریزید و روشن کنید. یکی از روش‌های زیر را برای این کار می توانید انتخاب کنید:

 • ۱۰۰ گرم جوش شیرین، یک لیتر وایتکس، نمک و پودر لباسشویی را خوب با هم ترکیب کنید و به اندازه مناسب در جاپودری بریزید.
 • ۱۰۰ گرم جوش شیرین و سرکه را با هم ترکیب کنید و در دیگ دستگاه بریزید.
 • می توانید قرص جرم گیر را داخل لباسشویی قرار بدهید.
 • به اندازه مناسب پودر ضد رسوب را در جا پودری بریزید.

خوشبو کردن کردن لباسشویی یورو پلاس

اگر به صورت مرتب اجزای مختلف لباسشویی را مثل لاستیک در ماشین لباسشویی و جاپودری و همچنین فیلتر و دیگ لباسشویی را تمیز کنید، بوی نامطبوع ماشین لباسشویی کاملا از بین خواهد رفت. اما اگر احساس کردید که دستگاه هنوز هم بوی بدی دارد بهتر است پس از هر بار استفاده از لباسشویی در آن را باز بگذارید، لاستیک آن را خشک کنید در این صورت دیگر بوی نامطبوع ایجاد نخواهد شد.

قفل کودک لباسشویی یورو پلاس

برای آنکه از تغییر تنظیمات توسط کودکان و یا به صورت تصادفی توسط خودتان جلوگیری کنید، می توانید از برنامه قفل کودک لباسشویی یوروپلاس استفاده کنید. این برنامه همچنین از آسیب دیدن کودکان که در مورد لباسشویی کنجکاو هستند و ممکن است لباسشویی را دستکاری کنند جلوگیری می کند. قفل کودک با فشردن همزمان دکمه هایper wash  و  medic rinse فعال و غیرفعال می گردد. همچنین در برخی از لباسشویی ها این دکمه  child lock نام دارد.

چه وسایلی را در لباسشویی یوروپلاس نباید شست؟

مصرف کنندگان گرامی باید توجه داشته باشند که هر چیزی را نمی توان در ماشین لباسشویی شست چون هم به خودشان آسیب می رسد و هم دستگاه لباسشویی صدمه می بیند. در موارد زیر توصیه می شود که از ماشین لباسشویی استفاده نشود تا لباسشویی کارایی خود را از دست ندهد و همچنین خود آن وسایل نیز خراب نشوند:

 1. لباسهایی که آغشته به مواد قابل اشتعال هستند را نباید با ماشین لباسشویی یوروپلاس شست.
 2. برخی از افراد برای پاک کردن رنگ لباس، به مایع لباسشویی بنزین اضافه می کنند که بسیار خطرناک است و نباید این کار انجام شود.
 3. وسایلی که کیت برقی و باطری دارند مثل عروسک و برخی از لباس ها نباید در ماشین لباسشویی شسته شود.
 4. الیاف و فوم را داخل لباسشویی نیندازید چون تکه تکه شده و موجب انسداد لوله ها می شود. اما کوسن و بالش را می توانید بشویید.
 5. لباس ها و شلوار ها را قبل از شستشو خوب تخلیه کنید، که وسایل فلزی مانند سکه در آن نمانده باشد.
 6. اجسام نوک تیز را با لباسشویی نشویید این کار موجب آسیب دیدن دیگ لباسشویی و سوراخ شدن آن خواهد شد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی یورو پلاس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه وسایلی را در لباسشویی یوروپلاس نباید شست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا