مجله لوازم خانگی

استفاده از چند لایه فرش برای دکوراسیون داخلی منزل

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای اینکه دکوراسیون خانه شما خاص و متمایز دیده شود باید در طراحی داخلی، بعضی از ریسک‌ها را انجام دهید. یکی از موارد مهم برای این منظور استفاده کردن از فرش در دکوراسیون‌های داخلی است. انداختن فرش‌های چند لایه می‌تواند در دکوراسیون خانه شما تحولی بزرگ ایجاد کند.

شما می‌توانید به صورت مجزا در اتاق نشیمن تان یک تخته فرش بیندازید و یا چند قالیچه را جداگانه در روی زمین پذیرایی پهن کنید، ولی انداختن چند فرش و یا دو فرش در روی هم می‌تواند سبک دکوراسیون جدیدی ایجاد کند و از جهت بصری بسیار جالب دیده شود.

انداختن چند لایه فرش در روی کف اتاق نشیمن، می‌تواند آرامش و گرمای بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد و گاهی هم اشخاص این کار را عمداً انجام می دهند تا قسمتی از منزل بیشتر به چشم بیننده بیاید.

استفاده از چند لایه فرش برای دکوراسیون داخلی

استفاده از چند لایه فرش برای طراحی داخلی می تواند بسیار جالب و زیبا باشد ولی باید برای این کار به نکات مهمی توجه کنید. اول اینکه قبل از قرار دادن مبل‌های سنگین و یا میز مثل کاناپه و یا میز ناهارخوری در روی فرش رویی، باید کمک کنید که فرش رویی از روی فرش زیری سر نخورد.

نکته دوم اینکه باید حتماً فرش را با دقت اندازه بگیرید. وقتی که از اندازه گرفتن فرش صحبت می‌کنیم باید حتماً چند سانتی‌متر از هر طرف فرش زیری را نگه دارید، به صورتی که هر دو فرش کاملاً دیده شود. اگر لبه فرش رویی به زیری نزدیک باشد دکوراسیون جلوه زیبایی پیدا نمی‌کند.

سومین نکته این است که باید با طرح‌ها و رنگ‌ها بازی کنید. برای اینکه طرح سنتی و منسجمی داشته باشید بهتر است از فرش‌هایی استفاده کنید که طیف رنگ خنثی دارند. برای اینکه ظاهر دکوراسیون شما جسورانه‌تر شود، می‌توانید فرش پررنگ را در روی فرش فرشی به رنگ خنثی قرار دهید. الگوهای غیر منتظره هم مثل طرح قدیمی فرش را هم می‌توانید با فرشی راه راه به زیبایی ترکیب کنید. شاید زمان آن رسیده باشد که از خودتان خلاقیت به خرج دهید. برای ایده‌های بهتر جهت این دکوراسیون، با ما همراه باشید تا ۷ روش مناسب را به شما نشان دهیم.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات جنرال استیل

چند لایه فرش

هفت روش مناسب برای استفاده از چند لایه فرش جهت دکوراسیون داخلی

۱- ست کردن فرشی معمولی با فرشی از پوست گوسفند

استفاده از فرش چند لایه برای اتاق ناهارخوری می‌تواند ایده جالبی باشد زیرا میز ناهارخوری نگاه ها را به طرف خود و همچنین فرش‌هایی که در زیر آن قرار دارد، می‌کشاند. از فرش‌های معمولی می‌توانید به عنوان فرش پایه استفاده کنید و سپس پوست گوسفند کوچکی را در وسط این فرش بیندازید تا به سالن غذاخوری شما حال و هوای دنج ببخشد. میز ناهارخوری شما باید آنقدر سنگین باشد که فرش‌ها در زیر آن حرکت نکرده و به خوبی ثابت بماند. در غیر این صورت مجبور می‌شوید از ترمز فرش برای زیر آن استفاده کنید تا سر نخورد. لازم نیست که حتماً فرش‌ها رنگ‌هایی مانند هم داشته باشند، در اصل اگر رنگ فرش‌ها با هم فرق کند می‌تواند جذابیت بصری زیادی ایجاد کند. اگر از رنگ‌های متضاد در چند لایه فرش استفاده کنید مسلماً این کار شما نگاه‌ها را خیره می‌کند.

۲- استفاده از فرشی از چرم گاو برای اتاق خواب

اگر به استفاده کردن از چند لایه فرش برای دکوراسیون داخلی منزل خودتان علاقه زیادی دارید، بهترین مکان برای شروع این کار اتاق خواب است. فرش‌های چند لایه آرامش و گرمای بیشتری به اتاق خواب شما می‌بخشند. برای اینکه شما در اتاق خواب از فرش چند لایه استفاده کنید، بهتر است که به فرشی از جنس چرم گاو فکر کنید. بهتر است برای فرش زیری، یک فرش معمولی و ساده را در نظر بگیرید و از فرش چرم گاو هم جهت لایه رویی استفاده کنید. فرش‌های چرم گاو رنگ خاصی دارند و به همین دلیل با آیتم‌های چوبی هماهنگی زیادی خواهند داشت. فرش زیری هم باعث می‌شود در فضا صمیمیت و گرما ایجاد شود.

فرش‌ها برای دکوراسیون داخلی نقش بسیار با اهمیتی دارند مثلاً اگر در فرش‌های چند لایه، فرش رویی را از جنسی مثل چرم گاو قرار دهید، باعث بنظر آمدن اصالت و قدمت فضا خواهد شد.

۳- الگوهای متفاوت را امتحان کنید.

هیچگاه از ترکیب کردن الگوها با هم نترسید. این راهکار برای منحصر به فرد شدن فضا روش مطمئنی است. شما می‌توانید یک گلیم را در بالا قرار داده و فرش راه راه را هم که رنگ سیاه و سفید دارد، در لایه زیری قرار دهید تا ترکیبی خاص به دست بیاید. اگر شما از جهت بودجه دستتان باز نیست و نمی‌توانید چند فرش بزرگ خریداری کنید، بهتر است چند فرش کوچک را در روی هم قرار بدهید‌.

حتما بخوانید:   راهنمای خدمات پس از فروش فریجیدر Frigidaire

نیازی نیست که شما برای اتاق‌های بزرگ حتماً فرش بزرگی خریداری کنید و آنها را در روی هم بیندازید زیرا روش انداختن فرش در خانه، بیشتر از اندازه فرش اهمیت دارد.

۴- از الیاف طبیعی و رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

اگر می‌خواهید برای فرش‌های چند لایه زیبایی منسجم‌تری ایجاد شود، توصیه می‌کنیم که فرشی را از الیاف طبیعی انتخاب کرده و با فرش‌های دیگر که دارای رنگ خنثی هستند، ست کنید. این کار باعث ایجاد ظاهری اصیل و زیبا خواهد شد. برای اینکه سبک زیبایی به فرش در دکوراسیون منزل بدهید، بهتر است که در اطراف فرش مبلمان را قرار بدهید. می توانید در اتاق نشیمن قسمتی دنج انتخاب کرده و یک میز در آنجا قرار دهید و با یک فرش‌ قدیمی، قدرت تلفیق سبک‌ها و بافت‌های مختلف را برای اتاق به نمایش بگذارید.

فرش در دکوراسیون داخلی نقش غیر قابل انکاری دارد و شما می‌توانید برای اتاق نشیمن تان از فرش‌هایی استفاده کنید که دارای رنگ‌های خنثی هستند به این وسیله برای موارد دیگر دکوراسیون، کاملاً دستتان باز است.

۵- برای همخوانی دکوراسیون و فرش با رنگ‌ها به خوبی بازی کنید.

استفاده کردن از فرش چند لایه می‌تواند به شما این فرصت را بدهد که به فضای زندگیتان رنگ بدهید. می‌توانید برای ملایم کردن فرش پررنگ، آن را با فرشی که رنگ خنثی دارد جفت کنید. این کار باعث خواهد شد فضای زندگی شما شاد و روشن شود. این روش برای جاهایی که دکوراسیون سفید دارند بسیار مناسب است و شما به وسیله فرش دولایه می‌توانید فضایی با نشاط و شاد ایجاد کنید.

۶- با فرش‌های روشن و تیره کنتراست رنگ را بیفزایید.

فرش‌های چند لایه را جزو خانواده رنگ‌های مشابه می‌دانند زیرا بسیار شگفت انگیز به نظر می آیند. شاید شما بخواهید در فضای زندگی خود جلوه‌های بصری را تقویت کنید، مثلاً اگر خانه شما رنگ ساده‌ای دارد می‌توانید به وسیله فرش خاکستری روشن و تیره که در روی فرش سفید قرار می دهید به همراه ریشه‌های منگوله‌ای، فرش را قوی تر جلوه دهید. این کار می‌تواند باعث شود فرش تیره به عنوان یک پس زمینه برای میز پذیرایی عمل کند. شما می‌توانید از این طرح الهام گرفته و جاهایی را که رنگ‌های خنثی و مشابه دارند، کاملاً متحول کنید. به این صورت تمام اشیاء و دکوراسیون اتاق با هم ارتباط پیدا کرده و فضای خانه شما یکدست دیده می‌شود.

حتما بخوانید:   بررسی اتو بخار های هوشمند|امکانات و ویژگی های اتو بخار هوشمند

در دکوراسیون، رنگ فرش کنتراست ایجاد خواهد کرد پس باید کاملاً جسورانه عمل کنید و با رنگ‌های دکوراسیون، رنگ فرش را متضاد انتخاب کنید. به این وسیله فضای شما هویت ویژه‌ای می‌گیرد.

۷- به نمایش گذاشتن الگوی خاص

در لایه بندی فرش‌ها شاید وسوسه شوید و فرش‌هایی که طرح برجسته دارند را در زیر پنهان کنید، ولی توصیه می‌کنیم به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. می‌توانید از این موضوع استفاده کرده و از فرش طرح‌دار برای دکوراسیون برجسته کمک بگیرید. فرش‌هایی را که الگوی گرافیکی دارند در بالا انداخته و برای اینکه فرش شما برجسته‌تر دیده شود، یک فرش را که رنگ خنثی دارد و طرح هم ندارد، در زیر آن بگذارید. فرشی که نقشه و طرح ندارد می‌تواند برای پس زمینه فرش، انتخابی عالی باشد. می‌توانید میلمان به رنگ خنثی را با فرش‌هایتان ترکیب کنید تا دکوراسیونی بی‌همتا داشته باشید.

در دکوراسیون مدرن، فرش تأثیر بصری خاصی دارد و انتخاب درست فرش‌های چند لایه می‌تواند فضای شما را خاص و مدرن جلوه دهد.

چند لایه فرش

سخن پایانی

استفاده از فرش‌های چند لایه و یا دو لایه در دکوراسیون داخلی خانه، امروزه بسیار رواج پیدا کرده است ولی باید بدانید که روش انداختن فرش‌ها جذابیت خاصی به منزل شما می‌بخشد. البته هیچ قانون صریح و سختی برای این کار وجود ندارد و این مانند کشیدن تابلوی نقاشی می‌باشد. شما می‌توانید با خلاقیت بافت ها، الگوها و رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

فقط به این نکته مهم توجه داشته باشید که فرش‌ها باید به گونه‌ای در روی هم گذاشته شود که به صورت جدا دیده شود. اگر شما از چیدن فرش‌ها در اتاق نشیمن، اتاق خواب و یا راهرو، خسته شده‌اید، می‌توانید در روی فرش ساده خود یک فرش طرح‌دار پهن کنید. مسلماً این کار شما باعث می‌شود تمام توجهات به طرف دکوراسیون منزل جلب شود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

استفاده از چند لایه فرش برای دکوراسیون داخلی منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

هفت روش مناسب برای استفاده از چند لایه فرش جهت دکوراسیون داخلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x