مجله ساختمان

استفاده از چند ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون در خانه های ایرانی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا خانه شما هم به تغییر دکوراسیون نیاز دارد ولی زمان و بودجه کافی برای انجام آن را ندارید؟ آیا تا به حال برای آنکه بتوانید در روحیه خود تغییر ایجاد کنید به فکر تغییر دکوراسیون خانه خود افتاده اید چ؟ با چند راهکار ساده می توان تغییرات زیادی در دکوراسیون خانه به وجود آورد. راهکارهایی مانند رنگ کردن دیوارها و انجام نورپردازی و … از مواردی هستند که می تواند تغییرات دلچسبی در محل زندگی شما ایجاد کند. چنانچه در زمینه تغییر دکوراسیون مهارت ندارید و یا فرصت کافی برای انجام آن را ندارید می توانید از کارشناسان ایبک امداد که در این زمینه ماهر می‌باشند کمک بگیرید.

نقاشی و رنگ کردن دیوارهای خانه

رنگ آمیزی و نقاشی دیوارهای خانه می تواند در بین همه ترفندهای تغییر دکوراسیون بسیار هیجان انگیزتر باشد ولی انتخاب محصول رنگ و شخصی که قرار است کار نقاشی خانه را انجام دهد معمولاً بسیار چالش برانگیز می باشد. علاوه بر آن برای آنکه مطمئن شوید نقاشی دیوارهای خانه با نهایت دقت و به موقع و بسیار ایمن انجام می شود باید انجام آن را به فردی متخصص و ماهر بسپارید. غلتک هایی در بازار وجود دارد که برای رنگ کردن دیوار طراحی شده‌اند و می‌توانند این کار را بسیار آسان کنند حتی شاید بتوانید خودتان به نقاشی دیوار بپردازید اما چنانچه قصد دارید رنگ خاصی را روی دیوار بزنید و یا ترکیب رنگ ویژه ای مد نظر قرار داده اید بهتر است در زمینه نقاشی ساختمان از کارشناس ماهر کمک بگیرید.

تمیز کردن و نظافت منزل

ممکن است به تصاویر یک مجله دکوراسیون داخلی نگاه کنید و مشتاق باشید که حداقل خانه شما هم فضایی مثل آن تصاویر داشته باشد. گاهی با اضافه کردن اشیای دکوری و چند مجسمه ساده می‌توانید تغییر زیادی در دکوراسیون خانه خود بدهید اما مهمترین روش برای ایجاد این تغییرات نظافت همیشگی منزل می باشد.استفاده از چند ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون در خانه های ایرانی تمیز کردن خانه در واقع چرخه ای بی پایان است و ممکن است هر روزه وقت زیادی از شما بگیرد. بخش هایی از خانه مثل آشپزخانه بیشتر اوقات نیاز به نظافت دارند و به علت آنکه نظافت هر روزه محل امکان پذیر نمی باشد در نتیجه خیلی از افراد جهت تمیز کردن و نظافت خانه خود از اشخاصی که در این زمینه فعال هستند کمک می گیرند.

سیستم نورپردازی و نصب لوستر

چراغ های دیواری و لوسترها و چراغ های سقفی می تواند محل زندگی شما را به فضایی بسیار شیک تبدیل کند. همچنین لوستری که داخل اتاق نشیمن نصب می شود می تواند باعث انتقال حس خوشایندی به شما شود. نورپردازی و نصب لوستر کار پیچیده‌ای است و آسان نیست زیرا نیاز به تجهیزات و ابزار خاص و همچنین سیم کشی دارد و ایمنی در این کار حرف اول را می زند. بنابراین یک برقکار با تجربه و ماهر که دارای تجهیزات ایمنی و ابزار آلات خاص می باشد باید به انجام نور پردازی و نصب لوستر در خانه شما بپردازد. نصب لوستر و انجام سیستم نورپردازی در خانه چنانچه به صورت نادرست انجام شود و سیم کشی آن ایرادی داشته باشد می تواند باعث آتش سوزی شود. همچنین نصب اشتباه لوستر می تواند احتمال افتادن آن را زیاد کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اصول و نکات مهم نورپردازی دفتر کار خانگی

نصب درب های اتوماتیک

یکی دیگر از مواردی که در تغییر دکوراسیون خانه های ایرانی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد نصب درب های اتوماتیک است. علاوه بر آن که این درب ها می تواند باعث زیبایی نمای ساختمان شود در اداره ها و شرکت ها نیز بسیار استفاده می شود. نگهداری و تعمیر درست درب اتوماتیک منجر به عملکرد بهتر و افزایش عمر آنها خواهد شد. بنابراین با برنامه مشخص و منظم بهتر است به بازرسی درب ها پرداخته شود و اگر نیاز به تعمیر دارند حتما این کار باید در سریع ترین زمان انجام شود. تجهیزات مختلف دیگری مانند کرکره برقی، درب شیشه ای و درب زیر سقفی و …می تواند برای تغییر دکوراسیون خانه استفاده شود. نصب درست کرکره برقی در امنیت و عملکرد آن تاثیر زیادی خواهد داشت. اگر نصب کرکره برقی درست انجام نشود یکپارچگی و استحکام آن ضعیف شده و نا ایمن می گردد. بهترین راهکار جهت اطمینان از نصب درست کرکره برقی کمک گرفتن از متخصص حرفه ای در این زمینه می باشد. بیشتر خانه های امروزی برای ورودی پارکینگ از درب های اتوماتیک استفاده می‌ کنند و دیگر درب های قدیمی کاربردی ندارد.

نصب ترانکینگ و داکت

یکی دیگر از راهکارها جهت مرتب و زیباتر دیده شدن فضای خانه نصب داکت و ترانکینگ می باشد. جمع شدن کابل ها، سیم ها و لوله های اضافه در خانه می تواند ظاهر آن را بسیار زیباتر کند. نصب کردن داکت کار دشواری نیست اما ممکن است به علت نصب اشتباه سیم ها و کابل ها دچار قطعی و یا اتصالی شوند. بنابراین اگر قبلا این کار را انجام نداده اید و فکر می کنید که کار دشواری برای شما است حتما از متخصصان کمک بگیرید.

اضافه کردن گلدان به فضا

یکی از مواردی که به زیباتر شدن محل زندگی شما کمک می کند استفاده از گلدان می باشد. قرار دادن گلدان در آشپزخانه و اتاق نشیمن می تواند حس شادابی و طراوت را به خانه القا کند. استفاده از چند ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون در خانه های ایرانیهمچنین اضافه کردن گلدان به اتاق خواب و سرویس بهداشتی نیز بسیار موثر است. چنانچه نگهداری کردن از گل طبیعی برای شما دشوار است می توانید از گلهای مصنوعی استفاده کنید. اضافه کردن گلدان به دکوراسیون علاوه بر آن که هزینه کمی دارد زیبایی خانه شما را نیز چندین برابر می کند.

استفاده از آینه های دکوراتیو

آینه های مختلف با طرح های بسیار زیبایی در بازار وجود دارد که با در نظر گرفتن محل مناسب و مدل خانه می توانید اقدام به خریداری و نصب آنها کنید. چنانچه آینه ها به درستی و اصولی انتخاب شود می تواند باعث ایجاد تغییرات بسیار زیادی در ظاهر اتاق ها و زیباتر شدن آنها شوند. به عنوان مثال آینه های چند تکه و قرار دادن آینه بزرگ در راهرو و نزدیک ورودی خانه می تواند باعث جذاب تر کردن این فضا شود. نصب آینه در اتاق خواب هم می تواند ظاهر خوبی به آنجا ببخشد و اتاق را روشن تر و بزرگتر نشان دهد.

استفاده از شلف های دیواری

خانه های امروزی ممکن است دارای فضای کمی نسبت به خانه های قدیمی باشند بنابراین استفاده کردن بهینه از فضای دیوارها در آنجا بسیار اهمیت پیدا می‌کند. این مسئله زمانی می تواند ضروری به نظر برسد که وسایل شما زیاد باشد. برای استفاده کردن از فضای خالی دیوارها می توانید اقدام به نصب شلف های دیواری که به صورت آماده در بازار وجود دارند کنید و وسایلی مثل قاب عکس، تابلوهای کوچک نقاشی، وسایل دکوراتیو و گیاهان را بر روی آنها بچینید. نصب تلویزیون بر روی دیوار و یا نصب کتابخانه، قفسه و کمد دیواری و یا همچنین تخت های تاشو می تواند به ایجاد فضای مناسب در خانه های کوچک کمک کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا رنگ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی از مد می‌افتد؟

ایجاد مکانی دنج برای استراحت

برخی افراد نیاز دارند در یک فضای شخصی به ورزش، مطالعه و گوش دادن به موسیقی بپردازند. ایجاد مکانی دنج علاوه بر ایجاد این فضا می تواند در تغییر دکوراسیون خانه نیز بسیار تأثیرگذار باشد. چنانچه بالکن و یا پاسیو دارید می‌توانید از چمن مصنوعی، تخت کوچک یا میز و همچنین سیستم نورپردازی استفاده کنید و آن را به گوشه‌ای دنج برای استراحت خود تبدیل نمایید.

تغییر چیدمان مبلمان

یکی دیگر از راه های تغییر دکوراسیون در منزل تغییر دادن چیدمان مبل می باشد. به طور کلی با تغییر دادن برخی از لوازم منزل و همچنین معیارهای متفاوتی مثل دکوراسیون نشیمن، ابعاد مبلمان، اندازه و ابعاد فرش، محل قرار گرفتن پنجره و دیوار و … می توانید تغییرات بسیار خوبی در چیدمان مبلمان منزل خود ایجاد کنید.

عوض کردن روکش کوسن ها

معمولاً روی مبلمان در اتاق نشیمن و یا بر روی تخت در اتاق خواب کوسن هایی وجود دارد که با تعویض کردن روکش آنها می‌ توانید به تغییر دکوراسیون خانه کمک کنید. استفاده از طرح های شاد و رنگ های زیبا می تواند حس شیک بودن و تمیزی را به فضا انتقال دهد. گاهی استفاده از یک پارچه ساده با کمترین هزینه می تواند به زیباتر کردن محیط بسیار کمک کند. حتی می توانید از پارچه هایی که دارید استفاده کرده و با طراحی زیبا فضای مبلمان خود را تغییر دهید.

درست کردن دیوار خاطرات

ممکن است دیوار در خانه شما به بازسازی نیاز داشته باشد و یا شلف و قفسه روی آن برای قرار دادن عکس و تابلو ها وجود نداشته باشد. به راحتی در این شرایط می توانید از این فضا استفاده کرده و با تغییری جذاب به زیبایی منزل خود بیافزایید.استفاده از چند ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون در خانه های ایرانی بنابراین استفاده از چند قاب عکس و نصب کردن آنها روی دیوار می تواند باعث تغییرات جذابی در خانه شما شود. با این کار شما آلبومی پر از خاطرات روی دیوار خواهید داشت که هر لحظه مقابل چشمان شما قرار دارد و می‌تواند حس خوبی به شما انتقال دهد و علاوه بر آن نمای شیک روی دیوار ایجاد می کند.

کلام پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهکارهایی برای تغییر دادن دکوراسیون خانه شما پرداختیم. گاهی اوقات برای ایجاد تغییر در چیدمان و دکوراسیون منزل نیاز به هزینه زیاد نخواهد بود و با اندکی تغییرات و جابجا کردن وسایل می توانید حس بسیار خوبی برای خود و افراد خانواده ایجاد کنید. با ایده های جذاب و خلاقانه که در این مقاله به آنها اشاره کردیم می توانید این کار را در خانه انجام دهید. اگر تجربه ای در زمینه دکوراسیون خانه دارید خوشحال می شویم که آن را با ما در قسمت دیدگاه ها در میان بگذارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چند ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده از چند ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون در خانه های ایرانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا