دیجیتال

استفاده از فناوری در طراحی خانه

با پیشرفت علم، فناوری جای خود را در تک تک بخش های زندگی انسان باز کرده و طراحی خانه ها نیز از این امر مستثنی نیستند و فناوری جای خود را در طراحی خانه باز کرده است. و شما با تعمیرات و استفاده از متخصصین در این زمینه می توانید فناوری را به خانه خود منتقل کنید. فناوری جای خود را در طراحی خانه ها باز کرده و امروزه شاهد پیشرفت روز افزون آن هستیم. نکته قابل توجه در این زمینه این است که شما برای این که فناوری را به خانه خود وارد کنید لزوما نباید خانه ای مدرن و امروزی داشته باشید و خانه های قدیمی هم با تعمیر و بازسازی قادر به استفاده از فناوری روز هستند. برای استفاده از فناوری در طراحی خانه ها شما به راحتی می توانید دستگاه های هوشمند را در خانه خود نصب کنید و آن ها را به هم وصل کنید و سپس با استفاده از یک برنامه کنترلی آن ها را به یکدیگر وصل کنید و برروی آن ها مدیریت انجام دهید.

استفاده از فناوری در طراحی خانه :

استفاده از فناوری در طراحی خانه ها دارای مزیت ها و دستاورد های فراوانی می باشد که از جمله می توان به بالا بردن امنیت اشاره کرد. نمونه ای از استفاده از فناوری در طراحی خانه ها می توان به قفل های هوشمند اشاره کرد که یک قفل الکترو مغناطیسی هستند که به جای استفاده از کلید های سنتی برای باز کردن درب خانه می توانید از طریق کلمه عبور یا با استفاده از برنامه های مختلف در گوشی درب منزل خودتان را باز کنید.

نمونه دیگر استفاده از فناوری در طراحی خانه استفاده از درب های هوشمند که برای مکان های مختلف می توان از آنها استفاده کرد و با داشتن سنسور تشخیص حضور فرد می توانند درب را به صورت اتوماتیک برای شما باز کنند. از این در های هوشمند می توان برای در گاراژ ها، درب رستوران ها و … استفاده کنید. نمونه ی دیگری از آن هم دوربین های هوشمند می باشد که جای خود را در زندگی انسان باز کرده و روزانه پیشرفت های چشمگیری می کند.

حتما بخوانید:   بهترین گوشی های اقتصادی بازار ایران

یکی از کاربرد های فناوری در طراحی خانه ها استفاده از وسایل هوشمند در خانه می باشد که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و در دنیای امروزی این مسئله یکی از مسائل حیاتی می باشد. مثلا ترموستات هوشمند علاوه بر اینکه کنترل بهتری برروی سیستم سرمایش و گرمایش شما دارد این امکان را برای شما فراهم می کند تا زمانی که در خانه حضور ندارید بتوانید از راه دور آن را کنترل کنید. به طور کلی استفاده از فناوری در طراحی خانه ها سبب شده است تا باعث بهبود محیط زیست شود. یکی دیگر از کاربردهای فناوری در طراحی خانه ها صرفه جویی در زمان می باشد که شما می توانید مثال های آن را در تک تک بخش های زندگی تان مشاهده کنید.1 cover 10 1

کاربرد فناوری در طراحی خانه ها:

امروزه فناوری و تکنولوژی در تمام مراحل زندگی انسان به کمک آمده اند تکنولوژی علاوه بر ان که کار ها را آسان می کند سبب می شود تا سیستم ها بهبود یابند.این امر در صنعت ساخت و ساز هم وجود دارد و برای سرعت بخشیدن به روند پیشرفت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه قرار است تا برخی از کاربرد های این فناوری را در طراحی خانه بررسی کنیم :

1-استفاده از قفل های هوشمند:

یکی از بهترین کاربرد های فناوری در طراحی خانه ها افزایش امنیت در خانه ها می باشد. این قفل های هوشمند نوعی قفل مغناطیسی می باشد که به طور معمول با استفاده از گوشی های موبایل قابلیت باز شدن دارند. از دیگر امکاناتی که این قفل های هوشمند برای شما فراهم می کنند این است که شما می توانید از راه دور خانه ی خود را کنترل کنید و همچنین می توانید از همین راه دور اگر لازم است درب را قفل یا قفل آن را باز کنید. این قفل های هوشمند یک امکان دیگری هم دارند این است که در صورت به خطر افتادن امنیت با استفاده از سنسور های مخصوص به شما اطلاع می دهد و این اطلاع رسانی معمولا با  آژیر می باشد.

2- سیستم های اعلان حریق:

در بازسازی خیلی از خانه ها می توان در مراحل بازسازی اعلان حریق را نصب و اجرا کنید. این سیستم های اعلان حریق این امکان دارای تجهیزاتی از جمله دتکتور دود ، حرارت ،شعله و گاز هستند که برای هشدار ها با آژیر همراه است. این سیستم ها جلوی خیلی از خسارات مالی و جانی را می گیرند و در پروژه های صنعتی کاربرد چشمگیری دارند.

حتما بخوانید:   محافظ برق هوشمند چیست و چرا داشتن آن ضروری است؟

3- سیستم های هوشمند گرمایشی و سرمایشی:

در باز سازی ساختمان ها از آخرین فناوری های سرمایشی و گرمایشی استفاده می کنند و می توانید با استفاده از این فناوری در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و آن را بهبود ببخشید.این ترموستات هوشمند همچنین قابلیت تنظیم الگو های مشخص را دارد. که این امر سبب می شود تا در هزینه های شما صرفه جویی شود.

4- آجرهای هوشمند:

آجر های هوشمند یکی از فناوری های جدید در طراحی خانه می باشد که در ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد این آجر های هوشمند این امکان را برای شما فراهم می کنند تا در مقابل تغییرات محیطی شکل خاصی به خود بگیرد .و به عنوان عایق گرما و سرما کاربرد داشته باشد. این آجر ها همچنین اتصال محکم تری نسبت به آجر های معمولی فراهم می کنند و در هزینه ها و انرژی صرفه جویی می کنند.

5-پیش ساخته ها :

پیش ساخته ها تکنولوژی جدید اند که از بتن تا ساختمان های پیش ساخته را شامل می شود و این کار علاوه بر سرعت، کیفیت بالایی هم دارد.

6-فناوری ابری:

می توان از فناوری برای ساخت و ساز با رشد بالایی و چند برابری استفاده کرد این فناوری این امکان را به شما می دهد تا ساختمان هایی با مقیاس بزرگتر بسازید و مهندسین نیز کارشان راحت تر می شود و اطلاعات را به راحتی می توانند در اختیار بگیرند و یا به اشتراک بگذارند که همه ی این ها برای این است تا بتوانید یک ساختمان یا مجتمع با کیفیت را تحویل دهید.

مصالح جدید ساختمانی :

1-خاک های کوبیده :

خاک های کوبیده نوعی از مواد و مصالح جدید ساختمانی اند که امروزی کاربرد دارند و ترکیبی از شن ، خاک رس و تثبیت کننده های مختلف استفاده می کنند که کاملا فشرده شده و در قالب های مختلف ساخته شده است. که علاوه بر این که دوستدار محیط اند در برابر آتش هم مقاوم هستند و حرارت را در خود نگه می دارند.

2- بتن رنگدانه دار:

این بتن ها علاوه بر این که دوام و استحکام بالایی دارند زیبایی دو چندانی هم به ساختمان شما می بخشند. و شما می توانید معماری خانه تان را با معماری های روز دنیا هماهنگ کنید.

3- آسانسور های چند جهته :

این فناوری در طراحی خانه ها به این گونه می باشد که شما می توانید آسانسور را بدون اتصال در جهات مختلف ساختمان قرار دهید و حرکت دهید در جای که در مدل قدیمی آن آسانسور در یک جهت قرار دارد و در برخی موارد سبب مشکل می شود.

حتما بخوانید:   بهترین میکروفون های مناسب تولید محتوا

4- عایق های اورژل:

این عایق ها حجم اعظمی از آن ها از هوا ساخته شده است و علاوه بر سبکی دارای مقاومت بالایی نیز هستند. این نمونه ها در مقابل نمونه های مشابهی مانند فایبر گلاس دارای مقاومت بالاتری هستند.

5- سیمان های بازتاب دهنده نور:

این سیمان ها علاوه بر ماندگاری و مقاومت بالایی که دارند زیبایی دو چندانی به ساختمان شما وارد می کنند این فناوری به این صورت است که نور را در صبح جذب می کندو شب آن را منتشر می کند. و از این فناوری در حمام ها و استخر و … استفاده می کنند.hican smart bed 01

6- شیر آب های هوشمند:

ما برخی از شیر آب های هوشمند را در فرودگاه ها و اماکن عمومی دیده ایم که حساس به دست هستند و هنگامی دستتان را زیر آن ها قرار می دهید آب باز می شود.البته این فناوری الان پیشرفت های شایانی داشته و فقط به این سنسور های معمولی خلاصه نمی شود.

مزیت استفاده از فناوری در طراحی خانه :

بسیاری از ساختمان های قدیمی دارای مصالح ناکارآمد هستند و کیفیت مطلوبی ندارند . هدف نهایی هر صنعت از جمله ساخت و ساز این است که مصرف انرژی را به صفر برساند. این ساخت و ساز های جدید با استفاده از فناوری با سرعت و زمان کمتری ساخته می شوند و علاوه بر زمان در هزینه ها و مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. روش های نوین طراحی خانه ها علاوه بر مزایای گفته شده زباله کمتری را هم تولید می کنند که برای حفظ محیط زیست برای آیندگان نیز بسیار سودمند می باشند.

به طور کلی مزیت این خانه های مدرن در موارد زیر خلاصه می شود:

  • اولین مزیت خانه ها با طراحی مدرن و استفاده از فناوری این است که شما در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید.
  • با استفاده از مواد و مصالح پیش ساخته این امکان برای شما فراهم می شود تا ساختمان ها با مقاومت بالاتری را آماده کنید.
  • در زمان و هزینه های شما صرفه جویی می شود.
  • تولید زباله در این نوع از فناوری کاهش می یابد
  • و مهم ترین مزیت آن این است که امنیت بالاتری دارند.

31

استفاده از فناوری در طراحی خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده از فناوری در طراحی خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x