تعمیرات لباسشویی

برای افزایش عمر لباسشویی مایع لباسشویی بهتر است یا پودر رختشویی؟

وقتی برای خرید مواد شوینده لباسشویی به یک فروشگاه مراجعه می کنید و یا در یک فروشگاه آنلاین دنبال مواد شوینده می گردید، با نوع و مدل های گوناگونی از مواد شوینده ها و پودرهای ماشین لباسشویی با مارک ها و برندهای مختلفی رو به رو خواهید شد که حرف اول همه آنها لکه بری سریع است. اکثر افراد برای شستن لباسهای خود در ماشین لباسشویی به دنبال یک شوینده خوب هستند. شوینده خوب یعنی اینکه علاوه بر تمیز کردن و لکه بری لباس به بافت لباس آسیب نرساند.

امروزه انواع مختلفی از پودر ماشین لباسشویی و مایع لباسشویی در بازار وجود دارد که برای خرید آن ها باید تفاوت میان آنها را بدانیم. ایبک امداد در این مقاله سعی دارد به موضوعات مهمی در این باره اشاره کند. معرفی پودر  ماشین لباسشویی و تفاوت میان مایع و پودر لباسشویی، مقایسه میزان پاک کردن لکه در مایع و پودر لباسشویی، مقایسه میزان حل شدن پودر و مایع لباسشویی در آب، حفظ رنگ لباس در مایع و پودر لباسشویی و استفاده از پودر یا مایع لباسشویی برای شستن لباس کودک در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. چنانچه تمایل دارید پاسخ پرسش های بالا را بدانید تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با مایع و پودر ماشین لباسشویی برای تمیزی و شستشوی لباس ها

مدل های مختلفی از مواد شوینده در بازار موجود است. انواع پودر رختشویی در مدل های مختلف، مایع لباسشویی در مدل ها و رایحه های متفاوت، انواع صابون و قرص های مخصوص ماشین لباسشویی به هنگام خرید از فروشگاه شما را دچار تردید می کنند. از محبوب ترین و در دسترس ترین آنها مایع و پودر لباسشویی می باشد.  حالا می خواهیم این دو شوینده را با هم مقایسه کنیم.

  • پودر لباسشویی مخصوص لباس و ملحفه: این مدل از پودر لباسشویی از سایر پودرهای لباسشویی ارزان تر هست و تمیز کردن و جلوگیری از لک شدن لباس از وظایف آن است.
  • پودر لباسشویی مخصوص لباسهای رنگی: این نوع از پودر ماشین لباسشویی در تمام فروشگاه ها و مغازه ها پیدا می شود و آنزیم های قوی برای تمیز کردن و پاک کردن لکه هایی مثل چربی، خون، گل ولای و غیره دارد. از همه مهمتر اینکه به پارچه آسیبی وارد نمی کند.
  • مایع لباسشویی مخصوص لباس کودکان: به دلیل اینکه پوست همه اطفال نازک و حساس است و بعد از شستشوی لباس آن ها با مواد شوینده مختلف و معمولی باعث می شود جوش های ریزی روی پوست کودک نمایان شود. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توان از مایع لباسشویی مخصوص لباس کودکان استفاده کرد. مایع لباسشویی شوینده ای ملایم است و آنزیم ندارد. به همین خاطر به‌ پوست کودک آسیبی وارد نمی کند.

مایع لباسشویی بهتر است یا پودر رختشویی؟

برای شستشوی لباس کودک و نوزاد کدام را استفاده کنیم؟ پودر یا مایع ؟

برای شستن لباس کودکان و نوزادان باید این را به خاطر داشته باشید که پوست اطفال بسیار نرم و لطیف و حساس است. پودرهای ماشین لباسشویی نفوذ بالاتری دارند و حتی ممکن است بعد از شستشو و آبکشی هنوز هم مقداری از مواد پاک کننده در پارچه لباس باقی مانده باشد. اگر به این موضوع توجه نکنید باعث آسیب رسیدن به پوست کودکان و احتمال ایجاد حساسیت پوستی را در آنها بالا می برید. در واقع لباس کودک باید هر روز شسته شود و همین امر باعث می‌شود لکه قدیمی روی لباس آنها نباشد. پس بهتر است برای شستشوی لباس کودکان خود از محلول های ملایم برای شستشو استفاده کنید و در ماشین لباسشویی برنامه مناسب آن را انتخاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت اصلی داغ شدن ماشین لباسشویی

مایع لباسشویی بهترین گزینه برای شستشوی لباس اطفال می باشد و ترجیحا مایع لباسشویی بدون بو و عطر تهیه و استفاده کنید.

تفاوت در استفاده از مایع و پودر لباسشویی

مایع لباسشویی از جهت اینکه از قبل در آب حل شده و آماده است دیگر نباید نگران آن باشید که آیا در فرآیند شستشو به خوبی حل خواهد شد یا خیر. البته امروزه پودرهای لباسشویی جدید دچار مشکل حل نشدن نمی شوند. استفاده از مایع لباسشویی بسیار راحت است. فقط باید مقداری از مایع لباسشویی را به صورت مستقیم داخل دستگاه بریزید تا کار خودش را انجام بدهد.

مقایسه میزان حل شدن مایع و پودر لباسشویی در آب

حلالیت مایع لباسشویی بهتر است یا پودر لباسشویی؟ پودر ماشین لباسشویی به علت جامد و دانه دانه بودن تایم بالاتری برای اینکه در آب حل بشود نیاز دارد. البته اینکه پودر ماشین لباسشویی کامل در آب حل بشود به دمای آب هم بستگی دارد. پودر لباسشویی در آب سرد به طور کامل حل نمی شود و بعد از شستشو بر روی لباسها باقی می ماند و موجب لک شدن لباس می شود. مایع لباسشویی به علت این که مایع است در مدت زمان خیلی کوتاهی داخل آب حل خواهد شد. البته آب سرد هم مشکلی برای مایع لباسشویی به وجود نمی آورد و در آب سرد به راحتی حل می‌شود. بنابراین اگر نمی خواهید از آب گرم برای شستن لباس ها استفاده کنید، باید مایع لباسشویی تهیه کنید. پس راحت می‌توان بین مقایسه حلالیت پودر لباسشویی و مایع لباسشویی با اطمینان مایع لباسشویی را به عنوان حلالیت سریع در آب معرفی کرد.

مایع لباسشویی بهتر است یا پودر رختشویی؟

مقایسه قدرت لکه بری در پودر و مایع لباسشویی

برای از بین بردن لکه های سخت باید از شوینده های دارای آنزیم بالا استفاده کنید. برای پاک کردن لکه های سخت روی لباس که با شستشوی روزانه از بین نمی روند می توانید به کمک شوینده های قوی آنها را پاک کنید. پودرهای لباسشویی به دلیل دارا بودن آنزیم بالا و چربی زدایی نسبت به مایع های لباسشویی قدرت تمیز کنندگی بالاتری دارند. برای پاک کردن لکه های سخت و همچنین سفید کردن لباس ها می توانید از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید.
از مهمترین تفاوت هایی که بین مایع لباسشویی و پودر لباسشویی می توان به آن اشاره کرد، قدرت پاک کردن لکه است. پودرهای لباسشویی به دلیل آنزیم های بالا قدرت لکه بری بالا تری نسبت به مایع لباسشویی دارند. پودر های لباسشویی ترکیب شیمیایی قوی نسبت به مایع لباسشویی دارند که باعث تمیزی لکه های چرب و روغنی می شوند.
البته باید به این نکته توجه کرد که پودرهای لباسشویی در دمای بالا اثر می گذارند و لکه ها را پاک می کنند. اما مایع لباسشویی در هر دمایی خاصیت تمیزی و شوینده بودن خودش رو حفظ می کند. ولی پودرها در دمای پایین قابلیت حل شدن در آب را ندارند. پس اگر برای شستشوی لباس های روزانه دنبال شوینده می گردید می توانید از مایع لباسشویی استفاده کنید. ولی اگر لکه های سرسختی روی لباس باقی مانده باید از پودر لباسشویی استفاده کنید.

پودر لباسشویی بخریم یا مایع؟

برای خرید و استفاده از مواد شوینده باید حتماً دقت و توجه داشته باشیم. برای شستشوی لباس باید به حفظ بافت پارچه و سلامت آن توجه کنیم. همان‌گونه که در بالا توضیح دادیم پودر ماشین لباسشویی در دمای بالا در آب حل می شود و قدرت لکه بری زیادی دارد و در دمای پایین حل شدن آن امکان‌پذیر نیست و لکه پودر لباسشویی بر روی لباس باقی خواهد ماند.
همان‌طور که می ‌دانید بافت لباس در دمای بالا ممکن است آسیب ببیند و لباس‌های تیره و مشکی ممکن است رنگ خود را از دست بدهند. پس برای شستن لباس، بهتر است از مایع لباسشویی استفاده کنید. فقط در صورتی که لکه های سرسخت مانند لکه روغن، خون و … از روی لباس و بافت پارچه پاک نشوند، می توانید از پودر لباسشویی استفاده نمایید. زیرا پودر لباسشویی دارای آنزیم های بسیار قوی می باشد و به همان نسبت قدرت پاک کنندگی بالاتری نیز دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش شستشوی فرش و روفرشی در ماشین لباسشویی

حفظ رنگ لباس در استفاده از مایع و پودر لباسشویی

همانگونه که قبلا توضیح دادیم برای ساخت پودر ماشین لباسشویی از مواد شیمیایی با قدرت پاک کنندگی بالا و آنزیم بالا استفاده می کنند که این امر موجب می شود که رنگ لباس ها در ماشین لباسشویی با هم مخلوط شوند. برای حل شدن پودر لباسشویی به آب گرم نیاز است. دمای بالای آب نیز باعث ترکیب شدن رنگ لباس ها در ماشین لباسشویی می شود. پس بهتر است برای شستشوی لباسهای تیره و همچنین رنگی از مایع لباسشویی استفاده بشود. اگر می خواهید لباس های رنگ روشن و سفید شما درخشان شوند از پودر لباسشویی که در ترکیبات خود مواد سفید کننده دارد استفاده کنید. لازم است به این نکته اشاره کنیم اگر درخشان و شفاف شدن لباس های رنگ روشن خود را می خواهید باید از پودر لباسشویی استفاده کنید.

مایع لباسشویی بهتر است یا پودر رختشویی؟

مقایسه عطر و بوی مایع و پودر لباسشویی

شاید شما هم به دنبال این هستید که بدانید برای بوی خوش بعد از شستشوی لباس مایع لباسشویی بهتر است یا پودر؟ ولی باید این را بدانید که هر دو در انتهای شستن لباس ها، بوی خاص و خوبی به لباس می دهند. ولی بوی پودر ماشین لباسشویی کمتر از مایع است و همینطور ماندگاری کمتری دارد. در مایع لباسشویی از عطر گلها در ترکیبات آن استفاده کرده‌اند تا بوی مواد شیمیایی را مهار کند. خوب است این را بدانید که اگر پوست حساسی دارید نباید از مواد شوینده که حاوی عطر هست استفاده نمایید. لازم به ذکر است که انواع مایع لباسشویی با رایحه های متفاوت و خوشبو در بازار وجود دارد.

سخن آخر

انواع زیادی از مواد شوینده شامل پودرها، مایع ها ، صابون ها، قرص ها و… در بازار وجود دارند که شاید شما را دچار تردید کنند که کدام یک از آنها را انتخاب کنید. در نهایت انتخاب شما باید بر اساس این موضوع باشد که شوینده ای که خریداری می کنید هم بتواند در برابر لکه های مقاوم خوب عمل کند و هم به بافت پارچه آسیب نرساند. در شستشوی لباس کودکان بهتر از مایع لباسشویی ملایم استفاده کنید و ماشین لباسشویی را روی برنامه مخصوص شستشوی لباس کودک تنظیم کنید. مایع لباسشویی راحت تر در آب حل می شود و استفاده از آن راحت تر است.

پودر ماشین لباسشویی به دلیل آنزیم های بالا قدرت لکه بری بالاتری دارد که البته باعث می شود رنگ لباس ها با هم مخلوط شوند. شستشوی لباس با مایع لباسشویی باعث حفظ بافت و رنگ لباس می شود. مایع لباسشویی عطر بهتر و ماندگارتری نسبت به پودر لباسشویی دارد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی و مقایسه پودر رختشویی و مایع لباسشویی پرداخته و معایب و مزایای هر کدام را بیان کرده است تا شما کاربر عزیز بتوانید پس از مطالعه این مطلب خیلی راحت تصمیم بگیرید که کدام یک را خریداری کنید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

مایع لباسشویی بهتر است یا پودر رختشویی؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله برای افزایش عمر لباسشویی مایع لباسشویی بهتر است یا پودر رختشویی؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا