تعمیرات لباسشویی

میزان مصرف برق ماشین لباسشویی چقدر است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مصرف برق و انرژی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که افراد در حین خرید لوازم برقی به آن توجه می‌کنند. با این حساب می‌توان دریافت مصرف برق در استفاده از لوازم برقی بسیار دارای اهمیت است. به عنوان مثال اگر مصرف برق در دستگاه بالا باشد، باعث هزینه‌های سنگین و خرابی در دستگاه می‌شود. به همین دلیل افراد به دنبال دستگاهی با نمره A و یا B هستند. مسلماً نمره A می‌تواند بهتر عمل کند. بنابراین برای خرید هر نوع لوازم برقی مخصوصاً لوازم برقی بزرگی چون ماشین لباسشویی و یخچال باید به این نمره‌ها دقت کرد. در ادامه قرار است با یک دیگر بررسی کنیم که چرا مصرف برق لباسشویی برای ما دارای اهمیت است؟

مصرف برق لباسشویی به چه صورت است؟

در ابتدا باید برخی از قطعات ماشین لباسشویی را با یک دیگر بررسی کنیم. همانطور که می‌دانید ماشین لباسشویی از قطعات بسیاری تشکیل شده است. همچنین ماشین لباسشویی نسبت به دیگر لوازم برقی مصرف برق بیشتری دارد. این موضوع در مدل‌های ماشین لباسشویی متفاوت است. میزان مصرف مواد بخار و برق المنت گرمکن ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف از ماشین لباسشویی متفاوت است. با این حساب برق المنت آن به ۲۵ صدم می‌رسد.

در اکثر ماشین‌های لباسشویی به این صورت است. همانطور که گفته شد مصرف برق لباسشویی بالا است. به همین دلیل باید در نظر داشت که برای استفاده صحیح از ماشین لباسشویی، تنها با جمع‌آوری لباس‌ها هفته‌ای یکبار آن را روشن کنید. این روش درست استفاده از ماشین لباسشویی باعث می‌شود که مصرف زیاد برق در آن کاهش پیدا کند. به همین منظور باید در نظر داشته باشید که برای استفاده قبل از هر چیزی بروشور روش صحیح استفاده از ماشین لباسشویی را مورد مطالعه قرار دهید. برای استفاده از ماشین لباسشویی ملزم هستید که حتماً از آب سرد استفاده کنید.

زیرا باعث کاهش مصرف برق لباسشویی می شود. همچنین باید از یک برنامه شست و شو مناسب برای شستن لباس‌ها در ماشین لباسشویی استفاده کرد. برای مصرف صحیح از ماشین لباسشویی باید آن را در زمان درست و به موقع روشن کنیم. در واقع در اوج مصرف برق امکان دارد علاوه بر هزینه بالا برای ماشین لباسشویی ضرر داشته باشد.

مصرف برق لباسشویی چگونه است؟

همانطور که می‌دانید برق امروزه بسیاری از نیاز های مارا بر طرف ساخته است. وسائل برقی بسیاری وجود دارد که برای استفاده نیاز است به یکسری از نکات دقت کرد. نکاتی مانند اوج مصرف برق و نمره انرژی لوازم برقی و طریقه صحیح استفاده از ماشین لباسشویی. دانستن این موضوعات باعث می‌شود که بتوانیم از لوازم برقی خود به خوبی مراقبت کنیم. ماشین لباسشویی علاوه بر شستن لباس‌ها می‌تواند در موارد دیگری هم به ما کمک کند. این موارد عبارت است از: بارگیری، تخلیه، خشک کردن لباس‌ها. به همین دلیل می‌تواند برق زیادی را مصرف کند. ۱۰ درصد برق برای شستن لباس‌ها و ۹۰ درصد برق مصرفی در خشک کردن لباس ها و گرم کردن آب و شیر آب، پمپ تخلیه و کنترل برق استفاده می‌شود. بنابراین مصرف برق لباسشویی بیشتر می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دلونگی DeLonghi

یک ماشین لباسشویی حدوداً ۲۵۰ وات برق مصرف می‌کند. به همین دلیل باید هفته‌ای یکبار از آن استفاده کرد. در واقع بهتر است که لباس‌ها را در طول هفته جمع کرد و سپس به شستن آن پرداخت. موضوع بعدی استفاده از آبگرمکن برای تنظیم آب گرم و شست و شوی لباس‌ها است. به همین دلیل می‌توان زمینه‌های زیادی را برای شست و شو و آبکشی آن انتخاب کرد. آبگرمکن در طول برنامه از برق استفاده نمی‌کند. اما هر نوع ماشین لباسشویی دارای امکانات و ویژگی‌های خاص خودش است.

به همین دلیل می‌توان با مطالعه به ویژگی‌های خوب آن دسترسی یافت. ماشین لباسشویی دارای یک برنامه‌ای است که یک بخاری در پایین لوله آن طراحی شده است. با بالا رفتن دمای آب میکروب‌ها از بین می‌رود و می‌تواند بهتر عمل کند. همچنین شوینده از یک مخزن جداگانه با عنصر گرمایش داخلی برای تولید گرمکن داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل استفاده از آن باعث از بین رفتن لکه و… می‌شود.

المنت گرمکن داخلی و مولد بهار ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می‌کند؟

در مطالب فوق اسم این قطعه کاربردی را در ماشین لباسشویی گفتیم. دریافتیم استفاده از آن در ماشین لباسشویی چقدر دارای اهمیت است. به همین منظور می‌دانیم استفاده از آن می‌تواند باعث شود که مصرف برق لباسشویی در حین کار بیشتر شود. در صورتی که برنامه شستشوی را انتخاب کنیم نیاز است که از گرمکن داخلی استفاده کنیم. به همین عنوان می‌دانیم که برق بیشتری نسبت به موتور مصرف می‌گردد. اگر ماشین لباسشویی یک گرمکن داخلی ۱۰۰۰ واتی داشته باشد و به مدت ۳۰ دقیقه در برنامه بهداشتی کار کند. نیاز است که نیم کیلووات ساعت برق مصرف کند.

استفاده از این روش باعث افزایش ۲۶ کیلووات ساعت برق در سال می‌شود. در صورت استفاده باید در نظر داشت که قدرت بخار و زمان استفاده آن به چه صورت است. نکته‌ای که در تولید انواع ماشین لباسشویی بسیار دارای اهمیت است، اضافه کردن مولد برقی است که از سال ۲۰۰۶ به آن اضافه شده است. در صورتی که برنامه بخار انتخاب شود مولد بخار باعث بیشتر شدن مصرف برق ماشین لباسشویی می‌شوند. مقدار برق مصرفی مولد بخار در مدل‌ها بسیار متفاوت است. البته از ۲۵ صدم بیشتر نمی‌شود. به همین عنوان از آب کمتری برای تمیز کردن لباس‌ها استفاده می‌شود. آبگرمکن برق کمتری برای تمیز کردن لباس‌ها مصرف می‌ کند. حذف آن در ماشین‌های لباسشویی برای تمیز کردن لباس نسبت به ماشین‌های لباسشویی معمولی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف برق لباسشویی

برای کاهش مصرف برق لباسشویی چه اقداماتی را باید در نظر بگیریم؟

در ابتدا باید در نظر داشت که نمی‌توان راهکاری را برای کاهش مصرف برق لباسشویی در نظر داشت. اما می‌توان اقداماتی را انجام داد که در استفاده از ماشین لباسشویی بهتر عمل کرد. مواردی مانند کاهش استفاده از آب سرد، کاهش دور موتور لباسشویی و خشک کردن لباس‌ها در هوای آزاد بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد. باید به چند نکته در این زمینه توجه داشت.

۱- در ابتدای خرید باید به برچسب انرژی دقت کرد: خریداری یک ماشین لباسشویی به چند مورد بستگی دارد یکی از این موارد توجه به استاندارد ها است. این استاندارد ها کمک می‌کند که بتوانیم بهتر به محیط زیست احترام بگذاریم. استاندارد های نوع A، B بسیار دارای اهمیت هستند.
۲- حتماً باید از آب سرد استفاده کرد: آب گرم باعث می‌شود که مصرف انرژی در لوازم برقی بیشتر شود. ماشین لباسشویی باید دارای دو لوله مجزا باشد که برای آب گرم و سرد باشد. مصرف آب سرد و گرم در محور افقی کمتر از محور عمودی است. به همین جهت در شست و شو باید از آب سرد استفاده کرد.
۳- باید یک برنامه شست و شو مناسب برای شستن لباس‌ها انتخاب کرد: انتخاب برنامه مناسب باعث می‌شود که مصرف برق لباسشویی کمتر شود. برنامه‌ها در انواع مختلفی ارائه می‌شوند که می‌توانند بر اساس جنس و سایز لباس مورد استفاده قرار گیرند.
۴- در اوج مصرف برق نباید از لباسشویی استفاده کرد: زمان‌هایی که برق اکثر خانه‌ها روشن باشد، اوج مصرف برق است. معمولاً شب‌ها نمی‌تواند موقعیت خوبی برای شست و شو لباس‌ها باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای برنامه‌ی شستشوی ماشین‌های لباسشویی برند فریجیدر

دور موتور در لباسشویی باید چقدر باشد؟

برای کاهش دادن مصرف برق لباسشویی باید دور موتور پایین باشد. این کار را می‌توان با کاهش سرعت دور موتور خشک کن لباسشویی را فعال کرد. این کار به صورت دستی هم انجام می‌شود. در واقع با فشار دادن دکمه Spin می‌توان این کار را انجام داد. بهترین سرعت خشک کردن زیر ۱۰۰۰ است که بافت لباس را حفظ می‌کند. در صورتی که سرعت چرخش ماشین لباسشویی زیر ۱۰۰۰باشد صدای آن کاهش پیدا می‌کند و همین امر در مصرف انرژی آن تأثیر گذار است. در واقع مصرف انرژی آن هم کمتر می‌شود.

سایز ماشین لباسشویی در مصرف برق لباسشویی چقدر تأثیر دارد؟

با توجه به تعداد افراد خانواده باید یک ماشین لباسشویی خریداری کرد. در واقع ظرفیت یک ماشین لباسشویی مناسب می‌تواند به شما در کاهش مصرف انرژی کمک کند. اگر یک خانواده کوچکی هستید نیازی نیست ماشین لباسشویی ۸ کیلویی خریداری کنید. سعی کنید ماشین لباسشویی را با مشورت کردن با یک کارشناس خریداری کنید. به آن‌ها بگویید در خانه چند نفر هستید و با توجه به نیاز خود یک ماشین لباسشویی مناسب را خریداری کنید.

مصرف برق ماشین لباسشویی

برای خشک کردن لباس چه اقدامی باید انجام داد؟

فرایندی چون شست و شو و آبکشی و خشک کردن توسط لباسشویی انجام می‌شود. به همین دلیل می‌توان دریافت که مصرف برق لباسشویی افزایش پیدا می‌کند. برای همین توصیه می‌شود که در صورت شست و شوی لباس‌ها از خشک کن در ماشین لباسشویی استفاده نکنید. می‌توانید لباس‌ها را برای خشک کردن روی رخت پهن کن در هوا آزاد قرار دهید.

در صورتی که مشکل برای پهن کردن لباس‌ها دارید، می‌توانید از خشک کن استفاده کنید. در صورتی می‌توانید مصرف انرژی را در آن کاهش دهید که سرعت موتور را افزایش دهید تا با رطوبت بیشتری از لباس‌ها خارج شود. با توجه به محیط استوانه‌ای که در آن وجود دارد می‌توان زمان خشک شدن را کم کرد. لباسشویی در صورت آبکشی نسبت به خشک کردن لباس برق کمتری مصرف شود.

کلام پایانی

مصرف برق لباسشویی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت. همانطور که می‌دانید بالا بودن مصرف برق انرژی باعث می‌شود که لباسشویی از بین برود. بنابراین با بررسی بروشور لباسشویی می‌توانیم در کاهش مصرف برق صرفه‌جویی کرد. در واقع روش‌های بسیاری برای آن وجود دارد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

میزان مصرف برق ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با میزان مصرف برق ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا