تعمیرات لباسشویی

چگونه زنگ زدگی ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

رفع زنگ زدگی ماشین لباسشویی | بررسی علت زنگ زدگی لباسشویی | راهکارهای از بین بردن زنگ زدگی بدنه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما در مناطق مرطوب و یا نزدیک دریا زندگی می کنید امکان دارد وسایل فلزی منزل شما دچار زنگ زدگی شود ماشین لباسشویی یکی از وسایلی است که احتمال دارد در اثر رطوبت فراوان زنگ بزند در این صورت نیاز نیست که شما ماشین لباسشویی خود را کنار گذاشته و دیگر از آن استفاده نکنید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش های ساده را برای برطرف کردن زنگ زدگی ماشین لباسشویی توضیح دهیم.

خلاصه برطرف کردن زنگ زدگی ماشین لباسشویی

در ابتدا می خواهیم برای شما به طور خلاصه عواملی را که باعث زنگ زدن ماشین لباسشویی می شود و همچنین روش برطرف کردن آن را بیان کنیم و در ادامه این موارد را به طور کامل برایتان توضیح خواهیم داد:

 • دلایل زنگ زدن ماشین لباسشویی
 1. رطوبت فراوان
 2. آب خوردگی دستگاه لباسشویی
 • روش های برطرف کردن زنگ زدگی در ماشین لباسشویی
 1. به وسیله ی کاردک
 2. استفاده از اسپری های ضد زنگ
 3. رنگ کردن
 4. سنباده کشیدن
 5. استفاده از روش های خانگی
 • روش جلوگیری از زنگ زدگی ماشین لباسشویی
 1.  ماشین لباسشویی را در معرض رطوبت و خوردگی قرار ندهید.

 دلایل زنگ زدن ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از موارد مهم که دلیل اصلی پوسیدگی در ماشین لباسشویی و قطعات فلزی آن است آب می باشد آب دارای مقدار زیادی آهن بوده و بعضی از کشورها به طور طبیعی مقدار اکسید آهن در آب آنها زیاد است و این باعث می شود که ماشین لباسشویی دچار زنگ زدگی شود اگر شما در روی لباس های خود رنگ های قرمز و یا قهوه ای مشاهده کردید می تواند نشان دهنده آهن زیاد در آب باشد و این باعث به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد.

مورد بعدی که می تواند باعث زنگ زدگی ماشین لباسشویی شود اشیا و رسوبات داخل لوله است در اصل زنگ زدگی که شما در روی لوله ها می بینید به دلیل ذراتی است که داخل لوله های آب قرار دارد و به وسیله لوله ها به دستگاه وارد می شود اگر لوله های شما گالوانیزه و قدیمی باشند احتمال بروز این مشکل بیشتر خواهد بود در این صورت باید فیلتر ورودی نصب کرده و با نصب فیلتر از وارد شدن اجسام و همچنین زنگ زدگی در دستگاه جلوگیری کنید.

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که پولیش یا نمک می تواند عامل دلیل اصلی زنگ زدگی واشر لباسشویی باشد در دمای بالا واکنش های شیمیایی بین مواد انجام خواهد شد که باعث ایجاد رسوبات و زنگ زدگی می شود.

زنگ زدگی ماشین لباسشویی

چگونه می توانیم زنگ زدگی ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

برای اینکه بتوانید زنگ زدگی بدنه ی ماشین لباسشویی را از بین ببرید وسایل مخصوصی نیاز دارید در ابتدا باید یک ضد زنگ یا رنگ سفید، سنباده و کاردک خریداری کنید سپس درب دستگاه لباسشویی خود را برداشته و با کاردک زنگ زدگی های موجود را از آن پاک کنید البته برای این کار نیاز به صرف زمان زیادی نیست به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمایی کامل برای خرید ماشین لباسشویی

سپس به وسیله کاغذ سنباده روی زنگ زدگی ها را بکشید تا سطح کاملاً صاف شود اگر سطح را کامل صاف نکنید دوباره شما با زنگ زدگی رو به رو خواهید شد محل زنگ زدگی را با یک دستمال پاک کرده و یا با صابون آن را تمیز کنید. باید از تمیز شدن و خشک شدن قطعات اطمینان کامل پیدا کنید.

یکی از راه هایی که می توانید زنگ زدگی را برطرف کنید ضد زنگ می باشد می توانید ضد زنگ را از فروشگاههای لوازم خانگی بخرید البته از مواد طبیعی هم می توانید برای برطرف کردن زنگ و یا ترمیم کردن پوسیدگی استفاده کنید. روش های طبیعی دیگری هم برای برطرف کردن زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی وجود دارد.

یکی دیگر از راه های طبیعی برای اینکه شما زنگ زدگی در ماشین لباسشویی را برطرف کنید استفاده از جوش شیرین می باشد استفاده از جوش شیرین کمی زمان‌بر بوده ولی نتیجه خوبی دارد شما می توانید به وسیله آب و جوش شیرین یک خمیر آماده کرده و به وسیله مسواک خمیر را روی قسمت زنگ زده بمالید تا زنگ زدگی به طور کامل از بین برود.

چگونه می توانیم با کاردک زنگ زدگی های لباسشویی را برطرف کنیم؟

برای اینکه زنگ زدگی را در بدنه ماشین لباسشویی خود برطرف کنید می‌توانید از کاردک استفاده کرده و سطح را به طور کامل صاف کنید برای این منظور ابتدا درپوش دستگاه لباسشویی را برداشته و با کاردک تمام زنگ زدگی ها را به آرامی از روی سطح دستگاه پاک کنید می توانید از سنباده استفاده کرده تا سطح مورد نظر کاملاً صاف شود و بعد روی آن رنگ و یا ضد زنگ بزنید.

چگونه می توانیم با اسپری، زنگ زدگی های ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

برای استفاده از اسپری برای برطرف کردن زنگ زدگی ماشین لباسشویی باید ابتدا اسپری را کاملاً تکان دهید اگر این کار را انجام ندهید رنگ پوست پوست خواهد شد و سطح ناهموار می شود به جای اینکه شما به طور سریع از اسپری استفاده کنید باید چند بار آرام در محل مورد نظر اسپری کنید و صبر کنید تا کاملاً خشک شود و دوباره از اسپری استفاده کنید تمام گوشه ها را کاملاً رنگ کنید و صبر کنید تا رنگ کامل خشک شود .

چگونه می توانیم با استفاده از جوش شیرین زنگ زدگی لباسشویی را برطرف کنیم؟

یکی از راه های طبیعی برای اینکه شما زنگ زدگی و پوسیدگی های ماشین لباسشویی را برطرف کنید استفاده کردن از جوش شیرین است این روش کمی زمان‌بر است ولی نتیجه خوبی خواهید گرفت با استفاده از آب و جوش شیرین، خمیر تهیه کرده و به وسیله یک مسواک خمیر را روی ناحیه های زنگ زده بمالید.

برداشتن زنگ زدگی و پوسیدگی های ماشین لباسشویی با استفاده از روش های طبیعی

یکی از روش های از بین بردن پوسیدگی ماشین لباسشویی زنگ خورهای شیمیایی می باشد که شما می توانید از فروشگاه ها آن را خریداری کنید ولی مواد طبیعی هم برای تعمیر پوسیدگی های ماشین لباسشویی وجود دارد که می تواند زنگ زدگی های روی بدنه و درب دستگاه لباسشویی را از بین ببرد که شما می توانید از آن برای تعمیر پوسیدگی دستگاه استفاده کنید برای این منظور ابزار خود را چند ساعت در سرکه بخوابانید و بعد از آن آنها را با ورقه های آلومینیومی کاملاً بسایید بهتر است از سنباده استفاده نکنید چون حفره هایی بر روی سطح فلز ایجاد خواهد کرد

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات مهم هنگام خرید ماشین لباسشویی دست دوم

یک راه طبیعی دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از آبلیموی ترش می باشد اگر شما بوی سرکه را دوست ندارید می توانید از این روش استفاده کنید آب لیمو خاصیت اسیدی داشته و باعث می شود که سطح فلز شما دچار زنگ زدگی شود به همین دلیل باید کمی نمک به آن اضافه کنید تا یک ساینده طبیعی درست کرده باشید.

عوض کردن بدنه یا درب ماشین لباسشویی برای برطرف کردن زنگ زدگی دستگاه لباسشویی

بعضی مواقع زنگ زدگی آنقدر زیاد است که شما نمی توانید آن را تعمیر کنید بهتر است در همان مرحله اول اقدام به تعویض درب یا بدنه ماشین لباسشویی کنید برای این کار حتماً باید به یک متخصص مراجعه کنید.

چگونه از زنگ زدن ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟

اگر منطقه محل زندگی شما مرطوب می باشد و یا در کنار دریا زندگی می کنید باید تا حد امکان ماشین لباسشویی خود را از رطوبت دور نگه دارید زیرا رطوبت دلیل اصلی بروز این مشکل است. برای اینکه سطح دستگاه لباسشویی را تمیز کنید می توانید از دستمال مخصوص استفاده کنید. هیچگاه به طور مستقیم روی دستگاه آب نپاشید. برای اینکه از زنگ زدگی در ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید باید حتماً فاصله ی اتصال آن به دیوار و یا اطراف را رعایت کنید. بدنه ماشین لباسشویی خود را هرگز با مواد شوینده غیر استاندارد نشویید البته توصیه می کنیم که بدنه ماشین لباسشویی شسته نشود.

زنگ زدگی ماشین لباسشویی

دلایل زنگ زدن بدنه استیل ماشین لباسشویی چیست؟

همانطور که می دانید محافظی که بر روی قسمت داخلی ماشین لباسشویی از جنس استیل قرار دارد، باعث می‌شود تا حدی از زنگ زدگی جلوگیری شود ولی بررسی ها نشان می‌دهد که این پوشش بسیار حساس است اگر در آن خراش ایجاد شود باعث زنگ زدگی ماشین لباسشویی شما خواهد شد.

توجه داشته باشید که واکنش های زنگ زدگی به شکل های گوناگونی دیده می شود ممکن است افقی و یا گاهی عمودی و یا عمیق تر رشد کند و باعث می‌شود که بدنه و یا کف استیل ماشین لباسشویی شما آسیب دیده و زنگ بزند البته این مورد در تمام مدل های ماشین لباسشویی دیده نشده است.

نکته پایانی

تعمیر کردن پوسیدگی دستگاه لباسشویی می تواند به مقدار زیادی برای برطرف کردن زنگ زدگی موثر باشد ولی این را بدانید که برطرف کردن پوسیدگی هیچگاه باعث نخواهد شد که ماشین لباسشویی شما مانند روز اول شود حتماً از ابزارهایی استفاده کنید که جنس خوبی داشته باشد تا زنگ زدگی را تشدید نکند. باید از خیس شدن سطح بیرونی و بدنه ماشین لباسشویی جلوگیری کنید تا دستگاه لباسشویی شما دچار زنگ زدگی و آسیب نشود.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها بیان کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چگونه زنگ زدگی ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل زنگ زدن بدنه استیل ماشین لباسشویی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا