آرایشی

بهترین و ضروری ترین وسایل برای اصلاح موی آقایان چیست؟

شاید سؤال کنید بهترین و ضروری ترین وسایل برای اصلاح موی آقایان چیست؟ معمولاً تمام افراد به ظاهر زیبا و آراسته خود اهمیت زیادی می‌دهند. همانطور که می‌دانید فاکتور زیبایی در خانم‌ها و آقایان با یکدیگر فرق می‌کند. برای آقایان، ریش و موی سر اهمیت زیادی در زیبایی صورت آنها دارد. اگر آقایان می‌خواهند ظاهری مرتب و آراسته داشته باشند، باید موی سر و ریش آنها دارای آراستگی باشد تا زیباتر به نظر برسند. بعضی از افراد برای این کار وقت بسیار زیادی هم صرف می‌کنند. مثلاً برای اینکه ریش ها و یا موهای خود را کوتاه کنند، به آرایشگاه رفته، حتی آنها را تقویت هم می‌کنند و بعضی از مواقع هم با کشیدن سشوار به زیبایی موهای خود کمک می‌کنند. ممکن است شما نتوانید به دلایل مختلف برای رفتن به آرایشگاه اقدام کنید و یا نخواهید هزینه زیادی برای اصلاح ریش و موی خود پرداخت کنید، در اینصورت می‌توانید یک سشوار، ریش تراش و یا ماشین اصلاح خریداری کنید تا خودتان به راحتی موهایتان را در منزل اصلاح کنید. خرید یکبار این وسایل، می‌تواند به شما کمک کند تا آراستگی ظاهرتان را حفظ کنید.

بهترین و ضروری ترین وسایل برای اصلاح موی آقایان چیست؟

در آرایشگاه‌ها معمولاً از بهترین وسایل برای اصلاح موی آقایان استفاده می‌کنند. اکثر وسایل با کیفیت و برندهای معروف، دارای قیمت بالایی هم هستند و بعضی از افراد امکان خرید این وسایل را ندارند، البته نمی‌توان گفت که وسایل دیگر که قیمت کمتری دارد حتماً بی‌کیفیت هستند.

در این مقاله از ایبک تصمیم داریم شما را با وسایل مقرون به صرفه و کاربردی برای اصلاح موی آقایان آشنا کنیم تا خودتان با کمترین هزینه، اصلاح موی سر را در منزل انجام دهید.

برای کوتاه کردن موی آقایان از چه وسایلی استفاده می‌شود؟

شما می‌توانید موهای صورت و سر خود را به وسیله ماشین اصلاح و قیچی کوتاه کنید. شاید بهتر باشد با تجهیزات و روش های اصلاح مو و صورت آشنا باشید تا بتوانید با توجه به مهارت و بودجه خود، وسیله مناسبی را جهت این کار انتخاب کنید.

اصلاح موی آقایان

استفاده از قیچی برای اصلاح موی آقایان

یکی از قدیمی‌ترین و متداول‌ترین روش ها برای کوتاه کردن موی سر، قیچی است. اگر شما می خواهید موهای خود را به وسیله قیچی کوتاه کنید، بهتر است ابتدا تجهیزات آن را هم آماده کنید تا اصلاح بی نقصی انجام دهید. البته دقت داشته باشید که استفاده از قیچی برای کوتاه کردن مو، به مهارت نیاز دارد. یعنی شما باید با مدل‌های مختلف هم آشنا باشید تا بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید. کوتاه کردن مو به وسیله قیچی نسبت به استفاده از ماشین اصلاح، نیاز به زمان بیشتری دارد.

۱- انتخاب قیچی مناسب برای کوتاه کردن موها

مهمترین وسیله برای این کار، قیچی است. ابتدا باید یک قیچی مناسب را بخرید که ویژگی‌هایی مانند: استیل ضد زنگ، قابل شستشو بودن، تیغه‌های تیز، خوش دست بودن، وزن کم و… را حتماً دارا باشد. البته بعضی از قیچی ها که برای کوتاه کردن مو هستند، دارای تیغه های اضافی هم می‌باشند که به وسیله آنها می توانید به شکل مدل دار موهای خود را کوتاه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می توان رنگ مو را ثابت نگه داشت | دلایل پاک شدن رنگ مو

۲- استفاده از آب پاش

اسپری آب یا همان آبپاش، برای این است که شما قبل از کوتاه کردن موها، آنها را مرطوب کنید. خریدن این وسیله هزینه زیادی ندارد و شما می‌توانید هر اسپری را که در منزل دارید، استفاده کنید. برای انتخاب اسپری، باید دقت کنید که اسپری دارای اندازه مناسب و قفل برای جابجا کردن اسپری و همچنین پاشش آب منظم باشد.

۳- استفاده از پیشبند برای اصلاح موی سر آقایان

یکی دیگر از وسایلی که شما برای کوتاه کردن موها به آن نیاز دارید، پیشبند برای اصلاح است. اگر از پیشبند استفاده کنید، موهایی که کوتاه شده به بدن و لباس شما نمی‌چسبد و در روی زمین ریخته می‌شود. امروزه پیشبندهای چند بار مصرف و یا حتی یکبار مصرف با قیمت های مختلف در بازار موجود هستند که شما می توانید با توجه به نیاز و بودجه خودتان یکی از این موارد را انتخاب کنید. بعضی از این پیشبندها جنس بسیار خوبی داشته و نه تنها لباس و بدن شما را پوشش می‌دهند، بلکه گردن شما را هم می‌پوشانند. این پیشبندها چند بار مصرف بوده و قیمت بالاتری هم دارند. اگر نمی‌خواهید برای خریدن پیشبند هزینه کنید، از سفره‌های یکبار مصرف هم می‌توانید به جای پیشبند استفاده کنید.

۴- استفاده از برس‌های مخصوص برای اصلاح موی آقایان

برس مخصوص اصلاح که به آن موپران هم می‌گویند، یکی از وسایلی است که برای کوتاه کردن و اصلاح موی سر مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی شما برس مو پران را در روی صورت و گردن می‌کشید، تمام خورده های مو به زمین می‌ریزد و از گردن شما جدا می‌شود. برس موپران با توجه به موهای برس و جنس بدنه، قیمت های متفاوتی دارد و شما می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و خریداری کنید. دقت داشته باشید در هنگام خرید این وسیله، باید به خشک بودن و یا تیز بودن موهای برس توجه کنید. اگر موهای این برس زیاد تیز و یا خشک باشد ممکن است به پوست آسیب بزند.

۵- تیغ اصلاح

بعد از اینکه موی سر را کوتاه کردید، حالا باید گردن و کناره مو را هم به وسیله تیغ تمیز کنید. برای بعضی از مدل های مو باید از تیغ اصلاح کمک بگیرید. اگر می‌خواهید تیغ اصلاح را بخرید و تجهیزات شما کامل شود، باید دقت داشته باشید که بدنه تیغ اصلاح مقاوم باشد. تیغ اصلاح باید قیمتی مناسب داشته و سبک و خوش دست باشد. البته از تیغ اصلاح برای تمیز کردن و مدل دادن خط ریش هم استفاده می‌شود.

استفاده از ماشین اصلاح

ممکن است شما برای کوتاه کردن مو به وسیله قیچی، مهارت زیادی نداشته باشید و یا وقت کافی برای این کار نداشته و بخواهید با سرعت ریش و موهای خود را کوتاه کنید. استفاده از ماشین اصلاح برای این منظور بسیار مناسب است. کوتاه کردن مو به وسیله ماشین اصلاح به وسایل خاصی نیاز نداشته و تمام تجهیزات آن هم در جعبه ماشین اصلاح قرار گرفته است و شما می‌توانید به وسیله این دستگاه ،در زمان کوتاه به راحتی موها و صورت خود را اصلاح کنید. برای استفاده از ماشین اصلاح به موارد زیر توجه کنید:

  • در هنگام خرید دقت داشته باشید از ماشین های اصلاح که کیفیت بالایی دارند استفاده کنید. مانند: برند موزر، فیلیپس و…
  • در هنگام خرید، اگر در داخل جعبه شانه مخصوص وجود نداشت حتماً شانه‌های آن را خریداری کنید.
  • اگر برای کوتاه کردن موها عجله دارید، دقت کنید که موها صاف و تمیز باشد. در غیر این صورت احتمال دارد موها به صورت نامنظم و موج‌دار کوتاه شود.
  • ماشین اصلاح را درست به دست بگیرید تا موهایتان در هنگام کوتاه شدن کنده نشود.
  • مراقب باشید که تیغه های تیز این دستگاه، پوست صورت و گردن شما را نبرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  طراحی ناخن با لاک دو رنگ | روش های طراحی لاک دو رنگ روی ناخن

در صورتی که موها و ریش خود را در زیر دوش و یا حمام کوتاه می‌کنید، باید از دستگاه ضد آب استفاده کنید زیرا ممکن است دستگاه شما آسیب ببیند.

بعد از کوتاه کردن موها چه کار کنیم؟

بعد از اینکه موهای ریش و سر خود را کوتاه کردید، حالا باید چند اقدام لازم را انجام دهید تا موهایتان زیباتر نشان داده شود. البته انجام دادن این کارها بصورت روزانه، باعث می‌شود شما ظاهری آراسته داشته باشید:

۱- موها را با شامپوی مخصوص بشویید.

یکی از کارهایی که به سلامت و زیبایی شما کمک می‌کند، حمام روزانه است. برای اینکه موهایتان زیبایی بیشتری داشته باشد، بهتر است به وسیله شامپوی مخصوص که با جنس موهایتان هم متناسب باشد، هر روز حمام کنید. این کار باعث خواهد شد موهای شما زود چرب نشده و حالت بهتری داشته باشد.

۲- موها را به وسیله سشوار خشک کنید.

وقتی شما موهای خود را به وسیله سشوار خشک می‌کنید، وزی موهایتان گرفته می‌شود و موها دارای حالت زیبا خواهد شد. اگر علاقه دارید که موهایتان صاف شود، می‌توانید بعد از حمام به وسیله برس حرارتی و یا اتوی مو، موهای خود را صاف کنید. در صورتی که برای استفاده کردن از سشوار مهارت زیادی ندارید از برس‌های حرارتی هم می‌توانید استفاده کنید.

۳- استفاده کردن از ماسک و ژل مخصوص مو

در صورتی که موهای شما نازک بوده و یا رنگ شده است، قبل از اینکه موها را سشوار بزنید می‌توانید از اسپری دو فاز یا ماسک مخصوص استفاده کنید. این کار شما باعث خواهد شد لایه‌ای محافظتی در روی موهای‌ تان به وجود آمده و آسیب کمتری به موها وارد شود. اگر هم می‌خواهید که موی براق و یا مدل دار داشته باشید، کمی واکس یا ژل مخصوص در روی موها بزنید.

ریش های خود را روزانه کوتاه کنید.

یکی از کارهایی که کمک زیادی به آراسته بودن شما می‌کند این است که ریش هایتان را روزانه کوتاه کنید. بعضی از آقایان علاقه‌ای به بلند کردن ریش های خود ندارند. اگر شما هم جزو این اشخاص می‌باشید، می‌توانید برای کوتاه کردن روزانه ریش ها از تیغ، ماشین اصلاح یا ریش تراش استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر تمایل به کوتاه شدن ریش ها به طور کامل دارید، باید آن را در روی صفر زن تنظیم کنید.

اصلاح موی آقایان

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک تلاش کردیم نکاتی را که شما باید در هنگام کوتاه کردن و اصلاح موی سر آقایان بدانید، به طور کامل و به زبان ساده برایتان بیان کنیم و تا در منزل با امکانات کم بتوانید موهای خود را اصلاح کنید.

 

بهترین و ضروری ترین وسایل برای اصلاح موی آقایان چیست؟

مجموع امتیاز

برای کوتاه کردن موی آقایان از چه وسایلی استفاده می‌شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا