تعمیرات جاروبرقی

جاروبرقی رباتیک چیست و چه کاربردی در نظافت منزل دارد؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

همانطور که می‌دانید بیشتر مردم بعد از اینکه جارو می‌کشند، احساس کمردرد می‌کنند. معمولاً جارو کشیدن برای افرادی که دچار کمردرد هستند، کاری سخت و طاقت فرسا می باشد. در این مقاله از آی بک امداد می‌خواهیم شما را با جاروبرقی هوشمند یا همان جاروبرقی رباتیک آشنا کنیم. جاروبرقی هوشمند امروزه طرفداران بسیاری دارد. اگر شما با این جاروبرقی آشنایی نداشته و عملکرد دقیق آن را نمی‌دانید و می‌خواهید در مورد جاروبرقی رباتیک اطلاعات دقیقی کسب کنید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جاروبرقی رباتیک چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید بدانید جاروبرقی رباتیک چیست؟ باید بگوییم این جاروبرقی هوشمند جزو جاروبرقی‌های مدرن به حساب می‌آید و باعث راحتی کار افراد شده است. شما می‌توانید جاروبرقی هوشمند را طوری تنظیم کنید تا بشکل خودکار تمام محیط را به راحتی جارو کند. یکی از اختراعات مهم بشر که بسیار هم کاربردی است و جزو اختراعات جذاب محسوب می‌شود، همین جاروبرقی‌های رباتیک هستند که باعث صرفه‌جویی در وقت خواهند شد. در اصل شما زمانی را که می‌خواهید برای جارو کردن اختصاص بدهید، می‌توانید استراحت کرده و یا کارهای مهم دیگرتان را انجام بدهید. این جاروبرقی‌ها با فناوری هوش مصنوعی درست شده و بدون اینکه انسان دخالتی در کار آن داشته باشد، می‌تواند محیط را کاملاً نظافت کند.

جاروبرقی رباتیک، به شکل خودکار محل کار یا فضای خانه شما را خوب تمیز می‌کند و کار نظافت را برای شما راحت خواهد کرد. این جاروبرقی ها دارای دوربین داخلی هستند و به این وسیله از برخورد جارو با اشیاء جلوگیری می‌شود و باعث می‌شود که جارو برقی از ارتفاع و بلندی سقوط نکند.

ویژگی دیگر این جاروبرقی که بسیار هم جذاب است، داشتن مخزن آب است که می‌تواند به وسیله آن کف خانه را به خوبی تمیز کند. جاروبرقی هوشمند به صورت دایره‌ای و با قطر حدود ۳۰ سانت و ارتفاع ۸ سانت می‌باشد و معمولاً ۱۰۰ الی ۱۲۰ دقیقه هم طول خواهد کشید تا جاروبرقی بتواند تمام خانه را تمیز کند و شارژ آن تمام شود. جاروبرقی رباتیک ممکن است مانند تمام لوازم الکترونیکی دیگر به تعمیرات نیاز پیدا کند، برای تعمیر این جاروبرقی دقت داشته باشید که حتماً باید به تعمیرکارهای مجاز مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   بررسی دلایل روشن نشدن جارو شارژی و نحوه رفع آن | تعمیر تخصصی جاروشارژی

روش کار با جاروبرقی‌های رباتیک

کار کردن با این جاروبرقی‌ها کاملاً ساده و راحت است. در روی جاروبرقی رباتیک دکمه‌ای وجود دارد که شما می‌توانید با فشار دادن آن، جاروبرقی را روشن کنید. اگر شارژ این جاروبرقی تمام شود به شکل اتوماتیک به طرف شارژ می‌رود.

داخل جاروبرقی های رباتیک برس‌هایی قرار داده شده که به وسیله آنها سطح زمین و اجسام کاملاً تمیز می‌شود وقتی جاروبرقی هوشمند کار خود را شروع کند، برس‌هایی که در کنار آن قرار دارد گرد و خاک را به طرف ‌برس های اصلی هدایت می کند. در مرکز این جاروبرقی هوشمند برس پلاستیکی قرار داده شده که برای جمع کردن گرد و خاک و حتی پاک کردن لکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و برس غلتانی هم وجود دارد که می‌تواند پرزها و موها را جمع کند.

جاروبرقی رباتیک

روش خاموش و روشن کردن جاروبرقی رباتیک

بعد از اینکه شما دستگاه را در کانال شارژ می‌گذارید به شکل خودکار روشن می‌شود و نمی‌توانید دستگاه را خاموش کنید. برای اینکه جاروبرقی را به شکل دستی روشن کنید می‌توانید دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید.

روش شارژ کردن جاروبرقی رباتیک

بعد از اینکه جاروبرقی کار خود را تمام کرد، می‌توانید دکمه هوم را فشار دهید تا جاروبرقی به طرف ایستگاه شارژ برگشته و شارژ شود. البته اگر هم شما این دکمه را فشار ندهید، دستگاه خود به خود به طرف ایستگاه شارژ برمی‌گردد.

توقف کار جاروبرقی

وقتی جاروبرقی رباتیک شما در حال کار است، اگر خواستید آن را متوقف کنید می‌توانید یکی از دکمه‌های آن را فشار دهید به این صورت جارو برقی متوقف می‌شود.

حالت خواب

اگر برای ۵ دقیقه از جاروبرقی رباتیک خود استفاده نکنید، جارو به حالت خواب می‌رود. برای غیر فعال کردن جارو برقی رباتیک، می‌توانید از دکمه‌های آن هم استفاده کنید.

جاروبرقی‌های رباتیک چه مزایایی دارند؟

جاروبرقی‌های رباتیک هم مانند وسایل دیگر دارای معایب و مزایایی هستند که در ادامه مزایای آن را برایتان توضیح می‌دهیم:

 1. یکی از مهمترین مزایای این جاروبرقی، داشتن سنسور تشخیص ارتفاع می‌باشد و وقتی دستگاه به پله نزدیک می‌شود، مسیر خود را تغییر می‌دهد.
 2. به جز سنسوری که برای تشخیص ارتفاع است، این جاروبرقی به سنسور تشخیص موانع هم مجهز می باشد و اگر به مانعی برخورد کند، مسیرش را عوض خواهد کرد.
 3. جاروبرقی رباتیک فقط با فشار دادن یک دکمه فعالیت خود را شروع کرده و احتیاجی هم به کمک کسی ندارد.
 4. وقتی که شارژ جاروبرقی تمام شود، به شکل خودکار به طرف ایستگاه شارژ خواهد رفت.
 5. طراحی این جاروبرقی به صورتی است که با کمک برس‌های مخصوص می‌تواند زیر مبل، تخت و کابینت را تمیز کند.
 6. این جاروبرقی‌های هوشمند برای سطوحی مانند کاشی، سنگ، لمینت، سرامیک و فرش مناسب هستند.
 7. جاروبرقی‌های هوشمند رباتیک، صدای کمی داشته و قدرت مکش بالایی دارند و به راحتی می‌توانند تمام آشغال‌ها را جمع کنند.
 8. جاروبرقی‌های هوشمند را می‌توانید تنظیم کنید به این صورت که برنامه مورد نظرتان را تعیین کرده و جاروبرقی در زمان معینی کار خود را تمام می‌کند.
 9. ویژگی دیگر این محصول اتصال به اینترنت و تلفن همراه است و می‌توان آن را از راه دور کنترل کرد.
حتما بخوانید:   راهنمای جاروبرقی هیوندای Hyundai

این جاروبرقی‌های هوشمند دارای مزایای زیادی هستند که یکی از آنها صرفه‌جویی در وقت است. معمولاً جارو برقی کشیدن برای افراد کار سختی بوده و بعضی‌ها هم دچار کمردرد می‌شوند و حتی وقت زیادی هم باید برای جاروبرقی کشیدن صرف کنید. یکی از مزایای مهم این جاروبرقی این است که شما آن را اول صبح روشن کرده و به سر کار خود می‌روید، جاروبرقی هوشمند بدون اینکه صدایی تولید کند تمام خانه را تمیز می‌کند. و وقتی شما از سر کار برمی‌گردید با خانه تمیز روبرو خواهید شد. از مزیت‌های دیگر این جاروبرقی می‌توان به تمیزکاری بدون دخالت شخص، نگهداری راحت و ارزان، عملکرد مناسب برای جاهای سخت و حتی تمیز کردن زیر بعضی از وسایل خانه مانند مبل اشاره کرد.

یکی از برندهای معتبر جاروبرقی‌های رباتیک، جاروبرقی رباتیک سامسونگ است که خدمات پس از فروش آن باعث شده جزو محبوب‌ترین این جاروبرقی‌ها محسوب شود.

معایب جاروبرقی‌های رباتیک چیست؟

تمام وسایل الکترونیکی در کنار مزایایی که دارند، دارای معایبی هم هستند که جاروبرقی رباتیک هم از این قاعده مستثنا نیست:

 1. یکی از معایب این جاروبرقی قیمت بالای آن است.
 2. قبل از اینکه از جاروبرقی رباتیک استفاده کنید، باید زباله‌هایی که حجیم هستند را جمع کنید.
 3. این جاروبرقی ها به علت داشتن سنسور برای تشخیص موانع و ارتفاع، برای منازل دوبلکس و راه پله‌ها مناسب نیستند.

یکی از معایب مهم جاروبرقی رباتیک این است که نمی‌تواند پله‌ها را تمیز کند. جاروبرقی رباتیک برای محیط‌های مسطح انتخاب بسیار مناسبی است ولی قادر نیست که از پله بالا برود.

عیب دیگر این جاروبرقی این است که باتری آن عمر کوتاهی داشته و جاروبرقی هم دارای قیمت زیادی می‌باشد و نسبت به جاروبرقی‌های معمولی قدرت پاک کنندگی کمتری دارد.

حتما بخوانید:   تمام کارهایی که برای تمیز کردن جاروبرقی باید انجام داد

جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی معمولی بخریم یا جاروبرقی رباتیک؟

از جهت راحتی کار، استفاده از جاروبرقی رباتیک می‌تواند بهترین گزینه باشد. شما با فشار دادن یک دکمه می‌توانید تمام قسمت‌های منزلتان را به طور خودکار نظافت کنید. این جارورقی‌ها صدا نداشته و به راحتی زمین را هم تی می‌کشند. اگر شما دچار کمردرد هستید و یا اینکه برای تمیز کردن منزل وقت کافی ندارید، می‌توانید جاروبرقی رباتیک خریداری کنید ولی مشکلی که این جاروبرقی دارد این است که از قیمت بالایی برخوردار است و نسبت به جاروبرقی‌های معمولی، بسیار گران‌تر است.

نحوه راه‌اندازی جاروبرقی‌های رباتیک شیائومی

شیائومی جزو تولید کنندگان جاروبرقی‌های رباتیک است که توانسته در تولید این محصول بسیار موفق باشد و عملکرد خوبی هم در این زمینه دارد. در ادامه مقاله شما را با روش راه‌اندازی جاروبرقی‌های رباتیک شیائومی آشنا می کنیم:

 • در اولین مرحله باید شارژ دستگاه را به برق وصل کنید و بعد از آن برس کناری را هم به زیر جاروبرقی رباتیک متصل کنید.
 • در بسته‌بندی‌های این جاروبرقی، دو برس وجود دارد که یکی از آنها برای زاپاس است.
 • مهمترین مرحله برای راه‌اندازی این جاروبرقی این است که شما کانال شارژ را در جایی بگذارید که به دیوار وصل بوده و هم سطح زمین باشد و باید از راست و چپ نیم متر از دیوار فاصله داشته باشد.
 • وقتی برای اولین بار می‌خواهید از این جاروبرقی استفاده کنید، باید ۳۰ ثانیه دکمه پاور را فشار داده و آن را نگه دارید تا زمانی که چراغ دستگاه روشن شود.
 • بعد از روشن شدن چراغ، جاروبرقی هوشمند خود را به کانال شارژ وصل کنید و اجازه دهید تا خوب شارژ شود.
 • بعد از اینکه منزل به وسیله این دستگاه کاملاً تمیز شد در روی جاروبرقی دکمه هوم را بزنید تا به شکل خودکار به طرف ایستگاه شارژ برود.

جاروبرقی‌های رباتیک معتبری در بازار وجود دارد مانند: شیائومی، ال جی، بوش و… که جزو محبوب‌ترین جاروبرقی‌های رباتیک هستند. اگر جاروبرقی رباتیک شما دچار مشکل شد، حتماً برای تعمیر آن به تعمیرکار خبره مراجعه کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

جاروبرقی رباتیک چیست و چه کاربردی در نظافت منزل دارد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جاروبرقی معمولی بخریم یا جاروبرقی رباتیک؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
1
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x