تعمیراتتعمیرات مایکروفر

ورق نسوز میکا مایکروفر چیست ؟

منظور از ورق نسوز میکا چیست ؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021
ورق نسوز میکا مایکروفر چیست ؟

ورق نسوز میکا مایکروفر چیست و چه کاربردی در مایکروفر دارد ؟ ورق نسوز میکا مایکروفر یکی از وسایلی است که در مایکروفر از آن استفاده می شود . این وسیله نقش به سزایی در زیاد شدن عمر و کارایی بیشتر مایکروفر دارد . که در فاصله های منظم باید این ورق نسوز را عوض کنید . در این مقاله از ایبک امداد برایتان توضیح خواهیم داد که ورق نسوز میکا مایکروفر چیست و چه کاربردهایی دارد ؟ با ما همراه باشید .

 

منظور از ورق نسوز میکا چه می باشد ؟

ورق نسوز میکا مایکروفر

 

ورق نسوز میکا چیست ؟ میکا یک ماده ی معدنی با ارزش می باشد که بیشتر مواقع از سنگ های با ارزشی مانند سنگ های دگرگونی ، آذری و رسوبی ساخته می شود . در کارخانه میکا را به صورت ورقه هایی نازک برش می دهند و در صنایع مختلف از آن استفاده می کنند . میکاها نوعی کریستال به وجود می آورند که از جهت رنگ با یکدیگر تفاوت دارند . یعنی رنگ ورق های میکا از بی رنگ شروع شده و به سمت رنگ سبز و قهوه ای و قرمز تمایل دارند . ویژگی های خاص ورقه ی میکا عبارت است از : عایق بودن ، آب دوست بودن ، انعطاف پذیر بودن زیاد ، عایق نور و گرما ، کم وزن بودن و …. که این ویژگی ها باعث شده که ورق میکا را به عنوان یک ورق نسوز با ارزش بشناسند .

 

خصوصیات ورق نسوز میکا

 • مانع بخار در برابر گازهای کربنی
 • محافظت سیم پیچی القایی از انبساط
 • جلوگیری از نشت زودهنگام و آسیب دیدگی سیم پیچ
 • فراهم کردن یک سیستم هشدار ایمنی برای نشت فلز مذاب
 • جلوگیری از هدر رفتن حرارت
 • عایق الکتریسیته
 • انعطاف پذیر و قابل ارتجاع
 • آب دوست
 • سبک و پهن
 • عایق گرما و نور
 • استقامت الکتریکی بالا

ورق نسوز میکا چه کاربردهایی دارد ؟

ورق نسوز میکا مایکروفر

این ماده به عنوان یک ماده ی نسوز در صنایع ساخت قطعات الکترونیک ، کاغذ سازی ، صنعت هوا فضا و همچنین در مصارف عمرانی و ساختن مواد بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

البته ورق انعطاف پذیر میکا می تواند مانند روکش یا فویل عایق عمل کند . ورق انعطاف پذیر میکا در گریدهای مختلف برای سیم بندی و یا لفافه دار سازی مناسب می باشد . ورق انعطاف پذیر میکا همچنین در عناصر حرارتی در مایکروفر ها و در میکرو موتورهای الکترونیکی استفاده می شود .

میکا را به علت تطبیق پذیری و دوام فوق العاده ای که دارد ، می توان یک ماده ی معجزه آسا نامید . اگر چه میکا کاربرد بسیاری در بعضی از صنایع کلیدی مثل کوره های گداخت و قطعات الکترونیکی دارد ، اما کار برد آن می تواند از این هم وسیع تر باشد . از میکا به دلیل کاربردهای زیادی که دارد می توان در صنایع گوناگونی استفاده کرد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش پخت برنج در مایکروفر | پخت برنج قالبی در مایکروفر

ورق نسوز میکا چه کاربردهایی در مایکروفر دارد ؟

همانگونه که می دانید مایکروفر وسیله ای است برای گرم کردن و پخت غذا ، که برای این منظور از خود اشعه تولید می کند . اگر این اشعه ها به صورت مداوم به دیواره ی دستگاه برخورد کند باعث خرابی مایکروفر خواهد شد . به همین علت برای جلوگیری از سوراخ شدن دیواره ها و خراب شدن مایکروفر ، از کاغذ های نسوز  به نام ورق نسوز میکا در مایکروفر استفاده می کنند . که این کاغذ از خراب شدن دستگاه جلوگیری می کند . این ورق باعث خواهد شد که اشعه ها به دیواره ی مایکروفر نفوذ نکنند و به این ترتیب از دیواره های دستگاه محافظت می کند . به همین دلیل حتما باید به فواصل منظم این ورق را تعویض کنید تا دستگاه شما آسیب نبیند .

دستگاه مایکروفر اگر به صورت مداوم استفاده شوند ، لازم است که حداقل دوسال یکبار طلق نسوز ی که در کناره ی دیوار مایکروفر تعبیه شده ، را عوض کنید . هر گاه این طلق های نسوز در مایکروفر از چربی اشباع شوند ، دیگر اشعه دستگاه که ایجاد حرارت می کند ، کارایی لازم را نخواهد داشت و این چربی هایی که بر روی چشمی جایی که اشعه را از مایکروفر پرتاب می کند ، قرار بگیرد موجب به وجود آمدن فشار زیاد شده و مایکروفر  می سوزد . پس باید دقت داشته باشید در صورت لزوم و به فواصل منظم ورقه ی نسوز دستگاه خود را تعویض کنید و البته بهترین ورق نسوز برای مایکروفر ، ورق میکا می باشد .

 

در چه زمانی باید ورق میکا را در مایکروفر عوض کنیم ؟

آنچه مسلم است این ورق نسوز پس از مدتی کارایی خود را از دست خواهد داد و نمی تواند در مقابل اشعه های مایکروفر مقاومت کند . پس اگر آن را عوض نکنید باعث خرابی دستگاه می شود . اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که از کجا بفهمیم که زمان تعویض ورق میکا فرا رسیده و باید آن را عوض کنیم ؟ زمان تعویض این ورق نسوز به میزان مصرف شما از دستگاه مایکروفر بستگی دارد . هر چقدر مصرف شما از دستگاه مایکروفر بیشتر باشد ورق نسوز میکا هم زودتر خراب می شود . البته بطور معمول اگر شما مداوم از دستگاه مایکروفر استفاده می کنید بهتر است هر دوسال یکبار اقدام به تعویض ورق میکا نمایید . ولی اگر شما از دستگاه خود زیاد استفاده نمی کنید می توانید مدت بیشتری از ورق میکا استفاده کرده و دیرتر آن را تعویض کنید . پس تعویض ورق نسوز میکا مایکروفر ، بستگی به نحوه ی استفاده ی شما از دستگاه دارد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا اجاق گاز صدا میدهد ؟

 

چگونه ورق میکا مایکروفر را تعویض کنیم ؟

دقت داشته باشید عوض کردن ورق میکا باید توسط اشخاصی انجام شود که در این زمینه مهارت داشته باشند . تعویض ورق نسوز میکا توسط اشخاص بی تجربه باعث خرابی دستگاه شما خواهد شد . به همین دلیل توصیه می کنیم برای این منظور به تعمیرکار ماهر و مجرب مراجعه کنید . اگر شما در این زمینه مهارت دارید و می خواهید خودتان این وسیله را در مایکروفر عوض کنید ، برای اینکار  به نکات زیر توجه کنید :

 • رنگ ورق میکا معمولا خاکستری رنگ می باشد که به شکل مستطیل به روی دیواره ی دستگاه قرار گرفته است .
 • برای اینکه بتوانید این ورق را از دستگاه جدا کنید ، ابتدا باید اتصالات مربوط به ورق نسوز را بوسیله ی پیچ گوشتی باز کنید .
 • اگر مشاهده کردید که در زیر ورق نسوز آلودگی وجود دارد ، حتما آن را کاملا تمیز کنید .
 • پس از تمیز کردن محل ، ورق قدیمی را برداشته و ورق جدید را جای آن بگذارید .
 • دقت داشته باشید که ورق نسوز جدید را در زبانه های مخصوص خودش قرار داده و سپس با پیچ گوشتی ، پیچ ها را محکم ببندید .

البته باز هم یادآور می شویم اگر خودتان در این زمینه مهارت ندارید برای جلوگیری از خرابی دستگاه مایکروفر خود ، حتما به یک شخص ماهر و متخصص مراجعه کنید .

نتیجه گیری در مورد ورق نسوز میکا مایکروفر

در مقاله ی بالا از ایبک امداد برایتان توضیح دادیم که ورق نسوز میکا مایکروفر چیست ؟ و دلایل استفاده از آن را در مایکروفر بیان کردیم . همان طور که گفتیم وظیفه ی ورق نسوز میکا در مایکروفر این است که از آسیب دیدن دیواره ی دستگاه در مقابل اشعه های تولید شده ، جلوگیری کند . بنابر این باید همیشه از سالم بودن ورق نسوز میکا مطمئن باشید زیرا اهمیت بسیاری دارد .پس کسانی که از دستگاه خود بطور مداوم استفاده می کنند باید حتما در فواصل منظم  و یا حداقل دو سال یکبار ، آن را تعویض کنند .

در مطالب بالا ویژگی های ورق نسوز میکا را بطور کامل برایتان توضیح دادیم . ورق میکا در صنایع ساخت قطعات الکترونیک و صنعت هوا فضا ، کاغذ سازی ،عمرانی ، و ساخت لوازم بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین ویژگی های این ورق نسوز را برای شما بطور کامل بیان کردیم .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ورق نسوز میکا مایکروفر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با ورق نسوز میکا مایکروفر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا