تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیر ماکروفر ویرپول Whirpool | خدمات نمایندگی ماکروفر ویرپول

راهنمای تعمیر ماکروفر ویرپول Whirpool|خدمات نمایندگی ماکروفر ویرپول، عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر ویرپول

اگر ماکروفر ویرپول دچار ایراد شود کارهایی مثل گرم کردن غذا، ذوب کردن مواد غذایی و پخت و پز مختل خواهند شد و مدت زمان انجام دادن این کارها بسیار بیشتر خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله به بررسی مشکلات رایج ماکروفر ویرپول می‌پردازیم.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر ویرپول

در صورتی که با ایرادات رایج ماکروفر ویرپول خود آشنا باشید، در زمان بروز این مشکلات می‌توانید در کمترین زمان ممکن، اقدامات درست و اصولی را انجام دهید. انجام دادن عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر ویرپول را در صورتی که اطلاعات کافی و تجربه لازم در این زمینه ندارید بهتر است، که به تکنسین متخصص بسپارید.

ماکروفر ویرپول روشن نمی‌شود

دلایل مختلفی مثل خراب بودن قطعاتی همچون فیوز، مگنترون و میکروسوئیچ و … می‌تواند موجب شود، که ماکروفر ویرپول روشن نشود. برای برطرف کردن ایراد به وجود آمده باید این قطعات را مورد بررسی قرار داده و در صورت ایراد داشتن و خراب بودن باید آنها را عوض کنید.

سینی ماکروفر ویرپول نمی‌چرخد

 •  یکی از دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر مربوط به موتور گردان آن می‌باشد. چون زیر سینی ماکروفر ویرپول، موتور گردان موجب می‌شود، که سینی بچرخد. در صورتی که موتور چرخان دچار آسیب دیدگی شده باشد، صفحه ماکروفر نخواهد چرخید. برای اطمینان از سالم بودن موتور باید با استفاده از مولتی متر آن را تست کنید و در صورت لزوم موتور گردان ماکروفر ویرپول را عوض کنید.
 • چنانچه قطعه‌ای که موتور را به سینی ماکروفر متصل می کند و کوپلینگ نام دارد شکسته و یا ترک برداشته باشد، سینی ماکروفر نخواهد چرخید. راهکار برای برطرف کردن این مشکل عوض کردن کوپلینگ و یا همان اتصال دهنده ماکروفر می‌باشد.
 • اگر سینی ماکروفر ویرپول دچار آسیب دیدگی و یا شکستگی شده باشد نخواهد چرخید.
 •  یکی دیگر از مواردی که برای برطرف کردن نچرخیدن سینی باید مورد بررسی قرار دهید، سالم بودن و شکسته نبودن ریلی است، که موجب چرخش سینی ماکروفر ویرپول می‌شود.
 • غلتک‌هایی که در زیر سینی ماکروفر ویرپول قرار دارند به چرخش سینی کمک می کنند. چنانچه این غلتک‌ها آسیب ببینند، سینی ماکروفر نمی‌تواند بچرخد.
 •  باید دقت کافی داشته باشید، که صفحه گردان ماکروفر ویرپول به خوبی روی ریل‌ها نشسته باشد. برای اطمینان از این مورد بهتر است، که سینی را دوباره جا گذاری کنید.
 • در صورتی که بین سینی و ریل و همچنین اطراف غلتک‌ها آلودگی داشته باشد، موجب می‌شود، که سینی چرخان نتواند بچرخد. بنابراین برای برطرف کردن مشکل، باید با استفاده از آب گرم و کف، سینی و زیر سینی را تمیز کنید.
 •  اگر فشار زیادی بر روی صفحه ماکروفر وارد شود ممکن است، قطعه‌ای به نام شفت خراب شود و در این صورت موجب خواهد شد، که سینی چرخان نتواند بچرخد.

ماکروفر ویرپول گرم نمی‌کند

 •  قبل از اینکه موارد تخصصی را مورد بررسی قرار دهید، تنظیمات آن را چک کنید. امکان دارد دلیل گرم نکردن ماکروفر ویرپول تنظیمات اشتباه و غلط باشد.
 •  مگنترون با تولید فرکانس موجب می‌شود که ماکروفر گرم شود. چنانچه مگنترون سوخته باشد، ماکروفر ویرپول دیگر قادر به گرم شدن نخواهد بود. مگنترون قابل تعمیر نیست و در صورت بروز ایراد و مشکل باید آن را عوض کنید.
 •  ولتاژ خروجی با استفاده از خازن دوبرابر می‌شود. چنانچه خازن بسوزد مدارهای ولتاژ عمل نخواهند کرد و ماکروفر گرم نخواهد شد. برای اطمینان از سالم بودن خازن‌ها می‌توانید از خازن سنج استفاده کنید. اما پیشنهاد می‌شود، که این کار را به متخصص بسپارید.
 • امکان دارد، که علت گرم نشدن ماکروفر ویرپول فنی نباشد و به دلیل کاهش کارایی ماکروفر و استهلاک آن این مشکل رخ داده باشد. برای عملکرد بهتر و بازدهی بیشتر ماکروفر ویرپول توصیه می‌شود، که دستگاه خود را سرویس کنید.
 •  چنانچه حرارت ماکروفر ویرپول از مقدار مشخص بیشتر گردد، جریان ماکروفر قطع خواهد شد و گرما تولید نخواهد شد و پایین رفتن فیوز می‌تواند سبب گرم نشدن ماکروفر باشد. برای برطرف کردن این ایراد می‌توانید ماکروفر خود را ریست کنید. برای ریست کردن ماکروفر خود می‌توانید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات ماکروفر در امیر آباد|تعمیر ماکروفر در محل

ماکروفر ویرپول

ماکروفر ویرپول صدای زیادی دارد

وقتی که برای پخت و پز کردن و یا کار دیگری ماکروفر ویرپول خود را روشن می‌کنید و متوجه شدید، که صدای ناهنجاری دارد، باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 •  چنانچه صدای ماکروفر از طرف سینی ماکروفر باشد، امکان دارد این صدا مربوط به موتور گردان دستگاه باشد. در صورتی که موتور زیر سینی و قطعات دیگر آن مثل غلتک و ریل دچار ایراد شوند، موجب صدای زیاد در ماکروفر ویرپول خواهند شد.
 •  در بیشتر مواقع صدای زیاد ماکروفر مربوط به مگنترون است. مگنترون با تولید امواج، موجب گرم شدن ماکروفر می‌شود. در حالت عادی این امواج صدایی تولید نخواهند کرد. اما در صورتی که مگنترون ایرادی داشته باشد، طول امواج بیشتر شده و ماکروفر صدا خواهد داد.

ماکروفر ویرپول خاموش می‌شود

 •  اگر میکروسوئیچ ماکروفر آسیب دیده و یا سوخته باشد موجب می‌شود، که ماکروفر پس از روشن شدن خاموش شود. تشخیص اشتباه بسته یا باز بودن درب دستگاه موجب این مشکل می‌شود. بهترین راهکار برای تست کردن عملکرد میکروسوئیچ ماکروفر ویرپول استفاده از مولتی متر می‌باشد و در صورت خراب بودن باید تعویض گردد.
 •  ولتاژ ورودی به ماکروفر ویرپول با استفاده از ترانس‌های ولتاژ بالا می‌رود. بنابراین چنانچه این قطعه خراب باشد، موجب می‌شود، که ولتاژ ورودی ماکروفر به اندازه نبوده و ماکروفر پس از چند ثانیه خاموش شود. برای بررسی کردن این مورد باید ترانس را تست کنید و در صورت لازم آن را عوض کنید.
 • تنظیم دمای ماکروفر ویرپول برعهده ترموستات این دستگاه است. اگر ترموستات دچار خرابی شده باشد، دمای ماکروفر از حالت نرمال کمتر و یا بیشتر خواهد شد و در نتیجه ماکروفر ویرپول خاموش می‌شود.
 •  چنانچه اختلالی در صفحه نمایش دیجیتال رخ داده باشد، می‌تواند موجب خاموش شدن ماکروفر ویرپول شود. پس از اینکه موارد قبلی را مورد بررسی قرار دادید، باید صفحه کلید و اتصالات آن را بررسی نمایید و در صورت لزوم آن را عوض کنید.
 •  اگر ماکروفر ویرپول به مرور زمان آلوده شده باشد و دارای چربی، خاک و آلودگی‌های دیگر باشد، موجب می‌شود، که مسدود شود و این مسدود شدن هواکش، موجب خاموش شدن ماکروفر ویرپول شما می‌شود. بنابراین برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده شما باید با استفاده از پارچه مرطوب به آرامی هواکش ماکروفر خود را به خوبی تمیز کنید.

غذا در ماکروفر ویرپول می‌سوزد

چنانچه وقتی که مواد غذایی را درون مایکروفر ویرپول قرار می دهید و غذای شما می سوزد این قسمت از مطلب را از دست ندهید تا مشکل خود را برطرف کنید. چون به شما کمک می‌کند که علت سوختن غذا را دانسته و راهکارهای مناسب و کاربردی برای برطرف کردن آن را بدانید.

 •  دلیل اصلی سوختن غذا در ماکروفر ویرپول تنظیم اشتباه برنامه و زمان برای مواد غذایی مختلف است. مطابق با نوع غذایی که می‌خواهید، در ماکروفر ویرپول قرار دهید، باید برنامه مناسب و دمای مناسب را انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنمای دستگاه خود استفاده کنید.
 • در ماکروفر ویرپول باید از ظروف مناسب استفاده کنید و از ظروفی مثل ظرف‌های فلزی و ظروف چینی که در آنها از آب طلا استفاده شده است، ظروف آلومینیومی و … نباید به هیچ عنوان استفاده کنید. چون استفاده از این ظرف‌ها موجب می‌شود که غذای شما بسوزد و همچنین احتمال آتش سوزی نیز وجود خواهد داشت.
 • خراب بودن قطعه‌هایی از ماکروفر مثل مگنترون می‌تواند موجب سوختگی مواد غذایی در این دستگاه شود. در این شرایط امواج زیادی ساطع می‌شوند، که موجب گرم شدن بیش از اندازه محفظه درونی ماکروفر می‌شوند و در نتیجه مواد غذایی می‌سوزند. بنابراین ماکروفر شما باید توسط متخصص مورد بررسی قرار بگیرد و پیشنهاد می‌شود که سرویس کردن ماکروفر را هر شش ماه یک بار انجام دهید. این کار موجب افزایش عمر مفید دستگاه شما می‌شود و هم انرژی کمتری مصرف شده و عملکرد ماکروفر ویرپول بهبود خواهد یافت.
 • اگر غذایی که درون ماکروفر ویرپول قرار دادید دارای مولکول های آب نباشد، جذب امواج انجام نمی‌شود و احتمال دارد، که غذای شما بسوزد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات مایکروفر کنوود KENWOOD | خدمات پس از فروش کنوود

ماکروفر ویرپول

ماکروفر ویرپول جرقه می‌زند

باید توجه داشته باشید، که جرقه زدن ماکروفر ویرپول با سر و صدا و نور همراه خواهد بود و در برخی مواقع بر روی سقف و دیواره‌های دستگاه نقاط سوختگی را شاهد خواهید بود. همچنین امواج الکتریکی قدرتمند در شرایطی می‌توانند کشنده نیز باشند و یا احتمال آتش سوزی را بیشتر کنند. بنابراین از باز کردن قطعه‌های ماکروفر ویرپول و تعمیر کردن خودسرانه آن بپرهیزید و برای بررسی تخصصی، دستگاه خود را به تعمیرکار متخصص نشان دهید.

 •  یکی از دلایل جرقه زدن ماکروفر ویرپول وجود داشتن چربی روغن و خرده‌های مواد غذایی درون ماکروفر است. بنابراین باید دستگاه خود را خوب تمیز کنید.
 •  باید داشته باشید، که از اجسام فلزی درون ماکروفر ویرپول به هیچ عنوان نباید استفاده شود. کوچکترین قطعه فلزی نیز می‌تواند موجب جرقه زدن درون این دستگاه شود. بنابراین با مشاهده این مشکل باید دستگاه خود را از برق کشیده و درون ماکروفر را خوب بررسی کنید و در صورت وجود داشتن فلز آن را بیرون بیاورید.
 • در بیشتر ماکروفرها پایه فلزی برای ایجاد طبقه وجود دارد، که با گذشت زمان ممکن است، که دچار فرسودگی شود. بنابراین باید پایه فلزی را بیرون آورده و با دقت مورد بررسی قرار دهید.
 • خراب بودن همزن ماکروفر ویرپول موجب می‌شود، که انرژی گرمایی در یک ناحیه بیشتر شده و موجب جرقه زدن ماکروفر می‌شود.
 •  از دلایل دیگر جرقه زدن ماکروفر ویرپول می‌توان به سوختن قطعه دیود ماکروفر، خراب بودن مگنترون ماکروفر، اتصالات درونی، خراب بودن محرک ماکروفر ویرپول اشاره کرد.

راهنمای تعمیر ماکروفر ویرپول Whirpool

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر ویرپول

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا