دیجیتال

روش های ریست کردن ایکس باکس | مراحل ریست ایکس باکس

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اگر دستگاه ایکس باکس شما مشکل نرم افزاری دارد، یکی از راه حل های رفع این ایرادات دستگاه ریست کردن ایکس باکس می باشد. آیا می دانید چگونه Xbox خود را ریست کنید؟

اگر اطلاعات کاملی در مورد تنظیمات اولیه ایکس باکس و روش بازیابی آنها ندارید، ابتدا آموزش قدم به قدم ریست ایکس باکس را مطالعه کنید و طبق مراحل آن دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

البته اگر کنسول دارای مشکلات سخت افزاری و خرابی قطعات باشد با ریست نمی توانید مشکل را رفع کنید و برای تعمیر دستگاه را باید به یک تکنسین حرفه ای بسپارید.

آموزش ریست کردن کنسول ایکس باکس

بازنشانی تنظیمات ایکس باکس یا ریست ایکس باکس روش های متفاوتی دارد و به راه های کاملا متفاوتی می توان این کار را برای دستگاه انجام داد. بسته به نوع مشکل و خطای به وجود آمده، می توانید از هر کدام برای تشخیص و رفع مشکل استفاده کنید. روش های مختلف تنظیم مجدد Xbox در زیر شرح داده شده است:

روش سافت ریست یا همان Soft Reset

برای ایرادات جزئی مثل: آنلاین نبودن Xbox، اولین قدم در عیب یابی کنسول ها سافت ریست می باشد. برای اینکه عملیات سافت ریست را انجام دهید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. گزینه Xbox را از روی دکمه های موجود روی دسته فشار دهید و برای چند ثانیه آن را نگه دارید.
 2. از منویی که روی نمایشگر ظاهر می شود، Restart Console را انتخاب کنید تا کنسول شما راه اندازی مجدد شود.
 3. با انتخاب نمود گزینه ذکر شده در بالا کنسول ایکس باکس تان یکبار خاموش و دوباره روشن می گردد و مشکل دستگاه حل می شود.

روش هارد ریست یا Hard Reset

انجام این روش هارد ریست می تواند برخی از ایرادات کنسول ایکس باکس را برطرف نماید، بهتر می باشد هر چند وقت یکبار دستگاه را ریست کنید تا حافظه پنهان کنسول پاک شود. به منظور انجام دادن عملیات هارد ریست در کنسول های ایکس باکس وان، فقط باید مرحله های زیر را دنبال نمایید:

 1. گزینه Xbox که روی کنسول تعبیه شده را تقریبا 10 ثانیه بفشارید و نگه دارید.
 2. با این کار دستگاه به صورت کامل خاموش می گردد.
 3. برای اینکه اطمینان پیدا کنید حافظه پنهان دستگاه خالی شده است، می توانید سیم برق را برای مدت 30 ثانیه از دستگاه جدا نمایید.
 4. بعد از این مدت سیم را وصل کرده و کنسول را مجدد روشن نمایید.
 5. اگر ایکس باکس وان تان قفل است و گزینه ایکس باکس روی دستگاه کار نمی نماید، می توانید با جدا کردن کابل برق برای خاموش کردن کامل دستگاه، هارد ریست را انجام دهید.
حتما بخوانید:   پلتفرم CONTROLER HUB چیست | آشنایی با اصطلاحات کامپیوتری

ریست کردن ایکس باکس

روش ریست فکتوری یا Reset Factory

دو راه فوق را می شود راحت ترین مرحله های عیب یابی و همچنین ریست Xbox One در نظر گرفت. اما در مواقع پیش آمدن مشکلات مهم، باید دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. در حین تنظیم مجدد کارخانه، تمام اطلاعات و تنظیمات به حالت اولیه باز می گردند. آگاهی داشته باشید که پیش از ریست کردن ایکس باکس، در صورت امکان، یک فایل پشتیبان از تمام اطلاعات دستگاه ایجاد کنید.

تنظیمات کارخانه کنسول ایکس باکس را چگونه انجام دهیم

تنظیمات اولیه کنسول ایکس باکس وقتی استفاده می شود که ایرادات نرم افزار سیستم با تنظیم مجدد نرم افزاری و هارد ریست حل نشود. فکتوری ریست کنسول ایکس باکس را به تنظیمات اولیه باز می گرداند و باید تنظیمات پیشین خود را دوباره در منوها دستگاه انجام دهید.

گاهی اوقات شما نیاز به تنظیم مجدد کارخانه و برگشت به تنظیمات کارخانه دارید و هیچ راه دیگری برای رفع ایراد وجود ندارد. برای مثال امکان دارد در حین آپدیت، کنسول ایکس باکس وان دچار مشکل شده و صفحه سیاه شود و هیچ گونه پیغام یا منوی روی نمایشگر نمایش داده نشود. در این مواقع روشی برای رفع این ایرادات وجود ندارد و باید کار ریست فکتوری کنسول انجام گردد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

چگونه ایکس باکس را ریست کنیم

ولی اگر کنسول ایکس باکس مشکل دارد، چگونه تنظیمات اولیه ایکس باکس را بازنشانی کنیم؟ در این قسمت تصمیم داریم به شما بگوییم که چگونه Xbox را از راه تنظیمات و از روش درایو USB ریست کنید.

مراقب باشید، زیرا اطلاعات تغییر داده شده کنسول تان بعد از انجام بازنشانی کارخانه ای حذف می شود.

چگونه از طریق تنظیمات ریست فکتوری ایکس باکس را انجام دهیم

برای بازنشانی کارخانه ای کنسول Xbox Series X و Series S خود، مراحل زیر را در تنظیمات کنسول دنبال کنید.

 1. اول گزینه Xbox را روی دستگاه فشار داده و نگه دارید تا منوی Guide روی نمایشگر نشان داده شود.
 2. بعد از آن از راه Profile & system > Settings > System به قسمت Console Information وارد گردید.
 3. در این قسمت دکمه Reset Console را باید از لیست انتخاب نمایید.
 4. بعد از انتخاب دکمه Reset Console دو حالت متفاوت برای ریست نمودن دستگاه ایکس باکس روی نمایشگر مشاهده خواهید نمود.
حتما بخوانید:   راهنمای تنظیمات مختلف در پاورپوینت | سایز استاندارد پاورپوینت

گزینه های مربوط به Reset Console چیست

 • گزینه Reset and remove everything

این گزینه به معنای بازنشانی و حذف کامل داده های دستگاه است. با برگزیدن این آیتم، تمامی اطلاعات ذخیره کرده در کنسول شامل فایل های بازی، سیو های بازی، فیلم های بازی ها و تمامی اسکرین شات های گرفته شده از بازی و … به صورت کامل حذف شده و دستگاه ایکس باکس شما به تنظیمات اولیه باز می گردد.

این گزینه عمدتاً در مواردی استفاده می شود که تصمیم دارید دستگاه بازی را به فرد دیگری بدهید یا اگر کنسول ایراد مهمی دارد و باید کاملاً پاک گردد.

 • گزینه Reset and keep my games & apps

با برگزیدن این گزینه قسمتی از بازی و اپ هایی که تصمیم به نگهداری آن ها دارید، حفظ می شود و تنها بخشی از سیستم عامل کنسول شما به تنظیمات کارخانه خود ریست می شود. اما داده های ذخیره کرده در دستگاه حفظ می شوند. در مواقع بروز مشکل در کنسول های ایکس باکس، اول با کمک از این گزینه دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید، ولی اگر همچنان ایراد دستگاه برطرف نشد و نیاز به این کار داشتید، با انتخاب گزینه Reset and delete Everything اقدام به ریست دوباره کنسول نمایید.

چگونه در بخشی از اطلاعات را حفظ کنیم

اگر می خواهید تنظیمات شخصی دستگاه تان در زمان بازگرداندنی Xbox به تنظیمات اولیه حفظ گردد، فقط کافی می باشد که:

هنگامی که از Xbox استفاده می کنید، اطلاعات و چیزهایی که برای تان دارا اهمیت است را با حساب Xbox Live خود به اشتراک قرار دهید. در این موقع، حتی اگر داده های شما در بازنشانی کارخانه ای حذف گردد، می توانید آن را از طریق حساب کاربری خود بازیابی نمایید.

ریست ایکس باکس

چگونه از طریق USB ایکس باکس را ریست فکتوری کنیم

اگر به دلایلی دستگاه ایکس باکس تان مشکل دارد و چیزی روی پنل نمایشگر دیده نمی شود، نمی توانید کنسول خود را طبق روش پیشین بازنشانی کارخانه ای نمایید. در این مواقع، برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه ایکس باکس سری X/S و بازگشت به تنظیمات اولیه، باید این کار را از راه درایو فلش USB که دارای فایل تنظیم مجدد کارخانه است، انجام دهید.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع مشکلات پرینتر سه بعدی | راهنمای رفع عیب پرینتر سه بعدی

برای بازنشانی کارخانه از راه فلش و همچنین پورت های USB می توانید مرحله های ذکر شده در زیر را انجام دهید:

 1. یک درایو فلش USB با کمترین حالت 4 گیگابایت فضای خالی آماده نمایید.
 2. در ادامه درایو USB را با نام NTFS فرمت نمایید.
 3. بعد از فرمت نمودن درایو فلش، باید پوشه Xbox One Restore Factory Defaults را که دارای ماهیت Zip می باشد از سایت مخصوص مایکروسافت بارگیری نمایید.
 4. همه محتوای فایل Zip را استخراج کنید و فایل SystemUpdate$ را درون فلش خود کپی نمایید.
 5. برای بهترین نتیجه، بقیه محتویات درون فلش به ویژه فایل Zip را حذف نمایید تا تنها پوشه SystemUpdate$ مانده باشد.
 6. اگر کنسول به کابل اینترنت وصل می باشد، باید آن را جدا کرده و با فشار دادن و نگه داشتن دکمه Xbox روی کنسول، دستگاه را خاموش نمایید.
 7. در ادامه سیم برق را به زمان 30 ثانیه جدا نموده و دوباره وصل نمایید.
 8. اکنون فلش یا درایو  USB را به کنسول تان وصل نمایید.
 9. برای مشخص کردن این موضوع از یک کلید USB استفاده می کنید، گزینه های Bind و Eject را بر روی کنسول به طور همزمان فشار داده و چند ثانیه نگه دارید.
 10. بعد از این مرحله، دکمه Xbox واقع در جلوی دستگاه را فشرده و نگه دارید.
 11. دکمه بیند در مدل اورجینال Xbox One در طرف چپ کنسول تعبیه شده است. دکمه بیند در زیر گزینه Xbox در مدل های Xbox One S و Xbox One X جایگذاری شده است.
 12. هنگامی که دکمه Xbox را فشرده اید و دستگاه روشن می گردد، باید گزینه های Bind و Eject را برای 10-15 ثانیه به صورت همزمان فشار دهید.
 13. در این مواقع دو صدا از ایکس باکس به گوش می رسد، پس از اینکه صدای دوم را شنیدید می توانید دستتان را از روی گزینه های Bind و Eject بردارید.
 14. اگر دو صدا به گوشتان نرسید،علامت این می باشد که فرآیند بازنشانی کارخانه تکمیل نشده است.

وقتی که عملیات باز نشانی را به صورت کامل انجام دادید می توانید فلش ذکر شده را از دستگاه جدا نمایید. بعد از انجام تمامی مراحل کنسول کاملا ریست می شود. اما اگر با ریست ایکس باکس مشکل دستگاه شما بر طرف نشد باید دستگاه را برای بررسی بیشتر به یک تکنسین حرفه ای بسپارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش ریست فکتوری ایکس باکس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

برای آموزش مراحل ریست فکتوری ایکس باکس این مقاله را مطالعه کنید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

3 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x