مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر جارو شارژی شیائومی | عیب یابی جارو شارژی شیائومی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

جارو شارژی یکی از لوازم الکترونیکی پر مصرف در منزل است که این روزها توانسته به دلیل اشغال جای کمتر، جایگزین خوبی برای جاروبرقی شود. جارو شارژی شیائومی یکی از محصولات کاربردی و با کیفیت برند شیائومی است که از محبوبیت زیادی در بین کاربران برخوردار است ولی این وسیله هم مانند وسایل دیگر ممکن است در اثر استفاده نادرست و یا فرسودگی دچار مشکلاتی شود. گاهی خرابی های جارو شارژی شیائومی بسیار جزئی بوده و شما می توانید به راحتی آن را رفع کنید. ولی بعضی اوقات هم این خرابی ها جدی بوده و حتماً باید به وسیله اشخاص متخصص برطرف شود.

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در جارو شارژی شیائومی و روش های رفع آشنا کنیم.

نمایندگی تعمیرات جارو شارژی شیائومی

در صورتی که جارو شارژی شیائومی شما با مشکل روبرو شده و دچار خرابی شد، برای تعمیر به افراد ناوارد مراجعه نکنید زیرا تعمیر جارو شارژی نیاز به تخصص و مهارت دارد. تعمیر کاری که از تجربه و تخصص لازم برخوردار نباشد نمی تواند دستگاه جارو شارژی را به خوبی عیب یابی کرده و آن را تعمیر کند.

توصیه می کنیم در صورت خرابی جارو شارژی حتماً به نمایندگی های تعمیر جارو شارژی شیائومی مراجعه کنید. ویژگی های این نمایندگی ها عبارتند از:

 • نمایندگی جارو شارژی شیائومی جهت خدمات ارائه شده باید به شما ضمانت نامه معتبر ارائه بدهد.
 • تعمیرکار نمایندگی، باید از تخصص بالایی برخوردار باشد.
 • تعمیرکار جارو شارژی شیائومی باید برای تعویض قطعات انجام شده از قطعات اصل و اورجینال استفاده کند.

مشکلات متداول در جارو شارژی شیائومی

جاروهای شارژی بدون اتصال به برق و با استفاده از باتری به راحتی نظافت منزل را انجام می دهد. البته قدرت مکش این جارو ها به اندازه جاروبرقی نیست، ولی ویژگی های خاص آن مانند قابل حمل بودن و سبک بودن آنها باعث شده که پر طرفدار باشند. جارو شارژی ها مانند تمام وسایل برقی دیگر ممکن است گاهی با مشکل روبرو شده و عملکرد آنها دچار اختلال شود. مشکلات متداول در جارو شارژی های شیائومی عبارتند از:

 1. کم شدن مکش جارو شارژی
 2. بوی نامطبوع مانند سوختگی از جارو شارژی شیائومی
 3. خاموش شدن ناگهانی جارو
 4. روشن نشدن جارو شارژی شیائومی
 5. گرم شدن بیش از حد دستگاه
 6. صدا های زیاد و غیر عادی در جارو شارژی
 7. چرخیدن غلتک جارو شارژی
 8. نگه نداشتن شارژ در جارو شارژی شیائومی

در ادامه می خواهیم این مشکلات را با یکدیگر بررسی کرده و روش های رفع آنها را هم برایتان توضیح دهیم.

جارو شارژی شیائومی

۱- جارو شارژی مکش لازم ندارد.

یکی از مشکلات متداول در جاروشارژی کم شدن مکش آن است که در این صورت باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • مسدود شدن لوله های جارو
 • پر شدن کیسه یا محفظه جارو شارژی
 • مسدود شدن فیلتر

احتمال دارد لوله جارو شارژی دچار گرفتگی شده باشد و یا شاید کیسه آن پر باشد. اگر جارو شارژی شیائومی شما کیسه ندارد پس مخزن آن را چک کنید اگر دارای ترک خوردگی و آسیب بود، آن را تعویض کنید و در صورت پر شدن مخزن باید مخزن جارو شارژی را خالی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر اتو هیتاچی | آموزش تعمیرات اتو هیتاچی

یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جارو شارژی مسدود شدن فیلتر دستگاه است. در صورتی که فیلتر مسدود شود اجازه عبور هوا را به دستگاه نمی دهد. لوله های دستگاه هم باید از جهت انسداد و گرفتگی چک شود. اقداماتی را که نام بردیم انجام دهید اگر مشکل برطرف نشد بهتر است به نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی شیائومی مراجعه کنید.

۲- بوی نامطبوع مانند سوختگی از جارو شارژی شیائومی

در صورتی که جاروشارژی شما دارای بوی نامطبوعی مانند سوختگی بود موارد زیر می تواند دلیل بروز این مشکل باشد:

 • آسیب دیدن تسمه
 • خرابی موتور جارو شارژی

در صورت بوی سوختگی در جارو شارژی به احتمال زیاد تسمه و یا موتور دستگاه دچار آسیب شده است در این صورت تسمه و موتور را چک کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. اگر شما جارو شارژی شیائومی خود را به طور مرتب سرویس کنید از بروز مشکلات اینچنینی پیشگیری خواهید کرد.

۳- خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی شیائومی

یکی دیگر از مشکلات متداول در جاروشارژی، خاموش شدن ناگهانی دستگاه است در اینصورت باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • استفاده مداوم و زیاد از جارو شارژی
 • خراب شدن باتری دستگاه
 • قطع شدن برق منزل
 • پر بودن محفظه جارو
 • کثیفی فیلتر

بعضی از جارو شارژی ها قابلیتی دارند که در صورت داغ شدن زیاد موتور، به طور اتوماتیک خاموش می شوند تا موتور دستگاه نسوزد. مانند سنسور در یخچال که در صورت باز بودن بیش از اندازه درب یخچال، هشدار می دهد.

در هنگام استفاده از جارو شارژی های بدون سیم باید اطمینان پیدا کنید که باتری دستگاه به طور صحیح به دستگاه جاروشارژی متصل است. شل بودن باتری و یا نصب اشتباه آن می‌تواند باعث اختلال در عملکرد جارو شارژی و یا گاهی خاموش شدن جارو شود.

گاهی ممکن است خاموش شدن دستگاه جارو شارژی به دلیل قطع شدن برق منزل اتفاق بیفتد. پر بودن محفظه جارو شارژی و یا خراب بودن فیلتر هم باعث خاموشی ناگهانی جاروشارژی می شود.

۴- روشن نشدن جارو شارژی شیائومی

در صورتی که متوجه شدید جارو شارژی شما روشن نمی شود موارد زیر را بررسی کنید:

 • پریزی را که جارو شارژی به آن وصل است چک کنید.
 • وجود مشکل در مدارهای داخلی دستگاه
 • سوختگی موتور و سیم های داخلی

یکی از دلایل روشن نشدن جارو شارژی ممکن است پریز برق باشد. بهتر است دستگاه خود را به پریز دیگری متصل کنید. اگر بازهم دستگاه روشن نشد ممکن است مدار های داخلی دستگاه جارو شارژی شیائومی دچار مشکل شده باشد و یا احتمال دارد روشن نشدن دستگاه جارو شارژی به دلیل سوختن سیم های داخلی و یا سوختگی موتور باشد.

۵- گرم شدن بیش از حد جارو شارژی شیائومی

اگر جارو شارژی شیائومی شما بیش از حد داغ شده باشد دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارتند از:

 • کثیفی فیلتر
 • استفاده طولانی از جارو شارژی
 • مسدود شدن برس
 • پر بودن مخزن

یکی از این دلایل داغ شدن جارو شارژی، کثیف شدن فیلتر جارو می باشد. فیلتر دستگاه را بطور مرتب تمیز کنید. استفاده مداوم و بیش از حد از جارو شارژی شیائومی و یا مسدود شدن برس و همچنین پر بودن مخزن جارو شارژی هم می تواند باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه شود.

عواملی را که برایتان نام بردیم بررسی کنید تا مشکل داغ شدن جارو شارژی برطرف شود.

۶- صداهای غیر عادی در جارو شارژی شیائومی

جارو شارژی در حالت عادی دارای صدا می باشد، ولی اگر این صدا بیش از حد و غیر عادی بود لازم است آن را بررسی کنید:

 • کثیف شدن فیلتر جارو شارژی
 • شکستگی بلبرینگ ها
 • گرفتگی لوله ها، پارویی و برس
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه فارسی جاروبرقی های شیائومی

یکی از مشکلاتی که می‌تواند باعث صدای غیر عادی در جاروشارژی شود، کثیفی فیلتر است. شکستگی بلبرینگ می‌تواند باعث صدای زیاد در جاروشارژی شود. در صورتی که با این مشکل روبه رو شدید بلبرینگ ها را چک کنید.

اگر لوله ها دچار گرفتگی شوند باعث بروز این مشکل خواهد شد. لوله ها را بررسی کنید و گرفتگی آنها را رفع کنید.

۷- نچرخیدن غلتک جارو شارژی

یکی دیگر از مشکلات متداول در جارو شارژی شیائومی، نچرخیدن غلتک جارو است در صورت بروز این مشکل موارد زیر را چک کنید:

 • عدم چرخش درست تسمه جارو شارژی
 • چسبیدن مو و پرز به غلتک

اکثر مواقع این مشکل به دلیل عدم چرخش درست تسمه و یا چسبیدن مو و پرز به غلتک می باشد در این گونه موارد بهتر است غلتک را تمیز کنید تا مشکل رفع شود. اگر باز هم مشکل برطرف نشد بهتر است غلتک جدید خریداری کنید.

۸- نگه نداشتن شارژ در جارو شارژی شیائومی

نگه نداشتن شارژ در جارو شارژی شیائومی، اغلب به باتری مربوط می شود. باتری های جارو شارژی دارای عمر محدودی می باشند گاهی امکان دارد باتری جارو شارژی قبل از به پایان رسیدن عمر مفید آن، خراب شود. اگر برای مدت طولانی از جاروشارژی خود استفاده نکنید باتری خراب خواهد شد.

چگونه می توانیم از ایجاد مشکلات در جاروشارژی جلوگیری کنیم؟

در صورتی که از جارو شارژی خود درست و اصولی استفاده کنید و نکاتی را که در دفترچه راهنما بیان شده رعایت کنید مشکلات جارو شارژی شیائومی شما بسیار کم خواهد شد. بیشتر خرابی های جارو شارژی به دلیل استفاده نادرست و غلط از دستگاه می باشد.

دفترچه راهنمای جارو شارژی شیائومی

قبل از استفاده از هر وسیله ای باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. جارو شارژی شیائومی هم از این قاعده مستثنا نیست. مطالعه دفترچه راهنما به شما کمک می کند از خرابی های احتمالی دستگاه جلوگیری کنید. در دفترچه راهنمای جارو شارژی شیائومی توصیه هایی در مورد عوض کردن فیلتر ها و روش دسترسی به قطعات جارو بیان شده است. در دفترچه راهنما قطعات قابل شستشوی جارو شارژی نام برده شده و همچنین نکات مفیدی در مورد عیب یابی جارو شارژی شیائومی و روش نگهداری صحیح از آن، در دفترچه برای شما توضیح داده شده است.

در صورتی که دفترچه راهنما را مطالعه نکنید ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید و یا حتی گاهی احتمال دارد گارانتی دستگاه باطل شود زیرا در صورت رعایت نکردن بعضی از نکات، گارانتی دستگاه شما باطل خواهد شد.

جارو شارژی شیائومی

سخن پایانی

جارو شارژی ها برای تمیز کردن داخل خودرو، درون کابینت، گوشه های خانه و منازل طراحی شده اند و برای استفاده های طولانی و یا تمیز کردن مکان های بزرگ، نمی توان از آن استفاده کرد. در صورتی که برای مدت زیادی از این دستگاه استفاده کنید باعث خرابی زود هنگام آن خواهید شد. استفاده صحیح و اصولی از جارو شارژی شیائومی می تواند به افزایش طول عمر آن کمک کند.

در صورتی که تمایل دارید با تعمیرات لوازم برقی با برندهای مختلف آشنا شوید می توانید مقالات مورد نیاز خود را در سایت ایبک امداد مشاهده کنید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیر جارو شارژی شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توانیم از ایجاد مشکلات در جاروشارژی جلوگیری کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا