دیجیتال

صفر تا صد مراقبت از گوشی | بایدها و نبایدهای مراقبت از موبایل

چگونه از گوشی خود مراقبت کنیم؟ نکات ایمنی و محافظت از تلفن همراه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه به دلیل پیشرفت در تکنولوژی موبایل های متنوعی تولید شده اند که برای نگهداری درست آن باید، نکات مهمی را رعایت کنید. روش های مراقبت از گوشی به صورت گسترده وجود دارد که شما بر اساس نوع گوشی و مقدار کارایی این وسیله پرکاربرد، می توانید از روشی مناسب استفاده کنید. با نگهداری درست از موبایل می توان از عمر طولانی آن بهره مند شد و همچنین از خراب شدن و فرسوده شدن موبایل جلوگیری کرد. البته نگهداری درست از موبایل به مدل آن بستگی دارد، زیرا به دلیل تنوع در گوشی نکات نگهداری آنها نیز متفاوت است.

روش های مراقبت از گوشی

برای داشتن گوشی سالم باید به یک سری نکات توجه کنید تا هیچگونه مشکلی برای تلفن همراه شما به وجود نیاید. با رعایت نکات زیر تا حدود زیادی می توانید ضامن سلامت گوشی خود باشید.

متصل کردن به موقع  شارژر

یکی از روش های مهم افزایش طول عمر، شارژ اولیه تلفن همراه می باشد که اگر به درستی انجام نشود، مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. در گذشته معمولا بر اساس تصوری اشتباه ابتدا شارژ گوشی را تمام می کردند و سپس آن را به پریز برای شارژ شدن متصل می کردند. اما امروزه این روش برای سلامت گوشی مضر است. و توصیه می شود قبل از تخلیه کامل شارژ اقدام نمایید. باتری گوشی های جدید به گونه ای طراحی شده است که از نوع لیتیوم می باشد و به شارژ ۱۰۰ درصد نیازی ندارد.

استفاده نکردن از گوشی در هنگام اتصال به پریز

یکی از نکات لازم برای استفاده طولانی مدت از گوشی هوشمند، استفاده نکردن از آن در حین شارژ می باشد. هنگامی که گوشی در حال شارژ است در صورت کارکردن با آن ممکن است به گوشی فشار زیادی وارد شود.

استفاده از شارژ با کیفیت

زمانی که قصد دارید موبایل خود را شارژ کنید باید از آداپتور خود موبایل استفاده کنید و اگر آداپتور موبایل دچار مشکل شد بهتر است شارژر مشابه با آمپر یکسان را خریداری نمایید. لازم است برای شارژ کردن گوشی خود از شارژرهای با کیفیت استفاده کنید تا آسیبی به باتری موبایل وارد نشود.

سالم بودن باتری موبایل، سبب کارکرد صحیح آن در دراز مدت خواهد شد که در این صورت می توان از موبایل خود به شکل طولانی استفاده کرد. شارژرهای فندکی برای شارژ کردن انواع گوشی ها مناسب نیستند. پس بهتر است از استفاده آنها خودداری کنید.

استاندارد بودن شارژر یکی از اصلی ترین روش های مراقبت از گوشی می باشد. همچنین در هنگام شارژ کردن گوشی حواستان به کابل شارژر باشد تا پارگی در سطح آن دیده نشود. البته بلند بودن کابل نیز شارژر سبب دیر شارژ شدن باتری خواهد شد.

شارژ کردن اصولی موبایل

یکی از موضوعات مهم در نگهداری اصولی گوشی تعداد دفعات شارژ کردن گوشی می باشد که در سلامت باتری نقشی مهم ایفا می کند. بهتر است به صورت کلی در طی شبانه روز گوشی همراه خود را به شکل مرتب به شارژر متصل کنید.

نحوه شارژ کردن موبایل

یکی دیگر از روش های مراقبت از گوشی نحوه شارژ کردن آن می باشد که در این صورت باید میزان درصد شارژ گوشی خود را بین ۴۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید. با انجام این فرآیند می توانید عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید و خیالتان از بابت کارکرد تلفن همراه آسوده خاطر باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا می‌توان تلویزیون را به جای مانیتور استفاده کرد؟

برای شارژ کردن گوشی اجازه ندهید تا ۱۰۰ درصد شارژ پر شود و از مدت زمان زیاد در اتصال به برق جدا خودداری نمایید. معمولا اکثر افراد در هنگام شب گوشی را به پریز متصل می کنند و تا صبح گوشی را به برق وصل می کنند. با انجام این کار آسیب شدیدی به باتری گوشی وارد می شود. زیرا باتری های لیتومیمی نیازی به پر شدن ۱۰۰ درصد ندارند.

روش های مراقبت از گوشی

اتصال به شارژر در صورت شنیدن صدای هشدار

زمانی که گوشی شما هشدار داد، بهتر است آن را به شارژ متصل کنید.

عدم قرار دادن گوشی در برابر عوامل شیمیایی

بهتر است گوشی خود را از گرما و سرما حفظ کنید و در معرض آلودگی و گردوغبار قرار ندهید. نگهداری گوشی همراه در مکان های رطوبتی از بزرگترین اشتباهات کاربران می باشد که ممکن است به گوشی آسیب شدیدی وارد کند.

البته تمامی گوشی ها در معرض عوامل شیمیایی دچار مشکل نخواهند شد، اما بهتر است احتیاط لازم را انجام دهید.

انجام به موقع به روزرسانی برنامه ها

زمانی که گوشی شما هشدار به روزرسانی برایتان صادر کرد، بهتر است اجازه دهید تا نسخه جدید برنامه در موبایل شما نصب گردد.

حذف برنامه های آسیب پذیر به موبایل

در صورت وجود بازی ها و برنامه هایی که سبب گرم شدن دستگاه می شوند بهتر است اقدامات حذف برنامه را در پیش بگیرید تا از مشکلات سخت تر جلوگیری کنید. اگر امکان حذف برنامه وجود نداشت می توانید از آنها کمتر استفاده کنید تا مشکلی ایجاد نشود.

استفاده از NFC

برای سلامت گوشی خود بهتر است به جای استفاده از بلوتوث و مادون قرمز از NFC  استفاده کنید و داده های کم حجم را به دستگاه های دیگر انتقال دهید.

خرید برنامه از فروشگاه

زمانی که قصد نصب برنامه برای گوشی خود را دارید، برنامه موردنظر را از فروشگاه معتبر خریداری کنید تا سالم بودن برنامه تضمین گردد.

عدم استفاده از برنامه های مضر

یکی از روش های مراقبت از تلفن همراه عدم استفاده از برنامه هایی می باشد که ممکن است عملکرد گوشی را نسبت به قبل کاهش دهد. بعضی از برنامه ها همانند تصاویر متحرک در پس زمینه عمر باتری گوشی را کاهش می دهند.

استفاده از تصویر زمینه مناسب

از جمله روش های دیگر برای حفظ سلامت گوشی استفاده از پس زمینه های تیره می باشد که میزان شارژ کمتری از باتری را مصرف خواهد کرد.

خاموش کردن سیستم لرزش

بهتر است سیستم لرزش گوشی را خاموش کنید تا مصرف باتری موبایل شما کاهش یابد.

کم کردن نور موبایل

با کم کردن میزان نور پس زمینه می توانید، عمر باتری موبایل را افزایش دهید تا مصرف استفاده از باتری کاهش یابد.

حذف برنامه های بدون استفاده

در صورت عدم استفاده از یک برنامه و یا اپلیکیشن بهتر است آن را از حافظه موبایل خود حذف کنید تا میزان حافظه برای دریافت برنامه های دیگر افزایش پیدا کند.

نصب برنامه آنتی ویروس

برای سلامت تلفن همراه خود می توانید از برنامه های آنتی ویروس استفاده کنید تا در صورت دریافت فایل های آلوده مشکلی برای موبایل شما رخ ندهد. با وجود این برنامه تمامی فایل های آلوده به راحتی پاکسازی می شوند و همین عامل سبب جلوگیری از آسیب به موبایل خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین مانیتور اقتصادی | مانیتور مناسب برای دانشجویان

استفاده از قاب های با کیفیت

برای حفظ سلامت موبایل توصیه می شود از قاب های مستحکم و با کیفیت استفاده کنید تا در صورت ایجاد ضربه مشکلی برای آن رخ ندهد.

قرار دادن گوشی در حالت Flight mod

در مواردی اگر آنتن دهی موبایل ضعیف است، بهتر است گوشی خود را در حالت Flight mod قرار دهید تا برای دریافت سیگنال فشار زیادی به گوشی وارد نشود.

 چرا باید از گوشی خود مراقبت کرد؟

  • با مراقبت های اصولی و درست از گوشی خود می توانید عمر آن را افزایش دهید تا به صورت طولانی مدت از موبایل خود استفاده نمایید.
  • معمولا هزینه های پرداختی برای خرید یک گوشی هوشمند بسیار زیاد می باشد. بنابراین برای کاهش هزینه های خرید، باید به نکات لازم در مورد مراقبت از گوشی اهمیت دهید.
  • در حفظ و نگهداری تلفن همراه خود تلاش کنید تا مشکلی برای آن ایجاد نگردد. با داشتن ظاهری مناسب از موبایل خود می توانید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید.
  • معمولا برای مراقبت ظاهری از موبایل محافظ هایی برای صفحه وجود دارد که می توانید از دوام و استحکام بالای آن برای موبایل خود استفاده کنید.
  • برای محافظ کلی گوشی بهتر است از قابی مناسب استفاده کنید تا در صورت رها شدن از دست آسیب چندانی به موبایل شما وارد نشود.
  • با وجود مراقبت های لازم دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای تعویض و یا تعمیر گوشی نمی باشد. بنابراین برای داشتن گوشی با کیفیت و مناسب باید نکات گفته شده را رعایت نمایید.

روش های مراقبت از گوشی

نکات حائز اهمیت برای استفاده از موبایل

به صورت کلی امروزه گوشی های هوشمند جزء لوازم پرکاربرد محسوب می شوند که در دست تمامی افراد وجود دارد. و با وجود مزایای زیاد این وسیله بهتر است در استفاده از آن زیاده روی نکنید. زیرا به دلیل امواج مختلفی که دارد، آسیب هایی را در دراز مدت به شما وارد می کند. البته با رعایت نکات خاصی می توانید تا حد زیادی از انتقال آسیب ها و امواج مضر جلوگیری نمایید. این نکات عبارتند از:

  • بهتر است در هنگام صحبت با تلفن همراه از هندزفری استفاده کنید تا امواج، کمتر به شما انتقال یابد.
  • در هنگام شب به هیچ عنوان گوشی را در کنار بستر خود قرار ندهید. زیرا تاثیرات منفی در روند خواب شما ایجاد می کند.
  • با رعایت نکات لازم در نگهداری گوشی هم می توانید سلامت موبایل خود را رقم بزنید و هم اینکه در سلامت خود نقشی موثر ایفا کنید.

نتیجه گیری

روش های مراقبت از گوشی در محدوده گسترده ای وجود دارد که بر اساس نوع موبایل می توان به سلامت آن کمک شایانی کرد. با نگهداری درست و اصولی از تلفن همراه خود می توانید از پرداخت هزینه های زیاد در تعمیر و یا حتی تعویض موبایل صرفه جویی کنید و خیالتان از بابت کارکرد صحیح آن آسوده خاطر باشد.

نکاتی که در زمینه روش های مراقبت از گوشی در این مقاله از ایبک امداد گفته شد می تواند نقش موثری برای کارکرد آن داشته باشد. با داشتن اطلاعات و مهارت دقیق در زمینه نگهداری اصولی گوشی می توان از کارایی منحصر به فرد آن به شکل طولانی مدت بهره برد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش های مراقبت از گوشی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

صفر تا صد مراقبت از گوشی | بایدها و نبایدهای مراقبت از موبایل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا