مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن زومیت zoomit | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن زومیت

راهنمای تعمیر مخلوط کن زومیت zoomit، خدمات نمایندگی مخلوط کن زومیت، عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن زومیت

مخلوط کن زومیت جزو وسایل و لوازمی محسوب می‌شود، که با ورود خود به آشپزخانه‌ی هر منزلی، سرعت آماده سازی و طبخ کردن غذا را چند برابر می‌کند. این وسیله نیز در حین کار کردن ممکن است مانند دیگر وسایل برقی، دچار مشکلاتی شود. به همین دلیل در ادامه مطلب آموزش عیب‌یابی مخلوط کن را آورده‌ایم تا در صورت نیاز بتوانید بر اساس آن، مشکل به وجود آمده در دستگاه خود را تعمیر نمایید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن زومیت

در صورتی که با ایرادات و مشکلات رایج مخلوط کن زومیت آشنا باشید، در زمان رخ دادن خرابی، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه اقدام درستی باید انجام دهید. در ادامه مهم‌ترین و رایج‌ترین مشکلات مخلوط کن زومیت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مخلوط کن زومیت روشن نمی‌شود

 •  در ابتدا باید پریز برق را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که پریزی که مخلوط کن زومیت را به آن متصل نمودید برق دارد.
 • در مرحله‌ی بعد شما باید دوشاخه و سیم مخلوط کن زومیت را با دقت بررسی کنید، که دچار آسیب دیدگی نشده باشند.
 • احتمال دارد موتور مخلوط کن زومیت سوخته باشد. در این حالت شما بوی سوختگی به مشامتان می‌رسد.
 •  مورد دیگری که باید بررسی شود، کلیدهای روی دستگاه مخلوط کن زومیت است، که باید از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید.
 •  امکان دارد اورلود یا همان محافظ الکترونیکی معیوب شده باشد.
 • پس از آن که مخلوط کن زومیت را به درستی عیب‌یابی نمودید، باید قطعاتی که دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند را تعویض کنید. دقت نمایید که قطعاتی که استفاده می‌کنید حتما اورجینال و اصلی باشند.

مخلوط کن زومیت

پارچ مخلوط کن زومیت نشتی دارد

اگر پارچ مخلوط کن زومیت نشتی دارد، احتمال می‌رود که پیچ شش ضلعی که در داخل پارچ این دستگاه قرار دارد، دچار ساییدگی شده باشد و موجب نشتی پارچ مخلوط کن شده است. برای برطرف کردن این مشکل دستگاه، این پیچ شش ضلعی و واشرهای زیر آن را عوض کنید.

مخلوط کن زومیت در هنگام کار کردن سر و صدای زیادی دارد

بر اثر ریز کردن مواد غذایی و یا همینطور استفاده کردن طولانی مدت از دستگاه مخلوط کن زومیت ممکن است، که تیغه‌های این دستگاه خراب شده باشند و همچنین احتمال دارد به علت استفاده از مواد غذایی سخت و سفت مثل یخ، در داخل مخلوط کن زومیت، تیغه‌ها تغییر حالت و تغییر شکل دهند و همین مورد موجب می‌شود، که در داخل دستگاه مخلوط کن زومیت سر و صدای زیادی ایجاد شود. در این حالت شما باید در اسرع وقت نسبت به عوض کردن تیغه‌های دستگاه خود اقدام کنید.

اگر تیغه‌ها را بررسی نمودید و متوجه شدید که ایراد از تیغه‌ها نیست، باید بوش‌ها را در مخلوط کن زومیت بررسی نمایید. اگر بوش‌ها دچار آسیب دیدگی شده بودند، باید با تکنسین متخصص تماس بگیرید، تا مشکل دستگاه شما را برطرف کند.

مواد غذایی در مخلوط کن زومیت خوب خرد نمی‌شوند

پس از استفاده از مخلوط کن زومیت متوجه شدید، که مواد غذایی آن طور که باید خرد نشده‌اند، باید چهار تیغه‌ی داخل ظرف را چک کنید. اگر تیغه‌های دستگاه مخلوط کن زومیت کند شده بودند، شما باید آنها را تعویض نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تمیز کردن جارو شارژی|روش تمیز کردن صحیح جارو شارژی

قدرت و سرعت مخلوط کن زومیت کم شده است

 •  در این حالت شما باید بوش بررسی نمایید ممکن است، که خراب شده باشد.
 •  کم شدن زغال دستگاه مخلوط کن زومیت می‌تواند موجب به وجود آمدن این مشکل شود.
 •  کلکتور دستگاه را به خوبی تمیز نمایید.
 • احتمال دارد که بوش موتور دستگاه خراب شده و آسیب دیده باشد.
 •  مورد دیگری که باید از سلامت آن اطمینان حاصل کنید، آرمیچر دستگاه است. اگر این قطعه نیم سوز شود با مشکل کم شدن قدرت و سرعت مخلوط کن زومیت مواجه می‌شوید.

مخلوط کن زومیت ناگهان خاموش می‌شود

یکی از دلایلی که مخلوط کن زومیت در حین کار کردن ناگهان خاموش می‌شود، خراب بودن محافظ الکترونیکی است، که در این صورت عیب‌یابی مخلوط کن زومیت باید به صورت تخصصی و فنی انجام شود. چون همه‌ی قطعه‌هایی که با این بخش از دستگاه مخلوط کن زومیت در ارتباط می‌باشند نیز باید به خوبی کنترل شوند، تا در صورت سالم نبودن، اقدامات لازم برای عوض کردن آنها انجام شود.

موتور مخلوط کن زومیت بیش از حد گرم می‌کند

 •  ممکن است ولتاژ زیاد باشد. ولتاژ را باید کنترل و به درستی تنظیم نمایید.
 •  امکان دارد موتور مخلوط کن زومیت نیم سوز شده باشد. موتور را دوباره سیم پیچی کنید و یا در صورت لزوم آن را عوض کنید.
 • این احتمال نیز وجود دارد، که محور شفت اصلی دستگاه، از جای خود بیرون آمده باشد، که در این صورت باید این قطعه را عوض کنید.
 •  چنانچه مخلوط کن زومیت بدون بار کار کند، موتور دستگاه بیش از اندازه گرم خواهد شد. چون به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می‌شود.
 •  اگر بار مخلوط کن زومیت بیشتر از حد مجاز باشد، یا اجسامی سخت داخل محفظه دستگاه وجود داشته باشد، موتور دستگاه بیش از اندازه داغ خواهد شد. شما باید به دستورالعمل مخلوط کن خود مراجعه و طریقه‌‌ی کار کردن با دستگاه را به خوبی بدانید.

نکات ایمنی در استفاده از مخلوط کن زومیت

 1.  پیش از توقف موتور دستگاه، پارچ مخلوط کن را از روی محفظه جدا نکنید. چون با این کار کوپلینگ‌های مخلوط کن آسیب می‌بینند.
 2.  پیش از این که مخلوط کن زومیت را تعمیر کنید، حتماً سیم رابط دستگاه را از برق جدا کنید.
 3.  قطعه‌های مخلوط کن زومیت را نباید در آب داغ شستشو دهید و برای خشک نمودن آنها از حرارت و … استفاده نفرمایید.
 4.  مخلوط کن زومیت را بر روی فرش و موکت و … در هنگام کارکردن، قرار ندهید. چون مسیر ورودی هوا در مخلوط کن، در قسمت زیر محفظه‌ی موتور تعبیه گردیده است.
 5. از مخلوط کن زومیت برای تهیه کردن مواد غذایی برای یک مدت طولانی استفاده نفرمایید.
 6.  از مواد سخت و سفت مانند یخ، درون ظرف مخلوط کن زومیت خودداری کنید. چون این کار موجب آسیب دیدن تیغه‌ی دستگاه می‌شود.
 7.  مراقب باشید که بر روی محفظه‌ی موتور مخلوط کن زومیت آب ریخته نشود.
 8.  در صورت به وجود آمدن هرگونه تغییر صدا و یا عیب در هنگام کار کردن این دستگاه، در کمترین زمان ممکن شما باید دستگاه خود را عیب‌یابی و اقدامات لازم برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده را انجام دهید.
 9.  وقتی می‌خواهید دستگاه مخلوط کن زومیت را روشن کنید، قبل از وصل نمودن دوشاخه‌ی آن به پریز، اطمینان حاصل کنید، که کلید دستگاه را قطع کردید.
 10.  مخلوط کن زومیت را در مکانی صاف قرار دهید.
 11.  هرگز در موقع کار کردن دستگاه مخلوط کن زومیت، وسایلی مثل چنگال قاشق و غیره را داخل محفظه دستگاه نکنید.
 12.  در صورتی که موتور دستگاه گیر کرد و دیگر نتوانست حرکت کند، حتماً باید فوری دستگاه را خاموش نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  اجاق برقی بهتر است یا اجاق گازی | معرفی چند اجاق برقی

تمیز کردن قطعات مخلوط کن زومیت

مخلوط کن زومیت از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه می‌باشد، که بیشتر افراد از این دستگاه استفاده می‌نمایند. شما با تمیز کردن مخلوط کن زومیت می‌توانید به خوبی از آن محافظت کنید و عمر مفید دستگاه را افزایش دهید. در ادامه به صورت کامل چگونگی تمیز نمودن اصولی مخلوط کن زومیت را آموزش می‌دهیم.

مخلوط کن زومیت

مرحله‌ی اول تمیز کردن پارچ مخلوط کن زومیت

 1. پارچ دستگاه مخلوط کن زومیت را با آب گرم تا نصفه پر نمایید. سپس مقدار کمی مایع ظرفشویی درون آن بریزید. درب پارچ را بسته و مخلوط کن را روشن نمایید. چند لحظه منتظر بمانید.
 2.  چنانچه متوجه شدید، که لکه بر روی شیشه‌ی پارچ مخلوط کن زومیت، باقی مانده است، برای پاک کردن آن می‌توانید از برش لیموی تازه استفاده فرمایید. داخل پارچ را با آب گرم تا نیمه‌ی آن پر نمایید و مقداری مایع ظرفشویی به همراه دو برش از لیموی تازه داخل آن بریزید و مخلوط کن زومیت را به مدت یک دقیقه روشن نمایید.
 3.  پس از انجام تمیزکاری، پارچ مخلوط کن زومیت را با آب خوب بشویید و آن را برعکس بر روی یک حوله‌ی کاغذی قرار دهید، تا در هوای آزاد خشک گردد.

مرحله‌ی دوم تمیز کردن پایه‌ی مخلوط کن زومیت

 1.  برای تمیز کردن پایه‌ی مخلوط کن زومیت، پارچه‌ای را با مقداری آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی آغشته کرده بر روی پایه‌ی مخلوط کن زومیت بکشید و آلودگی‌ها و گرد و غبار آن را به خوبی تمیز نمایید. به هیچ عنوان پایه‌ی مخلوط کن برقی را نباید با آب تمیز نمایید. چون آب موتور دستگاه را خراب خواهد کرد.
 2.  سپس با استفاده از حوله و دستمال، رطوبت موجود روی پایه‌ی مخلوط کن آن را خشک کنید.
 3.  برای تمیز کردن دکمه‌های مخلوط کن زومیت می‌توانید از گوش پاک کن و الکل استفاده نمایید. گوش پاک کن را به الکل آغشته کرده و اطراف و شکاف‌های بین دکمه‌ها را خوب تمیز نمایید.

مرحله سوم تمیز کردن تیغه‌ مخلوط کن زومیت

 1.  شما باید در این مرحله تیغه را از پارچ جدا نمایید. البته این مرحله را در صورتی باید انجام دهید که در مراحل قبلی تیغه‌ی مخلوط کن زومیت به خوبی تمیز و پاکیزه نشده باشد. برای جدا کردن تیغه از مخلوط کن زومیت، باید پایه‌ی پارچ دستگاه را بچرخانید. سپس این تیغه را با استفاده از مسواک و مایع ظرفشویی تمیز نمایید.
 2.  اگر تیغه‌ی دستگاه بسیار کثیف شده بود و به راحتی پاک نمیشد، تیغه را از پارچ جدا نموده و درون کاسه‌ای، یک لیتر آب بریزید و نصف قرص ماشین ظرفشویی را درون آن بیندازید. سپس تیغه‌ی مخلوط کن را درون کاسه بگذارید و اجازه دهید، که تیغه درون این محلول به مدت یک ساعت بماند و به خوبی تمیز شود.

راهنمای تعمیر مخلوط کن زومیت zoomit

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن زومیت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا