دیجیتال

آموزش کامل تمیز کردن ایرپاد و جعبه ی آن به بی خطرترین شکل

چگونه هندزفری را تمیز کنیم؟ نحوه تمیز کردن قاب ایرپاد

هندزفری یا ایرپاد از وسیله ‌های پرکاربردی است که هر فردی حداقل یک بار از آن استفاده کرده است. شما با استفاده از هندزفری می‌توانید در هر موقعیتی به هر محتوایی که می‌خواهید گوش دهید و یا از طریق آن به تماس تلفنی خود پاسخ دهید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید هنگامی که شما برای گوش دادن موسیقی، تماس تلفنی، تماشای فیلم و… از هندزفری استفاده می ‌کنید به مرور زمان هندزفری شما در اثر چربی پوست و موم گوش و…  کثیف می‌ شود. تمیز کردن هندزفری یکی از موارد مهم بهداشتی است که باید آن را رعایت کرد. در غیر این صورت باعث تجمع میکروب‌ ها و آلودگی در محل مورد نظر شده و مشکلاتی را می ‌تواند برای شما به وجود بیاورد. خوشبختانه تمیز کردن هندزفری و ایرپاد کاری بسیار راحت است که می‌توانید در خانه آن را انجام دهید.

نحوه تمیز کردن هندزفری و ایرپاد

در نحوه تمیز کردن هندزفری و ایرپاد بهتر است ابتدا آنها را خاموش کنیم و ارتباط آن را با دستگاه‌ های مورد نظر قطع کنیم.

 موادی که برای تمیز کردن هندزفری و ایرپاد به آن نیاز داریم، عبارتند از:

 همانطور که در ابتدا گفته شد تمیز کردن هندزفری و ایرپاد کار بسیار ساده ای است که شما به راحتی می توانید آن را در منزل انجام دهید. برای انجام این کار شما به موادی نیاز دارید که این مواد هم به آسانی در دسترس است و شما به راحتی آن را می توانید تهیه کنید. این مواد عبارتند از: مایع ظرفشویی، آب اکسیژنه، دستمال، ظرف آب، گوش پاک کن، خلال دندان، پد الکلی و مسواک.

 مرحله اول خارج کردن روکش سیلیکونی

 قدم اول تمیز کردن هندزفری و ایرپاد این است در صورتی که هندزفری یا ایرپاد شما دارای روکش سیلیکونی باشد، باید روکش سیلیکونی را خارج کنید تا دسترسی بهتری به سطح اسپیکر داشته باشید.

 توجه داشته باشید که این کار باید به آرامی صورت بگیرد تا به پوشش سیلیکونی آسیبی نرسد و باعث پارگی آن نشود.

حتما بخوانید:   آموزش پرینت گرفتن دو صفحه در یک صفحه ورد | پرینت چند صفحه در یک برگه A4 در Word

 مرحله دوم تمیز کردن روکش ‌های سیلیکونی

با استفاده از یک پد الکلی روکش ‌های سیلیکونی را کاملاً تمیز کنید. شما با استفاده از محلول آب و مایع ظرفشویی و یا آب اکسیژنه و به کمک دستمال هم می ‌توانید روکش‌ های سیلیکونی را تمیز کنید.

تمیز کردن روکش‌ های سیلیکونی را به آرامی و با دقت انجام دهید تا باعث پارگی و شل شدن روکش‌ ها نشوید.

تمیز کردن هندزفری و ایرپاد

 مرحله سوم تمیز کردن گوشی‌ های هندزفری و ایرپاد

 برای تمیز کردن هندزفری و ایرپاد دستمالی را بردارید و آن را به محلول آب و مایع یا آب اکسیژنه آغشته کنید، سپس دستمال را روی هندزفری یا ایرپاد خود بکشید. با این کار کثیفی ها و آلودگی‌ های هندزفری یا ایرپاد شما پاک می ‌شود و از بین می رود.

 مرحله چهارم پاکسازی سوراخ های هندزفری و ایرپاد

برای تمیز کردن سوراخ های هندزفری که قسمت خروجی صدا نام دارد، از یک خلال دندان استفاده می کنیم و با آن موم های گوش و گرد و غبار را خارج می کنیم. سپس یک دستمال یا مسواک را به محلولی که با آب مایع ظرفشویی درست شده یا به آب اکسیژنه آغشته می کنیم و روی سطح گوشی می کشیم.

توجه داشته باشید که محلول آب و مایع، آب اکسیژنه و… را نباید به طور مستقیم به هندزفری بزنید یا اسپری کنید. فقط دستمال را به آن آغشته کنید و بر روی سطح مورد نظر بکشید.

 تمیز کردن سیم هندزفری

برای تمیز کردن سیم هندزفری باید مسواک یا دستمالی را به محلول آب و مایع یا آب اکسیژنه آغشته کنید، سپس سیم هندزفری را در سطح صافی قرار دهید یا آن را در دست بگیرید و با دست دیگر مسواک یا دستمال را روی سطح سیم بکشید و با دقت و به خوبی آن را تمیز کنید.

 با این کار چربی ها و کثیفی های روی سیم را به خوبی پاک می شود. بعد از این که سطح سیم را با دستمال یا مسواک آغشته شده کاملاً تمیز کردیم، با یک پارچه یا یک دستمال خشک، سیم را کامل خشک می کنیم.

تمیز کردن قاب ایرپاد

 برای تمیز کردن قاب ایرپاد شما به یک پارچه خشکی که پرز نداشته باشد نیاز دارید. پارچه را به آرامی روی قاب ایرپاد بکشید تا تمیز شود.

 در صورت نیاز پارچه را به مقداری الکل آغشته کنید تا قسمت‌ های آلوده کاملاً پاک شود توجه داشته باشید که درگاه های شارژ قاب ایرپاد شما نباید مرطوب و خیس شود، پس از الکل بسیار کم استفاده کنید و از برخورد پارچه نمناک به آن قسمت جلوگیری کنید.

حتما بخوانید:   مشکلات رایج شبکه های wifi

تا زمانی که ایرپاد شما کاملاً خشک نشده آن را درون قاب نگذارید. تمیز کردن قاب باید به آرامی و با دقت انجام شود تا باعث آسیب به بدنه نشود.

 ضدعفونی کردن هندزفری و ایرپاد

هندزفری آلوده می تواند باعث بیماری هایی از جمله عفونت برای گوش و … شود.

برای جلوگیری از این بیماری ها باید هندزفری را ضدعفونی کرد و الکل ماده خوبی برای این کار است. اما توجه داشته باشید که تماس مستقیم الکل با هندزفری و ایرپاد می تواند باعث خرابی آنها شود به همین دلیل باید الکل را با استفاده از گوش پاک کن یا دستمال به طور غیر مستقیم و به آرامی روی هندزفری و ایرپاد بکشید.

 البته به این نکته هم توجه داشته باشید که گوش پاک کن یا دستمال را زیادی به الکل آغشته نکنید.

مزایای تمیز کردن هندزفری و ایرپاد

جلوگیری از بیماری گوش که بر اثر استفاده از هندزفری و ایرپاد به وجود می آید: با استفاده طولانی مدت از هندزفری امکان رشد باکتری ها افزایش پیدا می کند و همچنین اگر دیگران هم از هندزفری شما استفاده کنند باکتری های گوش آنان نیز به هندزفری شما منتقل می شود. هندزفری به دلیل اینکه ورودی گوش را مسدود می کند و جریان هوا مختل می شود، می تواند باعث به وجود آمدن عفونت گوش شود و به گوش آسیب برساند.

 تمیز کردن هندزفری و ایرپاد باعث جلوگیری از جمع شدن باکتری ها، عرق و بافت های ریخته شده می شود. با پاک کردن و تمیز کردن هندزفری می توان از تمام این مشکلات جلوگیری کرد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که بهتر است از استفاده مشترک هندزفری با دیگران خودداری کنید.

 جلوگیری از کم شدن صدای هندزفری و ایرپاد

 اگر هندزفری و ایرپاد خود را تمیز نکنیم پس از مدتی مسیر خروج صدا در هندزفری و ایرپاد شما با گرد و غبار، موم و … مسدود می شود و باعث کم شدن صدای هندزفری و ایرپاد خواهد شد.

 در نتیجه تمیز کردن هندزفری و ایرپاد از کم شدن صدای آن و بروز مشکل در این زمینه جلوگیری می‌کند.

تمیز کردن هندزفری و ایرپاد

 نکاتی برای مراقبت از هندزفری

  •  هنگامی که می‌خواهید هندزفری را از گوشتان جدا کنید پوشش پلاستیکی را بکشید نه کابل را. زیرا کشیدن کابل باعث آسیب رساندن به هندزفری می شود.
  •  فقط زمانی که به هندزفری نیاز دارید آن را به گوشی خود متصل کنید. اتصال بی مورد هندزفری به گوشی می تواند موجب آسیب رسیدن به مدارها و خازن های درونش شود و سبب زود از کار افتادن هندزفری شود.
  •  بعد از اتمام کار با هندزفری آن را به شکل گرد درآورید و سیم‌ های آن را طوری قرار دهید که دچار گره خوردگی و درهم رفتگی نشود.
  •  از تماس هندزفری با آب جلوگیری کنید. زیرا هندزفری هم مانند تمام لوازم الکترونیکی نسبت به آب حساس است و در برخورد با آب خراب می شود.
  •  در صورت تماس هندزفری با آب فوراً هندزفری رو خشک نموده و چند ساعت در مجاورت هوا قرار دهید تا خشک شود.
  •  یک کیف مخصوص برای هندزفری خود تهیه کنید. با این کار هندزفری شما در برابر عواملی چون گره خوردگی، فشار، رطوبت و… حفظ می ماند.
  • برای جلوگیری از خوردگی های شدید و گره خوردگی و پاره شدن هندزفری، از محافظ کابل استفاده کنید.
  • هندزفری و ایرپاد به صورت مستقیم درون گوش قرار می گیرند و به همین علت کثیف می شوند. تمیز نکردن هندزفری برای مدت زمان زیاد می تواند باعث عفونت گوش شود و علاوه بر این موجب مسدود شدن خروجی صدا و خرابی دستگاه می شود. در نتیجه تمیز کردن هندزفری و ایرپاد اهمیت زیادی دارد.
حتما بخوانید:   شارژ کردن کارتریج | مشکلات و خطاهای بعد از شارژ کردن کارتریج

جمع بندی

 این که شما هر چند وقت هندزفری خود را تمیز کنید به میزان نوع استفاده شما بستگی دارد. مثلا اگر در باشگاه و یا در هنگام ورزش کردن از هندزفری استفاده می کنید، بهتر است که آن را یک روز در میان تمیز کنید و یا اگر از هندزفری به طور کم و نرمال استفاده می کنید می توانید هفته ای یک بار آن را تمیز کنید.

 تمیز کردن هندزفری و ایرپاد طول عمر آن را زیاد می کند و از بروز مشکلاتی نظیر عفونت گوش که ناشی از باکتری ها، گردوغبار و آلودگی های هندزفری است، مسدود شدن خروجی صدا و … جلوگیری می کند.

در این مقاله از مزایای تمیز کردن هندزفری و ایرپاد گفته شد همچنین راهکار هایی برای مراقبت از هندزفری ذکر شد. اکنون شما با خواندن این مقاله از ایبک امداد می توانید با مواد در دسترس و مراحل بسیار ساده، خودتان در خانه هندزفری و ایرپاد خود را تمیز و ضدعفونی کنید و دیگر نگران مشکل کثیف بودن هندزفری و ایرپاد خود نباشید.

31

تمیز کردن هندزفری و ایرپاد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تمیز کردن هندزفری و ایرپاد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x