لوازم اداری‌

راهنمای خرید پرینترهای چند کاره | انواع پرینترهای چند کاره

راهنمای خرید پرینترهای چند کاره | انواع پرینترهای چند کاره، نکات مهم انتخاب پرینتر چند کاره

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

وقتی که پرینترهای چند کاره تهیه می‌کنید در هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی خواهید کرد. چون دیگر نیاز به تهیه ابزاری مانند دستگاه کپی، فکس و اسکنر نخواهید داشت. به عبارت دیگر وقتی دستگاه پرینتر چند کاره تهیه می‌کنید، همه این وسایل را در یک دستگاه با اندازه جمع و جور و ابعاد مناسب را خواهید داشت. برای اینکه بهترین و درست‌ترین انتخاب و خرید را داشته باشید، باید با مزایا و معایب هر کدام از پرینترهای چند کاره آشنایی داشته باشید.

پرینترهای چند کاره

پرینترهای چند کاره دستگاه‌هایی می‌باشند که علاوه بر اینکه پرینت را انجام می‌دهند، کارهایی مانند فکس، اسکن و کپی را هم می‌توانند انجام دهند. پرینترهای چند کاره برای شرکت‌هایی که فضای محدود با حجم کاری بالایی دارند، یک انتخاب ایده‌آل است. چون به راحتی می‌توانند صرفه‌جویی زیادی در بسیاری از هزینه‌ها داشته باشند. همچنین پرینترهای چند کاره برای شرکت‌هایی که حجم کاری آنها کم است و حتی برای مصارف شخصی و خانگی هم مناسب می‌باشند. وقتی که از بین پرینترهای چند کاره انتخاب خود را انجام می‌دهید، در فضای کاری و هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود. چون وقتی که از پرینترهای چند کاره استفاده می‌شود، دیگر از وسایل پرسرصدا و بزرگ دیگر استفاده نخواهد شد.

نکات مهم پیش از خرید پرینترهای چند کاره

پیش از اینکه خرید پرینترهای چند کاره را انجام دهید، باید به انتظارت و نیازهایی که از پرینترهای چند کاره دارید توجه کنید. روزانه حجم کاری شما به چه میزان است؟ چه مقدار از قابلیت‌هایی مانند اسکن، کپی و فکس استفاده می کنید؟ آیا مایل هستید که پرینتر چندکاره رنگی تهیه کنید؟ آیا دوست دارید که به راحتی و بدون هیچ زحمتی فایل ها را از موبایل به پرینتر بفرستید؟

پرینترهای چند کاره

همانطور که مشاهده می‌کنید، در زمان خرید پرینترهای چند کاره باید موارد گوناگونی را مد نظر داشته باشید و به همه این سوال ها جواب دهید و با در نظر گرفتن پاسخ آنها، اقدام به انتخاب و خرید پرینترهای چند کاره کنید. در این صورت انتخاب صحیحی خواهید داشت و می توانید از بین دستگاه‌های مختلف، پرینتری با قیمت مناسب تهیه کنید.

نکته بسیار مهمی که در زمان انتخاب پرینترهای چند کاره باید حتماً به آنها توجه ویژه داشته باشید، هزینه ها و قیمت های محصولات مصرفی آنها می باشد. برخی از افراد فقط هزینه خرید پرینتر ها را مدنظر می‌گیرند. در حالی که پرینترهای جوهری به علت تکنولوژی ساده و ساختار ویژه بسیار ارزان‌تر هستند، اما قیمت کارتریج جوهری گران بوده و ظرفیت آن نیز کمتر است.

از جمله نکات مهمی که در زمان انتخاب و خرید پرینترهای جوهری یا لیزری، چند کاره یا تک کاره باید در نظر داشته باشید، قابلیت اتصال بی‌سیم آنها می باشد. با این ویژگی کاربران می توانند فایل ها و اسناد را به وسیله موبایل و لپ تاپ و بدون کابل و سیم به دستگاه پرینتر خود بفرستند و پرینت بگیرند.

همچنین با استفاده از پرینتر وایرلس دار قادر خواهید بود که این دستگاه را به اشتراک گذاشته و مورد استفاده قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین پرینتر های جوهر افشان | راهنمای خرید پرینتر جوهر افشان

باید بدانید که شما سال‌ها از پرینترهای چند کاره می خواهید استفاده نمایید، بنابراین حتماً باید از کمپانی و برند شناخته شده انتخاب خود را انجام دهید تا در مواقع ضروری و حساس از خدمات پس از فروش و گارانتی آن بهره ببرید و یا در زمان عوض کردن قطعه ها به مشکلی بر نخورید.

چنانچه شما حجم کاری بالایی دارید، باید سینی کاغذ و ظرفیت دستگاه را در نظر داشته باشید. در صورتی که برای شما زمان اهمیت زیادی دارد و هر روز اسناد زیادی را بایگانی می کنید، باید سرعت دستگاه در دقیقه را نیز مدنظر داشته باشید.

  • پرینترهای لیزری در مقایسه با پرینترهای جوهری سرعت بالاتری دارند، اما پرینترهای جوهری در کیفیت چاپ‌ها بهتر عمل می‌کنند. پرینترهای جوهرافشان علاوه بر اینکه تصاویر با کیفیتی چاپ می‌کنند، اسکن و فکس را نیز با کیفیت قابل قبول انجام می‌دهند.
  • در صورتی که می‌خواهید فقط متون و اسناد را با استفاده از پرینتر چند کاره پرینت بگیرید، می توانید از پرینترهای تک رنگ استفاده کنید. اما در صورتی که به پرینتر رنگی احتیاج دارید، باید از میان پرینترهای رنگی انتخاب خود را انجام دهید.
  • هزینه مواد مصرفی مانند کاغذ استاندارد و کارتریج را مد نظر داشته باشید. وقتی عکس یا فایل را اسکن می کنید، مقداری اطلاعات از فایل را اسکنر جمع می کند، که به آن عمق بیت می گویند. هر چقدر عدد آن بالاتر باشد، بهتر اسکن انجام خواهد شد.
  • میزان حافظه پرینترهای چند کاره را نیز مورد بررسی قرار دهید. چون هر چقدر میزان حافظه بالاتر باشد، سرعت پرینت و چاپ هم بالاتر خواهد بود.
  • رزولوشن که به معنای کیفیت و وضوح چاپ است، یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. حداقل رزولوشن باید تقریباً ۶۰۰ باشد.

معایب پرینترهای چند کاره

قبل از اینکه انتخاب و خرید پرینترهای چند کاره را داشته باشید، بهتر است که با معایب این دستگاه نیز آشنا شوید. بزرگترین عیب پرینترهای چند کاره همین چند کاره بودن آنها می باشد. در صورتی که یکی از بخش ها خراب شود و یا از کار بیفتد، قسمت های دیگر پرینترهای چندکاره نیز خراب شده و از کار می‌افتند و به عبارت دیگر وقتی کارتریج از کار میافتد، علاوه بر پرینت، اسکن و کپی نیز قابل انجام نخواهد بود.

پرینترهای چند کاره کارایی و قابلیت های گوناگونی را ارائه می کنند، اما کیفیت آن مانند دستگاه های جدا نخواهد بود. برای نمونه ویژگی فکس پرینترهای چند کاره امکان دارد همه توانایی و ویژگی‌های فکس جداگانه را نداشته باشد.

قابلیت چاپ دورو پرینترهای چند کاره

قابلیت چاپ دو رو به معنای پرینت متون و اسناد روی هر دو سمت می باشد. در این عملیات وقتی یک طرفه کاغذ چاپ شد، قطعه ای در پرینتر ها به صورت اتوماتیک برگه را برمی‌گرداند و فرآیند چاپ را مجدداً انجام می‌دهد. مزیت این قابلیت این است که در مصرف کاغذ صرفه جویی می شود و از هزینه های مربوط کاسته خواهد شد.

بنابراین در صورتیکه به دنبال پرینترهای چند کاره با این قابلیت هستید، وقتی مشخصات دستگاه را بررسی می کنید باید به قابلیت چاپ دورو نیز توجه لازم را داشته باشید. در صورتی که پرینتر قابلیت چاپ دورو داشته باشد، در اسم آن حرف D را مشاهده خواهید کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر کارتریج خشک شده | آیا کارتریج های خشک شده قابل تعمیر هستند

بهترین پرینترهای چندکاره لیزری

با توجه به نکات بالا و پرینترهای چند کاره ای که در ادامه معرفی می شوند، می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. پیش از آنکه در مورد پرینترهای چند کاره اطلاعاتی داشته باشید، دستگاه را خریداری نکنید.

Brother MFC-L2750DW

در صورتی که برای شما تکنولوژی وایرلس دارای اهمیت است، پیشنهاد می‌شود که پرینترهای چند کاره برادر را انتخاب کنید. اگر پرینتر شما این قابلیت را داشته باشد، بدون کابل و سیم عکس ها و اسناد را به وسیله گوشی هوشمند، لپ تاپ و یا تبلت می‌توانید به پرینتر فرستاده و با سرعت زیاد پرینت بگیرید. این پرینتر لیزری قابلیت پرینت، فکس، کپی و اسکن را دارد و دستگاهی ایده آل برای کاربران است. در هر دقیقه می‌تواند ۳۶ برگ به چاپ برساند. ظرفیت سینی کاغذ این پرینتر ۲۵۰ برگ می‌باشد.

Canon PIXMA TS8320

در صورتی که برای شما کیفیت عکس، اشکال و بروشور اهمیت زیادی دارد، می توانید از این پرینترهای چندکاره استفاده کنید. این پرینتر قابلیت کپی و اسکن را نیز علاوه بر پرینت دارد و سینی کاغذ این پرینتر صدبرگ ظرفیت دارد. سرعت چاپ رنگی این پرینتر ده برگ در هر دقیقه و سرعت چاپ سیاه و سفید این پرینتر پانزده برگ در هر دقیقه می باشد.

HP Office jet Pro 9015

بعضی از مدل‌های پرینتر جوهری در زمینه چاپ متون با کیفیت عملکرد حرفه ای دارند. این پرینتر مثل یک پرینتر لیزری عمل می کند و علاوه بر پرینت، قابلیت فکس، اسکن و کپی را نیز دارد. این چاپگر از ویژگی بی سیم نیز برخوردار بوده و شما می توانید بدون دردسر پرینت عکس ها و اسناد را به وسیله گوشی انجام دهید.

سرعت پرینت رنگی در این دستگاه هجده برگ هر دقیقه است و سرعت پرینت مشکی در این دستگاه بیست و دو برگ در هر دقیقه است. بنابراین برای شرکت‌هایی که حجم کاری آنها متوسط است، این پرینتر مناسب می‌باشد.

پرینترهای چند کاره

HP Laser Jet Pro M148fdw

برای شرکت‌هایی که حجم کاری آنها متوسط یا کم است، این چاپگر کارآمد مناسب خواهد بود. این پرینتر چهارکاره و لیزری است. سرعت چاپ آن در هر دقیقه سی برگ می‌باشد. این پرینتر قابلیت چاپ دورو را دارد و به این ترتیب می‌توانید پرینت را سریع تر و ساده‌ تر انجام دهید. این پرینتر تک رنگ است.

سخن تکمیلی

پیش از آنکه انتخاب و خرید پرینترهای چند کاره را داشته باشید، باید به کمپانی و برند سازنده آن توجه کنید و شرایط تعمیر و گارانتی را مد نظر داشته باشید، تا در صورتی که ایراد و خرابی برای پرینترهای چند کاره به وجود آمد، با مشکلی بر نخورید.

در هنگام انتخاب و خرید پرینترهای چند کاره باید به موارد مختلفی مانند ظرفیت، سرعت و کیفیت دستگاه توجه داشته باشید تا پرینتر انتخاب شده بتواند کارایی لازم را داشته باشد و انتظاراتی که از این دستگاه دارید برآورده کند‌. در هنگام انتخاب پرینترهای چند کاره علاوه بر مزایا باید به معایب این دستگاه‌ها نیز توجه داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است پس از مدتی از خرید خود پشیمان شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای خرید پرینترهای چند کاره | انواع پرینترهای چند کاره

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید پرینترهای چند کاره

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا