تعمیرات اجاق گاز

خدمات تعمیرات اجاق گاز آریستون Ariston | عیب یابی و تعمیر اجاق گاز

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اجاق گاز آریستون یکی دیگر از محصولات کمپانی آریستون می‌باشد، اجاق گاز آریستون نیز مانند محصولات دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شود، شما در هنگام بروز مشکلات دو راه دارید، ابتدا اینکه خودتان اقدام به تعمیر اجاق گاز نمایید و راه دوم اینکه یا با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید و یا در نمایندگی های مجاز خود آریستون اقدام به تعمیر دستگاه خود نمایید، در این مقاله به شما عیب یابی و تعمیرات اجاق گاز آریستون را آموزش خواهیم داد و سپس به سراغ آشنا کردن شما با مراکز و نمایندگی های مجاز این برند خواهیم رفت.

مزیت استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آریستون

 • اجاق گاز آریستون شما با قطعات فابریک تعمیر خواهد شد.
 • در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد
 • احتمال آسیب رسیدن به اجاق گاز شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.
 • تعمیرکار های نمایندگی اجاق گاز آریستون با لباس فرم حضور خواهند داشت و بسیار مجرب و متخصص هستند.
 • خدمات در نمایندگی ها بیست و چهار ساعته و ۷ روز هفته حتی در روزهای تعطیل نیز ارائه می گردد.
 • هزینه ها طبق نرخ نهادهای نظارتی خواهد بود.
 • تعمیر اجاق گاز آریستون در محل انجام خواهد شد.

خدمات پس از فروش اجاق گاز آریستون

از مطمئن ترین و بهترین راه برای تعمیر اجاق گاز آریستون، استفاده از خدمات پس از فروش اجاق گاز آریستون می باشد. برند آریستون مثل بسیاری از برندهای خارجی، بعد از سخت شدن شرایط اقتصادی و سیاسی هم توانست حضور مستقیم خود را در کشورمان تثبیت نماید. به همین سبب بیشتر خدمات پس از فروش اجاق گاز آریستون در شرکت‌های داخلی ارائه می گردد.

اجاق گاز آریستون

تعمیر کردن اجاق گاز آریستون در محل

اجاق گاز آریستون هم مانند محصولات دیگر ممکن است دچار خرابی هایی شود، تعمیرات توسط تعمیرکاران نیز به دوتعمیر اجاق گاز آریستون در محل مزیت‌هایی دارد که در زیر شرح داده ایم:

 • با تعمیر اجاق گاز آریستون در محل امکان صرفه جویی در وقت شما و کم شدن هزینه نهایی به دلیل حضور تعمیرکار در محل وجود دارد.
 • با تعمیر دستگاه در محل دیگر نیازی به انتقال دستگاه اجاق گاز به تعمیرگاه نخواهد بود و در نتیجه خطرات ناشی از جابجایی کاهش پیدا خواهد کرد.
 • امکان نظارت بر کار تعمیرکار نیز وجود دارد.

خدمات سرویس اجاق گاز آریستون

یکی از مهمترین خدماتی که حداقل سالی یکبار باید انجام شود، سرویس اجاق گاز آریستون می باشد در برخی از موارد نقص جزئی و کوچک ترین مشکل، منجر به خرابی های جدی تر خواهد شد و موجب از کار افتادن دستگاه شما می شود. این ایراد های جزئی می تواند شامل خرابی قطعات کوچک یا شل شدن پیچ باشد، که در کمترین زمان باید رفع گردند‌ پس استفاده از سرویس دوره ای اجاق گاز از بروز مشکلات جدی دستگاه شما می تواند جلوگیری کند و عیب های کوچک را به راحتی برطرف نماید. این کار باید توسط تکنسین های متخصص انجام شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های انتخاب و نگهداری از اجاق فر دار

عیب یابی و تعمیرات اجاق گاز آریستون

اجاق گاز های آریستون دارای کیفیت بالایی هستند و کارایی خوبی دارند، اما ممکن است پس از استفاده طولانی از اجاق گاز و یا استفاده نادرست از آن دچار ایراداتی شود. که در اینجا به رایج ترین ایرادات این دستگاه پرداختیم:

مشاهده رنگ شعله های اشتباه در اجاق گاز آریستون

 • اگر مشعل ها به درستی کار کنند، باید شعله های آبی ساطع کنند. اگر شعله های اجاق گاز شما زرد و یا ناهموار باشد یا شعله های آن از حد معمول کوچکتر است، نشان دهنده این است که پیلوت های گاز و مشعل ها مشکل دارند و باید اجاق گاز خود را تعمیر کنید.
 • باید مجموعه مشعل را جدا کنید و اطراف سر مشعل را بررسی کنید.
 • آنها را کامل با آب تمیز کنید، همچنین گرد و غبار و آلودگی هایی مثل چربی و رسوبات را به خوبی از بین ببرید. این کار را با مواد شیمیایی یا سیم های خشن انجام ندهید، چون سوراخ های مشعل را بزرگ می کند و مشکل را بدتر خواهد کرد.

دلیل نشت گاز در اجاق گاز آریستون

یکی از خطرناک ترین مشکلاتی که در اجاق گاز می تواند وجود داشته باشد، نشت باز می باشد. در اینجا به بررسی علل و راه حل های این مشکل پرداختیم:

 • اگر اجاق گاز دارید، آشکارساز گاز طبیعی یا آشکارساز گاز مونوکسید کربن نصب نمایید، تا زنگ هشدار را به صدا درآورد.
 • اگر سطح گاز از آستانه ایمنی بالاتر باشد، صدای کم گاز اجاق گاز، عادی و طبیعی است.
 • اگر بوی گاز بیشتر از حد طبیعی باشد، ممکن است که در محلی نشت گاز وجود داشته باشد.
 • در این صورت باید پنجره ها و درهای خود را فوری باز کنید تا هوا تهویه شود و گاز را خاموش نمایید.

اجاق گاز آریستون

رفع ایراد یکسره شدن جرقه زن اجاق گاز آریستون

 • در این صورت لازم است سیستم جرقه زنی کلی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
 • الکترود جرقه را چک کنید.
 • ماژول دستگاه امکان دارد آسیب دیده باشد.
 • شاید نیاز به تعویض فندک دستگاه باشد.

علت خاموش شدن گاز آریستون پس از رها کردن ولوم

 • سطح شعله را حداقل دو بار در هفته تمیز کنید.
 • ترموکوپل اجاق گاز آریستون ممکن است معیوب شده باشد.
 • ولوم دستگاه نیز در این مواقع باید بررسی گردد.

توصیه هایی برای نگهداری و استفاده از اجاق گاز آریستون

 • صفحه اجاق گاز و مشعل های اجاق گاز آریستون خود را سعی کنید همیشه تمیز نگه دارید، چون گرفتگی و آلودگی این قسمت ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی مثل، کم نور شدن شعله و همچنین قطع شعله اجاق گاز می گردد.
 • وقتی از کلید جرقه اجاق گاز استفاده می کنید، این کلید را بیشتر از ۱۰ ثانیه نگه ندارید، زیرا نگه داشتن کلید اجاق گاز آریستون سبب سوختن ترانس جرقه می گردد.
 • دقت داشته باشید که شعله های اجاق گاز آریستون باید به رنگ آبی باشد. اگر این شعله ها به رنگ قرمز و زرد بود حتماً با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آریستون تماس بگیرید.
 • دقت کنید که از ظروف ،غذا نباید روی سطح اجاق گاز سرریز گردد. چون موجب خرابی ترموکوپل، شعله و ترانس جرقه ای اجاق گاز می گردد.
 • سرویس سالیانه اجاق گاز آریستون را به صورت مرتب انجام بدهید.

هزینه تعمیرات اجاق گاز آریستون

وقتی که اجاق گاز شما دچار ایراد می گردد و قصد تعمیر آن را دارید، اولین فکری که به ذهن شما می رسد این است که هزینه تعمیرات اجاق گاز چقدر خواهد شد؟ برای جواب به این سوال باید گفت که با ذکرکردن عیب به صورت حدودی، از مشکل یا هزینه آن، با تماس با نمایندگی مطلع خواهید شد و هزینه آن توسط اتحادیه مصوب شده و به استحضار شما خواهد رسید. و همچنین هزینه تعمیرات بستگی به میزان خرابی دستگاه شما دارد. قطعاً هزینه تعویض قطعات بیشتر از هزینه تعمیر آن ها خواهد بود. همچنین نوع قطعه ای که قرار است تعویض گردد در هزینه ها موثر خواهد بود. و در همه موارد تعمیرات مقرون به صرفه تر و سریع تر از تعویض دستگاه می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات یخچال آریستون Ariston | راهنمای عیب یابی

رایج ترین مشکلات اجاق گاز و فر

چند قسمت اساسی و پیچیده وجود دارد که هر چند مدت یک بار ممکن است سبب ایجاد مشکل در فر و اجاق گاز گردد وقتی که این قطعات خراب می شوند دستگاه شما را تقریباً بی استفاده می کنند اگر مشکل گاز اجاق گاز دارید این دلایل رایج را در نظر داشته باشید.

اجاق گاز آریستون

در فر به صورت کامل بسته نمی شود

اگر در فر شما به درستی بسته نمی شود، دستگاه فر گرما را از دست خواهد داد، که در کیفیت غذا تاثیر می گذارد. در فر ممکن است منحرف شده باشد و یا همچنین می تواند یک یا دو پیچ شل داشته باشد، این مشکل تقریباً جزئی می باشد. اما اگر آن را نادیده بگیرید بدتر خواهد شد. وقتی در فرا می بندید باید محکم باشد. اگر محکم بسته نمی شود، شاید لازم به تعویض درزگیر فر شود تا مطمئن شوید که فر گرما را از دست نمی دهد.

گرم نشدن مشعل های گاز آریستون

امکان دارد که مشعل های اجاق گاز شما به درستی گرم نشوند. باید مشعل معیوب را پیدا کنید. بنابراین هر کدام از آنها را تست کنید. برخی از مشکلات الکتریکی وجود دارد که سبب از کار افتادن مشعل می شوند و مشعل های کویل دار در طول زمان ممکن است خراب شوند. یکی از دلایل دیگر می تواند این باشد که برق در خانه شما افزایش یافته است و این مشکل را ایجاد کرده است. برای برطرف کردن این ایراد از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

تنظیم درست دمای اجاق گاز

اگر شما نتوانید گرمای اجاق گاز برقی خود را تغییر دهید برای شما آشپزی خیلی سخت خواهد شد. علت این مشکل می تواند از سوئیچ بی نهایت باشد. این سوئیچ به شماره گیر متصل می باشد و برای رفع این مشکل حتماً به متخصص نیاز خواهید داشت و نباید خودتان در این مورد اقدام به تعمیر کنید.

سخن آخر

اگر شما هم به تازگی اجاق گاز آریستون تهیه کرده اید آن را به درستی نصب و راه اندازی کنید، سعی کنید در مورد روش صحیح استفاده از اجاق گاز اطلاعاتی کسب کنید تا عمر مفید اجاق گاز شما بیشتر گردد اگر در حین استفاده از اجاق گاز به مشکلی بر خوردید و احساس کردید که اجاق گاز شما دچار عیب و ایراد شده است حتماً نسبت به عیب یابی و تعمیر آن در کمترین زمان اقدام کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیرات اجاق گاز آریستون Ariston

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله خدمات تعمیرات اجاق گاز آریستون Ariston

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا