مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیرات اتو تکنو Tecno | دلایل داغ نشدن اتو تکنو

نمایندگی تعمیر اتو تکنو Tecno تعمیرگاه مجاز اتو تکنو در تهران | مشکلات متداول در اتو تکنو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما در منزل از اتو تکنو استفاده می‌کنید باید بگوییم هر چند که اتو تکنو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ولی امکان دارد با مشکلاتی روبرو شود در صورت خرابی تکنو قبل از اینکه به تعمیرکار مراجعه کنید این مقاله را مطالعه کنید زیرا بیشتر مشکلات اتو جزئی بوده و شما می توانید با رعایت بعضی از نکات ساده و یا تنظیمات درست مشکل اتو را برطرف کنید.

مشکلات متداول در اتو تکنو

یکی از وسایل ضروری در منزل اتو بخار می باشد که همه اعضای خانواده از آن استفاده می کنند. این وسیله به دلیل پرکار بودن امکان دارد دچار خرابی شده و به تعمیر نیاز پیدا کند ولی قبل از اینکه شما برای تعمیر کردن اتوی خود به دنبال تعمیرکار باشید ابتدا باید با مشکلات متداول در اتو تکنو آشنا شده و بتوانید در صورت نیاز آن را عیب یابی کنید در این مقاله می خواهیم شما را با خرابی های رایج اتو تکنو آشنا کنیم با ما همراه باشید.

دلایل آب دادن اتو تکنو چیست؟

یکی از مشکلات متداولی که در بیشتر اتو ها به وجود می‌آید این است که دچار نشتی آب شده و باعث می شوند که پارچه در هنگام اتو کردن خیس شود اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • مهمترین دلیل نشتی آب می تواند تنظیم غلط دمای اتو باشد در این صورت باید اتو را به طور درست تنظیم کنید.
 • اگر شما در هنگام روشن بودن اتو با این مشکل روبرو شدید باید حالت بخار اتو را خاموش کنید.
 • شکستن درب مخزن اتو می تواند یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل باشد.

یکی از دلایل آب دادن اتوی بخار می تواند دمای نامناسب آن باشد قبل از اینکه شما اتوکشی را شروع کنید باید حتماً دمای اتو را با جنس پارچه خود تنظیم کنید زیرا اگر اتو دمای درستی نداشته باشد از آن آب نشت کرده و باعث لکه روی لباس شما خواهد شد.

اگر به دلیل نوع پارچه خود مجبور به کم کردن دمای اتو شده اید حتما باید سیستم بخار را خاموش کنید زیرا در این صورت، گرمای دستگاه برای اینکه آب به بخار تبدیل شود کافی نیست و باعث می شود آب از اتو نشت کند.

 نکته مهم: البته در بعضی از اتو ها فقط در صورت زیاد شدن دما بخار تولید می شود و در حرارت پایین به طور خودکار بخار خاموش خواهد شد.

اگر شما می خواهید لباس های نازک و یا ابریشمی را اتو کنید باید ابتدا درجه اتو را کم کرده و سیستم بخار را هم خاموش کنید زیرا در غیر این صورت اتو دچار نشتی آب شده و لکه هایی در روی پارچه شما ایجاد می شود برای اتو کردن پارچه های ابریشمی بهتر است که پارچه ی سفیدی را روی پارچه خود قرار داده و روی آن اتو بکشید.

اتو تکنو

دلیل ایجاد لکه های زرد به وسیله اتو تکنو روی لباس چیست؟

یکی دیگر از مشکلات رایج که امکان دارد برای شما هم پیش آمده باشد به وجود آمدن لکه زرد روی لباس در هنگام اتو کردن می باشد اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد لکه به دلیل کثیف بودن اتو باشد در این صورت باید با استفاده از سرکه اتو را تمیز کنید.
 • ممکن است لکه زرد به دلیل استفاده از آب شهری در اتو به وجود آمده باشد.
 • برای اینکه مشکل را برطرف کنید در اتو از آب تصفیه شده استفاده کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیر کردن بخارشوی تکنو

بیشتر تولیدکنندگان اتو توصیه می‌کنند که برای اتو بخار خود به طور تنها از آب مقطر استفاده نکنید اگر آب مقطر را به تنهایی استفاده کنید می تواند باعث رسوبات در اتو شده و آب از اتو نشت کند زیرا آب مقطر فقط در درجه حرارت بالا می تواند به بخار تبدیل شود.

آب لوله کشی می تواند برای اتو تکنو شما مناسب باشد ولی باید سختی آب را در نظر بگیرید اگر آب منطقه شما سختی زیادی دارد باید حتماً اتوی بخار را به طور مرتب جرم گیری کنید زیرا مواد معدنی داخل آب باعث می شود سوراخ های اتو مسدود شود و لکه های زرد و قهوه‌ای روی لباس شما به وجود بیاید.

دلایل داغ نشدن اتو تکنو چیست؟

اگر هنگام استفاده از اتوی تکنو خود متوجه شدید که اتو اصلاً داغ نشده است برای اینکه مشکل را برطرف کنید موارد زیر را بررسی کنید:

 • خراب شدن ترموستات می تواند باعث داغ نشدن اتو شود در این صورت باید با نمایندگی های تعمیرات اتو تکنو تماس بگیرید.
 • اگر اتو در اتصال به برق مشکل داشته باشد و یا اینکه سیم پیچی داخلی اتو دچار مشکل شود باعث می شود اتو روشن نشود.
 • خراب شدن المنت اتو می تواند باعث روشن نشدن دستگاه اتو تکنو شود. برای برطرف کردن مشکل به تعمیرکار مراجعه کنید.

اگر شما جزو کسانی هستید که از اتو خود زیاد استفاده می کنند ممکن است با داغ نشدن اتو روبرو شده باشید این مشکل یکی از مشکلات متداول در اتو می باشد که برای برطرف کردن آن ابتدا از وصل بودن دستگاه اتو خود به پریز برق اطمینان پیدا کنید اگر دستگاه کاملاً به پریز وصل بود باید پریز برق را چک کنید امکان دارد پریز برق دچار قطعی باشد برای این منظور می توانید از پریز برق دیگری استفاده کنید.

ترموستات و سیم اتو را چک کنید امکان دارد سیم اتو شما دچار قطعی شده باشد و باعث شود برق به اتو نرسد. ترموستات را بررسی کنید ترموستات وظیفه دارد دمای اتو را در حدی که شما معین کرده اید گرم نگه دارد و از کم شدن و زیاد شدن دما جلوگیری کند وقتی ترموستات کارکرد درستی نداشته باشد باعث می شود که اتو داغ نکند برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

تنظیمات نادرست می تواند باعث روشن نشدن اتو شود برای این منظور ترموستات اتو را بررسی کنید امکان دارد شما درجه اتو را روی خاموش گذاشته باشید.

یکی دیگر از دلایل داغ نکردن اتو می تواند رسوبات داخل سوراخ های کف اتو باشد که باعث می شود صفحه مسدود شده و مانع از بخار کردن و داغ شدن اتو شود در این حالت اتو را خاموش کرده و بعد از خنک شدن آن را جرم گیری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  گوشت کوب برقی چیست و چه کارایی در آشپزخانه دارد؟

دلایل چسبیدن پارچه به کف اتو تکنو چیست؟

یکی از مشکلات بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده این است که در هنگام اتو کردن اتو به پارچه شما بچسبد برای اینکه مشکل را برطرف کنید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد کف اتو تکنو شما کثیف باشد این مشکل می‌تواند باعث چسبیدن اتو به پارچه شود.
 • برای اینکه مشکل را برطرف کنید به وسیله جوش شیرین و سرکه کف اتو را تمیز کنید.
 • تنظیم نادرست دمای اتو می تواند باعث بروز این مشکل شود اگر دمای اتو را روی درجه بالا تنظیم کرده باشید باعث می‌شود اتو به پارچه بچسبد.
 • برای برطرف کردن مشکل با توجه به جنس پارچه دمای اتو را تنظیم کنید.

اگر شما با مشکل چسبیدن اتو به پارچه مواجه شدید اولین کاری که باید انجام بدهید این است که کف اتو تکنو را با جوش شیرین و سرکه تمیز کنید گاهی ممکن است مجبور به عوض کردن کف آهنی اتو تکنو خود شوید.

تنظیم نبودن درجه حرارت درست اتو باعث می شود که اتو به پارچه شما بچسبد همیشه باید میزان بخار و درجه حرارت را با متناسب با جنس پارچه تنظیم کنید زیرا مهمترین دلیل برای چسبیدن اتو به پارچه این است که بعضی از لباس ها حساس بوده و یا نازک می باشند و حرارت بالا را نمی توانند تحمل کنند به همین دلیل شما باید حتماً متناسب با جنس لباس خود حرارت اتو را تنظیم کنید.

بعضی لباس ها پلاستیکی بوده و در صورت اتو کردن احتمال دارد بسوزند گاهی لازم است برای لباس های حساس از پارچه سفید و تمیز استفاده کنید پارچه را روی لباس خود انداخته و روی آن را اتو بکشید در این صورت به لباس شما آسیب نخواهد رسید.

دلایل خارج شدن رسوب سفید رنگ از اتو تکنو چیست؟

اگر در هنگام اتو کردن لباس متوجه شدید که رسوبات سفید رنگ از دستگاه اتو خارج می شود شاید بخواهید بدانید که دلیل این رسوبات سفید چیست؟ شاید فکر کنید این رسوبات به دلیل مواد سخت و مواد آلی در آب می باشد ولی اشتباه فکر می کنید اگر رسوبات به دلیل مواد آلی در آب بود باید مایع قهوه ای رنگ از دستگاه خارج می شد اگر رسوباتی که از اتوی شما خارج می شود سفید رنگ است به دلیل وجود کلسیم در آب است اگر با این مشکل روبرو شدید اتوی خود را تمیز و جرم گیری کنید.

اتو تکنو

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با اتوی تکنو و مشکلات رایج در آن آشنا کردیم بیشتر مشکلات اتو با تنظیمات درست و رعایت نظافت اتو و برطرف کردن رسوبات آن، به راحتی برطرف خواهد شد و شما می توانید با رعایت بعضی از نکات مهم از خراب شدن اتوی خود جلوگیری کنید ولی اگر با رعایت نکات گفته شده نتوانستید مشکل اتوی خود را برطرف کنید حتماً با نمایندگی های تعمیرات اتو تکنو تماس بگیرید و تعمیر اتوی خود را به آنها بسپارید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیرات اتو تکنو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل آب دادن اتو تکنو چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا