تعمیرات ظرفشویی

ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو و نحوه برطرف کردن آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

کمپانی بکو یکی از معتبرترین و معروف‌ترین برندهای جهان در کشور ترکیه در زمینه تولید لوازم خانگی فعال است. برند بکو به تولید لوازم خانگی مانند تلویزیون، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، ساید بای ساید و یخچال فریزر و… می‌پردازد. محصولات تولیدی این برند بسیار با کیفیت بوده و طراحی آن موجب جلب رضایت اکثر مشتریان شده است.

از جمله قابلیت‌های مهم برند بکو بهره‌مندی و استفاده از نمایشگر دیجیتال است که هر نوع ارور و کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو را نشان می‌دهد. این قابلیت اطمینان و راحتی مشتریان را به ارمغان می‌آورد. چون با دانستن دلیل هر کدام از کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو، می‌توانند مشکل به وجود آمده را برطرف کنند.

بررسی کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو

ماشین ظرفشویی برند بکو هم از لحاظ کارآمد بودن و کیفیت و هم از لحاظ زیبایی ظاهری و طراحی، از جمله محصولات بی‌نقص و به صرفه است. وجود قابلیت‌های مختلف و فناوری‌های روز در این ماشین ظرفشویی موجب امتیاز بالا و مثبت این محصول برند بکو شده و مشتریان زیادی آن را انتخاب می‌کنند.

ماشین ظرفشویی بکو مجهز به حسگر میزان کثیفی، سیستم خشک کن موثر، نمایش کد خطا، تعیین زمان شستشو، برنامه شستشوهای گوناگون، کارکرد بی‌صدا و… است.

افرادی که از این محصول استفاده می‌کنند، با مطالعه دفترچه راهنمای آن و یا بررسی سایت‌های نمایندگی این برند می‌توانند از مفهوم و معنای هر کدام از کدهای خط‌های ماشین ظرفشویی بکو اطلاع یافته و مشکلات به وجود آمده را خودشان یا به کمک تکنسین متخصص برطرف کنند.

در صورتی که خرابی و مشکل برای هر کدام از قطعات مختلف دستگاه به وجود آید و یا در زمان شستشوی ظروف برای دستگاه مشکلاتی مانند انسداد یا گرفتگی فیلترها، دمای پایین آب، تخلیه نکردن آب و… ایجاد شود، ظرفشویی بکو این ایرادات و مشکلات را به صورت ارور و کد خطا معین، که به قسمت معیوب اشاره دارد، روی صفحه نمایش دستگاه نشان می‌دهد.

حتما بخوانید:   مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی ال جی | عیب یابی ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی

کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو

در نظر گرفتن هر ارور و کد خطا که به قطعه خراب و معیوب اشاره دارد، می‌توان به راحتی دلیل کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو را شناسایی نموده و اقدامات لازم برای تعمیر و در صورت لزوم تعویض قطعه معیوب انجام می‌گردد و به این ترتیب کد خطا پاک شده و مشکل برطرف خواهد شد.

ارور H2 ماشین ظرفشویی بکو

این ماشین ظرفشویی دارای سنسور رطوبت است که با استفاده از این قابلیت مقدار رطوبت مواد شوینده را تعیین می‌کند. بنابراین چنانچه مقدار رطوبت بیش از اندازه مشخص باشد، ماشین ظرفشویی بکو کد خطای H2 را نشان خواهد داد. معمولا این سنسور در ماشین‌های ظرفشویی بکو در بخش انتهایی نصب گردیده است که باید با دیدن این ارور این قطعه را بررسی و چک نمایید. سنسور را جدا کنید و در صورتی که دچار سوختگی شده است، حتماً باید آن را تعویض نمایید.

ارور H3 ماشین ظرفشویی بکو

یکی دیگر از کدهای خط‌های ماشین ظرفشویی بکو ارور H3 است که نشان می‌دهد در شیر رادیاتور خرابی و ایراد وجود دارد. دایورتر در این دستگاه کنترل هدایت آب به بازوی اسپری پایین و بالا را انجام می‌دهد. اگر در این قطعه ایراد و مشکلی وجود داشته باشد، این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. برای برطرف کردن این ارور باید قطعه شیر دایورتر را باز کنید و سیم‌کشی‌ها و مدار آن را مورد بررسی قرار دهید و مشکلات آن را برطرف نمایید.

کد خطای H4 ظرفشویی بکو

وقتی که این کد خطا بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود، نشان دهنده این است که مشکل در سنسور دما و خطای NTC وجود دارد. وقتی که در قطعه این مشکل وجود داشته باشد، دستگاه نمی‌تواند سنسور دما را بخواند. برای برطرف کردن این کد خطا افراد متخصص باید سنسور دما و سیم‌ها را مورد بررسی قرار دهند و در صورت وجود مشکل، آنها را برطرف کنند.

کد خطای H5 ماشین ظرفشویی بکو

این کد خطا در ماشین ظرفشویی بکو نشان دهنده این است که در آب ورودی به آن توقف ایجاد نمی‌شود. بدین معنا که آب بدون وقفه و به صورت مداوم وارد ماشین ظرفشویی می‌شود و سیستم نمی‌تواند فرمان توقف را صادر کند.

این ایراد به علت وجود ایراد در شیر برقی دستگاه است که مقدار آب ورودی به ماشین ظرفشویی را کنترل می‌کند. بنابراین باید شیر برقی را بررسی نموده و در صورت لزوم تعمیر و یا تعویض آن انجام شود.

حتما بخوانید:   چرا ماشین ظرفشویی زنگ می‌زند؟ | از بین بردن زنگ زدگی ظرفشویی

کد خطای H7 ماشین ظرفشویی بکو

وقتی که آب به دمای مجاز دستگاه نمی‌رسد، این کد خطا را در ماشین ظرفشویی بکو خواهید دید. در حقیقت آب دستگاه برای آغاز و انجام شستشوی ظروف باید به دمای معین و ایده‌آل برسد. در صورتی که دما کمتر یا بیشتر باشد، ظرفشویی آغاز به کار نمی‌کند و ارور را نمایش می‌دهد. برای برطرف کردن این کد خطا باید سیم‌کشی‌ها و قطعه هیتر را مورد بررسی قرار دهید و به این ترتیب مشکلات آن را برطرف نمایید.

ارور E01 ماشین ظرفشویی بکو

یکی دیگر از کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو کد خطای E01 است که در مرحله آبکشی اتفاق می‌افتد. این کد خطا نشان می‌دهد که در ماشین ظرفشویی سطح آب به اندازه استاندارد نرسیده است. در این حالت باید بررسی نمایید که شیر آب باز باشد و فشار آن نیز خوب باشد. در اکثر مواقع به علت کم بودن فشار آب شاهد این ارور خواهید بود. اگر در این زمینه مشکلی وجود نداشت، باید برد و اتصالات هیدرولیکی دستگاه مورد بررسی قرار بگیرند.

ارور E02 ماشین ظرفشویی بکو

یکی دیگر از کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو که بسیار رایج است، ارور e0۲ می‌باشد که در مرحله تخلیه رخ می‌دهد. در صورتی که تخلیه آب در ماشین ظرفشویی به صورت صحیح انجام نگردد، روی صفحه نمایش این کد خطا دیده خواهد شد.

برای رفع مشکل باید در ابتدا باید فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی خود را با دقت تمیز نمایید. اگر فیلتر تمیز است، باید شلنگ تخلیه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت وجود انسداد آن را برطرف نمایید.

پمپ تخلیه را نیز چک کنید و در صورت نیاز، تعمیرات مربوط به آن را انجام دهید. در آخر اگر همه این موارد انجام شد، اما روی صفحه نمایش این ارور نشان داده می‌شود، باید با نمایندگی محصول خود تماس حاصل کنید تا دستگاه شما توسط افراد متخصص بررسی شود.

کد خطای E03 ماشین ظرفشویی بکو

در شرایط نرمال و طبیعی بویلر در هنگام شستشو باید ریست شود. در صورتی که این مرحله اجرا نشود، این کد خط‌ها در روی نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می‌شود. در اکثر مواقع با روشن و خاموش کردن دستگاه و اجرای یکی از برنامه‌ها این کد خطا برطرف می‌گردد. در این شرایط نیازی به تعمیرات نخواهد بود. در غیر این صورت باید سیستم داخلی ماشین ظرفشویی به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی گردد.

کد خطای E04 ماشین ظرفشویی بکو

در برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی بکو چنانچه آبگیری دستگاه بیش از اندازه انجام شود و دستگاه از آب پر شود، این کد خطا نمایش داده می‌شود. قبل از اینکه تعمیراتی انجام دهید، بهتر است که اتصالات، لوله کشی‌ها و شیر آب منبع را بررسی نمایید.

حتما بخوانید:   به چه علت آب از زیر ظرفشویی نشتی دارد | نحوه رفع نشتی آب از ظرفشویی

ارور E05 و E06 ماشین ظرفشویی بکو

این دو کد خطا در ماشین ظرفشویی بکو نشان می‌دهد که در دماسنج مشکلی وجود دارد. برطرف کردن این ارور، فقط باید ماشین ظرفشویی خود را در هنگام فعال بودن برنامه شستشو روشن و خاموش نمایید تا این ارور برطرف شود.

ارور E07 و E08 ماشین ظرفشویی بکو

این دو ارور در ماشین ظرفشویی بکو نشان از عدم تشخیص دمای بویلر می‌باشد. وقتی که ماشین ظرفشویی را یک بار روشن و خاموش می‌کنید، این ارور رفع می‌گردد. در غیر این صورت باید ماشین ظرفشویی شما توسط تکنسین عیب یابی و بررسی گردد.

ارور E22 ماشین ظرفشویی بکو

در صورتی که هیتر در زمان مشخص نمی‌تواند آب ماشین ظرفشویی را گرم کند، این کد خطا نمایش داده می‌شود. اگر با روشن و خاموش کردن ماشین ظرفشویی این ارور برطرف نگردید، باید سیستم گرمایشی و هیتر مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی شوند.

کد خطای E09 ماشین ظرفشویی بکو

یکی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو کد خطای E09 است، که نشان می‌دهد بویلر آبگیری ندارد. باید بررسی نمایید که شیر آب دستگاه باز است یا خیر و یا فشار آب که به ماشین ظرفشویی بکو وارد می‌شود کافی است یا خیر.

کد خطای ESL ماشین ظرفشویی بکو

چنانچه آب داخل مخزن ماشین ظرفشویی زیاد یا کم باشد، این کد خطا نمایش داده خواهد شد. البته باید بدانید که ممکن است که سنسور به صورت اشتباه این شرایط را تشخیص دهد و با عوض کردن آن، کد خطا برطرف شود.

کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو

سخن تکمیلی

چنانچه هر کدام از قطعات ماشین ظرفشویی بکو ایراد و مشکلی داشته باشند، این مشکلات به صورت کدهای خطا روی نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد. با مشاهده کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو بهتر است که با افراد متخصص حاصل کنید تا عیب یابی و رفع مشکل دستگاه شما به صورت اصولی انجام شود. تعمیر لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی نیاز به تجربه و دانش فنی خواهد داشت. در غیر این صورت ممکن است که به دستگاه شما خسارت جبران ناپذیری وارد شود.

با دانستن دلیل هر کدام از کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو می‌توان در مدت زمان کمتری اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن را انجام داد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو و نحوه برطرف کردن آنها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی بکو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x