تعمیرات لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT | رفع ارور لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT | نحوه برطرف کردن ارور لباسشویی بوش

افرادی که از ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT استفاده می کنند ممکن است با مشکلات و ایراداتی روبرو شده باشند، که دستگاه آنها در این شرایط ارورها و کدهای خطایی را نمایش می‌دهد. در صورتی که مفهوم و معنای هر کدام از کدهای خطا و ارور های این ماشین لباسشویی را بدانید، خواهید توانست مشکل به وجود آمده را راحت تر برطرف نمایید.

ارور یا کدهای خطای ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT

در ان قسمت می‌خواهیم کدهای خطای ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT را به صورت کامل توضیح دهیم، تا بدون اینکه هزینه ای را صرف کنید، بتوانید مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید. این دستگاه برای همه ایرادات و خرابی هایی که ممکن است برای آن به وجود آید، کد مخصوصی را به نمایش خواهد گذاشت. یعنی هر کدام از کدهای خطا نشان دهنده به وجود آمدن مشکل خاصی در این لباسشویی خواهد بود.

کدهای خطا در ماشین لباسشویی بوش به افراد کمک می‌کند، که مشکل به وجود آمده را پیدا کنند و با آگاهی از ایرادات ماشین لباسشویی در زمان کمتری ایرادات و خرابی ها را برطرف کنند. از جمله مدل های جدید ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT است، که در طراحی و ساخت آن از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده است. به همین دلیل کدهای خطای این مدل لباسشویی متفاوت است.

لباسشویی

کد خطا Er:01

این کد خطا به افراد نشان می دهد، که درب ماشین لباسشویی آنها باز است. در صورتی که درب دستگاه شما بسته است، باید قفل درب یا سوئیچ ماشین لباسشویی بوش خود را عوض کنید.

کد خطا Er:04

وقتی که این کد خطا را در ماشین لباسشویی بوش مشاهده می کنید باید بدانید، که ماژولی که روی برد الکترونیکی اصلی قرار دارد، دچار مشکل شده است. برای رفع آن باید ماشین لباسشویی را به مدت سه دقیقه خاموش نمایید و آن را از برق جدا کنید و دوباره ماشین لباسشویی را روشن نمایید. اگر ایراد به وجود آمده برطرف نشد نیاز است، که برد الکترونیکی را تعویض و یا تعمیر نمایید.

کد خطا Er:05

در صورتی که سنسور دمای دستگاه شما مشکلی داشته باشد، این کد خطا نشان داده خواهد شد. در این شرایط باید سنسور دمای ماشین لباسشویی بوش خود را تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمایید.

کد خطا Er:07

این کد خطا نشان می دهد، که در المنت یا هیتر ماشین لباسشویی مشکلی وجود دارد و این ایراد زمانی رخ می دهد، که هیتر دمای بالایی داشته باشد، ولی برد الکترونیکی دستور خاموش شدن آن را صادر نکند. در این حالت به صورت فیزیکی احتمال صدمه دیدن هیتر وجود خواهد داشت. ماشین لباسشویی در زیر دیگ و در کف دستگاه قرار دارد. اگر المنت سالم بود، ممکن است برد الکترونیکی اصلی خراب باشد.

کد خطا Er:08

وقتی این کد خطا در ماشین لباسشویی بوش نمایش داده می شود به این معنا است، که دستور خاموش شدن المنت صادر می گردد، ولی هیتر خاموش نمی شود. در این حالت باید برد الکترونیکی و هیتر ماشین لباسشویی خود را مورد بررسی قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی فریدولین Feridolin

کد خطا Er:09

این ارور در ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT نشان می دهد، که ارتباط میان ماژول موتور اصلی و برد الکترونیکی مختل شده است. برای اینکه بتوانید این ایراد را برطرف نمایید، باید هر دو مورد را بررسی نمایید.

کد خطا Er:011

این کد خطا نشان‌دهنده این است، که دیگ ماشین لباسشویی بیش از اندازه از آب پر شده است. در این شرایط احتمال به وجود آمدن مشکل نشتی لباسشویی و همچنین خراب شدن سنسور نیز وجود خواهد داشت.

کد خطا Er:13

این کد خطا در ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT نشان می دهد، که زمان تخلیه طولانی است. چون آب دستگاه بر اساس بازه‌ی زمانی از پیش تعیین شده و مشخص باید تخلیه شود. ولی چنانچه در ماشین لباسشویی پمپ تخلیه دچار خرابی شده باشد، در زمان مشخص تخلیه آب انجام نمی شود.

کد خطا Er:17

این ارور در ماشین لباسشویی نشان دهنده به وجود آمدن مشکل فنی در دستگاه است. این کد خطا نشان می دهد، که در Aquastop ماشین لباسشویی مشکلی وجود دارد، که برای برطرف کردن آن حتماً باید از افراد مجرب کمک گرفت.

کد خطا Er:20

این کد خطا نشان می دهد، که در موتور گردان و برد الکترونیکی مشکلی وجود دارد. در این حالت امکان دارد پس از چرخش کامل برد الکترونیکی نتواند آن را تشخیص دهد. همچنین ممکن است، که برد الکترونیکی سالم باشد، ولی موتور گردان دچار خرابی شده باشد. در این صورت دستور قطع چرخش را برد الکترونیکی می‌دهد، ولی موتور گردان به کار خود ادامه خواهد داد.

کد خطا Er:2۱

در ماشین لباسشویی بوش این کد خطا نشان می دهد، که مواد شوینده مصرفی شما دارای کیفیت مناسبی نمی باشد. وقتی که این کد خطا و ارور را در ماشین لباسشویی بوش مشاهده نمودید، باید مواد شوینده مرغوب استفاده نمایید.

کد خطا Er:22

در صورتی که در سیم برق ماشین لباسشویی مشکلی وجود داشته باشد، شما شاهد این کد خطا در دستگاه خواهید بود.

کد خطا Er:25

وقتی این کد خطا در لباسشویی بوش مدل NEXXT نشان داده می‌شود باید بدانید، که سوئیچ درب لباسشویی قفل شده است. برای رفع مشکل باید قفل درب دستگاه خود را بررسی نمایید.

نکات مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT

در صورتی که به نکات نگهداری ماشین لباسشویی توجه کافی داشته باشید و آن را به صورت دوره‌ای سرویس نمایید، دستگاه شما کمتر نیاز به تعمیر خواهد داشت و احتمال خرابی آن کاهش پیدا خواهد کرد. در در صورتی که از ماشین لباسشویی به صورت صحیح و اصولی استفاده نشود، ضمن اینکه لباس ها به صورت خوب شستن نخواهند شد و احتمال آسیب دیدن دستگاه نیز بسیار بیشتر خواهد بود.

توجه به ظرفیت لباسشویی بوش مدل NEXXT

ماشین های لباسشویی ظرفیت های گوناگونی دارند. برای اینکه به دستگاه شما فشار زیادی وارد نشود و موتور دستگاه دچار ایراد و خرابی نگردد، حتماً باید به ظرفیت آن توجه داشته باشید و هیچ موقع بیش از اندازه لباس درون ماشین لباسشویی خود قرار ندهید. همچنین قبل از اینکه ظرفیت ماشین لباسشویی شما کامل شود، بهتر است، دستگاه را روشن نکنید.

شستن ماشین لباسشویی با آب داغ

برای اینکه ماشین لباسشویی شما رسوب و آلودگی نداشته باشد، توصیه می گردد، که به صورت دوره‌ای دستگاه خود را بدون بار و با مواد شوینده و آب داغ شستشو دهید. این شستشو که به صورت خالی انجام می شود موجب خواهد شد، که درون ماشین لباسشویی شما به خوبی تمیز شده و از رشد باکتری و قارچ در آن جلوگیری خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

در صورتی که برای مدت زمان زیادی پودر ماشین لباسشویی در سینی مواد شوینده باقی بماند، موجب به وجود آمدن رسوب شده و در این شرایط لوله ها مسدود خواهند شد. بنابراین وقتی که ماشین لباسشویی کار خود را به اتمام می رساند بهتر است، که حداقل هر چند وقت یکبار محفظه جاپودری با دقت تمیز شود.

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

در صورتی که فیلتر ماشین لباسشویی به صورت دوره ای شستشو داده شود و یا تعویض گردد، از وارد شدن آلودگی ها به درون لوله ها و ماشین لباسشویی جلوگیری خواهد شد. در مسیر لوله آب فیلترهایی قرار می گیرد. در ماشین‌های لباسشویی مختلف فیلترها در بخش‌های گوناگون دستگاه وجود دارد، برای این که بتوانید آنها را به راحتی پیدا کنید، می توانید دفترچه راهنمای محصول خود را مطالعه نمایید.

لباسشویی را در حمام نصب نکنید

در صورتی که به بدنه ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT رطوبت زیادی برسد موجب خواهد شد، که در سیستم برقی دستگاه اتصالاتی به وجود آید و در این حالت بدنه دستگاه برق خواهد داشت. برای اینکه از این بابت خیال شما راحت باشد توصیه می گردد، که ماشین لباسشویی را در مکان هایی که دور از رطوبت و آب است، نصب نمایید. برای وصل کردن به برق یک پریز مستقل برای لباسشویی خود در نظر بگیرید.

لباسشویی

برای آبکشی از حرارت بالا استفاده نکنید

در صورتی که آب ماشین لباسشویی به صورت مداوم روی دمای زیاد تنظیم گردد، طول عمر دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد و انرژی زیادی نیز مصرف می شود. بنابراین اگر برای مصرف برق و قبض آن نگران هستید و همچنین نمی خواهید برای تعمیر دستگاه خود هزینه زیادی پرداخت نمایید بهتر است، که آبکشی لباس ها را با آب بسیار داغ انجام ندهید و درجه پایین تر برای آن انتخاب نمایید. استفاده از برنامه هایی که حرارت بالا در آنها استفاده می شود فقط برای مواقع ضروری می باشد.

تنظیمات درست لباسشویی

ماشین لباسشویی بوش و همچنین ماشین های لباسشویی هوشمند دیگر برای انواع لباس های معمولی، خیلی کثیف، حساس، پنبه ای و… تنظیمات خاصی دارند. برای اینکه شستشوی آنها به بهترین حالت انجام شود، باید با توجه به میزان کثیفی و نوع لباس خود تنظیمات دستگاه خود را به صورت صحیح انتخاب نمایید. در صورتی که برنامه اشتباه را انتخاب نمایید، هم به لباس‌های شما آسیب خواهد رسید و هم دستگاه شما آسیب دیده و حرکات و صداهای اضافه به وجود خواهد آورد.

سرویس دوره‌ای لباسشویی

چنانچه به صورت دوره ای ماشین لباسشویی خود را سرویس نمایید، دستگاه شما عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت و کمتر دچار ایراد و خرابی های شدید خواهد شد. با سرویس به موقع می توانید که ایراد ها و خرابی ها را به موقع تشخیص داده و از بسیاری از مشکلات نیز پیشگیری نمایید.

ارور ماشین لباسشویی بوش NEXXT | رفع ارور لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ارورهای ماشین لباسشویی بوش NEXXT

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا