تعمیرات لباسشویی

راهنمای عیب یابی و تعمیر لباسشویی درب از بالا سامسونگ Samsung

عیب یابی و تعمیر لباسشویی درب از بالا سامسونگ Samsung | مشکلات رایج لباسشویی درب از بالا سامسونگ

لباسشویی از جمله لوازم خانگی می باشد، که بسیار پر مصرف است. به همین دلیل احتمال آسیب دیدن و خراب شدن آن نیز بیشتر است. برطرف کردن مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ درب از بالا برای افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، بسیار حائز اهمیت می باشد. از جمله برندهای معتبر و معروف لباسشویی، برند سامسونگ می باشد، اما هر وسیله‌ای ممکن است، که به مرور زمان و به دلایل گوناگون با ایراداتی مواجه شود. بنابراین بهتر است، که آسیب ها و ایرادات احتمالی این دستگاه را بدانید.

آسیب‌ها و مشکلات لباسشویی درب از بالا سامسونگ

اگر آگاهی و اطلاعات لازم در مورد مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه به وجود آید، داشته باشید و نحوه برطرف کردن آنها را بدانید، در رفع آنها بسیار موثر خواهد بود. اگر در این زمینه آگاهی و دانش کافی ندارید بهتر است، که عیب یابی و تعمیر آن را به افراد با تجربه و متخصص بسپارید، تا دستگاه شما با آسیب‌ها و مشکلات بیشتر روبرو نشود. در ادامه برخی از مشکلات متداول و نحوه تعمیر کردن لباسشویی درب از بالای سامسونگ را مورد بررسی قرار می دهیم.

لباسشویی درب از بالا

تخلیه نکردن لباسشویی درب از بالا سامسونگ

در مواقعی که ماشین لباسشویی نمی تواند تخلیه آب را به صورت صحیح انجام دهد، شستشوی لباس ها در این دستگاه با اختلال روبه رو خواهد شد. از جمله مشکلات رایج این دستگاه خارج نشدن آب از آن می باشد. دلایل مختلفی می تواند موجب بروز این مشکل گردد، که مهمترین آنها عبارتند از:

ممکن است، که شلنگ تخلیه گرفتگی یا انسداد داشته باشد و با پرزهای لباس ها و اشیا مسدود شده باشد. تعمیرکاران ماشین لباسشویی درب از بالای سامسونگ از وجود جوراب، سکه و غیره زیاد گزارش می دهند، که این انسداد بیشتر بین دیگ و کانال است و موجب می شود، که شلنگ تخلیه گرفته و مسدود شود.

در صورتی که پمپ تخلیه خراب باشد یا شیلنگ تخلیه نشتی داشته باشد، می تواند موجب تخلیه نشدن ماشین لباسشویی درب از بالا سامسونگ شوند. برای پیدا کردن ایرادات یکی از راه های خوب این است، که دستگاه خود را بدون اینکه لباسی در آن قرار دهید به برق متصل کرده و روشن نمایید و مشکل را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه در این حالت آب لباسشویی تخلیه نمی شود، شلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار داده و اگر خم شدگی یا آسیب دیدگی در آن وجود دارد باید برطرف کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی تکنو Techno | عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی

می‌توانید از پشت لباسشویی شلنگ تخلیه را جدا کرده و انسداد آن را با عبور دادن آب برطرف نمایید. چنانچه لباسشویی در سطح داغ قرار بگیرد، نیز موجب می‌شود، که گرفتگی آن برطرف شود، اما اگر با این موارد نتوانستید مشکل را برطرف کنید، با تعمیرکار لباسشویی تماس حاصل کنید.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی درب از بالا سامسونگ

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد در ماشین لباسشویی درب از بالا سامسونگ به وجود آید این است، که دیگ یا درام دستگاه نتواند بچرخد. برای یافتن دلیل بروز این مشکل می توانید این موارد را چک کنید:

اگر در ماشین لباسشویی بیش از اندازه لباس قرارداشته داده باشید و به ظرفیت آن توجه نکنید موجب خواهد شد، که دیگ ماشین لباسشویی نتواند بچرخد و علاوه بر آسیب دیدن لباسشویی ممکن است، که دستگاه خاموش گردد. در این حالت باید به کم کردن بار در ماشین لباسشویی خود بپردازید و همچنین لباس ها را به صورت صحیح در آن قرار دهید.

احتمال دارد، که در تخلیه ماشین لباسشویی درب از بالا سامسونگ مشکلی به وجود آمده باشد. بنابراین باید آنها را شناسایی کرده و برطرف نمایید.

چنانچه موتور یا پمپ مشکلی داشته باشد ممکن است، که موجب شود دیگ ماشین لباسشویی نچرخد. در این حالت مشکل به وجود آمده حتماً باید توسط تکنسین های مجرب ماشین لباسشویی برطرف گردد.

لباسشویی درب از بالا

صدای زیاد لباسشویی درب از بالا سامسونگ

چنانچه لباسشویی درب از بالای سامسونگ شما در حین کار کردن صدای زیادی تولید کرده و یا لرزش آن بیشتر شده است احتمال دارد، که بلبرینگ دستگاه به علت استفاده نادرست از لباسشویی و یا فرسودگی ایراد پیدا کرده باشد. در این شرایط باید بلبرینگ لباسشویی درب از بالای سامسونگ توسط متخصصین تعویض گردد.

در غیر این صورت باید به نحوه قرارگیری و سطح قرار گرفتن ماشین لباسشویی خود توجه کنید، که دستگاه شما به صورت کاملا تراز قرار گرفته باشد. در صورتی که دستگاه به صورت تراز نصب نشده باشد، موجب ایجاد سر و صدا و لرزش زیاد خواهد شد.

خوب شسته نشدن لباس ها در لباسشویی درب از بالا سامسونگ

چنانچه در ماشین لباسشویی درب از بالا سامسونگ کیفیت شستشو پایین آمده است، باید این موارد را بررسی نمایید:

حتما بخوانید:   علت داغ شدن ماشین لباسشویی | جلوگیری از داغ شدن لباسشویی

احتمال دارد، که به خوبی مواد شوینده به لباس‌های شما نرسد. در انتخاب برنامه مناسب در این دستگاه با توجه به نوع لباس باید توجه بیشتری کنید. چون اگر عملیات نادرستی انتخاب شود، شست و شو و تمیزی لباس ها به خوبی انجام نخواهد شد.

باید مطمئن شوید که محفظه مواد شوینده در لباسشویی درب از بالا سامسونگ به صورت کامل تمیز است. در برخی مواقع کثیف بودن این محفظه موجب می‌شود، که مواد شوینده به خوبی به لباس‌ها نرسد. بنابراین باید محفظه پودر ماشین لباسشویی را تمیز نمایید.

احتمال دارد، که لوله های شستشو یا سیستم زهکشی آسیب دیده باشند، که در این حالت تعمیرات آنها باید توسط تعمیرکاران انجام شود.

نشت لباسشویی درب از بالا سامسونگ

ممکن است، که در قسمت تخلیه این دستگاه نقص و ایرادی وجود داشته باشد و به این ترتیب ماشین لباسشویی دچار نشتی شود. برای نمونه چنانچه شلنگ تخلیه مشکلی داشته باشد احتمال دارد، که ماشین لباسشویی شما نشتی پیدا کند. باید در ابتدا محلی که در لباسشویی نشتی دارد را به صورت دقیق مشخص کنید و دلیل آن را یافته و برطرف کنید. باید دقت داشته باشید، که مشکل نشتی داشتن لباسشویی از جمله مشکلات خطرناکی است، که در صورتی که برطرف نگردد، احتمال برق گرفتگی و دیگر مشکلات را بیشتر خواهد کرد.

روشن نشدن لباسشویی درب از بالا سامسونگ

در مواقعی که لباسشویی درب از بالا سامسونگ شما روشن نمی شود، در ابتدا باید پریز برق را بررسی کرده و از سالم بودن کابل برق دستگاه خود نیز اطمینان حاصل کنید.

در برخی مواقع امکان دارد که نقصی در موتور این دستگاه وجود داشته باشد و موجب گردد، که ماشین لباسشویی شما خاموش شده و روشن نشود.

چنانچه بیش از اندازه موتور لباسشویی درب از بالای سامسونگ گرم شود، موجب می شود، که در عملکرد دستگاه اختلال به وجود آمده و خاموش شود بنابراین باید اجازه دهید، که دستگاه شما کمی خنک شود و مجدداً می توانید از آن استفاده کنید.

قسمت اصلی هر دستگاهی موتور آن می باشد. در لباسشویی درب از بالا سامسونگ موتور وظیفه شستن لباس ها و چرخش لباسشویی را بر عهده دارد. موتور دستگاه موجب می گردد، که سبد  لباسشویی چرخش داشته و لباس ها را به خوبی تمیز کند. چنانچه کلاچ، گیربکس و دیگر قطعه های موتور با ایرادی مواجه شوند، سبد در لباسشویی درب از بالا نخواهد چرخید. به همین دلیل حتماً باید در کمترین زمان ممکن نسبت به عیب‌یابی و تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید.

حتما بخوانید:   دلیل گشاد شدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟

آبگیری نکردن لباسشویی درب از بالا سامسونگ

وقتی که ماشین لباسشویی سامسونگ درب از بالا عمل آبگیری را به خوبی انجام نمی دهد، باید شیر ورودی آب را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید، که باز هستند.

همچنین امکان دارد، که شلنگ ورودی آب انسداد و گرفتگی داشته باشد و به همین دلیل آب نتواند عبور کرده و وارد لباسشویی شود.

از دیگر دلایلی که موجب می‌شود ماشین لباسشویی نتواند آبگیری را به خوبی انجام دهد این است، که فشار آب کمتر از حد باشد. بنابراین اگر در آپارتمان ها زندگی می کنید، باید از پمپ آب استفاده نمایید، تا فشار لازم برای کار کردن ماشین لباسشویی درب از بالا سامسونگ تأمین گردد.

لباسشویی درب از بالا

برق داشتن بدنه لباسشویی

در صورتی که هر کدام از سیم های لباسشویی درب از بالای سامسونگ لخت شده باشند، موجب خواهد شد، که بدنه این دستگاه برق داشته باشد. همچنین اگر لباسشویی خرابی داشته باشد یا اتصالی داشتن قطعه های مختلف دستگاه نیز موجب خواهد شد، که بدنه برق داشته باشد. وقتی با این ایراد و مشکل مواجه می شوید، حتماً عیب یابی دستگاه خود را به متخصصین بسپارید. چون خطر برق گرفتگی در این مورد زیاد خواهد بود.

گرم نشدن آب لباسشویی درب از بالا سامسونگ

یکی از قطعات بسیار مهم در این دستگاه هیتر می باشد، که آب مورد نیاز لباسشویی را گرم می‌کند. وقتی که در لباسشویی آب گرم نمی شود، باید هیتر دستگاه را بررسی نمایید. در صورتی که لازم باشد باید این قطعه را عوض کنید. همچنین اگر سیم رابط بین تایمر و هیتر قطع شود ممکن است، که آب ماشین لباسشویی درب از بالای سامسونگ گرم نشود. برای برطرف کردن مشکل این سیم ها را عوض کنید.

در صورتی که برنامه مناسب انتخاب نشود ممکن است، که آب دستگاه شما گرم نشود. چون احتمال دارد، که شستشو با آب سرد را انتخاب کرده باشید.

همچنین در صورتی که سنسور گرمایش آب در لباسشویی درب از بالا سامسونگ ایرادی داشته باشد و آب لباسشویی گرم نخواهد شد. سنسور دما در لباسشویی از غیر فعال یا فعال شدن به موقع هیتر مطمئن می شود. بنابراین اگر ایرادی داشته باشد، قادر نخواهد بود، که در زمان مناسب آب را گرم کند. مقاومت سنسور را باید با استفاده از مولتی متر تست نمایید.

31

عیب یابی و تعمیر لباسشویی درب از بالا سامسونگ Samsung

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی ایرادات رایج لباسشویی درب از بالا سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x