مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر چای ساز بوش BOSCH | عیب یابی و تعمیر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه چای ساز می باشد این دستگاه همانند دستگاه های برقی دیگر امکان دارد گاهی دچار مشکل شود، در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم روش تعمیر دستگاه چای ساز بوش را برای شما بیان کنیم.

به چه دلیل چای ساز بوش روشن نمی شود و برای حل مشکل آن چه کاری را باید انجام دهیم؟

روشن نشدن چای ساز بوش می تواند دلایل زیادی داشته باشد، وقتی که چای ساز بوش روشن نشد در این صورت شما برای حل مشکل آن باید مواردی که در پایین برایتان بیان کردیم را بررسی کنید:

 • در مرحله اول اولین کاری که باید انجام دهید این است که دوشاخه و یا پریز برق را چک کنید و مطمئن شوید که دستگاه به طور صحیح متصل می باشد.
 • یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث روشن شدن دستگاه شما بشود وجود قطعی در کابل دستگاه شما می باشد. اگر که چنین مشکلی به وجود آمده باید اقدام به رفع این مشکل کنید.
 • در صورتی که موارد بیان شده را بررسی کردید و مشکل دستگاه شما حل نشد بهتر است که از یک فرد حرفه‌ای و متخصص کمک بگیرید.

به چه دلیل چای در چای ساز بوش سرد می شود؟

گاهی امکان دارد در هنگام استفاده کردن از چای ساز، چای درون دستگاه سرد شود . اگر چای در درون چای ساز بوش سرد شد شما برای رفع مشکل آن باید موادی که در ادامه مقاله برای شما بیان کردیم را انجام دهید:

 • یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث سرد شدن چای در چای ساز بوش می شود به وجود آمدن مشکل در المنت چای ساز است. امکان دارد که المنت سوخته باشد.
 • یکی دیگه از دلایل قطع شدن سیم المنت می باشد. اگر که چراغ المنت روشن باشد و المنت گرم می شود به احتمال زیاد قطعی در سیم به وجود آمده است.

به چه دلیل چای ساز بوش بعد از جوشیدن آب خاموش نمی شود؟

گاهی امکان دارد بعد از جوشیدن آب چای ساز شما خاموش نشود. به طور کلی تمام چای ساز ها بعد از اینکه آب به نقطه جوش می رسد به طور اتوماتیک خاموش می شوند . اگر که اشکالی در سنسور دمای دستگاه یا ترموستات به وجود آمده باشد، دستگاه پس از جوشیدن آب خاموش نمی شود و در این حالت شما باید دستگاه را تعمیر کنید.

چه دلیل چای ساز بوش قبل از جوشیدن آب خاموش می شود؟

تعمیر چای ساز بوش

گاهی امکان دارد قبل از جوشیدن آب چای ساز شما خاموش شود. اگر که چای ساز بوش قبل از اینکه آب جوش بیاید خاموش شد شما باید برای رفع ایراد آن اقدام کنید، چند روش برای رفع ایراد در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم:

 • یکی از اصلی ترین عواملی که باعث می شود دستگاه به طور صحیح کار کند سالم بودن سنسور دمای دستگاه است.
 • وظیفه اصلی سنسور دما این است که به طور دقیق دمای آب را بتواند تشخیص دهد و پس از جوشیدن آب فرمان خاموشی دستگاه را ارسال کند و اگر که سنسور دما خراب باشد امکان تشخیص دقیق دما را ندارد و در این حالت امکان دارد که قبل از رسیدن به نقطه جوش فرمان خاموشی دستگاه ارسال شود و دستگاه خاموش شود.
 • مسدود بودن لوله های بخار یا ضعیف بودن فشار برق می تواند یکی از دلایل خاموش شدن چای ساز قبل از رسیدن به نقطه جوش باشد.
 • یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث خاموش شدن چای ساز قبل از رسیدن به نقطه جوش باشد بسته نشدن صحیح درب است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید بهترین مدل خردکن دستی | روش استفاده از خردکن

به چه دلیل در چای ساز بوش لایه چربی ایجاد می شود؟

گاهی امکان دارد در هنگام استفاده از چای ساز بوش در آن لایه چربی به وجود بیاید، هنگامی که چنین چیزی را مشاهده کردید در این حالت برای تعمیر یا رفع مشکل به مواردی که در پایین برایتان بیان کردیم دقت کنید:

تنها دلیلی که می تواند باعث شود تا لایه چربی در چای ساز به وجود بیاید املاحی که در آب وجود دارد می باشد و این مشکل مربوط به چای سازی یا قطعات چای ساز نیست. شما برای رفع این مشکل تمام رسوباتی که در چای ساز وجود دارد با استفاده از سرکه تمیز کنید.

به چه دلیلی هنگام استفاده کردن از چای ساز بوش فیوز برق می پرد؟

در بعضی از مواقع در هنگام استفاده کردن از چای ساز امکان دارد که فیوز برق بپرد اگر که چنین اتفاقی رخ داد برای رفع مشکل آن به مواردی که در پایین برای شما بیان کردیم دقت کنید:

 • اگر در یکی از قطعات چای ساز اتصال داخلی به وجود آمده باشد می تواند باعث پریدن فیوز برق شود.
 • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل می‌تواند وجود اتصالی در برق ساختمان باشد و برای رفع این مشکل باید از افراد حرفه‌ای متخصص کمک بگیرید.

به چه دلیل چای ساز بوش داغ نمی شود؟

یکی از اصلی ترین و مهمترین دلایلی که می‌تواند باعث صحیح کار کردن چای ساز شود سالم بودن المنت است. در صورتی که مشکلی برای المنت به وجود بیاید یا المنت آسیب ببیند باعث می شود که چای ساز داغ نشود و در اینصورت باید برای تعمیر آن باید اقدام کنید.

نحوه تعمیر ترموستات چای ساز

حین استفاده از چای ساز امکان دارد که ترموستات دستگاه آسیب ببیند و یا خراب شود, در ادامه مقاله نحوه تعمیر ترموستات چای ساز را برایتان بیان می کنیم:

 • وظیفه این قطعه در دستگاه کنترل دما ایجاد شده در چای ساز می باشد.
 • این قطعه، دمای آب را کنترل می کند.
 • اگر که در این قطعه ایرادی به وجود می آید راهی جز تعویض کردن ترموستات نخواهید داشت.

تعمیرات کلید الکتریکی چای ساز

 • این کلید در چای ساز روی بدنه دستگاه قرار گرفته است.
 • شما وقتی که این دکمه را فشار می دهید جریان الکتریکی در دستگاه متصل یا قطع خواهد شد.
 • اگه سیم های این کلید مشکلی داشتند حتماً باید این قطعه را تعویض کنید.

المنت چای ساز بوش BOSCH

در کفی چای ساز یک المنت وجود دارد که انرژی را از طریق سوکت دریافت می کند و این سوکت در قسمت میانی صفحه چای ساز قرار گرفته است. بعد از این مرحله آن را به انرژی گرمایی تبدیل خواهد کرد. اساسی ترین نقش در جوش آمدن آب را المنت بر عهده دارد.

به چه دلیل دکمه های صفحه نمایش لمسی چای ساز کار نمی کند؟

در بعضی مواقع امکان دارد که دکمه صفحه نمایش لمسی چای ساز شما از کار بیفتد. جهت رفع عیب آن و تعمیر آن به مراحل زیر توجه کنید :

 • اول از همه بررسی کنید که صفحه نمایش سالم باشد و برق به آن برسد.
 • برد الکترونیکی را با اتصالات آن چک کنید.
 • حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که چک کردن این قطعات کار بسیار حساسی می باشد.
 • اگر که تجربه کافی ندارید از تعمیرکار حرفه ای و متخصص تعمیرات چای ساز بوش کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش تعمیرات چرخ گوشت بیم BEEM

به چه دلیل چای ساز صدا می دهد؟

تعمیر چای ساز بوش

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در استفاده از این دستگاه احتمال دارد با آن برخورد کنید صدا دادن چای ساز بوش می باشد، در ادامه این مقاله به چند علت اصلی این مشکل اشاره خواهیم کرد:

۱. ضربه خوردن دستگاه

هنگام استفاده کردن از چای ساز بوش باید دقت داشته باشید که ضربه ای به بدنه چای ساز وارد نشود. ضربه خوردن دستگاه باعث می‌شود که المنت از بدنه فاصله بگیرد و هنگام استفاده کردن از دستگاه صدا ایجاد کند.

۲. دستگاه نو باشد

در بعضی  از مدل های چای ساز، اگر که دستگاه را تازه خریداری کردید در هنگام استفاده اولیه امکان دارد که دستگاه صدا بدهد. هنگامی که از چای ساز استفاده می کنید به مرور زمان لایه نازکی از رسوب در کف چای ساز به وجود می آید که این امر باعث از بین رفتن صدای دستگاه می شود.

۳. نوع آلیاژی که در بدنه دستگاه به کار رفته است.

در برخی از چای ساز ها جنس بدنه چای ساز و المنتی که در آن استفاده شده است باعث صدا دادن چای ساز می شود. که اصلی ترین عامل آن بی کیفیت بودن دستگاه است، بهتر است که در حین خرید دستگاه در مورد برند تحقیقات لازم را انجام دهید.

۴. استفاده غیر اصولی از چای ساز

وقتی که شما از چای ساز استفاده های دیگری می کنید به غیر از جوش آوردن آب مثل گذاشتن تخم مرغ و سیب زمینی در آن موجب آسیب دیدن المنت چای ساز خواهد شد. در نتیجه باعث به وجود آمدن صدا در چای ساز می شود.

علت های آب دادن چای ساز بوش

یکی از عمده ترین مشکلاتی که در دستگاه های چای ساز بوش به وجود می آید آب دادن دستگاه می باشد. اگر چنین مشکلی به وجود بیاید باعث اتصالی برق در دستگاه و برق گرفتگی خواهد شد. در ادامه مقاله چند دلیل آب دادن چای ساز را برایتان بیان کردیم:

۱. بی کیفیت بودن بدنه چای ساز

یکی دیگر از دلایل آب دادن چای ساز بی کیفیت بودن بدنه چای ساز می باشد. بهتر است هنگام خرید چای ساز از برندهایی که دستگاه آن ها با کیفیت است خرید کنید.

۲. نداشتن توری دستگاه

وقتی که چای ساز توری نداشته باشد باعث می شود بخار هایی که جمع شده است زودتر خارج شود و ترموستات دستگاه قطع نشود یا دیر قطع شود. این امر باعث نشتی چای ساز می شود.

۳. بدون آب ماندن چای ساز

به این نکته توجه داشته باشید که چای ساز هیچ وقت بدون آب نماند، به این دلیل که حرارت بالای بدنه به طور مستقیم بر روی آب نما و آبندهای دستگاه تاثیر خواهد داشت.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر چای ساز بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل چای ساز صدا می دهد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا