تعمیرات آبسردکن

راهنمای کامل عیب یابی و تعمیر آبسردکن بوش BOSCH

آبسردکن از مهم‌ترین لوازم‌ خانگی‌های پرکاربرد به شمار می‌رود که در تمام فصول سال افراد از آن استفاده می‌کنند. آبسردکن بوش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. اما ممکن است این دستگاه نیز مانند هر دستگاه دیگری با خرابی‌هایی مواجه شود. با توجه‌ به اهمیت این دستگاه، خراب‌ شدن آن نیز برای مصرف‌کنندگان بسیار نگران‌ کننده خواهد بود. با توجه‌ به این موضوع و اهمیت آن، ما در این مقاله اطلاعاتی را در مورد چگونگی تعمیر آبسردکن بوش و همچنین برخی از مشکلات آن جمع‌آوری کرده‌ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر آبسردکن بوش، تا آخر این مقاله از ایبک ما را همراهی کنید.

ویژگی‌های تعمیرکار آبسردکن بوش

آبسردکن بوش نیز مانند هر دستگاه دیگری روزی خراب می‌شود و نیازمند به تعمیر است. درصورتیکه بنا به دلایلی مانند عدم داشتن دانش کافی جهت تعمیر آبسردکن بوش، خودتان نتوانید دستگاه را تعمیر کنید واجب است که اقدامات تعمیر دستگاه را به دست یک تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای در این حوزه بسپارید.

اما قبل از این کار، بهتر است که ویژگی‌های یک تعمیرکار خوب را بدانید تا با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای تعمیر دستگاه خود را به دست شخص تعمیرکار بسپارید. توجه داشته باشید که تعمیر آبسردکن بوش کار هر شخصی نیست؛ بنابراین در هنگام انتخاب یک تعمیرکار جهت تعمیر دستگاه خود، واجب است که تمامی نکات و ویژگی‌های یک تعمیرکار خوب را در نظر بگیرید. ویژگی‌های تعمیرکار آبسردکن بوش عبارت است از:

 • تعمیر آبسردکن بوش باید توسط افراد خبره و باتجربه انجام شود. زیرا در غیر این صورت نیز ممکن است فرد تعمیرکار به دلیل نداشتن تجربه کافی، آسیب‌های جبرانناپذیری را برای دستگاه به وجود آورد.
 • درصورتیکه نیاز بود یکی از قطعات دستگاه تعویض شود، تعمیرکار موظف است که از قطعات اصل برای دستگاه استفاده کند. زیرا قطعات غیر اصل منجر به خراب شدن مجدد دستگاه می‌شود. با توجه‌ به این موضوع تعمیرکار موظف است برای جلوگیری از به‌ وجود آمدن مجدد خرابی‌هایی برای دستگاه، حتماً از قطعات اصل استفاده کند.
 • همچنین تعمیرکاران موظف هستند که به مشتریان خود گارانتی ارائه دهند.

وظایف تعمیرکار آبسردکن بوش

نقش سرویس آبسردکن بوش در بروز خرابی آن

خوب است بدانید که آبسردکن نیز مانند هر دستگاه دیگری برای جلوگیری از خرابی نیازمند مراقبتهای ویژه‌ای است. اما چنانچه بنا به دلایلی مصرف کننده، این نکته را نادیده بگیرید با گذشت زمان شاهد خرابی‌های آبسردکن بوش خواهد بود. با توجه‌ به اهمیت مراقبت از آبسردکن به منظور جلوگیری از خرابی آن، واجب است که مدت زمان خاصی را برای سرویس آ‌بسردکن بوش در نظر بگیرید. همچنین سرویس کردن آبسردکن بوش در بازه‌های زمانی مشخص می‌تواند مانع از خرابی و یا آسیب دیدگی قطعات و اجزای دستگاه شود؛ بنابراین واجب است که شما نیز این نکات را رعایت کنید تا با خرابی‌هایی از جانب دستگاه مواجه نشوید.

عیب‌یابی و تعمیر آبسردکن بوش

در برخی مواقع ممکن است که آ‌بسردکن بوش با مشکلات متعددی مواجه شود. در ادامه این مقاله چند مورد از رایج‌ترین مشکلات آبسردکن بوش و همچنین راهکارهای لازم جهت تعمیر آن را ذکر خواهیم کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر ساید بای ساید بوش BOSCH

مشکلات رایج آبسردکن بوش

در این بخش از مقاله رایج‌ترین مشکلات آبسردکن بوش را ذکر می‌کنیم و در ادامه دلیل وقوع هر کدام و همچنین راهکارهای لازم جهت تعمیر آن را جداگانه و به صورت کامل توضیح میدهیم. انواع مشکلات رایج آبسردکن بوش عبارت است از:

 • نشت آب از آبسردکن بوش
 • عدم روشن شدن آبسردکن بوش
 • خاموش شدن مداوم آبسردکن بوش

عیب‌یابی نشت آب از آبسردکن بوش

گاهی اوقات ممکن است که افراد با نشتی آب از آبسردکن بوش مواجه شوند. درصورتیکه شما نیز با چنین مشکلی روبه‌رو شدید می‌توانید برای رفع مشکل خود، نکاتی را که در ادامه این مقاله ذکر می‌کنیم به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. این نکات عبارت است از:

 • درصورتیکه پیچ پشت آبسردکن شل شده باشد شما با مشکل نشت آب از آبسردکن مواجه خواهید شد. در چنین مواقعی برای حل مشکل نشت آب لازم است که پیچ نقره‌ای پشت دستگاه را سفت کنید.
 • یکی دیگر از موارد تأثیرگذار در بروز مشکل نشت آب از آبسردکن بوش، عدم قرارگیری درست مخزن آب در جای خود و یا سوراخ شدن آن است که در چنین شرایطی برای رفع مشکل واجب است که این قسمت از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
 • در زیر شاسی دستگاه آبسردکن، سینی قرار دارد. گاهی اوقات ممکن است که این سینی پر شود و در نتیجه آن شما نیز متوجه سرازیر شدن آب از دستگاه شوید. برای جلوگیری از چنین پیشامدی بهتر است که سینی قرار گرفته شده در زیر شاسی آبسردکن بوش را مرتبا خالی کنید. زیرا درصورتیکه این سینی پر شود، شما نیز شاهد سرازیر شدن آب خواهید بود.
 • برخی از آبسردکن‌ها به لوله‌کشی متصل هستند. گاهی اوقات ممکن است که در آبسردکن‌های متصل به لوله کشی در محل لوله و اتصالات نشتی به وجود آید. در این مواقع شما نیز می‌توانید به منظور جلوگیری از چنین پیشامدهایی، بست‌ها را به طور کامل بررسی کرده و سپس آن‌ها را سفت کنید.
 • درصورتیکه به دلیل نداشتن دانش و اطلاعات کافی قادر به حل مشکل نشت آب از آبسردکن بوش نیستید می‌توانید از تعمیرکاران متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

دلایل نشت آب از آبسردکن

علت روشن نشدن آبسردکن بوش و تعمیر آن

در برخی مواقع ممکن است که آبسردکن بوش روشن نشود. این اتفاق شاید برای شما هم پیش آمده باشد. در این قسمت از مقاله علاوه بر بررسی دلایل وقوع این اتفاق، نحوه تعمیر آن را نیز شرح میدهیم.

 • یکی از مهم‌ترین دلایل به وقوع پیوستن این مشکل نیز می‌تواند مربوط به وجود ایراد در کابل و یا پریز دستگاه باشد. در چنین مواقعی به منظور رفع مشکل لازم است که در ابتدا کابل و پریز دستگاه را کاملاً مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود خرابی در آن، اقدام به تعمیر کنید. همچنین می‌توانید مشکل خود را با کمک یک تعمیرکار متخصص در این زمینه، برطرف کنید.
 • در مواقعی که سیم‌های رابط دستگاه با مشکلاتی مواجه شوند، دستگاه روشن نخواهد شد. همچنین درصورتیکه برق نیز با نوساناتی روبه‌رو شود، شما شاهد روشن نشدن آبسردکن بوش خواهید بود. با توجه‌ به این موضوع، جهت حل مشکل عدم روشن شدن آبسردکن لازم است که این نکات از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود عیب‌ و ایراد در آن، اقدام به تعمیر کنید. چنانچه قادر به تعمیر دستگاه نیستید می‌توانید از تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.
 • یکی دیگر از دلایل روشن نشدن آبسردکن شما، خراب شدن ترموستات و سوئیچ‌های دستگاه می‌باشد. با توجه‌ به این موضوع لازم است که در زمان مواجه شدن با مشکل روشن نشدن آبسردکن بوش، این قطعات از دستگاه را کاملاً مورد بررسی قرار دهید و عیوب آن را نیز برطرف کنید. در صورت عدم توانایی تعمیر آبسردکن بوش می‌توانید از تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.
 • همچنین می‌توانید برای تعمیر دستگاه از تعمیرگاه‌های معتبر شهر خود کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نصب مخزن شناوردار در آبسردکن افترون و نکات نگهداری آن

بررسی علت روشن نشدن آبسردکن

عیب‌یابی مشکل خاموش شدن مداوم آبسردکن بوش

یکی دیگر از مشکلاتی که برای آبسردکن بوش پیش می‌آید خاموش شدن مداوم آن است. بروز این مشکل نشان‌دهنده وجود خرابی در قطعات دستگاه است. در صورت برخورد با چنین مشکلاتی از نکات زیر بهره‌ بگیرد. این نکات عبارت است از:

 • به وقوع پیوستن این مشکل نیز می‌تواند مربوط به بروز نوسانات جریان برق و یا قطع و وصل شدن ناگهانی برق باشد. در چنین مواقعی به منظور رفع مشکل این نکته را در نظر گرفته و آن را بررسی کنید.
 • در چنین مواقعی برای جلوگیری از عدم نوسانات برق ورودی به آبسردکن بوش لازم است که حتماً از محافظ برق استفاده کنید.
 • از دیگر دلایل مربوط به وقوع پیوستن این مشکل نیز می‌تواند وجود عیب‌ و ایراد در برد اصلی و اتصالات داخلی دستگاه باشد. با  توجه‌ به این موضوع لازم است در زمانی که با مشکل روشن نشدن آبسردکن بوش مواجه می‌شوید حتماً برد اصلی و اتصالات داخلی دستگاه را کاملاً مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود عیب‌ و ایراد در آن، اقدام به تعمیر کنید. چنانچه خودتان نمی‌توانید دستگاه را تعمیر کنید بهتر است که تعمیر دستگاه را به دست یک تعمیرکار متخصص در این زمینه بسپارید.
 • در مواقعی که نیاز بود اتصالات داخلی و کابل برق دستگاه را نیز بررسی کنید می‌توانید از ولت متر استفاده کنید.
 • چنانچه بنا به دلایلی قادر به حل مشکل نیستید می‌توانید از تعمیرکاران متخصص در این حوزه کمک بگیرید و مشکل خود را به بهترین شکل ممکن حل کنید.

نتیجه گیری

آبسردکن به‌ عنوان یک دستگاه پرمصرف در منازل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بدین سبب دانستن نکاتی ضمن جلوگیری از خرابی آن و همچنین تعمیر آن در صورت بروز خرابی، بسیار واجب است که در این مقاله ما نیز تمامی اطلاعات مربوط به تعمیر آبسردکن بوش را در اختیار شما قرار داده‌ایم. نشت آب از آبسردکن، خاموش شدن مداوم آبسردکن و روشن نشدن آن نیز از جمله مشکلات رایج آبسردکن بوش هستند که ما در این مقاله علاوه بر بررسی کردن دلایل بروز آن‌ها، راهکارهای تعمیر و جلوگیری از چنین پیامدهایی را ذکر کرده‌ایم.

شما با بهره‌گیری از نکات ذکر شده در این مقاله می‌توانید در صورت بروز مشکل به‌ راحتی دستگاه خود را تعمیر کنید و از بروز مجدد چنین پیامدهایی جلوگیری به عمل آورید. اما گاهی اوقات نیز ممکن است که افراد با خواندن این نکات باز هم توانایی تعمیر دستگاه خود را نداشته باشند. در چنین مواقعی لازم است که تعمیر دستگاه خود را به دست یک تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای بسپارید. توجه داشته باشید که در صورت عدم داشتن دانش فنی و اطلاعات لازم در مورد آبسردکن، به‌ هیچ‌ عنوان اقدام به تعمیر آن نکنید. بهترین گزینه مراجعه به یک نمایندگی تعمیر انواع آبسردکن بوش است.

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبسردکن بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آشنایی و راهنمای عیب یابی و تعمیر آبسردکن بوش BOSCH

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا