برندها

راهنمای خرید زودپز جی پاس | نکات مهم خرید زودپز جی پاس

راهنمای خرید زودپز جی پاس | نکات مهم خرید زودپز جی پاس، انواع زودپز جی پاس

امروزه اکثر افراد برای پخت غذاهای خانگی وقت کمی دارند. بنابراین از وسایلی که این کار را برای آنها راحت‌تر و آسان‌تر می‌کند و در زمان کمتری غذاهای متنوعی را طبخ می‌کند، استفاده می‌کنند. یکی از پرطرفدارترین و بهترین وسایل آشپزخانه که افراد از آن استفاده می‌کنند، زودپز جی پاس است.

زودپز جی پاس در دو مدل برقی و گازی در بازار موجود می‌باشد. کاربران با توجه به مشخصات مد نظر، بودجه و نیاز خود بهترین مدل را از بین آنها انتخاب و خریداری می‌کنند. برند جی پاس یکی از پرفروش‌ترین برندها در سال‌های اخیر می‌باشد. چون محصولات این برند دارای کیفیت خوبی می‌باشد. پس از خرید زودپز جی پاس باید نکاتی که در دفترچه آمده است را با دقت مطالعه کرده و برای جلوگیری از خرابی و کاهش طول عمر مفید دستگاه خود آنها را رعایت نمایید.

انواع زود پز جی پاس

اولین نکته‌ای که برای خرید زودپز جی پاس باید به آن توجه داشته باشید این است که زودپز جی پاس انواع مختلفی دارد که در هنگام خرید باید با آنها آشنایی کافی داشته باشید. با توجه به منبع انرژی زودپزها به دو نوع گازی و برقی تقسیم بندی می‌شوند:

  • زودپز برقی جی پاس

یکی از حرفه‌ای‌ترین زودپزهایی که در بازار وجود دارد زودپز برقی جی پاس می‌باشد. این زودپزها برای ایجاد تغییر در تنظیمات انجام شده دکمه‌های گوناگونی دارند. زودپز برقی جی پاس قابلیت‌ها و ویژگی‌های گوناگونی مثل سرخ کن، کیک پز و نان ساز دارد که کاربران می‌توانند از آنان بهره‌مند شوند. بنابراین با توجه به نیازی که دارید، می‌توانید این نوع از زودپز برقی را تهیه نمایید.

باید بدانید که فشاری که در زودپز برقی تولید می‌شود، نسبت به نوع گازی کمتر می‌باشد. اما استفاده از این نوع زودپز ایمنی بیشتری داشته و راحت‌تر می‌باشد. همچنین با توجه به برنامه‌های مختلف و تایمرهای گوناگونی که دارد، مثل تنظیم دما، تنظیم فشار بخار و… هرگز غذا در زودپز برقی نخواهد سوخت.

  • زودپز گازی جی پاس
حتما بخوانید:   تاریخچه و کشور سازنده برند آاگ AEG | محصولات شرکت آاگ

سرعت پخت غذاهای مختلف با استفاده از زودپز گازی جی پا س بسیار بیشتر است. توجه نمایید که باید شعله گاز به صورت دستی تنظیم شده و در حالت مناسب قرار بگیرد تا زودپز با فشار مناسب بتواند مواد غذایی که درون دستگاه قرار دادید را بپزد.

انرژی مصرفی زودپزهای گازی جی پاس نسبت به زودپزهای برقی کمتر می‌باشد. به همین دلیل استفاده از آن به صرفه‌تر بوده و افراد بیشتری ترجیح می‌دهند که از زودپز گازی جی پاس استفاده کنند. همچنین یکی دیگر از مزایای زودپز گازی جی پاس این است که کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.

قابلیت‌های مختلف زودپز جی پاس

قبل از خرید زودپز جی پاس باید به موارد تأثیرگذار و ضروری توجه کافی داشته باشید. در این صورت می‌توانید بهترین زودپز جی پاس را از بین دستگاه‌هایی که در بازار وجود دارد، انتخاب نمایید و به راحتی از آن استفاده کنید.

زودپز جی پاس

تعداد دسته‌های زودپز جی پاس

زودپزهای جی پاس که در بازار وجود دارند ممکن است یک یا دو دسته داشته باشند. اگر زودپز با حجم بزرگ می‌خواهید، باید مدل دو دسته را انتخاب و خریداری نمایید. اما باید به جنس دسته‌ها دقت داشته باشید. دسته زودپز باید مقاومت بالایی داشته باشد و نسوز باشد. در این صورت می‌توانید از زودپز جی پاس برای مدت زمان بسیار بیشتری استفاده نمایید.

انتخاب نوع زودپز

قبل از اینکه خرید زودپز جی پاس را انجام دهید، باید با توجه به بودجه، کارایی دستگاه و نیازی که دارید از بین انواع زودپز گازی و برقی، بهترین و مناسب‌ترین دستگاه را برای خود انتخاب نمایید.

جنس بدنه زودپز جی پاس

انواع زودپزها دارای جنس بدنه متفاوتی می‌باشند. زودپزهای جی پاس معمولاً از چدن، آلومینیوم و استیل ساخته می‌شوند و بهترین نوع بدنه برای این گونه از دستگاه‌ها استیل می‌باشد. چون واکنش منفی با مواد غذایی نداشته و استحکام بسیار بالایی دارند. همچنین استیل دچار خش و زنگ نمی‌شود.

زودپزی که جنس بدنه آنها از آلومینیوم است، دارای استحکام بالایی هستند و قیمت آنها در مقایسه با زودپزهای استیل کمتر می‌باشد.

زودپزهای چدنی از لحاظ عملکرد و انتقال دما بسیار خوب هستند، اما بهتر است از ترکیب تفلون با چدن استفاده نکنید. چون تفلون به بدن ممکن است آسیب هایی برساند. به جای آن می‌توانید از ترکیب سرامیک و چدن استفاده کنید.

ایمنی زودپز جی پاس

در هنگامی که زودپز جی پاس را انتخاب و خریداری می‌کنید، باید توجه داشته باشید که برای خروج بخار اضافه سوپاپ اطمینان و همچنین قفل خودکار درب دستگاه وجود داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است که زودپز با خطراتی همراه شده و حتی امکان انفجار آن نیز وجود دارد. همچنین احتمال دارد که مواد غذایی به صورت مناسب و در زمان مورد انتظار به خوبی پخته نشود. درب زودپز برقی وقتی که آغاز به کار می‌کند، قفل می‌شود و فقط در مواقعی می‌توانید درب آن را باز کنید که فشار داخل دستگاه تعدیل شده باشد و بخار درون محفظه تخلیه شده باشد. بنابراین می‌توانید از زودپز در مواقعی که حضور ندارید، به راحتی استفاده کنید. چون کودکان شما نمی‌توانند آن را باز کنند.

حتما بخوانید:   تفاوت های مایکروفر، سولاردام و مایکروویو | مقایسه سه دستگاه

داشتن سوپاپ زاپاس

برخی از زودپزهای جی پاس مدرن سوپاپ دومی نیز دارند و در مواقعی که سوپاپ اصلی به صورت درست عمل نکند، برای نمونه در مواقعی که چیزی در دریچه خروج بخار گیر کند، سوپاپ زاپاس فعال می‌شود و بخار داخل دیگ را تخلیه می‌کند.

ظرفیت زودپز جی پاس

اندازه و ظرفیت‌های زودپز جی پاس متفاوت می‌باشد و افراد با توجه به میزان آشپزی و مواد غذایی که می‌پزند و تعداد افراد خانواده باید ظرفیت مناسب را انتخاب کنند. زودپز جی پاس با ظرفیت چهار لیتر برای خانواده‌های دو نفره و زودپز جی پاس هشت لیتری برای خانواده‌های چهار نفره مناسب‌تر خواهد بود.

قابلیت‌ تنظیم فشار زودپز جی پاس

در برخی از دستگاه‌های زودپز جی پاس می‌توانید فشار را تغییر دهید. در این صورت ممکن است که عمل طبخ مواد غذایی و پخت آنها با سرعت متفاوتی انجام شود. هر کدام از فشارها برای پختن و آماده کردن غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نمونه برای طبخ مواد غذایی دریایی مثل میگو و ماهی به حرارت بالا نیاز نخواهد بود، بنابراین می‌توان از فشار کمتر برای آنها استفاده کرد.

قدرت زودپز

یکی از ویژگی‌های مهم زودپز جی پاس توان مصرفی آنها می‌باشد. زودپزهای زیادی با توان‌های مختلف در بازار وجود دارند. هرچه توان مصرفی یا همان قدرت زودپز بیشتر باشد، زودپز برای پخت از قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود. زودپز برقی که توان آنها بیشتر از هزار وات است، برای مصارف خانگی مناسب خواهند بود و می‌توانید با استفاده از آن غذای خوشمزه خود را در مدت کمی آماده نمایید.

بدنه عایق دما زودپز جی پاس

زودپز جی پاس که جدیدتر و مدرن‌تر هستند دارای بدنه عایق گرما و حرارت می‌باشند. به طوری که وقتی پخت و پز را با آن انجام می‌دهید، می‌توانید به راحتی آن را جابجا کنید. این قابلیت برای افرادی که در منزل کودک دارند و ممکن است که با درب یا بدنه دستگاه تماس داشته باشند، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

حتما بخوانید:   بهترین برند ماشین لباسشویی ساخت ایران کدام است؟

قطع کن خودکار زودپز جی پاس

در برخی از دستگاه‌های زودپز برقی جی پاس قابلیت قطع کن خودکار وجود دارد. در صورتی که دما بیش از اندازه بالا رود و یا فشار داخلی بیش از اندازه بالا باشد، برای نمونه در مواقعی که سوپاپ تخلیه عملکرد درستی ندارد، سیستم قطع کن خودکار فعال می‌گردد و موجب خاموش شدن دستگاه خواهد شد. به این صورت از انفجار جلوگیری می‌گردد.

نکات مهم استفاده از زودپز جی پاس

  • در ابتدا اطمینان حاصل کنید که پیچ‌های دسته زودپز شما به صورت محکم بسته شده‌اند تا هنگام جابجا کردن دستگاه از دست شما رها نشود و یا با سوختگی مواجه نشوید.
  • دریچه اطمینان یا سوپاپ خروجی بخار را بررسی نموده و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید.
  • چنانچه حلقه لاستیکی خراب یا پاره است باید آن را عوض کنید. اگر واشر پاره یا خراب باشد به صورت مناسب جا انداخته نخواهد شد و در نتیجه با سر رفتن غذا شعله گاز خاموش می‌شود.
  • پیشنهاد می‌شود که مواد غذایی مانند جو یا گندم که اندازه کوچکی دارند و با کف و لعاب بالا آمده و در روزنه گیر می‌کنند را در این دستگاه نپزید.
  • زودپز خود را در مکانی قرار دهید که بخار صدمه و آسیبی به اطراف نزند.
  • برای پخت گوشت منجمد در زودپز جی پاس، زمان پخت آن را پس از ذوب شدن باید در نظر بگیرید.
  • همواره پیشنهاد می‌شود که زودپز جی پاس که دارای قفل ایمنی است را خریداری نمایید. چون این قفل موجب می‌گردد تا وقتی که بخار از داخل محفظه خارج نشود، درب آن باز نگردد.

زودپز جی پاس

سخن تکمیلی

یکی از زودپزهای با کیفیت که در بازار وجود دارد زودپز جی پاس می‌باشد. برای خرید زودپز جی پاس باید به مواردی مانند ظرفیت مناسب، جنس بدنه، ایمنی دستگاه و… توجه داشته باشید. در غیر این صورت پس از انتخاب و خرید خود پشیمان خواهید شد. همچنین امکان دارد که با بی‌توجهی کردن به این موارد حوادثی ناگواری رخ دهد. با استفاده از زودپز جی پاس می‌توانید غذای خود را در مدت زمان بسیار کمتر بپزید. هر کدام از مدل‌های مختلف زودپز جی پاس دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی هستند که قبل از خرید بهتر است که در مورد آنها اطلاعات کافی داشته باشید.

31

راهنمای خرید زودپز جی پاس | نکات مهم خرید زودپز جی پاس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید زودپز جی پاس

امتیاز کاربر: 3.25 ( 4 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x