آموزشمجله

نکات مهم برای خرید یخچال دست دوم

خرید یخچال دست دوم و نکاتی که باید به آن توجه کرد

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه به دلیل قیمت بالای یخچال ، کسانی که توانایی خرید یخچال نو را ندارند اقدام به خرید یخچال دست دوم می کنند . البته به شما توصیه می کنیم که لوازم برقی را همیشه نو بخرید ولی اگر از جهت بودجه در مضیقه بودید و مجبور به خرید یخچال دست دوم و هر وسیله ی دیگری شدید ، حتما خوب تمام جوانب را بررسی کنید و بعد از آن اقدام به خرید کنید .

البته همیشه هم خریدن لوازم نو بهترین ایده نیست مخصوصا اینکه مجبور به پرداخت مبالغ سنگین برای خرید یک وسیله ی پیشرفته و به روز باشید . گاهی برای پس انداز کردن ، خرید یخچال دست دوم راه مناسبی می باشد . البته باید کاملا هوشمندانه عمل کنید و نکات مهم را در خرید لوازم کارکرده ، رعایت کنید تا باعث ضرر و زیان مالی برایتان نشود .

در مقاله ی زیر از ایبک امداد برای شما نکات لازم را در خرید یخچال دست دوم ، بیان می کنیم تا با راهنمایی های  انجام شده ، بتوانید وسیله ای مناسب بخرید .

نکات لازم برای خرید یخچال دست دوم

خرید یخچال دست دوم

در ادامه مطلب برای شما نکاتی را بیان می کنیم که باید هنگام خرید یخچال کارکرده ، به آن توجه کنید :

 ۱ – فضای محلی که می خواهید یخچال را بگذارید ، اندازه بگیرید

برای اینکه اطمینان پیدا کنید که آیا یخچال مناسب مکان شما هست یا نه ؟ در مرحله ی اول فضایی را که می خواهید ، یخچال را بگذارید ، اندازه بگیرید . این موضوع هنگام خرید یخچال بسیار مهم می باشد زیرا بعد از خرید بطور معمول دیگر نمی توانید یخچال را برگردانید و یا تعویض کنید . برای اینکه دستگاه شما درست کار کند و شما بتوانید به آسانی مواد غذایی را از یخچال بردارید ، باید حداقل به مقدار ۱۰ سانتی متر از هر طرف ، با کناره های دیوار فاصله داشته باشد . پس در مرحله اول فضای محیط را اندازه بگیرید و بعد از آن دنبال یخچالی با ابعاد مناسب محل زندگی تان باشید .

  ۲ . محدوده ی قیمت مورد نظر خود را تعیین کنید .

یخچال های کارکرده ، به نسبت سالی که از تولید آن گذشته ، ساخت و مدل آن ، دارای قیمت های مختلفی هستند . شما اول محدوده ی قیمت مورد نظر خودتان را تعیین کنید بعد در همان محدوده ی قیمت دنبال یخچال کارکرده بگردید . همانطور که می دانید یخچالی که ۲ سال کار کرده به نسبت یخچالی که ۱۰ سال کار کرده قیمت بیشتری خواهد داشت . پس طبق بودجه ی مورد نظرتان یخچال را انتخاب کنید .

۳ – هنگام خرید خوب تحقیق کنید .

در هنگام خرید یخچال دست دوم ، می توانید تحقیق آنلاین انجام دهید یا با استفاده از وبسایت های لوازم منزل ، اقدام به پیدا کردن وسیله ی مورد نیاز خود کنید . در مورد مدل و برند و خصوصیات دیگر یخچالی که در نظر دارید ، تحقیق کنید .

۴ – می توانید از منابع خرید وسایل دست دوم جستجو کنید

شما در همه جا می توانید یخچال استفاده شده ، را پیدا کنید . جاهایی که باید جستجو کنید شامل موارد زیر است :

 • قسمت آگهی روزنامه ها
 • شبکه های اجتماعی و سایت های مخصوص فروش لوازم دست دوم
 • فروشگاه های لوازم خانگی
 • خرید مستقیم از فامیل و دوستانی که به دلایلی می خواهند یخچالشان را عوض کنند .
 • اگر یخچال مورد نظرتان را پیدا کردید و متوجه شدید که با شرایط شما مطابقت دارد ، آنگاه با فروشنده تماس بگیرید .
پیشنهاد آی‌بک امداد :  لیست زمان سال تحویل تا 50 سال قبل | سال تحویل 1500

۵ – سوال های لازم را بپرسید .

یک فهرست کامل از سوالات بنویسید تا بعد از اینکه با فروشنده تماس گرفتید سوال های خودتان را بپرسید تا متوجه شوید که  یخچال مورد نظر ، برای شما مناسب  است یا خیر ؟ می توانید سوال های خودتان را از طریق پیام و یا تلفنی از فروشنده بپرسید .

می توانید سوال های زیر را از فروشنده بپرسید :

 • به چه دلیل یخچالتان را می فروشید ؟ پاسخ به این سوال می تواند نشان بدهد که آیا فروشنده ، بدلیل ایرادات یخچال خود را می فروشد یا به دلیل مهاجرت یا عوض کردن دکوراسیون منزل و یا غیره
 • آیا یخچال شما ایراد خاصی دارد ؟ بیشتر مردم در این مورد صداقت خواهند داشت  ولی با این حال باز هم خودتان تمام قسمت های یخچال و بدنه یخچال را کاملا بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید .
 • آیا یخچال را از کسی خریده اید ؟حتما از فروشنده سوال کنید که آیا این یخچال را دست دوم خریده ؟ اگر گفت که یخچال را نو خریده است از او بخواهید فاکتور خرید یخچال را به شما بدهد . سعی کنید از خریدن وسایلی که چند بار خریداری شده خودداری کنید .
 • امکان دارد مشخصات کامل محصول را بفرستید ؟ سعی کنید حتما عکسی از داخل و خارج یخچال ببینید و در عکس دقت کنید که آیا تعداد قفسه ها و ظرفیت یخچال نیازهای شما را برطرف می کند یا خیر .

 ۶ – یخچال را کاملا بررسی کنید :

یخچال هایی را که در نظر گرفتید بازدید کنید سعی کنید حتما یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خودتان را همراه خود ببرید . چیزهایی که باید در بازدید از یخچال به آن توجه کنید موارد زیر می باشد :

 • سن یخچال : دقت داشته باشید که عمر یخچال زیاد نباشد زیرا یخچال های خیلی قدیمی کارایی خوبی ندارد نکته ای که برای خرید لوازم دست دوم باید توجه کنید این است که سن آنها کم باشد .
 • سرد بودن یخچال : سعی کنید مقدار سردی یخچال و فریزر را بررسی کنید زیرا اگر یخچال به اندازه ی مطلوب سرد نباشد مواد غذایی داخل آن خراب خواهد شد
 • بو در یخچال : قبل از خرید ، یخچال را بو کنید و اگر متوجه بوی بد در یخچال شدید از خرید آن منصرف شوید .
 • بسته شدن کامل درب یخچال :  حتما بررسی کنید و از کامل بسته شدن درب یخچال مطمئن شوید برای این منظور یک کاغذ را لای درب یخچال گذاشته و درب را ببندید ، بعد تلاش کنید کاغذ را از لای درب بسته شده بیرون بیاورید ، اگر لاستیک درب یخچال خراب باشد ، کاغذ به راحتی از لای درب خارج خواهد شد .

۷ – از تجربه ی دیگران در خرید یخچال دست دوم ، استفاده کنید .

سعی کنید از تجربیات دوستان و آشنایانی که به آنها اعتماد دارید استفاده کنید مخصوصا زمانی که تصمیم دارید یخچال کار کرده بگیرید . به شما پیشنهاد می کنیم با کسانی که یخچال آنها ، هم مدل یخچال انتخابی شما است ، مشورت کنید . البته شبکه های اجتماعی هم می توانند در این مورد به شما کمک کنند ، می توانید در مورد برند یخچال انتخابی و کیفت آن ، در شبکه های اجتماعی تحقیق کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می توان کک و مک را از بین برد؟ | آرا نیک

۸ – گارانتی یخچال

گارانتی همان ضمانت نامه است که تولید کننده به این وسیله به شما اطمینان می دهد که دستگاه از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار است و خدمات پس از فروش هم ارائه می کند . دقت داشته باشید گارانتی یک ویژگی مهم و بارز یخچال دست دوم می باشد که باعث می شود شما با خیال راحت اقدام به خرید یخچال کنید .

۹ – سیستم خنک کننده یخچال

نکته ی مهمی که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید سیستم خنک کننده ی یخچال می باشد . حتما از فروشنده تقاضا کنید تا قبل از آمدن شما ، یخچال را روشن کند تا بتوانید سیستم خنک کننده ی آن را بررسی کنید . دمای داخلی فریزر باید ۱۷- درجه سانتیگراد و دمای داخلی یخچال باید ۴ درجه سانتیگراد باشد .

 

مواردی که باعث می شود شما از خرید یک یخچال خوب منصرف شوید .

خرید یخچال دست دوم

گاهی نشان دادن وسواس زیاد و توجه نشان دادن به موارد کم اهمیت ، باعث می شود که شما شانس خرید یک یخچال خوب را از دست بدهید .

 • رنگ یخچال : امکان دارد شما یخچالی پیدا کنید که از همه جهت مناسب باشد ، از لحاظ برند ، تکنولوژی ، فنی ، گارانتی و …. ولی رنگ آن را پسند نکنید . اگر رنگ یخچال تضاد زیادی با فضای آشپزخانه ی شما ندارد بهتر است که ویژگی های بارز یخچال را  فدای رنگ آن نکنید .
 • جهتی که درب یخچال باز و بسته می شود :  اگر متوجه شدید که جهت باز شدن درب یخچال با چیدمان وسایل شما مناسب نیست فوری از خرید منصرف نشوید اول ببینید آیا می شود جای آن را به شکل مناسب تغییر دهید یا خیر ؟

قیمت یخچال : به این امر توجه داشته باشید همیشه می توانید در مورد قیمت صحبت کنید . پس اگر یخچال از هر نظر مناسب بود ولی قیمت آن بالاتر از قیمت مورد نظر شما بود ، فوری از خرید انصراف ندهید و تلاش کنید در این مورد به توافق برسید .

نکته ی مهم : وقتی به سلامتی یخچال را خریدید  و خواستید به منزل منتقل کنید در حمل یخچال بسیار احتیاط کنید و حتما در هنگام حمل دستگاه به این نکته توجه کنید که هیچگاه یخچال را افقی نکنید . زیرا در اینصورت امکان دارد کمپرسور یخچال آسیب ببیند .

نتیجه گیری از خرید یخچال دست دوم

یخچال و فریزر یکی از ضروری ترین لوازم در منزل می باشد گاهی امکان دارد شما به دلایل مختلف مجبور به خرید یخچال دست دوم شوید تا در هزینه ها صرفه جویی کنید . در مقاله بالا از ایبک امداد برای شما نکاتی را بیان کردیم که در هنگام خرید یخچال دست دوم به آنها توجه کنید تا موفق به خرید یک یخچال مناسب و مطابق با شرایط خودتان ، شوید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خرید یخچال دست دوم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با نکات مهم برای خرید یخچال دست دوم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا