مجله

بهترین روش های شستشوی قابلمه سوخته

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که به چه روشی می‌توانید یک قابلمه و ظروف سوخته را به سادگی تمیز کنید؟ در این مقاله، ما قصد داریم روش‌های مختلف تمیز کردن قابلمه سوخته را مورد بررسی قرار دهیم. تفاوتی ندارد که غذا در آن سوخته باشد یا ظرف غذا در طول زمان کثیف شده باشد، در نهایت مهم است که آن را بشویید. بهتر است این کار را هرچه زودتر انجام دهید و به همین دلیل پنج روش مختلف برای تمیز کردن قابلمه سوخته مورد آزمایش قرار گرفته‌اند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.ما با در سایت آی بک امداد همراه باشید.

برای آشنایی با روش های تمیز کردن قابلمه سوخته و یادگیری بهترین و مؤثرترین راه زدودن آلودگی های آن، این مقاله را مطالعه نمایید.

روش‌های تمیز کردن قابلمه سوخته

برای اعتماد به این مورد که روش‌های توصیه شده در این مقاله برای تمیز کردن قابلمه سوخته مناسب هستند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها بهترین نتیجه را بگیرید، این روش‌ها به صورت آزمایشی بررسی شده‌اند. تمامی قابلمه‌های مورد استفاده در این آزمایشات از جنس استیل ضد زنگ بوده و مواد غذایی شامل پنیر، تخم‌مرغ و ژله و شکلات در آن‌ها استفاده شده است.

GettyImages 1367996520 2000 d9e60b8109574165bbe0c5fdc7d71e12

برای تمیز کردن قابلمه سوخته، توصیه میکنیم تا آن‌ها را به آرامی در آب خیس کنید تا لکه های چسبیده به آن نرم شود. به هر قابلمه این زمان را بدهید که به مدت حداکثر ۱۵ دقیقه در محلول غوطه ور شود. هر ۵ دقیقه یکبار، آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مواد غذایی سوخته به آسانی از کف ظرف جدا می‌شوند. نتیجه را با دقت ثبت کنید، زیرا زمان مورد نیاز برای هر روش تمیز کردن را به ۱۰ دقیقه تبدیل کرده ایم، زیرا هیچکس نمی خواهد که یک قابلمه را به مدت زمان طولانی‌تری تمیز کند.

رعایت نکاتی قبل از پاکسازی قابلمه چرب

پیش از پرداختن به تمیز کردن قابلمه سوخته، روش مورد نظر خود را بر روی یک ناحیه کوچک امتحان کنید تا مطمئن شوید که هیچ آسیبی به سطح آن وارد نمی‌شود. این تکنیک‌هایی که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم برای تمیز کردن قابلمه‌های استیل، شستشوی کتری‌های استیل سوخته، بهبود ظروف چدن، اصلاح و تمیز کردن ظروف فولادی و ضدزنگ مناسب هستند. با این حال، باید در نظر داشته باشید که این روش‌ها برای تمیز کردن ظروف تفلونی و دارای روکش مناسب نیست و ممکن است به ظروف شما آسیب وارد شود.

۵ راهکار برای تمیز کردن ظروف سوخته و آسیب دیده

 

روش ۱: استفاده از جوش‌شیرین و سرکه

برای تمیز کردن قابلمه سوخته، فضای درونی آن را با مخلوطی از آب و سرکه به نسبتی برابر پر کنید. قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا به نقطه جوش برسد، سپس ۲ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین به محلول حاصل اضافه کنید و آن را از حرارت برداشته، محلول را به مدت ۱۵ دقیقه در ظرف بگذارید باقی بماند. محتویات موجود در قابلمه را در سینک ریخته و با کمک اسفنج یا اسکاچ، سوختگی‌های باقی‌مانده را از بین ببرید. اگر لکه‌ای باقی مانده باشد، مقداری جوش‌شیرین و آب را با هم مخلوط کرده و خمیری تهیه کنید. این خمیر را بر روی لکه‌ها قرار دهید و پس از گذشت مدتی بعد، آنها را پاک کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انتخاب رنگ کوسن برای مبل | نحوه ست کردن رنگ کوسن مبل با دکوراسیون

k archive e52db2062705e1ad80ad35602cbe2ae251e4fb98

نتیجه:این تکنیک یکی از بهترین راه کارهای تمیز کردن قابلمه سوخته است، زیرا به طور کامل آن را تمیز می‌کند. پس از گذشت ۵ دقیقه از مرطوب شدن قابلمه، مشخص شد که سوختگی‌ها شروع به غوطه ور شدن بر روی سطح آب نموده‌اند.

با این وجود، تصمیم گرفتیم که این روند به مدت زمان ۱۵ دقیقه ادامه پیدا کند تا سوختگی‌ها به‌طور کامل خیس خورده و جدا شوند. زیرا به نظر می‌رسد که این سوختگی‌ها به زمان بیشتری برای جدا شدن از دیواره و کف قابلمه نیاز دارند. پس از گذشت مدت زمان ۱۰ دقیقه، با شستشو و تمیز کردن با سیم ظرف‌شویی، غذای سوخته به میزان بیشتری تمیز شد. در ادامه، از خمیر جوش‌شیرین برای پاک‌کردن بقایای باقی‌مانده استفاده شد تا قابلمه به‌طور کامل تمیز گردد.

روش ۲: استفاده از لیموترش

تعداد ۲ یا ۳ عدد لیموترش را با دقت برش بزنید و ورقه ورقه در سطح قابلمه بگذارید. برای پاکسازی قابلمه سوخته، آن را روی حرارت متوسط ​​تا بالا قرار دهید و آن را با آب پر کنید تا سطح لیموها را پوشانده و سپس آب و لیمو را به مدت ۵-۸ دقیقه بجوشانید. در نهایت، ظرف را از روی اجاق بردارید. هنگامی که کثیفی‌ها و سوختگی‌ها روی آب غوطه ور شدند، وقت آن رسیده است که قابلمه را برای مرحله پایانی با سیم ظرف‌شویی بشویید. لیموها را دور ریخته و آب را خالی کنید، سپس با استفاده از آب گرم و سیم ظرف‌شویی، لکه‌ها را پاک کنید.

نتیجه: باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این روش بخاطر طبیعی بودن خود محبوبیت زیادی پیدا کرده و قابل تقدیر است. اما در مقابل با روش‌های دیگر، به نظر می‌رسد تاثیر کمتری داشته باشد. در این روش برای پاکسازی قابلمه سوخته، نیاز به شستشو با آب گرم فراوان وجود دارد. یقینا استفاده از مایع تمیزکننده ممکن است به همان اندازه تاثیر گذار باشد و در این حالت، تنها دو عدد لیموترش خوب و تازه را اسراف میکنید !

how to clean a burnt pot

روش ۳: پاکسازی به وسیله ماده تجاری پاک‌کننده قابلمه

برای تمیز کردن قابلمه سوخته، آن را با آب داغ پر کرده و سپس آن را تخلیه کنید. دستکش پلاستیکی بپوشید و چند قاشق غذاخوری از این ماده را درون قابلمه بریزید. محتوای قابلمه را با آب باقی‌مانده مخلوط کرده و خمیری ایجاد کنید. این خمیر را روی بخش های سوخته قابلمه پهن کنید و به مدت ۶۰ ثانیه بگذارید بماند. پس از این مدت، قابلمه را با آب داغ به دقت بشویید و سپس به وسیله سیم ظرف‌شویی مواد غذایی سوخته را پاک کنید. اگر لازم باشد، این روند را برای قسمت‌های باقی‌مانده تکرار کنید.

نتیجه:همانطور که پس از آزمایش مشاهده شد ماده تجاری پاک‌کننده از جمله محصولات تمیزکننده کاربردی است و همانطور که توقع داشتیم، عملکرد بسیار خوبی در حذف لکه‌های سرسخت از خود نشان میدهد. این روش پس از ۶۰ ثانیه خیس خوردن و پس از مدت زمان ۱۰ دقیقه شستشو، به نتیجه بسیار قابل قبولی منجر شد. حتی سخت‌ترین لکه‌ها نیز در عرض ۲ دقیقه با استفاده از سیم ظرف‌شویی به طور کامل و دقیق از بین برداشته شدند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مضرات سیگار و تاثیر آن بر جوش صورت چگونه است؟

روش ۴: شستشوی قابلمه از طریق فویل آلومینیومی به همراه جوش‌ شیرین

برای پاکسازی قابلمه سوخته، ابتدا آن را با آب داغ پر کرده و سپس آن را خالی کنید. سپس ۲ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را درون آن بریزید. چند قاشق چای‌خوری آب گرم را به ظرف خود اضافه کنید تا جوش‌شیرین خمیر شود. سپس با استفاده از یک تکه فویل مچاله‌شده به اندازه توپ گلف، شروع به لایه‌برداری از مواد سوخته کنید. این کار را ادامه دهید تا تمام قسمت‌های سوخته از سطح درونی قابلمه کنده شود و سپس قابلمه را با آب گرم و مایع بشویید تا تمیز کردن به پایان برسد.

نتیجه:این روش نیز پس از انجام آزمایش نتایج بسیار موثری به همراه داشت. در حالی‌که مقدار بیشتری جوش‌شیرین نیاز بود که در لایه‌برداری اولیه استفاده شود، اما عملکرد فویل اثرگذاری خوبی داشت. در نهایت، این روش شبیه به روش جوش‌شیرین + سرکه است که قبلاً توضیح داده شده بود. افزوده شدن فویل نیز به عملکرد لایه‌برداری قدرتمندتر، سریع‌تر و موثرتر کمک شایانی کرده است.

روش ۵: شستشوی قابلمه از طریق قرص ماشین ظرف‌شویی

برای پاکسازی قابلمه سوخته، ابتدا آن را با آب گرم خیس کنید. سپس با استفاده از قرص ماشین ظرف‌شویی ، به آرامی آن را زیر آب گرم تمیز کنید و لایه‌برداری را به قدری ادامه دهید که مواد غذایی باقی‌مانده از روی سطح قابلمه جدا شود. در نهایت، قابلمه را دوباره با آب گرم بشویید.

cleaning Burnt Pots and Pans with dishwasher tablet

نتیجه:پس از انجام آزمایش با یک نتیجه رسیدیم که این روش تمیز کردن قابلمه سوخته بسیار لذتبخش بود و نتیجه خوبی داشت . در کمتر از ۵ دقیقه، یک ظرف به اندازه‌ای تمیز شد که نیازی به لایه‌برداری با روش‌های دیگر نبود. در این روش، از قرص ماشین ظرف‌شویی Finish Powerball Deep Clean Tabs استفاده شد و مشخص شد که بهتر است آن را قبل استفاده از پلاستیک خارج کنید .

هنگامی که قابلمه را تمیز می‌کنید، قرص به تدریج با حفظ شکل خود در آب گرم حل می‌شود و بلافاصله بین انگشتان خرد و له نمی‌شود. تنها مشکل این روش این است که برای تمیز کردن قابلمه سوخته از دو قرص ماشین ظرف‌شویی استفاده می‌شود؛ بنابراین، ممکن است هزینه‌ی آن افزایش یابد. با این حال، این روش بسیار مفید است و می‌تواند ارزش هزینه‌ی آن را داشته باشد. همچنین، می‌توانید از قرص‌های ظرف‌شویی برای تمیز کردن فر نیز استفاده کنید.

با اینکه تمام این روش‌ها برای شستشوی قابلمه سوخته مؤثر هستند، اما کاربرد قرص ماشین ظرف‌شویی در میان آن‌ها به عنوان برنده این آزمون معرفی شده است. البته نمی‌توان تضمین کرد که همه برندهای قرص ماشین ظرف‌شویی به همین اندازه کارآمد باشند، اما قابل انتظار است که آن‌ها هم به‌خوبی چربی و مواد غذایی سوخته را پاک کرده و در تمیز کردن قابلمه سوخته مفید و مؤثر باشند.

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بهترین روش های شستشوی قابلمه سوخته

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله به بررسی روش های به صرفه در رابطه با شستشوی قابلمه های سوخته می پردازیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا