تعمیرات کولر گازی

بررسی و رفع ارور کولر گازی سوپر جنرال SUPER GENERAL

راهنمای کدهای خطای کولر گازی سوپر جنرال SUPER GENERAL | نحوه رفع کد خطا

ارور کولر گازی سوپر جنرال گویای چه مشکلاتی است؟ بسیاری از لوازم خانگی که در بازار موجود می باشند از دو قسمت مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده اند. البته امروزه پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات باعث شده تا تمامی وسایل برقی به صورت الکترونیکی طراحی و تولید شوند. این سیستم بدین صورت است که تمامی ایرادات و خرابی های لوازم برقی را با کد و نشانی خاصی روی صفحه نمایشگر نشان می دهد. کولر گازی سوپر جنرال نیز از این دسته محصولات است. در حقیقت اخطار کولر گازی سوپر جنرال با عددهایی نشان داده می شود. در این مقاله به بررسی انواع آلارم ها و خطاهای اسپلیت سوپر جنرال و روش های رفع آن می پردازیم.

انواع آلارم در کولرگازی سوپر جنرال به چه معناست؟

در کولر های گازی و سایر لوازم خانگی مدرن، سیستمی قرار دارد که در صورت خرابی قطعه ای، علامت یا کدی بر روی پنل صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود تا فرد می تواند محل خرابی کولر گازی را پیدا کرده و آن را رفع کند. باید عمل کند. هر قطعه یک کد خطا دارد که بلافاصله پس از آسیب به صورت یک عدد یا یک حرف انگلیسی و یا به صورت ترکیب این دو نمایش داده می شود.

اگر علت دقیق هر کد ارور کولر گازی سوپر جنرال را بدانید، می توانید برای رفع آن در منزل، اقدام نمایید. البته دقت داشته باشید که بعضی از اسپلیت های موجود در بازار به علت نداشتن صفحه دیجیتال با چراغ های چشمک زن، نقص و خرابی دستگاه را نشان نمی دهند.

چگونه می توان علت کدخطای کولر سوپر جنرال را تشخیص داد؟

تشخیص علت آلارم و کدخطای کولر گازی سوپر جنرال به طرق مختلفی ممکن است. اگر می خواهید خطای این اسپلیت را در خانه عیب یابی کنید، ابتدا باید دفترچه راهنمای آن را بررسی کنید. با مطالعه دفترچه راهنمای اسپلیت سوپر جنرال می توانید علت ارور آن را تشخیص دهید. همچنین با جستجوی آلارم یا هشدار کولر سوپر جنرال در سایت می توانید علت ارور را پیدا کنید. ما در این قسمت به معرفی برخی از رایج ترین اروها و کدخطاهای کولر گازی سوپر جنرال پرداختیم.

حتما بخوانید:   تعمیر کولر گازی حایر Haier | خدمات تعمیر اسپلیت در محل

دلیل ارور کولر گازی سوپر جنرال چیست؟

کلیه مشکلات کولر گازی سوپر جنرال با ارورهای مختلفی نشان داده می شود. جهت رفع آن ابتدا باید با استفاده از جدول زیر علت اخطار و هشدار را بیابید. انواع کدهای خطای کولر گازی سوپر جنرال عبارتند از:

نوع ارور علت ارور
E1 سنسور سنجش دمای اپراتور
E2 میزان دمای بیرونی
E3 سنسور میزان دمای سیم پیچ
E4 موتور پروانه داخلی
E5 راه ارتباطی بین واحدهای داخلی و خارجی
F1 خطا از  ipm
F2 خطا از pec
F3 راه اندازی کمپرسور
F4 ایراد از قطعه سنسور دما
F5 مشکل در کمپرسور
F6 سنسور میزان دمای فضا
F7 مشکل در عملکرد محافظ برق
F8 خطا در راه ارتباطی
F9 IC دستگاه
F0 اوت دور موتور پروانه  dc
Fa سنسور سنجش دمای خط ساکشن
E1 غیراینورتر سنسور سنجش دمای محیط
E2 غیراینورتر وجود مشکل در سنسور دمای یونیت داخلی
E3 غیراینورتر مشکل در سنسور دمای داخلی
 E4غیراینورتر موتور پروانه داخلی دستگاه
E6 غیراینورتر مشکل در کارایی پروانه موتور داخلی

ارور کولر گازی سوپر جنرال

هنگام ایجاد ارور روی صفحه نمایشگر کولر گازی سوپر جنرال چه باید کرد؟

در صورتی که ارور یا کد خطای خاصی را روی کولر گازی مشاهده نمودید، لازم است اقداماتی را انجام دهید تا از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری شود. به محض مشاهده هشدار بر روی صفحه نمایشگر، فوراً کولر را با استفاده از ریموت کنترل خاموش کرده و دو شاخه را از برق بکشید. به مدت نیم ساعت تا یک ساعت صبر کنید تا دمای دستگاه پایین بیاید. در بعضی موارد دلیل اصلی خطای کولرگازی سوپر جنرال استفاده مکرر و مداوم از آن می باشد.

اگر پس از این مدت همچنان مشکل خطای کولر گازی را دارید، بهتر است دستگاه را خاموش نموده و از تعمیرکار متخصص در این زمینه برای عیب یابی دستگاه کمک بخواهید. بنابراین با اطلاع از دلیل خطا، عیب یابی و رفع کد خطای کولر گازی سوپر جنرال مشکل بوده و نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد. بنابراین جهت رفع این مشکل کافی است از تکنسین کولر گازی سوپر جنرال بخواهید تا ارور کولرگازی سوپر جنرال را در محل رفع کند.

حتما بخوانید:   کولر گازی و قطعات تشکیل دهنده کولر گازی

چگونه از ایجاد ارور مجدد کولر گازی سوپر جنرال پیشگیری کنیم؟

انواع خطاهای کولر گازی به دلیل استفاده نادرست از دستگاه و سهل انگاری کاربر یا عدم رعایت شرایط خاص رخ می دهد. بنابراین استفاده نادرست از اسپلیت سوپر جنرال باعث بروز خطاهای مختلفی می شود. جهت جلوگیری از ایجاد ارورهای مجدد لازم است  هر چند وقت یکبار کولر گازی توسط متخصص سرویس شود.

نکته مهم دیگر در خصوص نگهداری اصولی از آن جلوگیری از روشن گذاشتن مداوم دستگاه است. در صورت استفاده مداوم از دستگاه، فشار زیادی به کمپرسور و موتور آن وارد می شود و دستگاه بیش از حد گرم می شود. بنابراین توصیه می شود در فواصل زمانی کولر گازی را خاموش کنید.

سرویس کولر گازی سوپر جنرال چگونه از خرابی آن جلوگیری می کند؟

همانطور که بیان داشتیم، سرویس هر دستگاهی باعث بالا رفتن سطح عملکرد آن و همچنین بهبود راندمان کاری و طول عمر دستگاه می شود. کلیه وسایل برقی و لوازم خانگی نیاز به سرویس دارند. در ادامه به مهم ترین مزایای سرویس کولر گازی می پردازیم.

 • سرویس کولر راندمان آن را بالا می برد بنابراین برای خنک کردن محیط نیازی به کمتر کردن درجه آن نخواهید داشت. در این صورت در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
 • وجود فیلترهای کثیف باعث می شود جریان هوا به خوبی در کولر گازی گردش نکند و نتواند هوای محیط را تهویه کند. در حین سرویس کولر، فیلترهای آن نیز تمیز یا تعویض می شوند.
 • آلودگی یا کثیفی در کویل کندانسور باعث می شود کمپرسور خنک کننده سخت تر کار کند. با سرویس به موقع همواره کمپرسور دستگاه تمیز باقی خواهد ماند.
 • در حین سرویس کولر بسیاری از خرابی ها و مشکلات احتمالی دستگاه رفع می شود. و از بزرگتر شدن و جدی تر شدن خرابی ها جلوگیری به عمل می آید.
 • سرویس به موقع دستگاه به رفع نشتی آب در سیستم که باعث آسیب به بدنه آن می شود، کمک می کند.
 • سرویس به موقع عمر دستگاه شما را افزایش می دهد.

نکات مهم در خصوص استفاده اصولی از کولر گازی سوپر جنرال

در این سمت از مقاله به بررسی نکات مهمی که استفاده اصولی و بهتر از کولر گازی و همچنین افزایش طول عمر مفید آن می شود، می ‌پردازیم.

 • بهتر است هر چند وقت یکبار کولر را سرویس کنید.
 • در فصول سرد سال پیشنهاد می شود فیلتر هوا را تعویض کنید.
 • حتما قبل از روشن کردن بعد از مدت زمان زیادی دستگاه را تمیز کرده و قطعات آن را چک کنید.
 • اگر کولر گازی شما قدیمی یا خراب است، بهتر است آن را تعویض کنید.
 • در صورتی که یونیت خارجی دستگاه را بپوشانید، می توانید عملکرد آن را تا حد زیادی بهبود ببخشید. چرا که یونیت خارجی نباید در معرض تابش مستقیم خورشید قرار گیرد.
 • هنگامی که با مشکلی در اسپلیت سوپر جنرال برخوردید، و دانش فنی و تخصصی برای رفع آن را ندارید، حتما از فردی که دانش لازم در این زمینه را دارد، کمک بگیرید.
 • به جهت پیچیده بودن سیستم کولر، کوچکترین اقدامی باعث ایجاد آسیب ‌های جدی و جبران ناپذیری به دستگاه شما خواهد شد.
حتما بخوانید:   چگونگی روغن کاری انواع کولرهای گازی در برندهای مختلف در محل

ارور کولر گازی سوپر جنرال

پیشنهاداتی در خصوص بالا بردن عملکرد صحیح کولر گازی

 • هر ساله لازم است قبل از روشن کردن کولر گازی آن را سرویس کنید.
 • جهت افزایش عمر مفید دستگاه همیشه از محافظ برق استفاده کنید.
 • به دستگاه در فواصل زمانی مشخص استراحت دهید و آن را به طور مداوم روشن نکنید.
 • فیلتر و توری کولر را هر ماه حداقل یکبار بشویید.
 • به هیچ وجه حالت سرمایش و گرمایش دستگاه را در حالت روشن تغییر ندهید.
 • در صورت بروز هر گونه خرابی هر چند جزئی، هرگز کولر گازی خود را به تنهایی تعمیر و سرویس نکنید و حتما از یک تعمیرکار باتجربه راهنمایی بگیرید.
 • اصول کلی مندرج در دفترچه راهنما را حتما بخوانید و برای تنظیمات کولر خود از آن کمک بگیرید.

نتیجه گیری

در مقاله بالا توضیح دادیم که انواع ارور کولر گازی سوپر جنرال به چه معنایی می باشند و هر خطا نشان دهنده چه نوع مشکلی در دستگاه است. در صورت مشاهده هشدار و خطا در این دستگاه لازم است دوشاخه دستگاه را از پریز برق جدا نموده و جهت عیب یابی و رفع عیب آن اقدام نمایید. در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل آن را برطرف کنید، می توانید از کارشناسان و تعمیرکاران متخصص مجموعه ایبک امداد کمک بگیرید.

برای این کار کافی است از طریق شماره های مندرج در صفحه با مجموعه تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما به زودی با شما ارتباط می گیرند و جهت اعزام تعمیرکار اقدامات لازم را انجام می دهند.

31

ارور کولر گازی سوپر جنرال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه رفع ارور کولر گازی سوپر جنرال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x