تعمیراتتعمیرات کولر گازی

فرق کولر گازی دیواری با زمینی | فرق کولر اسپیلت با پنجره ای

کولر گازی دیواری با کولر گازی زمینی چه فرقی دارد؟

فرق کولر گازی دیواری با زمینی چیست؟ کولر گازی دیواری با کولر گازی زمینی تفاوت های زیادی دارد  که می خواهیم برای شما توضیح دهیم .اگر تصمیم به خریدن کولر گازی گرفته اید و نمی دانید که کدام یک از این کولر ها برای شما مناسب تر است بهتر است مطالب را تا آخر بخوانید .

انتخاب کولر گازی مناسب تقریباً کار دشواری می باشد مخصوصاً که شما اطلاعاتی در مورد تفاوت آنها و امکانات آنها نداشته باشید . اگر تصمیم به خرید کولر گازی گرفته باشید حتما این سوال را از خود می پرسید که کولر گازی دیواری مناسب تر است یا کولر گازی زمینی ، که به آن کولر گازی ایستاده هم می گویند . ما در این مقاله  می خواهیم تفاوت این دو مدل کولر گازی را برای شما توضیح دهیم .

نصب کولر گازی

وقتی که صحبت نصب به میان می آید مسلماً کولرهای گازی ایستاده و یا همان زمینی مناسب تر می باشند زیرا اگر چه کولر گازی دیواری از جهت زیبایی و دکوراسیون بهتر است ولی برای نصب روی هر دیواری هم مناسب نمی باشد، ولی کولر گازی ایستاده این حسن را دارا است که شما در هر جایی می توانید آن را قرار دهید و از آن استفاده کنید .

فرق کولر گازی دیواری با زمینی

کدام یک مزیت بیشتری نسبت به دیگری دارد؟

هر قدر که شما کولر های گازی دیواری را بالاتر از سطح زمین قرار دهید زمان بیشتری طول خواهد کشید تا شما سرمای آن را حس کنید . ولی نصب کولر گازی زمینی این امکان را به شما می‌دهد که از همان لحظه که کولر را روشن می کنید سرما و خنکی آن را حس کرده و از دمای مطبوع آن لذت ببرید .

توزیع هوا

کولر گازی زمینی این مشکل را دارد که اگر وسایلی مثل مبل و میز و صندلی در اتاق چیده  باشید ، به طور مناسب نمی تواند اتاق را سرد یا گرم کند و جریان هوا کامل به تمام فضای اتاق منتقل نمی شود ، اما کولر گازی دیواری این مزیت را دارد که حتی اگر مانعی در روی زمین باشد کولر گازی خنکی و سرمای مطبوع خود را خواهد داشت و وجود مبلمان و وسایل منزل مانعی برای کولر گازی نخواهد بود .

فرق کولر گازی و اسپیلت چیست ؟

اگر شما هم تصمیم گرفته اید که کولر گازی بخرید شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که تفاوت کولر گازی و اسپیلت چیست؟

می خواهیم ببینیم اسپیلت و کولر گازی چه ویژگی هایی داشته و آیا تفاوتی بین عملکرد و کارایی آن وجود دارد یا خیر ؟

تفاوت کولر گازی و اسپیلت

در پاسخ به این سوال شما که آیا فرقی بین کولر گازی و اسپیلت است یا نه ؟ باید بگویم که سیستم های خنک کننده اسپیلت تقریبا زیرمجموعه‌ای از کولر گازی هستند و بهتر است اینگونه بگوییم که کولر گازی انواع مختلفی دارد که یکی از انواع آن اسپیلت می باشد . تقریبا کار تمام کولرهای گازی مثل یکدیگر است و همه مثل هم محیط را خنک می کنند . همه کولر گازی ها برای اینکه هوا را خنک کنند هوای گرم را از داخل محیط می گیرند و بعد از خنک سازی ، مجدد هوای خنک شده را وارد محیط می کنند . چیزی که باعث تفاوت بین کولر گازی ها می شود ، نوع استفاده شما از  آن در محیط است . در واقع در بعضی از محیط ها نمی توانیم از کولر گازی های دو تیکه یا همان کولر گازی اسپیلت استفاده کنیم . برای همین می توانیم  از کولر گازی هایی مانند کولر گازی های قابل حمل و یا ایستاده و یا پنجره ای استفاده می کنیم .  به طور کلی ، می‌توان گفت که پرفروش ترین کولر گازی ها ، کولر گازی های اسپیلت هستند به دلیل حسن و مزایایی که دارا هستند به یکی از محبوب ترین کولر گازی ها مشهور شدند .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خط افتادن در صفحه نمایش تلویزیون چیست ؟

انواع کولر گازی اسپیلت

 • اسپیلت یا کولر گازی دیواری
 • اسپیلت یا کولر گازی پنجره ای
 • اسپیلت یا کولر گازی پرتابل
 • اسپیلت یا کولر گازی ایستاده
اسپیلت دیواری :

اسپیلت ایستاده و دیواری از یک پنل داخلی و یک کندانسور درست شده که به لوله کشی نیاز دارند .

اسپیلت یا کولر گازی پنجره ای:

این کولر گازی ساده ترین نوع اسپیلت می باشد که فن و کمپرسور در یک پک قرار گرفته اند .

اسپیلت یا کولر گازی ایستاده :

از نظر اندازه بسیار بزرگتر از نوع اسپیلت پرتابل است و بیشتر در محیط های بزرگ و گاها صنعتی استفاده می شود .

در ادامه مطالب برای شما معایب و مزایای کولر گازی اسپیلت را نسبت به کولر گازی ها توضیح می دهیم .

مزایای کولر گازی اسپیلت

در ادامه مزایای کولر گازی اسپیلت را به طور خلاصه بیان می کنیم و بعد از آن هرکدام را کامل برای شما توضیح خواهیم داد :

 •  بازده انرژی بیشتر
 • دیزاین و طراحی مناسب
 • سر و صدای بسیار کم
 •  سرعت خنک سازی فراوان
 •  نگهداری و تعمیر ساده
 • ظرفیت گرمایشی
 • تصفیه هوا

 بازده انرژی بیشتر

کولر گازی ها سیستم های مرکزی انرژی فراوانی را به وسیله کانال ها از دست خواهند داد و نشتی کانال باعث می شود تا ۳۰ درصد انرژی تلف شود . اگر شما از لوله های عایق بندی نشده و کانالهای عایق بندی نشده در هنگام نصب دستگاه ، استفاده کنید باعث خواهد شد که انرژی هدر برود . چون اسپیلت ها بدون داکت طراحی می شوند باعث خواهد شد که صرفه جویی در انرژی زیاد شود و انرژی هدر نرود

دیزاین و طراحی مناسب

کولر گازی های اسپیلت از دو قسمت تشکیل شده است یونیت داخلی و بیرونی ، و  انعطاف پذیری زیادی در طراحی یونیت داخلی دارد . کولر گازی اسپیلت به دلیل ظاهر بسیار زیبایی که دارد بیشتر در منزل از آن استفاده می کنند زیرا نمای مناسب و زیبایی در خانه دارد .

سر و صدای بسیار کم

یونیت داخلی کولر گازی اسپیلت تا حدود ۱۹ دسی بل می تواند بدون صدا کار کند که این خیلی بیشتر از کولر گازی نوع پنجره ای می باشد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع مختلف کمپرسور کولر گازی | آشنایی با کمپرسورهای کولر گازی

سرعت خنک سازی بیشتر

کولر گازی های اسپیلت در زمان خیلی کمتری نسبت به کولر گازی های دیگر محیط منزل را خنک می کند

 تعمیر و نگهداری ساده تر

کولر گازی فیلتر هایی دارد که قابل شستشو می باشند فقط باید دقت داشته باشید که باید که به طور منظم آنها را بشویید و تمیز کنید فیلتر ها به راحتی تمیز می شوند و نیازی به مراجعه به متخصص و تعمیرکار ندارند از طرفی یونیت بیرونی طوری طراحی شده که هنگام سرویس یا تعمیر به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید

 ظرفیت گرمایشی

کولر گازی اسپیلت دارای قابلیت گرمایشی هم می باشد . علاوه بر این که قابلیت خنک کنندگی خوبی دارد ، دارای قابلیت گرمایشی خوبی هم هست . بنابراین به شما کمک می‌کند که در زمان تغییر فصل بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید

تصفیه هوا

بیشتر کولرهای گازی علاوه بر اینکه خنک کنندگی خوبی دارند تصفیه هوای منزل را هم به عهده می گیرند و از گردش گرد و غبار در محیط جلوگیری می کند

معایب کولر گازی اسپیلت

می توان گفت که تنها عیب کولر گازی اسپیلت ، مقدار هزینه اولیه برای خرید و نصب آن می باشد . کولر گازی اسپیلت نسبت به کولر گازی های دیگر گران تر و هزینه نصب آن بیشتر است البته اگر دقت داشته باشید به خاطر بازدهی انرژی نسبت به کولرهای دیگر برتری دارد .

نصب کولر گازی اسپیلت حساسیت زیادی دارد و اگر نصب را با دقت و درست انجام ندهید نه تنها بازدهی انرژی خوبی نخواهد داشت بلکه به مرور باعث نشت گاز مبرد کولر خواهد شد .

فرق کولر گازی دیواری با زمینی

روش استفاده درست از اسپیلت یا کولر گازی

بیشترین عاملی که می تواند باعث گرمای محیط منزل شود آفتاب است و این گرما می تواند از پنحره ها و دیوارها و حتی سقف ، وارد محیط شود . برای اینکه کولر شما کارایی بیشتری داشته باشد و محیط شما به راحتی خنک شود موارد زیر را انجام دهید :

 • استفاده از پرده روی شیشه و پنجره برای جلوگیری از گرمای آفتاب
 • استفاده از سایبان
 • استفاده از شیشه رفلکس
 • عایق کاری دیوارهای خارجی و سقف

نتیجه گیری :

در مقاله ی بالا از ایبک امداد برای شما فرق کولر گازی دیواری و زمینی را بیان کردیم و معایب و مزیت های هر کدام را توضیح دادیم تا اگر قصد خرید کولر گازی دارید بتوانید با آگاهی کامل نوع کولر را انتخاب کنید.

در ادامه برای شما تفاوت بین کولر گازی و اسپیلت را هم بیان کردیم و گفتیم که اسپیلت زیرمجموعه ی کولر گازی می باشد اسپیلت مزیت های بسیاری نسبت به انواع مختلف کولر گازی دارد و تنها عیب آن هم گرانی و هزینه ی زیاد نصب آن می باشد .

امیدواریم مطالب بیان شده ، برای شما مفید بوده باشد.

فرق کولر گازی دیواری با زمینی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی کامل فرق کولر گازی دیواری با زمینی

امتیاز کاربر: ۴.۳ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا