تعمیرات لباسشویی

قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی | غیر فعال کردن قفل کودک

وقتی کودک شما مشاهده می‌کند که شما در حال باز کردن و یا بستن درب ماشین لباسشویی هستید، کنجکاو شده و کار شما را انجام می‌دهند. همانطور که می دانید کودکان با نگاه کردن سریعاً یاد می‌گیرند. شاید به نظر کار ساده‌ای بیاید ولی شدیداً خطرناک است. تحقیقات نشان داده بیشتر مرگ و میر کودکان که از ماشین لباسشویی ناشی می شود، در بین کودکانه زیر ۵ سال است و این می‌تواند به دلیل سهل انگاری و بی احتیاطی شما و استفاده غلط از ماشین لباسشویی باشد.

اگر می خواهید کودک شما از لباسشویی آسیب نبیند، باید از فناوری قفل کودک در ماشین لباسشویی استفاده کنید. ممکن است کودک شما به داخل لباسشویی راه پیدا کرده و در آن گیر کند. وقتی این اتفاق می‌افتد که آنها در حال کنجکاوی و بازی هستند. وقتی از روی علاقه و یا حتی کنجکاوی با دستگاه لباسشویی بازی می‌کنند، ممکن است منجر به خفگی شده و یا حتی کودک دیگری دستگاه را روشن کند. درب ماشین لباسشویی آنقدر ضخیم است که شما نمی‌توانید فریاد کودک را بشنوید.

فناوری قفل کودک در لباسشویی‌های ال‌جی

در ماشین لباسشویی ال جی یک محافظ قرار دارد که کودکان شما را از صدمات احتمالی در امان نگه می‌دارد. هنگامی که شما قفل کودک را روشن کنید، فقط دکمه پاور در آن کار خواهد کرد و وقتی که ماشین لباسشویی روشن و یا خاموش باشد و یا زمانی که برق آن قطع و وصل شود، ویژگی قفل کودک همچنان باقی می‌ماند. این فناوری باعث می‌شود از خطرات احتمالی برای کودک جلوگیری شده و حتی از افراد مسن که دارای آلزایمر هستند هم محافظت می‌کند.

ماشین لباسشویی ال جی

قفل کودک چگونه عمل می‌کند؟

در ماشین لباسشویی ال جی این سیستم نسبت به مدل و سازنده آن فرق می‌کند. بعضی از قفل‌ها به هیچ عنوان درب لباسشویی را باز نمی‌کنند و بعضی دیگر هم در هنگام باز بودن درب از روشن شدن آن جلوگیری می‌کنند. وقتی لباسشویی ال جی را خریداری می‌کنید حتماً ابتدا دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و قفل کودک را پیدا کرده و روش استفاده از آن را بیاموزید. بسته به مدل لباسشویی ممکن است یک و یا حتی دو دکمه برای قفل کودک در روی دستگاه وجود داشته باشد.

حتما بخوانید:   بررسی عملکرد سنسور کثیفی آب در لباسشویی

ویژگی‌های قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی

ویژگی قفل کودک و یا همان child lock در لباسشویی ال جی به شما کمک می‌کند که کودکتان نتواند در هنگام شستشو تنظیمات را تغییر دهد. شما می‌توانید با مراحلی که در دفترچه راهنما بیان شده این قفل را فعال کنید. برای این منظور باید دکمه قفل کودک را فشار دهید. البته همانطور که گفتیم کارکرد این دکمه در مدل‌های مختلف لباسشویی ال جی با هم فرق می کند و بسته به مدل لباسشویی گاهی با یک و گاهی با دو دکمه این گزینه فعال و یا غیر فعال می شود.

البته باید بگوییم که CL در اصل ارور نبوده ولی یک کد است که به شما اعلام می‌کند قفل کودک در لباسشویی ال جی فعال شده است. وقتی این قفل فعال می‌شود به جز دکمه خاموش و روشن تمام کلیدها غیر فعال بوده و شما نمی‌توانید برنامه‌ها را تغییر دهید. به همین دلیل اکثر لباسشویی‌های ال جی دارای قفل کودک هستند. حالا ممکن است شما این قفل را فعال کنید و سوال کنید چگونه باید آن را غیر فعال کرده و قفل را باز کنم؟ در مدل‌های قدیمی و جدید ماشین لباسشویی ال جی، فعال و غیر فعال کردن این قفل با هم فرق می‌کند.

روش فعال کردن قفل کودک در لباسشویی ال جی

همانطور که گفتیم قفل کودک عملکردی محافظتی در لباسشویی است که برای جلوگیری از دستکاری کودکان و یا تغییرات تصادفی انتخاب می‌شود. قفل کودک باعث می‌شود صفحه کلید کاملاً قفل شده و به جز دکمه پاور تمام کلیدها غیر فعال شود. قفل کودک فقط در هنگام روشن بودن دستگاه استفاده می‌شود. فعال کردن آن در ماشین‌های لباسشویی ال جی به روش زیر است:

 • در مرحله اول ماشین لباسشویی ال جی خود را روشن کنید و برنامه شستشوی دلخواهتان را انتخاب کنید.
 • بعد از اینکه برنامه شستشو را انتخاب کردید دکمه استارت را فشار دهید.
 • سه ثانیه دکمه مخصوص را فشار داده و نگه دارید.
 • بعضی از لباسشویی‌های ال جی برای این کار دو دکمه مشخص شده و شما باید به طور همزمان هر دو دکمه را فشار داده و حدود ۳ ثانیه آنها را نگه دارید.
 • وقتی از لباسشویی خود صدای بیب به گوشتان رسید آنگاه علامت CL را بر روی نمایشگر مشاهده می‌کنید.
 • حالا قفل کودک در لباسشویی فعال شده و تمام کلیدهای دیگر هم غیر فعال می‌شوند و فقط شما می‌توانید از دکمه پاور استفاده کنید.
حتما بخوانید:   خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس SIEMENS

معنی ارور یا کد CL در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

بیشتر خانم‌ها وقتی کد CL را در روی نمایشگر لباسشویی ال جی خودشان می‌بینند، به وحشت می‌افتند و تصور می‌کنند که این یک کد خطا بوده و حتماً ماشین لباسشویی ال جی آنها خراب شده است ولی باید بگوییم که این کد برای قفل کودک بوده که در لباسشویی ۹ کیلویی ال جی فعال می شود. در صورتی که قفل کودک را غیر فعال کنید، این کد از روی صفحه ناپدید خواهد شد.

قفل کودک عمل کردی محافظتی می‌باشد که برای جلوگیری از تغییرات احتمالی به وسیله افراد نابلد و یا کودکان در برنامه شستشو در لباسشویی اعمال می‌شود. شما با قفل کردن صفحه کلید ماشین لباسشویی ال جی خود تمام کلیدها به جز خاموش و روشن را غیر فعال می‌کنید. وقتی قفل کودک فعال شود واژه CL در روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. در اصل CL مخفف کلمه CHILD LOCK بوده و یک کد خطا نیست بلکه نشان دهنده فعال شدن قفل کودک است.

چگونه قفل کودک را غیر فعال کنیم؟

شاید برای شما هم پیش بیاید که قفل کودک را در ماشین لباسشویی ال جی فعال کنید ولی نتوانید آنها را غیر فعال کنید. در تمام ماشین‌های لباسشویی ال جی دکمه قفل کودک قرار داده شده است که برای غیر فعال کردن آن باید به روش زیر عمل کنید:

 •  ابتدا دکمه قفل کودک را پیدا کنید.
 • ۳ ثانیه دکمه را نگه دارید تا قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی غیر فعال شود.
 • بعد از اینکار کد CL را در روی صفحه نمایشگر مشاهده می کنید.

اگر با این کار قفل کودک باز نشد بهتر است دستگاه را دستکاری نکنید و به تعمیرکار مراجعه کنید.

چگونه قفل کودک را در لباسشویی های ال جی قدیمی، فعال و غیر فعال کنیم؟

بعضی از لباسشویی های قدیمی ال جی، دارای قفل کودک نیستند و در این لباسشویی‌ها باید از روش دیگری برای قفل کودک استفاده کنید. می‌توانید همزمان دکمه OPTION  و TEMP را با هم فشار دهید و ۳ تا ۵ ثانیه آنها را نگه دارید. البته به این نکته توجه کنید که بعضی از لباسشویی‌های ال جی یک کلید که شبیه به قفل است بین دکمه WASH  و RINS وجود دارد. برای اینکه قفل کودک را فعال کنید و یا قفل را باز کنید، دو کلید WASH RINS را همزمان فشار داده و ۵ ثانیه آنها را نگه دارید. به عبارت دیگر باید بگوییم که قفل کودک در ماشین لباسشویی‌های ال جی قدیمی به وسیله این دو کلید صورت می‌گیرد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین لباسشویی حایر haier در تهران

قفل کودک کدام دکمه ها را غیر فعال می کند؟

در ماشین لباسشویی ال جی، دکمه های زیر غیر فعال می شود:

 • دکمه های که برای تغییر برنامه هستند.
 • دکمه های شروع و توقف چرخه شستشو
 • دکمه های « آبکشی فوق العاده»، «انتظار»، «شستشو بدون چروک»، «شستن متمرکز»

بعد از اینکه قفل کودک در لباسشویی ۸ کیلویی ال جی فعال شود، همه دکمه ها بجز روشن و خاموش غیر فعال می شوند.

ماشین لباسشویی ال جی

سخن پایانی

دکمه‌هایی که لازم است برای قفل کودک و یا غیر فعال کردن آن استفاده شود، در زمان قفل کودک همچنان فعال بوده و کار می‌کند و این دکمه‌ها در مدل‌های مختلف لباسشویی ال جی با هم فرق می‌کنند. در لباسشویی‌ هایی که درب از جلو هستند این دکمه درب لباسشویی را هم قفل خواهد کرد. اگر بعد از اینکه قفل کودک را خاموش کردید، نتوانستید درب را باز کنید، می‌تواند به دلیل این باشد که هنوز چرخه شستشو تمام نشده است.

راه اندازی دوباره لباسشویی ال جی و یا خشک کن آن نمی تواند قفل کودک را غیر فعال کند. در بیشتر مدل های لباسشویی ال جی، گزینه ای وجود دارد که خاموشی موقت را در لباسشویی ال جی تنظیم می کند. این گزینه باعث خواهد شد نشانه قفل کودک چشمک زده و درب لباسشویی باز شود ولی بعد از  یک دقیقه دوباره درب را قفل خواهد کرد.

فعال بودن این قفل تا وقتی که شما دکمه توقف یا شروع را فشار دهید، ادامه دارد و برای اینکه قفل کودک را تعلیق کنید باید دکمه قفل کودک را انتخاب کنید و یک بار هم ok را فشار بدهید. برای غیر فعال کردن هم می‌توانید قفل کودک را در روی نمایشگر انتخاب کنید و دو بار دکمه ok را فشار بدهید.

 

31

قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

غیر فعال کردن قفل کودک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x