مجله ساختمان

برای انتخاب تابلو دیواری مناسب چه نکاتی باید رعایت شود؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

وقتی که می‌ خواهید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید معمولا یکی از چالش‌ هایی که سر راه شما قرار می‌ گیرد انتخاب تابلو دیواری مناسب برای خانه می‌ باشد. ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چگونه می‌ توانیم تابلو دیواری مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟ برای انتخاب بهترین تابلو هنری برای دیوارهای منزل خود دستورالعمل‌ هایی هستند که باید به همه آنها دقت کرده و رعایت نمایید.

چرا باید تابلو دیواری مناسب خریداری کنیم؟

خیلی از افراد علاقه‌ ای به خریدن تابلو هنری ندارند و حتی گاهی اوقات از خریدن آثار هنری بسیار گران قیمت توسط دیگر افراد هم متعجب می‌ شوند. نکته مهم این است که آثار هنری فقط برای زیبایی نیستند و و در واقع نوعی سرمایه‌ گذاری هم محسوب می شوند و جالب‌ تر اینکه با گذشت زمان به ارزش این آثار هنری افزوده هم می‌ شود. شما برای خرید یک اثر هنری می‌ توانید بر اساس بودجه خود به انتخاب یکی از مناسب‌ ترین تابلوها بپردازید. نه فقط لباسی که تن شماست بلکه دکوراسیونی که در خانه خود انجام می‌ دهید نیز نشان دهنده شخصیت و سلیقه شما می باشد و البته سلیقه هر شخص نیز با دیگری متفاوت است ولی برای طراحی دکوراسیون منزل اصول مهمی وجود دارد که رعایت نکردن آنها نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت.

چرا باید اصول را در انتخاب تابلو دیواری مناسب رعایت کنیم؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پس از ورود به یک خانه متوجه شوید که هیچ چیزی در آنجا نظر شما را جلب نمی‌ کند ولی پس از مدت کوتاهی که در خانه حضور داشتید متوجه آثار هنری بسیار زیبایی بر روی دیوارهای آن خواهید شد.برای انتخاب تابلو دیواری مناسب چه نکاتی باید رعایت شود؟ به نظر شما چرا این تابلوهای زیبا و آثار هنری در نگاه اول به چشم شما نیامدند؟ بدون تردید باید بدانید که مکان قرار گرفتن این تابلوها اشتباه بوده و ترکیب نادرست آنها باعث شده که در نگاه اول دیده نشوند. بنابراین برای آنکه بتوانید خانه خود را با تابلو هنری مناسب تزیین کنید، حتماً باید اصولی را مورد توجه قرار دهید.

حتما بخوانید:   حفاظ درب آکاردئونی چیست؟ | مزایا و معایب حفاظ درب آکاردئونی

انتخاب تابلو دیواری مناسب برای آشپزخانه

معمولا آشپزخانه یکی از مکان‌ هایی می‌ باشد که تزیین کردن دیوارهای آن فراموش می‌ شود. در حالی که پر کاربردترین مکان در هر خانه‌ ای آشپزخانه به شمار می‌ آید و به همین خاطر به آن قلب خانه هم می‌ گویند. بنابراین نباید تزیین دیوارهای آشپزخانه که مکان پر اهمیتی است نادیده گرفته شود ولی برای آنکه بتوانید آثار هنری و تابلوهای زیبا را در آشپزخانه به صورت درست نمایش دهید، حتماً باید با اصول آن آشنا باشید. بهترین مکان جهت قرارگیری آثار هنری یا تابلو دیواری در آشپزخانه فضای خالی بالای کانتر و یا بالای کابینت‌ ها می‌ باشد. برای آنکه بتوانید زیبایی آثار هنری را در این مکان خیلی خوب به نمایش بگذارید بهتر است تابلوهای کوچک انتخاب کنید. تابلوهایی که چند تکه هستند و در کنار یکدیگر قرار می‌ گیرند و همدیگر را کامل می‌ کنند هم برای قرار دادن داخل آشپزخانه مناسب می‌ باشند. فراموش نکنید تابلو بزرگ نمی‌ تواند گزینه مناسبی در آشپزخانه باشد. حتی می‌ توانید از تابلوهای فانتزی که عکس‌ های خنده‌ داری دارند استفاده کنید. بدون شک قرار گرفتن این تابلوها می‌ تواند حال و هوای خوبی به آشپزخانه شما بدهد.

انتخاب تابلو دیواری مناسب برای اتاق خواب

به طور معمول اتاق خواب یک مکان جهت استراحت کردن و آرامش یافتن می‌ باشد. به همین خاطر آثار هنری و تابلو دیواری باید در این فضا هم مورد استفاده قرار گیرد و در واقع باید طوری باشد که بتواند احساس آرامش را بیشتر به شما القا کند. به همین خاطر طراحان به طور معمول توصیه می‌ کنند که در انتخاب یک تابلو دیواری مناسب برای اتاق خواب به سراغ تابلوی انتزاعی که دارای رنگ‌ های آرامش بخشی می‌ باشد بروید. ممکن است یک تابلو دیواری که نقاشی از منظره زیبا است بتواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب شما باشد. حتی چنانچه به عکاسی علاقه دارید می‌ توانید چند عکس زیبا از منظره‌ های بی‌ نظیر بگیرید و آن را در اتاق خواب خود قرار دهید. فراموش نکنید که قاب عکس هم برای دکوراسیون اتاق خواب دارای اهمیت زیادی می‌ باشد. بهتر است از قاب‌ های ساده استفاده کنید. تابلو شاسی هم می‌ تواند گزینه مناسبی در اتاق خواب شما باشد.

انتخاب تابلو دیواری مناسب برای دیوارهای شرکت

مهم نیست که در خانه کار می‌ کنید و یا در شرکت. تابلو هنری بهترین روش شخصی‌ سازی محیط کار شما می‌ باشد. به همین خاطر بهترین راه این است که از آثار هنری برای محل کار خود هم استفاده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. همچنین می‌ توانید از گالری گردان هم استفاده کنید. منظور ما از گالری گردان این است که فضایی ایجاد کنید که هر وقت اراده کردید بتوانید تغییراتی در آن ایجاد نمایید. در این صورت می‌ توانید با گذاشتن گالری گردان در هر مکانی که دوست دارید از تابلوهای هنری و دیواری خود لذت ببرید. شلف‌ ها بهترین گزینه برای این موارد می‌ باشند و می‌ توانید آنها را بالای میز خود قرار دهید. نکته مهم این است که اگر شلف را نزدیک میز خود نصب کنید نیازی نخواهید داشت که تابلوهای دیگری را روی دیوار قرار دهید. شما می‌ توانید آثار هنری و یا تابلوهای دیواری را بر روی شلف بگذارید و هر وقت که از آنها زده شدید تابلوی دیگری را جایگزین نمایید. در این شرایط نیازی به کوبیدن میخ و در آوردن آنها از دیوار نخواهد بود. با وجود شلف شما یک مجموعه زیبا از تابلوهای دیواری خواهید داشت. شما می‌ توانید انواع مختلف تابلو در ابعاد و اندازه‌ های متفاوت را هم در کنار یکدیگر نصب کنید. اگر به دنبال سادگی می‌باشید تابلوی مینیمال می‌ تواند گزینه ایده‌ آلی برای شما باشد.

حتما بخوانید:   فوم شانه تخم مرغی گرمایش از کف | مزایا و معایب گرمایش از کف

انتخاب تابلو دیواری مناسب برای حمام

یکی دیگر از مکان‌ ها در خانه که معمولاً استفاده از تابلو در آنجا فراموش می‌ شود حمام است. به طور معمول در حمام دو تابلو در کنار هم قرار داده می‌ شوند تا زیبایی دلنشینی ایجاد کنند. برای انتخاب تابلو دیواری مناسب چه نکاتی باید رعایت شود؟این تابلوها مکمل همدیگر هستند و با موضوع یکسان یا منظره یکسان اما با کمی تفاوت می‌ باشند. در انتخاب تابلو دیواری مناسب برای حمام حتماً باید به سراغ آثاری بروید که با فضای حمام دارای تناسب باشد. مناسب ترین نقطه برای قرار دادن تابلو در حمام بالای وان و یا بالای توالت می‌ باشد. همچنین می‌ توانید تابلو دیواری را کنار قلاب حوله هم نصب کنید.

انتخاب تابلو دیواری مناسب برای اتاق نشیمن

معمولا بیشتر میهمان‌ ها در قسمت سالن نشیمن خانه حضور دارند و زمان زیادی هم در آن سپری می‌ نمایند بنابراین همیشه باید به دکوراسیون نشیمن اهمیت زیادی بدهید. دکوراسیون این قسمت از خانه با وجود اینکه انتخاب‌ های گسترده و فراوانی برای آن وجود دارد سرگرم کننده خواهد بود اما حتماً باید اصول در مورد آن رعایت شود زیرا یک انتخاب اشتباه می‌ تواند تمام دکوراسیون منزل شما را از بین ببرد. بنابراین باید با انتخاب یک آثار هنری بسیار مناسب و زیبا حال و هوای منزل خود را مشخص کرده و زیبایی بی‌ نظیری به آن ببخشید. بهترین آثار هنری برای اتاق نشیمن آثاری می‌ باشند که بتواند شما و میهمانتان را تشویق به گفتگو کند. تابلوهایی که برای این قسمت از خانه استفاده می‌ کنید می‌ تواند بزرگ باشد و یا حتی می‌ توانید گالری از تصاویر مختلف روی دیوار ایجاد نمایید. شما می‌ توانید کمی متفاوت‌ تر و یا خارج از چهارچوب نیز فکر کنید. برخی اوقات قرار دادن یک ماکت بزرگ از پرچم و یا مفهومی خاص و یا حتی یک شاخ گوزن هم می‌ تواند در اتاق نشیمن خودنمایی کند.

حتما بخوانید:   ایده های دکوراسیون بهاری

نکات مهم در انتخاب تابلو دیواری

  • تابلویی که می‌ خواهید برای خانه خود خریداری کنید باید در نگاه اول حس آرامش و لذت بخشی درون شما ایجاد کند. در غیر این صورت آن تابلو برای خانه شما مناسب نخواهد بود.
  • مهمترین نکته در انتخاب تابلو دیواری مناسب توجه به سایز آن می‌ باشد. تابلو باید طوری انتخاب شود که مناسب فضا باشد. تابلو دیواری مناسب برای خانه شما تابلویی است که با شخصیت وجودی شما نیز هماهنگی داشته باشد.

برای انتخاب تابلو دیواری مناسب چه نکاتی باید رعایت شود؟

  • تابلو دیواری مناسب باید با سبک دکوراسیون خانه شما نیز همخوانی داشته باشد. تابلو دیواری باید با موضوع کلی خانه شما متناسب باشد. به عنوان مثال چنانچه تم ساحلی در خانه شما وجود دارد تابلو هم باید متناسب با آن انتخاب شود.
  • رنگ تابلو دیواری که انتخاب می‌ کنید باید با رنگ آمیزی دیوارهای اتاق شما هماهنگ باشد.

کلام پایانی

چنانچه کمی دقت نمایید متوجه می‌ شوید که حال و هوای منزل شما ارتباط نزدیک و ویژه‌ ای با دکوراسیون آن خواهد داشت. به همین خاطر اگر می‌ خواهید حال و هوای خوبی به خانه خود بدهید لازم است که جزئی‌ ترین مسائل مربوط به دکوراسیون را نیز دقت کنید. رعایت اصول طراحی داخلی و معماری باعث می‌ شود که خانه‌ ای با حس و حال بی‌ نظیر داشته باشید. در این مقاله از مجله آی بک در مورد انتخاب تابلو دیواری مناسب برای قسمت‌ های مختلف خانه صحبت کردیم و نکات مهمی در مورد آن بیان نمودیم. امیدواریم با نکاتی که در این مقاله ذکر شد بتوانید بهترین انتخاب‌ ها را برای خانه خود انجام دهید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

برای انتخاب تابلو دیواری مناسب چه نکاتی باید رعایت شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برای انتخاب تابلو دیواری مناسب چه نکاتی باید رعایت شود؟ تابلو دیواری مناسب برای آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x