خدمات ساختمان

ایده های کلاسیک و مدرن برای طراحی و رنگ آمیزی آشپزخانه | اصول نقاشی آشپزخانه

نقاشی مدرن ساختمان، از نقاشی سقف تا دیوارهای خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک از روش و اصول خاصی پیروی می کند تا زیبایی خاصی را در فضا ایجاد نماید. نقاشی های ساختمانی به صورت کلی باید با مهارت و تجربه کافی صورت گیرند تا فرآیند رنگ آمیزی به بهترین شکل ممکن انجام گردد. طریقه رنگ کردن قسمت های مختلف خانه همچون اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپزخانه با یکدیگر متفاوت است و باید برای هر کدام از این قسمت ها از اصول خاصی تبعیت کرد. نقاشی آشپزخانه با سایر قسمت های خانه تفاوت های زیادی دارد که با رعایت یک سری نکات به راحتی می توان روند درست نقاشی را انجام داد.

نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

یکی از قسمت های خانه آشپزخانه است که در هر خانه مدل های متفاوتی دارد. بعضی از آشپزخانه ها به صورت کامل دیوار و سقف از گچ پوشانده شده هستند. یک سری از آشپزخانه های دیگر به صورت مدرن از سرامیک پوشانده شده و برخی به صورت کلاسیک می باشند.

با وجود آشپزخانه های متفاوت، رنگ آمیزی هر کدام باید به صورت تخصصی صورت گیرد تا مشکلی در این زمینه رخ ندهد. رنگ آمیزی آشپزخانه نسبت به دیگر قسمت های خانه متمایز می باشد. زیرا با در نظر داشتن یک سری فاکتورها باید به درستی فرآیند رنگ آمیزی صورت گیرد. آشپزخانه به دلیل پخت و پز و رفت و آمد زیاد باید از رنگی زیبا و متفاوت بهره مند گردد تا حس شادابی و سرحالی در فضا ایجاد نماید.

عوامل مهم در نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

برای رنگ آمیزی آشپزخانه های مدرن و کلاسیک بهتر است به نکات و عوامل لازم دقت فرمایید تا مشکلی در روند رنگ آمیزی برایتان ایجاد نشود. با انجام درست مراحل رنگ آمیزی آشپزخانه می توانید حس رضایتمندی و لذت بخشی را برای خود و اعضای خانواده ایجاد کنید و نمایی زیبا به محیط داخلی خانه خود عرضه گردانید. مراحل نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک شامل موارد زیر می باشد که بهتر است به درستی تمامی مراحل صورت گیرد.

انتخاب رنگی مناسب

برای نقاشی زیباتر آشپزخانه رنگی مناسب را انتخاب کنید. اولین شرط نقاشی درست و اصولی انتخاب رنگ می باشد، که از مهم ترین عناصر زیبایی در آشپزخانه و ساختمان به شمار می رود. انتخاب رنگ موردنظر برای فضای آشپزخانه چندان راحت نیست، زیرا علاوه بر زیبایی باید به نکات دیگری همچون قابل شستشو بودن نیز اهمیت دهید.

با در نظر داشتن عوامل حائز اهمیت به راحتی می توان رنگی مناسب برای فضای موردنظر انتخاب کرد و از زیبایی منحصر به فرد آن لذت برد. برای انتخاب رنگ آشپزخانه به عواملی مثل قابل شستشو بودن، دستمال کشیدن، تناسب و همخوانی با دکوراسیون و … دقت نمایید. با در نظر داشتن این فاکتورها به راحتی می توان رنگ مناسب را انتخاب نمود و از زیبایی فوق العاده محیط لذت برد.

متراژ آشپزخانه

یکی دیگر از عوامل مهم در هنگام رنگ آمیزی که بسیار مهم است، متراژ آشپزخانه می باشد که باید طبق مساحت آشپزخانه حجم رنگ را خریداری نمایید. با خرید درست و به اندازه رنگ برای آشپزخانه دیگر نگرانی برای نیمه کاره ماندن کار به وجود نمی آید و سریعتر فرآیند رنگ آمیزی پایان می یابد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ایده هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک

بنابراین در هنگام خرید رنگ به صورت کلی تمامی متراژ آشپزخانه را در نظر بگیرید تا مقدار مناسبی از رنگ را خریداری نمایید. البته امروزه  فقط قسمت سقف آشپزخانه رنگ آمیزی می شود. زیرا دیوارها توسط سرامیک به طور کامل پوشانده شده هستند. با این حال بهتر است فقط قسمت سقف را اندازه بگیرید و بر این اساس رنگ را خریداری کنید.

در صورتی که مساحت و متراژ آشپزخانه شما کوچک است، از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضای آشپزخانه بزرگتر نشان داده شود. بهترین و مناسب ترین رنگ ها برای آشپزخانه رنگ های گرم هستند. رنگ هایی همچون لیمویی، زرد کم رنگ، زرد آفتابی، پرتقالی، هلویی، قرمز مایل به قهوه ای، قرمز اخرایی، آلبالویی، کرم و … برای استفاده در آشپزخانه بسیار کاربردی خواهند بود. در صورتی که آشپزخانه شما بزرگ است از رنگ های تیره استفاده کنید تا فضا متفاوت دیده شود.

دقت به رنگ و اندازه کابینت

یکی دیگر از نکات مهم در زمینه رنگ آمیزی فضای آشپزخانه دقت به رنگ کابینت ها می باشد که با در نظر داشتن این نکته به راحتی می توانید رنگ موردنظر را انتخاب کنید. یکی از ضروری ترین لوازم موجود در آشپزخانه کابینت ها هستند که در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارند.

زمانی که قصد نقاشی آشپزخانه را دارید، به کابینت ها بسیار اهمیت دهید. زیرا در انتخاب رنگ به شما بسیار کمک خواهند کرد. برای انتخاب رنگ آشپزخانه بهتر است نزدیک ترین رنگ به کابینت و سایر لوازم آشپزخانه را درنظر بگیرید تا ترکیب زیبایی از رنگ ها در فضا به وجود آید. همچنین اندازه کابینت و طرح آن نیز در نقاشی آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است که باید به درستی به این نکته توجه فرمایید.

زمانی که قصد انتخاب رنگ را دارید، نباید رنگ را بسیار متفاوت تر از کابینت ها و سایر لوازم موجود در آشپزخانه انتخاب کنید. به صورت کلی هرچه رنگ کابینت و رنگ سقف و دیوار به هم نزدیک باشند، آشپزخانه ای شیک و مدرن و یک دست برایتان به وجود خواهد آمد.

نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

توجه به رنگ مبلمان و اتاق پذیرایی

برای انتخاب رنگ آشپزخانه حواستان به رنگ مبلمان باشد تا بتوانید هماهنگی خوبی بین اجزای مختلف ایجاد کنید. همچنین به دلیل وجود اپن فضای هال از قسمت آشپزخانه به راحتی قابل رؤیت است که در این صورت از رنگ مناسبی استفاده کنید تا با فضای موردنظر شما همخوانی داشته باشد.

با دقت به این عوامل، زیبایی خاصی در نمای خانه شما به وجود می آید که سایرین را به راحتی جذب دکوراسیون خانه خواهد کرد. با انتخاب رنگ متناسب با محیط می توانید یک هماهنگی و هارمونی جالبی را بین آشپزخانه و اتاق نشیمن ایجاد کنید. با ست کردن آشپزخانه و اتاق نشیمن با ورود مهمان در منزل با دیدن آشپزخانه حس زیبایی و آرامش انتقال پیدا می کند. بنابراین بهتر است هماهنگی خوبی را بین رنگ های داخلی خانه ایجاد نمایید.

دقت به نوع رنگ

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام نقاشی آشپزخانه به آن توجه فرمایید، نوع رنگ مناسب برای فضا است. معمولا رنگ های متنوعی در بازار وجود دارند که از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند. آشپزخانه محیطی برای پخت و پز غذا محسوب می شود که در این صورت بیشتر قسمت های سقف و دیوارها ممکن است از لایه چربی پوشانده شود که در این صورت باید دائما تمیز گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات مهم که باید برای رعایت ایمنی آسانسور بدانید | نصب و اجرای آسانسور

در این صورت باید از رنگی انتخاب کنید که قابلیت تمیز کردن راحت تر و بالاتری را داشته باشد. زمانی که قصد خرید رنگ برای آشپزخانه را دارید، از رنگ های روغنی استفاده کنید. زیرا با حل شدن در تینر، امکان تمیزی آن بسیار ساده تر است. با انتخاب این رنگ امکان تمیز کردن سقف ها و دیوارها بسیار راحت تر شده و در کمترین زمان ممکن می توان نظافت محیط را انجام داد.

دقت به طرح و رنگ سرامیک و کاشی

از جمله نکات مهمی که باید در هنگام نقاشی آشپزخانه به آن توجه فرمایید، نوع سرامیک و کاشی است که با توجه به این موضوع پایان کار شما تضمین پیدا می کند. طبق رنگ و طرح سرامیک و کاشی موجود در آشپزخانه رنگ موردنظر را انتخاب کنید تا هماهنگی خوبی بین این عوامل ایجاد گردد. در صورت عدم توجه به این نکته ممکن است هماهنگی و زیبایی محیط کاملا از بین رود.

پوشاندن کف و کابینت

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت که باید قبل از نقاشی آشپزخانه به آن دقت کنید، پوشاندن کف و کابینت ها در هنگام نقاشی است. در صورت ریخته شدن رنگ بر روی زمین و یا کابینت ممکن است پاک کردن آن کمی دشوار باشد. پس بهتر است قبل از رنگ آمیزی قسمت های حساس را به طور کامل بپوشانید. نپوشاندن کف و کابینت در هنگام نقاشی ممکن است بعد از اتمام کار وقت و انرژی زیادی از شما بگیرد.

استفاده از غلتک

برای رنگ آمیزی سقف آشپزخانه بهتر است از غلتک استفاده کنید. زیرا هم رنگ کمتری استفاده می شود و هم اینکه در سریع ترین زمان ممکن نقاشی تمام خواهد شد. با در نظر داشتن نکات اصولی در زمینه نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک بهترین فرآیند نقاشی برای شما پیش خواهد رفت.

نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

نتیجه گیری

نقاشی ساختمان ها به صورت کلی باید از روش و اصول خاصی پیروی کنند تا بهترین رنگ آمیزی به روشی عالی صورت گیرد. از قسمت های مهم خانه که باید به صورت تخصصی و با مهارت کافی نقاشی شود، آشپزخانه است. زیرا به دلیل در معرض دید بودن باید زیبایی خاصی را در فضا ایجاد نماید.

اگر در زمینه نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک از تجربه و مهارت کافی برخوردار نیستید، بهتر است از افراد با تجربه کمک بگیرید. شرکت ایبک امداد از جمله شرکت های مطرح در کشور است که با داشتن ابزارآلات به روز بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه می دهد.

این شرکت با داشتن ویژگی های منحصر به فرد از رضایتمندی بالایی از کاربران برخوردار بوده و از سابقه طولانی نیز بهره مند می باشد. شما با خیال راحت می توانید نقاشی ساختمان از جمله آشپزخانه خود را در اختیار تکنسین های این شرکت بگذارید و نگرانی بابت فرآیند رنگ آمیزی نداشته باشید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نقاشی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا