تعمیرات

دلایل رایج خرابی اتو بخار | راهکارهای کلیدی برای کاهش خرابی اتو بخار

چرا اتو بخار بر روی لباس لکه زرد ایجاد می کند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از لوازم برقی کاربردی در منزل که وجود آن بسیار مهم است اتو بخار می باشد که اکثر اعضای خانواده از آن استفاده می کنند. خرابی های اتو بخار در برخی موارد بسیار شایع است که برای برطرف کردن آن باید از راه حلی درست و اصولی استفاده کنید. این وسیله پرکاربرد در بعضی مواقع ممکن است دچار اختلالاتی در قطعات و یا کارکرد خود شود که برای رفع خرابی آن باید از تعمیرکار کمک بگیرید. البته با یک شناخت کلی خرابی های اتو بخار تا حدود زیادی می توانید از ایجاد مشکل جلوگیری نمایید تا از عمر طولانی اتو بخار بهره مند شوید. با رعایت یک سری نکات می توانید از خرابی این وسیله کاربردی جلوگیری کنید و از پرداخت هزینه برای تعمیر و یا تعویض اتو آسوده گردید.

خرابی های اتو بخار

اکثر لوازم برقی بعد از مدتی استفاده ممکن است دچار مشکلاتی شوند. از این رو کارکرد آنها دچار ایراد می شود. اتو بخار یکی از لوازم برقی پرکاربرد در اکثر منازل است که خرابی آن مشکلات زیادی را ایجاد می کند. اتو بخار زمانی که دچار مشکل شود، عملکرد آن نیز دچار اختلال خواهد شد.

از این رو باید از تعمیرکار برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید. البته با رعایت یک سری نکات تا حدود زیادی می توانید از خراب شدن این وسیله برقی کاربردی جلوگیری نمایید. زمانی که اتو بخار خراب شود، اختلالات زیادی را ممکن است در حین اتو زدن لباس برای شما ایجاد کند.

علت آب زدن اتو بخار

در برخی مواقع ممکن است اتو بخار دچار مشکلی شود که در این صورت سبب آب زدن خواهد شد. زمانی که این مشکل ایجاد می شود، معمولا درجه حرارت دستگاه نامناسب است، بنابراین بهتر است قبل از شروع به اتو زدن میزان حرارت اتو را به درستی تنظیم کنید.

طبق جنس و بافت پارچه خود باید دمای حرارت اتو را تنظیم کنید تا در حین اتوکشی مشکلی برای شما ایجاد نکند. زمانی که اتو بخار در دمای مناسبی قرار گیرد، به هیچ عنوان سبب خیس شدن لباس نمی شود و لکه ای نیز بر روی لباس شما ایجاد نمی کند.

زمانی که طبق نوع پارچه خود دمای اتو را کم کرده اید، بهتر است سیستم بخار را نیز خاموش کنید، زیرا در این شرایط گرمای لازم برای تبدیل آب به بخار کافی نیست و ممکن است آب از دستگاه چکه کند.

البته برخی از اتوها به گونه ای طراحی شده اند که سیستم بخار فقط در صورت افزایش دما فعال می شود و زمانی که حرارت کم است سیستم بخار به طور خودکار خاموش می شود. برای اتو زدن لباس های نازک و ابریشمی بهتر است درجه حرارت را کم کنید و سیستم بخار را نیز خاموش نمایید.

ایجاد لکه زرد از اتو بر روی لباس

یکی دیگر از مشکلات رایج اتو بخار که کاربران زیادی با آن مواجه هستند، ایجاد لکه زرد بر روی لباس از طرف اتو خواهد بود. این مشکل به دلایل مختلفی ایجاد می شود که باید برای برطرف کردن آن علت آن را دریابید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل روشن نشدن جارو برقی چیست؟

شرکت های تولید کننده اتو بخار معمولا تاکید می کنند که کاربران از آب مقطر به تنهایی درون اتو استفاده نکنند. زیرا آب مقطر سبب رسوب در اتو شده و همچنین سبب نشتی آب نیز می شود. استفاده از آب لوله کشی بهترین گزینه برای اتو است که البته در هنگام استفاده از آب لوله کشی به میزان سختی آب نیز توجه نمایید.

در صورتی که آب لوله کشی از املاح و سختی فراوانی برخوردار باشد، باید به شکل دوره ای به تمیز کردن اتو بپردازید. وجود رسوبات معمولا در قسمت کف اتو سبب ایجاد لکه ای زرد بر روی لباس می شوند که تمیز کردن آنها کمی دشوار به نظر می رسد.

بنابراین با استفاده از آب مناسب در اتو بخار می توانید از ایجاد لکه های زرد و قهوه ای بر روی لباس جدا خودداری نمایید.

خرابی های اتو بخار

نشتی آب در هنگام پر کردن اتو

برخی از کاربران در هنگام پر کردن اتو ممکن است متوجه نشتی آب شوند که برای جلوگیری از این اتفاق باید به دنبال راهکاری مناسب باشند. معمولا اتو بخارها در مدل ها و برندهای مختلفی طراحی و تولید شده اند که هر کدام از آنها ظرفیت مشخصی دارند.

در هنگام پر کردن مخزن اتو از آب حواستان باشد در حد استاندارد در مخزن آب بریزید تا هنگام استفاده و پر شدن آب نشت نکند. در صورت چکه دادن آب از اتو ممکن است لکه هایی بر روی لباس شما ایجاد شود که در این صورت تمیز کردن آنها کمی دشوار است. همچنین در هنگام اتو زدن لباس های نازک حتما از یک پارچه مناسب بین لباس و اتو استفاده کنید تا لکه ای بر لباس شما ایجاد نشود.

داغ نشدن اتو

یکی از مشکلات رایج در اتو بخار داغ نشدن آن است که به دلایل مختلفی ممکن است این اتفاق رخ دهد. برای بررسی و رفع این مشکل ابتدا:

 • سیم برق متصل شده به پریز را به درستی چک کنید و از سلامت اتصال مطمئن شوید.
 • همچنین از وجود جریان برق در اتو اطمینان حاصل نمایید. برای اطمینان از جریان برق دستگاه دیگری را به این پریز متصل کنید.
 • در بیشتر مواقع اختلال در دوشاخه دستگاه می تواند مانع از داغ شدن اتو گردد.
 • یکی دیگر از علت رایج برای داغ نشدن اتو اختلال در قسمت سیم و ترموستات اتو است که در مواقعی اگر سیم قطعی داشته باشد اتصالات الکترونیک نیز دچار مشکل شده و اتو به درستی داغ نمی شود.
 • قطعه ترموستات در اتو وظیفه کنترل و تنظیم دما را برعهده دارد. در صورتی که این قطعه با مشکل مواجه شود، ممکن است سبب داغ نشدن اتو گردد.
 • برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا اتو بدون هیچ آسیبی تعمیر شود. زمانی که رسوب هایی در قسمت سوراخ های کف اتو ایجاد شود، اتو بخار قادر به داغ شدن نیست که در این صورت باید اقدامات لازم برای رفع انسداد را انجام دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش لوله کشی یخچال ساید بای ساید

علت چسبیدن پارچه به کف اتو چیست؟

یکی دیگر از خرابی های اتو بخار چسبیدن پارچه به کف اتو است که این مشکل بسیار آزاردهنده بوده و می تواند خسارت به لباس وارد کند. عوامل مختلفی سبب چسبیدن پارچه به اتو می شوند که برای برطرف کردن مشکل ابتدا باید علت آن را دریابید.

 • برای برطرف کردن این مشکل ابتدا کف اتو را به درستی تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن اتو بهتر است از سرکه و جوش شیرین استفاده نمایید. با کمک سرکه و جوش شیرین که دو ماده قوی برای پاک کنندگی هستند کف اتو شما به درستی تمیز می شود.
 • در برخی مواقع ممکن است کف اتو آهنی باشد که در این صورت تمیز کردن آن موثر نیست. بلکه باید به طور کامل کف اتو تعویض گردد.
 • یکی دیگر از روش های جلوگیری از این مشکل تنظیم درجه حرارت و میزان بخار نسبت به جنس پارچه شما است. زمانی که حرارت اتو بسیار بالا باشد، احتمال چسبیدن لباس بسیار شایع است.
 • لباس هایی که نازک هستند تحمل حرارت بالا را ندارند. از این رو باید میزان حرارت اتو را به درستی تنظیم کنید تا از چسبیده شدن پارچه جلوگیری گردد.

دلیل روشن نشدن اتو

هنگامی که اتو را به برق متصل کرده اید، ولی اتو روشن نمی شود، باید به بررسی این مشکل بپردازید. عوامل مختلفی در ایجاد این مشکل دخیل هستند که با کمی شناخت از سیستم اتو بخار می توانید علت مشکل را دریابید.

 • در ابتدا بهتر است از وجود جریان برق در اتو اطمینان حاصل کنید. یکی از علت های اصلی برای روشن نشدن اتو سوختن و یا خرابی فیوز است که اگر فیوز اتو بخار از کار بیافتد دستگاه قادر به روشن شدن نیست.
 • در صورت خرابی فیوز تنها راه حل تعویض این قطعه است که باید توسط تعمیرکار صورت گیرد.
 • یکی دیگر از فاکتورها که سبب روشن نشدن اتو می شود، ایجاد مشکل در کابل برق است. کوچکترین اختلال در سیم و کابل برق اتو بخار ممکن است کارکرد دستگاه را با مشکل روبه رو کند و از روشن شدن آن جلوگیری نماید.
 • یکی دیگر از علت های روشن نشدن اتو بخار به دلیل اختلال در قطعه ترموستات است، زیرا با ایجاد مشکل در قطعه ترموستات، تنظیم دما و حرارت به طور کامل بر هم می خورد.

برای بررسی اتصالات دستگاه بهتر است از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشید. در غیر این صورت ممکن است مشکلات خطرناکی ایجاد شود.

خرابی های اتو بخار

نتیجه گیری

اتو بخار همانند لوازم برقی دیگر در بعضی مواقع ممکن است دچار اختلالاتی شود که عملکرد آن با مشکل مواجه می شود. در صورت مواجه شدن با خرابی های اتو بخار بهتر است از افراد ماهر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. زیرا عمل خودسرانه ممکن است اختلالات شدیدی در دستگاه ایجاد نماید.

شرکت ایبک امداد از جمله شرکت های معتبر در زمینه تعمیر اتو بخار محسوب می شود که با ارائه خدمات فوق العاده از رضایتمندی بالایی نیز برخوردار است. برای دریافت خدمات از این شرکت کافی است درخواست خود را در سامانه های مربوط به این شرکت ثبت نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خرابی های اتو بخار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع خرابی های اتو بخار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا