تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال هیتاچی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم در منزل خود از یخچال های مدرن هیتاچی استفاده می کنید احتمال دارد با مشکل کار نکردن یخساز یخچال هیتاچی رو به رو شده باشید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم روش تعمیر یخساز یخچال هیتاچی را برای شما توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید در منزل مشکلات یخچال فریزر خود را برطرف کنید ما در این مقاله ایرادات متداولی را که احتمال دارد برای یخساز یخچال هیتاچی شما به وجود بیاید بیان کرده و همچنین راه حل برطرف کردن این مشکلات را هم توضیح می دهیم اگر شما در زمینه تعمیرات یخچال مهارتی ندارید بهتر است که مشکلات فنی مربوط به یخساز را به تعمیرکار مجرب بسپارید ولی گاهی ایرادات یخساز جزئی می باشند و شما می توانید بدون داشتن مهارت آنها را برطرف کنید.

لطفا با ما همراه باشید تا شما را با روش تعمیر یخساز یخچال هیتاچی آشنا کنیم

روش راه اندازی و فعال کردن یخساز یخچال هیتاچی

یخساز یخچال هیتاچی

وقتی شما یخچال فریزر خود را برای استفاده روشن می کنید باید یخساز آن را فعال کنید شاید شما با فعال کردن یخساز آشنایی نداشته باشید، در ادامه ما روش فعال سازی یخساز یخچال هیتاچی را برای شما توضیح می دهیم.

برای این منظور ابتدا باید دکمه ی on را که در روی نمایشگر یخچال فریزر هیتاچی قرار گرفته است انتخاب کنید و آن را فشار دهید تا یخساز یخچال شما فعال شده و بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

و اگر به هر دلیلی خواستید یخساز خود را خاموش کنید می توانید از گزینه off برای غیر فعال کردن یخساز استفاده کنید.

روش غیرفعال کردن یخساز یخچال هیتاچی

احتمال دارد شما به دلایلی از یخساز استفاده نکنید در اینصورت بهتر است که آن را غیرفعال و خاموش کنید تا هم در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کرده باشید و هم اینکه یخساز شما با مشکل کارکرد روبرو نشود .

البته باید این موضوع را یادآور شویم که خاموش کردن یخساز در مدل های مختلف یخچال هیتاچی با یکدیگر کاملا فرق می کند. در بیشتر مدل های یخچال هیتاچی شما باید برای خاموش کردن یخساز، ابتدا کاور روی یخساز را که در داخل فریزر قرار گرفته بردارید سپس دکمه off را فشار دهید البته در بعضی از مدل های این یخچال، یخساز در روی پنل هوشمند یخچال قرار گرفته است و شما می توانید به کمک دکمه ice on/off کلمه ی off را فشار داده و یخساز را غیرفعال کنید.

ریست کردن یخساز یخچال هیتاچی

یخساز یخچال هیتاچی

اگر متوجه شدید که در عملکرد یخساز یخچال هیتاچی شما اختلالی به وجود آمده است و دیگر به طور معمول کار نمی کند به هیچ وجه نگران نباشید زیرا با ریست کردن آن می‌توانید مشکل درست کار نکردن یخساز را برطرف کنید قبل از اینکه یخساز را ریست کنید باید مطمئن شوید که یخساز نیاز به ریست کردن دارد زیرا ریست کردن به دفعات زیاد و با فواصل کوتاه، احتمال دارد که به یخچال فریزر شما آسیب وارد کند اگر شما متوجه صدای بلند در موقع یخسازی یخچال شدید و یا اینکه یخساز شما درست کار نمی کرد، در این حالت متوجه می‌شوید که یخساز نیاز به ریست کردن دارد برای اینکه یخساز یخچال هیتاچی خود را ریست کنید باید موارد زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول یخچال را روشن گذاشته و یخساز را در حالت فعال سازی قرار دهید.
 •  بعد از آن دکمه لمسی را بر روی نمایشگر یخچال فریزر خود پیدا کرده و از روشن بودن یخساز مطمئن شوید.
 • محفظه مخصوص یخساز یخچال را باز کنید.
 • در اکثر مدل های این یخچال، دکمه ریست کردن زیر محفظه یخساز قرار گرفته است دکمه ریست را فشار داده و حدود ۵ ثانیه نگه دارید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای یخچال فریزر هیمالیا

چگونه می توانیم یخساز یخچال هیتاچی را تعمیر کنیم؟

هرچند که یخساز یخچال هیتاچی بسیار قدرتمند می باشد ولی گاهی امکان دارد که یخساز شما با مشکلاتی روبرو شود بیشتر مشکلاتی که در رابطه با یخساز برای مصرف کنندگان پیش می آید مواردی مانند تولید نکردن یخ، کار نکردن یخساز، خارج نشدن یخ از یخساز و…. می باشد ما در این مقاله می خواهیم برای شما مشکلات متداولی را که احتمال دارد برای یخساز یخچال هیتاچی شما پیش بیاید، بیان کنیم و روش برطرف کردن این مشکلات را هم توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

چرا یخساز یخچال هیتاچی روشن نمی شود؟

احتمال دارد شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که یخساز یخچال شما روشن نشود اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  در اولین مرحله همیشه خاموش یا روشن بودن یخساز را چک کنید زیرا احتمال دارد اصلا یخساز شما خاموش باشد.
 •  اگر موتور یخچال ساز شما معیوب شود و آسیب ببیند باعث می شود که یخساز روشن نشود در این صورت باید موتور را تعویض کنید.
 • خراب شدن برد الکترونیکی یخساز باعث بروز مشکل روشن نشدن یخساز می شود.
 •  اگر رابطه بین یخساز و سیم کانکت خراب شود یکی از دلایل روشن نشدن یخساز خواهد بود.

چرا در یخساز یخچال هیتاچی یخ ها به همدیگر می چسبند؟

احتمال دارد که یخساز شما روشن باشد و در ظاهر درست کار کند ولی وقتی یخ از یخساز خارج می شود به همدیگر می چسبند برای بررسی این مشکل موارد زیر را چک کنید:

 • اگر محفظه یخساز به مقدار زیاد از یخ پر شود باعث خواهد شد که یخ ها به همدیگر بچسبد.
 • کم بودن سرما در یخساز هم می تواند باعث بروز این مشکل بشود.
 • اگر فن یخساز خراب شود باعث می شود که یخ ها هنگام خروج به همدیگر بچسبند.

چرا در یخچال هیتاچی آب وارد یخساز نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد برای یخساز یخچال هیتاچی شما پیش بیاید نرسیدن آب به یخساز می باشد که ما برای شما عواملی را که باعث بروز این مشکل می شود توضیح خواهیم داد:

 • اگر لوله انتقال آب به یخساز مسدود شده باشد باید انسداد آن را برطرف کنید.
 • احتمال دارد که شیر ورودی آب خراب شده و باعث درست آبگیری نکردن یخساز شود.
 •  برای اینکه این مشکلات را برطرف کنید باید انسداد لوله انتقال آب را برطرف و شیر برقی را هم بررسی کنید.

دلیل جمع شدن برفک در یخساز هیتاچی چیست؟

یکی از مشکلاتی که معمولاً در یخساز ها به وجود می‌آید برفک زدن می باشد اگر با این مشکل مواجه شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ابتدا باید دمپر را مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر درب یخچال کاملا بسته نشود باعث می شود که هوای بیرون، داخل محفظه یخساز شده و برفک ایجاد شود.
 • در این صورت شما می‌توانید با برطرف کردن این مشکل و تمیز کردن همیشگی یخساز یخچال، از به وجود آمدن برفک در یخساز به طور کامل جلوگیری کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت یکسره کار کردن یخچال چیست؟

نشت یخساز

احتمال دارد که یخ تولید شود ولی در فریزر آب نشتی کند و یا اینکه بر روی زمین آب بریزد برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • شما باید یخچال فریزر هیتاچی خود را بررسی کنید و از تراز بودن یخچال فریزر و همچنین یخساز مطمئن شوید.
 •  و ضمنا بررسی کنید که لوله تامین کننده آب پیچ نخورده باشد و یا آسیب ندیده باشد
 •  سپس مخزن آب را بررسی کنید و ببینید آیا با قیف آب، درست تنظیم شده یا خیر؟
 • اگر شما مواردی را که گفتیم چک کردید ولی باز هم مشکل را نیافتید باید حتماً با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید زیرا احتمال دارد که یک نشتی کوچک تبدیل به نشتی بزرگ شده و به دیواره های اطراف آسیب وارد شود.

منجمد شدن یخساز

اگر متوجه شدید که یخساز شما منجمد شده در مرحله اول ترموستات را چک کنید که درجه حرارت آن مانند درجه حرارت توصیه شده در دفترچه راهنما باشد. اگر دمای آن خیلی کم باشد قبل از اینکه آب به قالب رسیده باشد یخ می زند.

در یخساز یخچال هیتاچی سنسور در کجا قرار گرفته است ؟

سنسور یکی از قطعات مهم در یخچال می باشد که باعث هوشمند شدن آن می شود سنسور در  قسمت زیر قالب یخ قرار گرفته شده و وظیفه آن تخلیه کردن یخ درون یخساز می باشد و اگر سرمای آن کم باشد دستور تخلیه شدن یخ را صادر نخواهد کرد.

محل قرارگیری ترمودیسک در یخساز یخچال هیتاچی کجاست؟

ترمودیسک وسیله ای کوچک و کاربردی در یخساز یخچال هیتاچی می باشد که در کنار و یا روی اواپراتور قرار دارد وظیفه ترمودیسک فعالسازی سیستم دیفراست و یا برفک زدایی می باشد وقتی که دمای اواپراتور به مقدار معینی برسد ترمودیسک، المنت موجود بر روی کویل را راه اندازی می کند.

در یخساز یخچال هیتاچی شیر برقی در کجا قرار گرفته است؟

وظیفه شیر برقی در یخساز یخچال هیتاچی، آبگیری یخچال به طور کامل می باشد اگر شیر برقی دچار خرابی شود آب مورد نیاز به یخچال نمی رسد و در نتیجه یخ تولید نمی شود پس بهتر است اگر با مشکلی در یخساز خود روبرو شدید حتماً شیر برقی را در محفظه پشت یخچال، داخل پنل، پیدا کرده و بررسی کنید.

نتیجه گیری از تعمیر کردن یخساز یخچال ساید بای ساید هیتاچی

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلاتی را که مربوط می شود به تعمیر کردن یخساز یخچال هیتاچی بیان کردیم و همچنین روش برطرف کردن این مشکلات را هم توضیح دادیم. امیدواریم که شما به کمک این مقاله بتوانید مشکلات مربوط به یخچال خود را برطرف کنید ولی اگر نتوانستید عیب یخساز را پیدا کنید بهتر است که برای این منظور به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید و تعمیر یخساز خود را به او بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر یخساز یخچال هیتاچی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

محل قرارگیری ترمودیسک در یخساز یخچال هیتاچی کجاست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا