تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش کامل ریست کردن یخچال سامسونگ

آموزش بازگردانی یخچال های سامسونگ به تنظیمات کارخانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخچال یکی از پر کاربرد ترین وسیله ی برقی در یک خانواده می باشد . زیرا مواد غذایی را در خود نگه داری می کند و این نگهداری می تواند در روند کاهش هزینه و مدیریت زمان بسیار مناسب باشد ، شما بعد از خرید هر ماده غذایی آن را در یخچال و یا فریزر قرار می دهید و در هر تایم از شبانه روز که نیاز به استفاده آن داشته باشید در دسترس شما خواهد بود و از رفت و آمد برای خرید شما را بی نیاز می کند. با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل برقی نیز با کیفیت تر و پیشرفته تر شده اند. برای یخچال برند های زیادی در بازار وجود دارد. یکی از مشهور ترین برند ها در بازار سامسونگ است. اما هر برندی هر چند مشهور باز دست خوش خرابی قرار می گیرد که باید برای رفع مشکل راه حلی پیدا کنید. یکی از این موارد نیاز به ریست یخچال و بازگرداندن آن به تنظیمات اولیه کارخانه می باشد که در این مقاله از تیم ایبک امداد به صورت تخصصی به این مورد پرداختیم پس با ما باشید تا با این امر بصورت تخصصی آشنا شوید.

ریست یخچال

علایم روی نمایشگر سامسونگ نشانگر چیست؟

سامسونگ برای اینکه به راحتی عیب یخچال هایش پیدا شود راه حلی پیدا کرده که به آن خود « عیب یاب » می گویند. که اگر در یخچال عیبی پیدا شد نمایشگر آن را نشان می دهد . اینکه آیا مشکل در یخچال است یا فریزر و این مشکل سطحی است یا جدی. این علایم یا به صورت خطوط ال ای دی یا به صورت حروف انگلیسی نمایان می شود. اگر با دیدن این علایم روی نمایشگر عمل ریست را انجام دهید خطوط از بین می رود اما معلوم نیست که مشکل به وجود آمده هم حل شده یا نه . بنابراین اگر هنوز مشکل پا بر جا باشد دوباره علایم بر می گردند که در این صورت باید به یک متخصص مراجعه کنید.

ریست کردن یخچال سامسونگ چگونه می تواند به درست کار کردن عملکرد یخچال کمک کند؟

معمولا در شرایط نرمال شما ضرورتی برای بازگردانی تنظیمات به تنظیمات کارخانه نخواهید داشت. تنها در موارد خاصی می توانید این کار را انجام دهید. .حتی زمانی که با ارور یا کد خطا دادن یخچال سامسونگ مواجه می شوید بلافاصله آن را ریست نکنید بلکه ابتدا علت ارور یا خطا را بررسی کنید و در آخر اگر رفع مشکل با ریست امکان پذیر باشد برای انجام آن اقدام کنید. ریست کردن همیشه آخرین گزینه است زمانی که دیگر نمی توانیم علت خرابی را پیدا کنید.ریست کردن یعنی خاموش و روشن کردن یخچال. حال در ادامه خواهیم گفت که در چه شرایطی باید یخچال سامسونگ ریست شود؛

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل کم نور شدن صفحه تلویزیون

گاهی مواقع مشکلاتی برای یخچال سامسونگ پیش می آید که تنها راه کارش ریست کردن آن است. ممکن است به دلایل متعددی یخچال شروع به چشمک زدن کند و یا نمایشگر به همراه دکمه هایش دچار مشکل شود. در این مواقع با ریست کردن یخچال سامسونگ می توانید این مشکلات را بر طرف کنید. دلایل دیگری نیز وجود دارد مانند؛ مشاهده کنید که دمای یخچال غیر طبیعی است، برق دستگاه قطع شده باشد و یا باز گذاشتن طولانی مدت درب یخچال که در همه ی این موارد برای حل کردن مشکل از ریست کردن استفاده می شود.

 مدل های مختلف در یخچال فریزر سامسونگ چگونه ریست می شوند؟

یخچال سامسونگ دارای مدل های مختلفی است که تولید شده و در بازار ها به فروش می رسند. هر مدل دارای امکانات و خصوصیات مختلفی می باشد. اگر چه بر روی این یخچالها پنل ها و نمایشگرهایی نصب می کنند اما تقریبا نحوه ی تنظیم مجدد در بسیاری از این مدل ها شبیه هم هستند. حال به نحوه ی تنظیم مجدد یخچال فریزرهای سامسونگ در مدل های مختلف خواهیم پرداخت، در ادامه با ما باشید تا با این امر به خوبی و به صورت تخصصی آشنا شوید.

ریست یخچال

نحوه ی ریست در یخچال های سامسونگ در مدل معمولی؛

حال به سراغ یخچال هایی می رویم که به آن ها بالا و پایین می گویند و فریزر در قسمت بالا واقع شده است ، این دسته از یخچال ها در دسته یخچالهای معمولی قرار می گیرند. در این مدل باید روی دکمه ی power freeze  و یا freezer را تا ۸ یا ۹ ثانیه نگه دارید. پس از انجام این کار چراغ هایی که روی نمایشگر یخچال هستند خاموش و سپس روشن می شوند و یا یخچال را از برق بکشید و دوباره به برق بزنید با انجام این موارد یخچال به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت.

نحوه ی ریست یخچال های ساید بای ساید سامسونگ؛

اگر قصد تنظیم مجدد یخچال فریزرهای ساید بای ساید را دارید ابتدا دکمه ی energy saver و یا lighting را ۵ ثانیه نگه دارید با این عمل چراغ های نمایشگر روی یخچال باید روشن شوند و بعد از چند ثانیه به صورت اتومات همه ی چراغ ها خاموش می شوند در این صورت عمل ریست به درستی انجام شده است. اگر یخچال بعد از تنظیم مجدد به حالت اولیه بر گشت و دمای آن تنظیم و نمایشگر هم دیگر خطایی را نشان نداد نتیجه می گیریم که مشکل حل شده است اما اگر بعد از ریست کردن باز خطوط برگشتند یعنی مشکل جدی است و باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

نحوه ی ریست در برخی از مدل های دیگر یخچال سامسونگ؛       

در برخی از مدل های موجود در یخچال سامسونگ اصلا دکمه ای برای تنظیم مجدد وجود ندارد .در این شرایط می توانید از دکمه ی power cool و یا power freezer استفاده کنید. به این صورت که ۱۰ ثانیه دکمه را نگه دارید تا یک بار تمامی چراغ ها خاموش و روشن شوند با اینکار شما موفق شده اید تا یخچالتان را به تنظیمات اولیه باز گردانید. البته این مورد همانطور که گفته شد تنها در برخی از یخچالهای سامسونگ قابل استفاده خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت برق داشتن بدنه یخچال فریزر | رفع مشکل برق داشتن بدنه یخچال

نحوه ی ریست یخچال دو قلوی سامسونگ؛

یکی از راه های تنظیم مجدد یخچال دو قلو این است که یخچال را از برق کشیده و ۱۵ دقیقه صبر کنید و دوباره به برق بزنید. اما در صورتی که نمایشگر روی یخچال دارای دکمه ی power freeze و یا turbo cool select باشد به مدت ۸ ثانیه هم زمان دکمه ها را نگه داشته تا یخچال فریزر به طور کامل ریست شود.

ریست یخچال

نحوه ی ریست کردن یخ ساز سامسونگ؛

زمانی که یخچال شما دیگر عمل یخ سازی را انجام نمی دهد باید به صورت جداگانه فریزر را ریست کنید. برای این کار ابتدا باید از روشن بودن یخ ساز اطمینان حاصل کنید. زیرا اگر خاموش باشد دیگر عمل یخ ساز را انجام نمی دهد اما اگر یقین حاصل شد که روشن است ولی یخ سازی نمی کند در این صورت باید دکمه ی لمسی ای را که  بر روی نمایشگر وجود دارد که فعال یا خاموش بودن یخ ساز را نشان می دهد را فشار داده تا خاموش و روشن شود و بعد تا ۲۴ ساعت به یخ ساز فرصت دهید و دوباره بازدید کنید که یخ زده است یا نه در صورت درست کار کردن مشکل حل شده است اما در غیر این صورت باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

بنا بر این در یخچال های سامسونگ هنگام دیدن خطا بر روی نمایشگر آن می توان با یک ریست کردن مشکل را حل کنید . پس اگر روی یخچال علایم چشمک زدن را دیدید باید برای برگرداندن آن به وضعیت عادی یخچال را ریست کنید. در مقاله ی بالا انواع ریست کردن در مدل های مختلف در یخچال های سامسونگ را بررسی کردیم اگر یخچال شما به ریست کردن نیاز داشت به راحتی می توانید از این روش ها استفاده کنید. اگر با ریست کردن مشکل حل نشد بهتر است به یک تعمیر کار مراجعه کنید٫

سخن آخر

همانطور که تا امروز متوجه شده اید ، یخچال فریزرهای سامسونگ کیفیت بسیار خوبی دارند ، اما یک محصول هر چقدر هم که کیفیت بالایی داشته باشد و در ساخت آن از مواد اولیه خوبی استفاده شده باشد ، می توان با استفاده نادرست در کوتاه ترین زمان ممکن آن را نابود کرد ، منظور از نابود درجه های بسیار بالاتر از خراب شدن و مشکلات فنی است ، همیشه دقت زیادی در نگهداری از لوازم برقی منزلتان مخصوصا یخچال که هزینه زیادی برای خرید آن باید پرداخت کنید داشته باشید ، تا در طول سال مجبور به پرداخت هزینه های بسیار سنگین نشوید ، حتما مواردی در رابطه با یخچال در زندگی شما نیز پیش آمده که هر کدام به یک تجربه تبدیل شده اند ، از شما درخواست می کنم تا از این تجربیات شیرین در بخش دیدگاه ها صحبت کنید تا همگان از این تجربیات با ارزش بهره مند شوند.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش ریست کردن یخچال سامسونگ

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی برای ریست کردن و بازگردانی به تنظیمات کارخانه یخچال سامسونگ

امتیاز کاربر: ۰.۰۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا