تعمیرات مایکروفر

ظرف مناسب برای استفاده داخل مایکروفر

چنانچه در آشپزخانه یک دستگاه مایکروفر دارید بدون تردید یکی از اصلی ترین و مهم ترین دغدغه های شما این است که ظروف مناسب جهت قرار دادن درون مایکروفر انتخاب کنید. اگر این سوال برای شما هم پیش آمده که ظروف چینی مناسب تر هستند و یا ظروف سرامیکی بهتر است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. بدون شک انتخاب ظروفی مقاوم برای قرار دادن داخل مایکروفر بسیار مهم و حیاتی می باشد با ما همراه باشید تا بدانید دقیقاً چه ظروفی برای مایکروفر مناسب می باشند. دانستن این موضوع می تواند به شما کمک کند تا در انتخاب ظروف مناسب برای مایکروفر راحت تر باشید.

بهترین ظروف جهت قرار دادن درون مایکروفر

ممکن است برای شما هم این مسئله پیش آمده باشد که غذای خود را داخل ظرفی می ریزید و آن را درون مایکروفر می گذارید تا گرم شود ولی بعد از گذشت چند دقیقه دلشوره می گیرید که آیا ظرفی که درون مایکروفر قرار داده اید مناسب است یا نه؟ حتی ممکن است نگران این باشید که ظرف شما درون مایکروفر بشکند و یا باعث انفجار درون دستگاه شود. ما در اینجا می خواهیم بهترین ظروف جهت قرار دادن مواد غذایی درون مایکروفر را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. همچنین در رابطه با ویژگی های ظروف نیز صحبت می کنیم.

ظروف مناسب جهت قرار دادن درون مایکروفر از نظر جنس و شکل

ساده ترین و ابتدایی ترین ویژگی ظروفی که مناسب مایکروفر هستند شکل آنها می باشد. ممکن است تا به حال به این موضوع توجه نکرده باشید اما لازم به ذکر است شکل ظروف از اهمیت زیادی برخوردار است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید ظروف بیضی یا گرد برای قرار دادن درون مایکروفر بسیار بهتر از ظروف مربعی شکل می باشند. بهترین ظروف جهت قرار دادن درون مایکروفرمواد غذایی درون ظروف دایره ای و بیضی شکل خیلی بهتر و یکنواخت تر از ظروف مربع شکل گرم می شوند زیرا حرارت به صورت یکسان در این ظروف پخش خواهد شد اما در ظروفی که شکل آنها به صورت مربع می باشد معمولاً گوشه های ظرف حرارت خوبی دریافت نمی کند و یا ممکن است حرارت بیشتری دریافت کرده و غذا در آن قسمت بسوزد.

آیا ظروف عمیق و گود جهت قرار دادن درون مایکروفر مناسب هستند؟

بهتر است ظروفی که برای قرار دادن درون مایکروفر انتخاب می کنید گود و عمیق باشند. هر چقدر عمق ظرفی که انتخاب کرده‌اید بیشتر باشد حرارت بیشتری را به خود جذب می کند به همین خاطر مناسب ترین ظروف جهت قرار دادن مواد غذایی درون مایکروفر ظروف گود می باشد به طور شفاف و واضح می توانیم بیان کنیم که بهترین ظروف جهت قرار دادن درون مایکروفر کاسه ها هستند بنابراین اگر می‌خواهید بهترین ظرف را برای مایکروفر خود تهیه کنید باید به دنبال کاسه ها بروید.

ظروف مناسب برای قرار دادن درون مایکروفر چه جنسی دارند؟

اکنون که متوجه شدید شکل ظروف تاثیر مستقیم در عملکرد بهتر مایکروفر دارد باید به سراغ جنس آنها برویم و بدانیم که بهترین جنس برای ظروف مناسب مایکروفر کدام هستند؟ همچنین به این مسئله می پردازیم که تاثیر جنس ظروف بر مایکروفر چگونه است. باید به این نکته توجه کنید ظروفی که دارای جنس سیلیکونی می باشند و یا ظروفی که از موادی ساخته شده اند که قابل تجزیه هستند مناسب ترین ظروف جهت قرار دادن درون مایکروفر می باشند ولی در کنار آنها می توان ظروف پلاستیکی مخصوص مایکروفر، ظروف شیشه ای، سرامیکی و همچنین ظروف چینی را گزینه ای مناسب جهت قرار دادن درون مایکروفر دانست البته باید نکاتی را در این خصوص در نظر بگیرید که در ادامه مطلب آنها را بیان خواهیم کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از مایکروفر بایترون Bitron

ویژگی ظروف مناسب جهت قرار دادن داخل مایکروفر

پیش از هر چیزی باید بگوییم به هنگام استفاده کردن از مایکروفر رعایت نکاتی برای برقراری ایمنی درون دستگاه از اهمیت ویژه برخوردار است. اما اگر می‌خواهید ایمنی مایکروفر تامین شود و به خطر نیفتد باید به نکاتی توجه کنید. بعضی از اشخاص فکر می کنند که تامین ایمنی مایکروفر فقط به موارد محدودی ختم می شود به عنوان مثال تصور می کنند اگر ظرفی که داخل مایکروفر قرار داده‌اند باعث آسیب به صفحه گردان مایکروفر نشود و یا موجب شکستن آن نگردد کافی می باشد اما باید بدانید ایمنی مایکروفر بسیار مهم تر و پیچیده تر از این موارد می باشد.

ظروف ضد حرارت مناسب برای قرار دادن درون مایکروفر

باید به این نکته توجه کنید که متداول ترین و بهترین ظروف جهت قرار دادن درون مایکروفر ظروف شیشه ای، سرامیکی و ظروف ضد حرارت می باشند. توجه کنید اگر ظرفی برای مایکروفر خریداری می‌کنید حتماً باید ضد حرارت باشد. ظروف کورل از شیشه ساخته شده‌اند و بنابراین برای قرار دادن درون مایکروفر مناسب می باشند همچنین ظروف سرامیکی مناسب مایکروفر هستند و استفاده از آنها خطری ندارد. بهترین ظروف جهت قرار دادن درون مایکروفرالبته باید به این نکته توجه کنید که در مورد ظروف سرامیکی باید حتماً از ظروفی استفاده کنید که برای مایکروفر خطر نداشته باشد. می توانید زیر ظروف سرامیکی را بررسی کنید و مطمئن شوید که این ظروف برای مایکروفر مناسب هستند یا خیر.

ظروف مناسب دیگر جهت قرار دادن درون مایکروفر

از مواردی که می توانید با خیال آسوده آن را درون مایکروفر قرار داده و از آن استفاده کنید محصولات کاغذی می باشند که مخصوص پخت و پز هستند. این کاغذ ها می توانند شامل کاغذ های مومی، روغنی و همچنین کیسه های پخت مخصوص فر باشند. در رابطه با کیسه های پلاستیکی و ظروف پلاستیکی نیز می‌توانیم بگوییم که این ظروف جزو بهترین ها برای قرار دادن درون مایکروفر می باشند البته به این نکته توجه کنید که پلاستیک هایی را مورد استفاده قرار دهید که BPA که مواد شیمیایی هستند نداشته باشد. همچنین دقت کنید که ظروف مایکروفر باید برچسب مخصوص قرار دادن درون مایکروفر را داشته باشند. اگر قصد دارید ظروف چینی درون مایکروویو قرار دهید باید از مناسب بودن آنها برای قرار دادن درون دستگاه مطمئن شوید زیرا بعضی از ظروف چینی موادی دارند که می تواند باعث جرقه زدن و در نهایت آسیب رسیدن به مایکروفر شوند.

علامت ها و نمادهای طراحی شده روی ظروف

خطوط موج دار که بر روی بعضی از ظروف طراحی شده اند نشان دهنده این است که این گروه برای قرار دادن در مایکروفر مناسب می باشند بنابراین چنانچه این نماد را روی ظرفی دیدید می توانید با خیال راحت آن را درون مایکروفر قرار دهید. نماد های دیگری هم روی ظروف وجود دارند که هر کدام نشان دهنده موارد خاصی می باشد مثلاً چنانچه خط های مورب و یا قطره آب روی ظرفی طراحی شده بود باید بدانید که این نماد مخصوص ماشین ظرفشویی می باشد و یا اگر دانه های برف بر روی ظروف طراحی شده بود باید بدانید که این ظرف ها برای قرار دادن درون فریزر مناسب هستند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی با روش پخت و پز با سولاردام | مراحل استفاده از بخارپز سولاردام یا مایکروویو

نکات مهم جهت خرید ظروف مناسب برای قرار دادن درون مایکروفر

برای خرید ظروف مناسب جهت قرار دادن درون مایکروفر باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید بنابراین بهتر است این موارد را کاملاً مطالعه کرده و سعی کنید به هنگام خرید ظروف به آن توجه کنید.

  • وقتی که قصد دارید ظروف مناسب مایکروفر را خریداری نمایید به بسته بندی آن توجه کنید و نماد ها و علامت هایی که روی بسته بندی درج شده است را مورد بررسی قرار دهید.
  • ظروفی که برای قرار دادن درون مایکروفر ایمن هستند با خطوط موج دار نشان داده می شوند.
  • گاهی اوقات ممکن است تنها با یک خط موج دار نشان داده شود.
  • بعضی از ظروف نیز با کلمه micro یا microwave  هستند که نشان می دهد این ظروف برای قرار دادن درون مایکروفر مناسب است.

چه ظروفی برای قرار دادن درون مایکروفر مناسب نیستند؟

ظروف پلاستیکی معمولی، ظروفی که فلزی هستند و یا دارای روکش فلزی می باشند و نیز ظروف آلومینیومی که می توانند اشعه مایکروفر را منعکس کنند برای قرار دادن درون دستگاه مناسب نیستند. اگر ظروف فلزی درون مایکروفر قرار گیرند می‌توانند باعث جرقه و آتش‌سوزی شوند همچنین بشقاب های فلزی و یا فنجان ها و ظروفی که دارای تزئینات فلزی می باشند هرگز نباید درون مایکروفر قرار گیرند. بهترین ظروف جهت قرار دادن درون مایکروفراگر قصد دارید ظروف آلومینیومی که غذای رستوران ها درون آن بسته بندی می شود را درون مایکروفر قرار دهید بهتر است که مایکروفر را در حالت کانوکشن قرار دهید در غیر این صورت دیگر برنامه های مایکروفر می تواند باعث آسیب رسیدن به موتور و جرقه زدن دستگاه شود. هرگز قوطی کنسرو یا شیشه های در بسته را درون مایکروفر قرار ندهید زیرا خطر انفجار و ترکیدن آن وجود دارد. از قرار دادن ظروف پلاستیکی نیز در مایکروفر خودداری کنید زیرا احتمال فعل و انفعالات شیمیایی در ساختار این ظروف وجود دارد که می‌تواند باعث بروز سرطان شود. برخی از ظروف پلاستیکی مخصوص قرار دادن درون مایکروفر می باشند که روی درب آنها با نماد مخصوص مایکروفر نشان داده شده است. ظروف ملامین برای قرار دادن درون مایکروفر مناسب نیستند و به علت جذب زیاد حرارت ذوب شده و سیاه می شوند.

سخن پایانی

انتخاب ظرف مناسب جهت پختن مواد غذایی و یا گرم کردن آنها درون مایکروفر از اهمیت زیادی برخوردار است چنانچه شما هم از آن دسته از افراد هستید که از مایکروفر جهت پخت و پز استفاده می کنید باید به این نکته توجه کنید حتما از ظروفی استفاده کنید که مخصوص مایکروفر می باشد در غیر این صورت می تواند باعث آسیب رسیدن به مواد غذایی و همچنین دستگاه شما شود. چنانچه سوالی درباره نحوه استفاده از مایکروفر و ظروف مناسب آن داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها بپرسید. متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

ظرف مناسب برای استفاده داخل مایکروفر

امتیازات سردبیر

مجموع امتیاز

ظرف مناسب برای استفاده داخل مایکروفر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا