مجله ساختمان

روش تبدیل توالت فرنگی به ایرانی چیست

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امکان دارد به خانه خود تازه نقل مکان نموده باشید و در منزل خود فقط یک توالت فرنگی داشته باشید و از این موضوع نگران شوید. در این مواقع روش تبدیل توالت فرنگی به ایرانی می تواند به شما کمک نماید. طبق چیزی که می دانید بسیاری از افراد به دلیل زانو درد و کمر دردی که دارند استفاده از توالت فرنگی را ترجیح می دهند. اما بعضی افراد نیز عادت به استفاده از این توالت ها ندارند و مدل ایرانی را ترجیح می دهند. در این موقعیت می توانید توالت فرنگی موجود در منزل خود را به توالت ایرانی تبدیل نمایید.

روش تبدیل توالت فرنگی به ایرانی چیست

با توجه به فرهنگ و سنت ایرانیان استفاده از توالت های ایرانی طرفداران زیادی دارد. خیلی از افراد دوست دارند در خانه از توالت ایرانی استفاده نمایند. خیلی از محققین می گویند که توالت ایرانی کمک می کند روده ها به طور کامل تخلیه شوند. به همین علت تبدیل توالت فرنگی به ایرانی در مواقعی که در منزل توالت ایرانی ندارید می تواند کمک زیادی به شما نماید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  1. در دو مرحله اولیه ابتدا باد اقدام به برداشتن توالت فرنگی نمایید. برای جدا کردن آن باید لوله ها را وصل شده را باز نمایید و سرویس فرنگی را خارج کنید.
  2. در مرحله دوم باید برای جا سازی توالت ایرانی محلی را آماده کنید. برای این کار باید کف توالت به اندازه مورد نیاز کنده شود. باید اندازه کاسه را اندازه گرفته و به همان اندازه کندن زمین را انجام دهید.
  3. در دو لوله زانویی ۴۵ درجه و سیفون توالت فرنگی را جدا نمایید.
  4. بعد از آماده نمودن سیفون باید کاسه توالت ایرانی را جای گذاری کنید.
  5. دقت نمایید که محل کاسه دقیقا متناسب با سایز کاسه باشد.
  6. برای اینکه کاسه توالت را در محل خود محکم کنید می توانید از ترکیب دوغاب آهک و سیمان استفاده نمایید.

البته تبدیل توالت فرنگی به ایرانی را وقتی می توانید انجام دهید که ساختمان شما قدیمی باشد و یا در طبقه همکف قرار داشته باشد. اگر ساختمان شما نوساز است یا در طبقات آپارتمانی قرار دارد انجام این کار اصلا آسان نیست. در ساختمان های نوساز از ایجاد ارتفاع می توانید برای تبدیل توالت فرنگی به ایرانی استفاده نمایید. به این شکل که به جای کندن از مصالح برای ایجاد ارتفاع و قرار دادن توالت ایرانی روی آن استفاده کنید.

حتما بخوانید:   انواع عایق حرارتی و کاربرد آن چیست

بعضی مواقع در ساختمان ها از سقف کاذب برای توالت استفاده می شود که در این صورت استفاده از مدل پله ای برای ایجاد توالت ایرانی امکان پذیر نیست. در این مواقع باید کمی کف را تراش دهید و از عمق های کمتر برای توالت استفاده نمایید. در این شرایط باید حواستان باشد تا کف و لوله ها آسیبی نبینند و مشکلات بیشتری ایجاد نشود.

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی

هزینه های مربوط به تبدیل توالت فرنگی به ایرانی چقدر است

در این بخش در رابطه با هزینه های مربوط به تبدیل توالت فرنگی به ایرانی توضیحاتی را خواهیم داد. این کار کمی دشوار است و هزینه های زیادی را در بر دارد. برای اینکار ابتدا باید اقدام به تخریب و تخلیه توالت فرنگی نمایید. برای این کار باید از افراد حرفه ای و متخصص کمک بخواهید تا بدون آسیبی به لوله ها این کار انجام شود. البته اگر از روش پله ای برای تبدیل توالت فرنگی به ایرانی استفاده نمایید می توانید با هزینه کمتری این کار را انجام دهید. زیرا سیستم توالت ایرانی و فرنگی کمی شباهت به هم دارند در این روش نیاز به تغییرات زیادی نیست و بدون تخریب می توان این کار را انجام داد. این کار هزینه زیادی ندارد و می توانید با کمترین هزینه ها این کار را انجام دهید. با توجه به جنس متریال و دستمزد کارکنان این مبلغ متغییر می باشد.

چگونه توالت ایرانی را به فرنگی تبدیل کنیم

در بخش بالا با روش های تبدیل توالت فرنگی به ایرانی آشنا گشتید. آموزش دیدید که چگونه توالت فرنگی به توالت ایرانی تبدیل شود. اما بعضی مواقع امکان دارد افراد به علت اینکه مشکلات کمر درد یا زانویی دارند تصمیم بگیرند که از یک توالت فرنگی در منزل خود استفاده نمایند. تحقیقاتی که توسط محققین انجام شده است نشان می دهد که نشستن در توالت ایرانی فشار زیادی بر روی زانوان می آورد. به همین دلیل بهتر می باشد که افراد دارای زانو درد و افراد مسن از توالت های فرنگی به جای توالت ایرانی استفاده نمایند. اگر در منزل شما برای توالت فرنگی جایی وجود ندارد می تواند با استفاده از روش های ذکر شده در ادامه توالت ایرانی خود را به توالت فرنگی تبدیل کنید.

حتما بخوانید:   آشپزخانه یو شکل | تکنیک استفاده بهینه از متراژ

اگر در سرویس های بهداشتی شما برای توالت فرنگی لوله کشی مخصوص وجود دارد به راحتی می توانید توالت فرنگی خریداری کرده و نصب نمایید. ولی اگر در این قسمت ها برای توالت فرنگی جایی وجود نداشت و فضای کافی نیز نداشتید باید اقدام به تبدیل توالت ایرانی به فرنگی نمایید. برای این کار برعکس مورد قبلی روش های زیادی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

راهکار اول: در اولین راهکار می توانید از توالت فرنگی های آماده ای که در انواع مختلف در بازار وجود دارند استفاده نمایید. در این روش تنها کافیست یک توالت فرنگی سیار را خریداری کرده و بر روی توالت ایرانی آن را نصب نمایید. همچنین مدلی هایی از توالت فرنگی آماده وجود دارند که بر روی دیوار نصب می شوند و به صورت تاشو هستند و می توان بالا توالت ایرانی آن را به دیوار نصب نمود. در این روش مزیتی وجود دارد که نیازی به تخریب سرویس بهداشتی نیست و در هر زمان که نیاز داشتید می توانید توالت فرنگی را روی توالت ایرانی قرار داده و از آن استفاده نمایید.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

راهکار دوم: در روش دوم نیاز به تخریب توالت ایرانی دارید و این روش کمی هزینه بر می باشد. در این روش ابتدا توالت ایرانی را به طور کامل تخریب می کنید و لوله کشی های توالت فرنگی را انجام می دهید. در این زمان باید تا قیر گونی تخریب نمایید تا لوله های اصلی را بیابید. در زمان انجام این کار دقت زیادی نمایید تا آسیبی به لوله ها وارد نشود.

در این روش بعد از تخلیه کردن توالت ایرانی حدود ۲۰ سانت نیز کندن را ادامه می دهید تا به لوله های اصلی برسید. در ادامه بعد از بستن سیفون توالت فرنگی را با استفاده از سوکت مناسب به آن وصل می کنید. در این نصب باید باید یک لوله بالاتر از زمین قرار گیرد. در ادامه کف توالت را پر کرده و عایق کاری لازم را انجام می دهید.

راهکار سوم: در روش سوم می توانید با تخریب کمتر توالت فرنگی را نصب کنید. در این روش ابتدا توالت ایرانی تخریب شده و در لوله ورودی توالت باید یک عدد سوکت نصب گردد و درون در ادامه درون توالت ایرانی را پر می نمایید و در ادامه توالت فرنگی را بر روی سطح مسطح قرار می دهید.

راهکار چهارم: در این روش دیگر نیاز به هیچ گونه تخریبی ندارید. در این روش روی بر روی توالت ایرانی صفحه ای قرار می گیرد و آن را می پوشاند. در ادامه از خروجی توالت ایرانی به توالت فرنگی لوله ای متصل می شود. در این روش بدون هیچ تخریبی با سرعت بالا می توان توالت فرنگی را نصب نمود.

حتما بخوانید:   روش های کاهش مصرف گاز در زمستان

هزینه های مربوط به تبدیل توالت ایرانی به فرنگی چقدر است

طبق مطالبی که بیان کردیم تبدیل توالت ایرانی به فرنگی امری آسان است و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. همچنین این کار هزینه زیادی ندارد و اگر تخریبات را انجام ندهید می توانید با کمترین هزینه این کار را انجام دهید. همچنین در صورت نیاز به تخریب نیز تنها هزینه مصالح و دستمزد و همچنین خرید یک توالت فرنگی را باید مد نظر داشته باشید. البته اگر از روش چهارم که در بالا ذکر شد استفاده نمایید نیاز به مصالح زیادی نیز ندارید و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

در کل تبدیل توالت های ایرانی به توالت های فرنگی بستگی به عوامل مختلفی دارد. هزینه کلی در این کار به عواملی مانند دستمزد تخریب توالت ایرانی و نصب توالت فرنگی، هزینه خرید توالت فرنگی، خرید مصالح و .. بستگی دارد. البته این هزینه با توجه به شرایط لوله کشی و ساختمان بسیار متفاوت است ولی می توان گفت تبدیل توالت ایرانی به فرنگی حدود ۲ میلیون به بالا هزینه دارد.

نتیجه گیری

در دنیای امروزی خیلی از افرادی که خانه خریداری می کنند تصمیم به تغییر توالت های فرنگی به ایرانی و یا حالت بر عکس آن را دارند. با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعاتی در رابطه با تغییر کاربری توالت ها با توجه به نیاز خود به دست آورید. به طور معمول این کار هزینه زیادی در بر ندارد. همچنین در اکثر ساختمان های تازه ساخت در کنار توالت ایرانی لوله کشی های توالت فرنگی نیز قرار داده شده است که برای نصب توالت فرنگی فقط کافیست کاسه را خریداری کرده و نصب نمایید. اما اگر برای داشتن هر دو توالت در کنار هم فضای کافی را ندارید می توانید از راهکار های جایگزینی و تبدیل باری این کار استفاده نمایید. بهتر می باشد برای تغییر کاربری توالت ها از افراد حرفه ای و کار بلد کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های تبدیل توالت فرنگی به ایرانی و بالعکس آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x